withINTENSEWorldwide 2-wheeled results & photo archive
Results (512)Photos (246)Videos (0)

The official results can be found here.

Results formatBy category

Bike type

GenderAll

Male: Payback

10 competitors found

Male: U7

10 competitors found

Male: 7yrs

20 competitors found

Male: 8yrs

25 competitors found

Male: 9yrs

21 competitors found

Male: 10yrs

38 competitors found

PosBib Name Sponsors Merged M1 M2 M3 Pts 4F 2F 1F
1st975Layton HARDING Bournemouth1113211
2nd243Matiss PRIKNA-VALDMANIS Knightwood3227122
3rd6Joe ROOKE Bideford BMX1124123
4th561Jack DEVINE Preston Pirates3216214
5th14Harry SWALES Gosport54211245
6th29Emile CHALLENGER Brixton2316336
7th1SAdrian GAILITIS T.N.T.1124137
8th31Nile EL-KINDY Knightwood33511448
9th9Ronnie PAIN Bexhill Bike Park211418
10th24Oliver TAYLOR (MK) Milton Keynes BMX Racing Club324948
11thW3Poppy BISHOP Braintree BMX Racing Club423925
12th16Ahkyn BRAZIER Club Cyclopark5341245
13th30Noah BAGWELL Milton Keynes BMX Racing Club113536
14th634Zac HAMILL Runnymede Rockets221536
15th516Max LIVINGSTONE Gosport133737
16th667Oshyn KING Bournemouth5631447
17th35Alberts ALEIDZANS Bournemouth644145
18th396Louis CHEFFEY Bournemouth456155
19th39Billy CHEESEMAN Gosport452115
20th640Lucas GOMEZ SANZ Runnymede Rockets436135
21st33Saimons STEPANOVS Bournemouth245116
22nd688Alexander OSORIO FALCONES Peckham Challengers267156
23rd547Lucas SUNDSTROM BALL Hackney545146
24th978Ezra TOMLINSON Andover356146
25th639Hugo WYNNE Brixton757197
26th906Moses DENNIS-ESSEL Peckham Challengers765187
27th694Harley KENNARD Knightwood674177
28th706Sebastian MATRUNOLA Knightwood546157
29th944James TIMMINS Hayes Hawks674178
30th71Reggie SOMERVILLE Bournemouth785208
31st374Thomas STEPHENS Bournemouth663158
32nd43Jasper KIMBER Gosport457168
33rd27.5Lewis CARTER Bournemouth68620
34th465Nikolas DIXON Brixton77721
35th51Thomas ALLEN (u13) Club Cyclopark87722
36th298Louis FRIEND T.N.T.86822
37th324Max BOJANG Brixton77822
38th343Vincent PEELO Peckham Challengers88824

Male: 11yrs

28 competitors found

Male: 12yrs

37 competitors found

PosBib Name Sponsors Merged M1 M2 M3 Pts 4F 2F 1F
1stE4Coby WRAYFORD Decoy1113121
2nd9Ronnie RICHARDS Gosport2226112
3rd14Elvis LAWRENCE Runnymede Rockets1214113
4th7Oliver TYERS (BTREE) Braintree BMX Racing Club3148134
5th6Ned GUPPY Exeter Eagles BMX Racing Club1113235
6th13Robin MATERN ALONSO Peckham Challengers3328226
7th10Chrystiano GOODMAN Peckham Challengers72211447
8th19Eli LAMB Gosport2338348
9th5Isaac SHORE Birmingham211428
10th20Thomas WESTMORE Runnymede Rockets441935
11th350Harry STEPHENS (u14) Bournemouth112436
12th28Logan YOUNG Knightwood3431027
13th31A.J. MOORE Peckham Challengers2351046
14th423Carter JACK Bexhill Bike Park3441147
15th18Newton HINDLEY Andover4241045
16th15Oscar JEWELL Andover123638
17th081Dylan SLATTER Hayes Hawks452115
18th59Ted YOUNG Runnymede Rockets336125
19th268Jake GEORGESON Gosport266145
20th851Braden DUFFY Royston Rockets BMX Racing Club565165
21st075Gabriel TOWNSEND Bournemouth664166
22nd253Cooper WESTWOOD Derby476176
23rd551Samuel ROLLISON Bexhill Bike Park553136
24th191Isaac ODLING Andover555156
25th8.5Milo WOODCOCK Runnymede Rockets853167
26th803Elliot DICKESON Bournemouth574167
27th136Karl PEELO Peckham Challengers445137
28th52Lewis LINSCOTT Exeter Eagles BMX Racing Club756187
29th57Morgan PALMER Andover645158
30th53Noah KLEIN Peckham Challengers667198
31st106Oliver TOMLIN Knightwood677208
32nd970Taylor-Jay MCQUIRK Bournemouth637168
33rd808Thomas VARUTTI Peckham Challengers58720
34th735Milo MIZZI Peckham Challengers78621
35th573William ROYSTON Gosport76821
36th714Oran HANNA Bournemouth87722
37th615Jules OBBARD-GRATADOUX Bournemouth77822

Male: 13yrs

30 competitors found

Male: 14yrs

24 competitors found

° Rider racing out of category

Male: 15yrs

25 competitors found

Male: 16yrs

22 competitors found

Male: 17-18

15 competitors found

Male: 19-29

16 competitors found

° Riders racing out of category

Male: 40+

17 competitors found

° Riders racing out of category

Male: 50+

20 competitors found

° Riders racing out of category

Male: Cruiser: 9-12

18 competitors found

PosBib Name Sponsors Merged M1 M2 M3 Pts 2F 1F
1st3Eli LAMB Gosport211421
2nd14Logan YOUNG Knightwood121422
3rd4Robin MATERN ALONSO Peckham Challengers113513
4th23Josh SYLVESTER Bournemouth124714
5th442Huey LILLINGTON Bournemouth231635
6th038Hadley HARDING Bournemouth332846
7th23XBenedek MARKO Bournemouth4331047
8th5Newton HINDLEY Andover212538
9th253Cooper WESTWOOD Derby642125
10th391Jake GEORGESON Gosport424108
11th25Ted YOUNG Runnymede Rockets556167
12th191Isaac ODLING Andover543126
13th692Ella LAMB (u12) ° GosportCruiser: 9-12 Female355135
14th349Toby DUFF Andover664167
15th406Paige CATHCART-CUNNISON ° Runnymede RocketsCruiser: 9-12 Female655168
16th623Isla YOUNG ° KnightwoodCruiser: 9-12 Female445136
17th146Jack SWALES (u11) Gosport56617
18th561Jack DEVINE Preston Pirates36DNS17

° Riders racing out of category

Male: Cruiser: 13-14

9 competitors found

Male: Cruiser: 15-16

12 competitors found

Male: Cruiser: 17-29

18 competitors found

° Rider racing out of category

Male: Cruiser: 30+

6 competitors found

Male: Cruiser: 40+

18 competitors found

Male: Cruiser: 50+

12 competitors found

Male: Cruiser: 55+

7 competitors found

 

 

Female: Championship: 17+

14 competitors found

° Riders racing out of category

Female: U7

5 competitors found

Female: 7-8

9 competitors found

Female: 9-10

19 competitors found

Female: 11-12

20 competitors found

Female: 13-14

11 competitors found

Female: 15-16

6 competitors found

Female: 17+

5 competitors found

Female: Cruiser: 13-14

3 competitors found

Female: Cruiser: 17-29

5 competitors found

° Rider racing out of category

Female: Cruiser: 30+

8 competitors found

Key:   DNS - did not start   DNF - did not finish   DSQ - disqualified   DNQ - did not qualify   DNP - did not proceed   NTR - no time recorded   CUT - did not make the cut-off   TBC - to be confirmed   N/C - not classified

Chat with us