withINTENSEWorldwide 2-wheeled results & photo archive

2024 100% Mini DH round 1, Forest of Dean

Results (327)Photos (24,042)Videos (0)Finish spreads

Results formatBy category

Bike type

GenderAll

Male: Pro-Am  Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st2Tomas ELSMORE Leisure Lakes1:47.7411:47.9911:47.741-
2nd1Ben DEAKIN 1:50.5021:50.5521:50.5022.76s
3rd4Dylan BAKER (sen) 1:57.1731:54.0431:54.0436.30s
4th5Rory HEMMINGS 2:04.584     2:04.58416.84s
5th6Josh SMITH (exp) Rhayder riders2:06.0052:04.9842:04.98517.24s
6th3Alex POWELL (exp) Clive Powell Bikes2:07.5562:07.4852:07.48619.74s

Male: Hardtail  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st7Tricky MOORE Kin / Radical Bike Company / WTB2:06.2112:06.2812:06.211-
2nd8Shaun WEBB RAF-CA2:14.8922:09.8722:09.8723.66s
3rd9Will HARWOOD 2:24.7432:26.9432:24.74318.53s

Male: U13  Finish spread

35 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st323Bobby TYLER Dirt Works Bikes2:06.1712:18.3672:06.171-
2nd324Harry DONALD BMX Hype2:07.6822:11.4722:07.6821.51s
3rd300Chase ROSSER Rosser racing2:17.5642:09.3112:09.3133.14s
4th299Layton HARDING GT Bicycles2:20.3382:13.9532:13.9547.78s
5th325Edward JONES (u13) 2:18.4252:14.9242:14.9258.75s
6th316Hugo BURLEIGH firecrest mtb2:19.3272:16.1052:16.1069.93s
7th327Seth BYRNE green machine / Tribe2:17.4732:16.6262:16.62710.45s
8th319Jack STREATFIELD 2:25.65112:19.0282:19.02812.85s
9th317Arthur STARMER Baystar2:19.1462:20.2392:19.14912.97s
10th318Charlie STARMER Baystar2:20.9992:21.88112:20.991014.82s
11th326Seb LOXAM 2:24.34102:21.75102:21.751115.58s
12th296Koza WILCOX 2:25.93122:24.21122:24.211218.04s
13th81Riley NIXON 2:36.43192:26.07132:26.071319.90s
14th312Henry MORRIS Evergreen cleaning. Dirtworks2:32.18142:27.41142:27.411421.24s
15th305Cody MOISEJEVS 2:34.40162:28.68152:28.681522.51s
16th292Rowan SANDERSON 2:30.13132:31.93182:30.131623.96s
17th315Harry LITTLE (u13) Wolfpax2:36.51202:30.43162:30.431724.26s
18th295James WEBBER      2:30.66172:30.661824.49s
19th310Jacob MUNDAY firecrest mtb2:34.39152:32.09192:32.091925.92s
20th321Johnny PRIME 2:35.44172:33.16202:33.162026.99s
21st307Sydney WILLIAMS WCE2:37.43212:33.70212:33.702127.53s
22nd301Luke LAZENBY GDK2:35.72182:37.43222:35.722229.55s
23rd291Benny JACKSON Manchester BMX Club2:39.83223:15.59342:39.832333.66s
24th288Olly ADAMS Olly adams2:40.42232:40.11232:40.112433.94s
25th314Arthur WHITE 2:42.53242:45.15282:42.532536.36s
26th320Billy ROUNDACRE 2:42.73252:43.26242:42.732636.56s
27th309Oliver STEWART Js construction southwest ltd2:43.81262:52.51292:43.812737.64s
28th293Jack BUDD 2:52.38292:44.35252:44.352838.18s
29th289Noah JEHU Ark Construction2:48.01282:44.37262:44.372938.20s
30th302Jasper MCKENZIE Firecrestmtb2:46.06272:44.76272:44.763038.59s
31st313Mael GRIFFITHS 2:59.56303:01.60302:59.563153.39s
32nd304Otis KEITH-SMITH 3:00.05313:15.19333:00.053253.88s
33rd297Nico HOLDEN 3:14.67333:01.91313:01.913355.74s
34th298Rupert HOWARD 3:28.82343:03.31323:03.313457.14s
35th311A.J. LEWENDON fatcreations3:09.6232     3:09.62351:03.45

Male: 13-14  Finish spread

72 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st222Jake SMITH (juv) Banshee / Bike Bros / Deity1:54.2011:53.9611:53.961-
2nd218Reed DARLEY OIOI MTB1:55.0521:54.8221:54.8220.86s
3rd217Coby WRAYFORD Staystrong1:57.3732:01.6451:57.3733.41s
4th214Ruben BYRNE green machine / Tribe1:59.2551:58.0131:58.0144.05s
5th213Thomas FRANCIS Ace bicycles1:58.5041:58.6841:58.5054.54s
6th216Logan JILES Pedalabikeaway / Wye MTB2:00.2162:22.78292:00.2166.25s
7th212Tom HULIN-DRAKE MIJ Downhill Events2:02.1272:02.2262:02.1278.16s
8th221Jay HOLT-DAVIES Custom Cut Spokes2:03.3082:02.3372:02.3388.37s
9th230Ethan MORRIS 2:04.6992:02.5782:02.5798.61s
10th220Franco CLOUSTON PILE firecrest mtb2:06.65112:05.2592:05.251011.29s
11th287Finn WILLIS 2:11.20192:05.44102:05.441111.48s
12th284Samuel JORDAN 2:08.15132:05.80112:05.801211.84s
13th229Jack UNWIN 2:06.06102:06.49132:06.061312.10s
14th238Harry SAWYER BIKE WORKS CO.2:10.89182:06.21122:06.211412.25s
15th223Woody CLAYTON Southborough & District Whls2:07.39122:07.69142:07.391513.43s
16th249Jacob HAYES 2:09.95152:07.78152:07.781613.82s
17th277Jacob WARE 2:44.37612:09.20162:09.201715.24s
18th240Charlie FRANCIS (juv) Ace bicycles2:09.67142:10.37172:09.671815.71s
19th226Austin TROWBRIDGE 2:10.27162:26.04362:10.271916.31s
20th259Reuben LEWIS (juv) Afan a blast enduro2:10.58172:11.58182:10.582016.62s
21st253Leo CORPS 2:11.42202:12.54202:11.422117.46s
22nd251Casey WILLIAMS 2:16.28232:12.05192:12.052218.09s
23rd247Jamie NEATE 2:23.46292:12.89212:12.892318.93s
24th231Mayson PUGH 2:13.26212:28.65392:13.262419.30s
25th271Lewis LANSDOWNE 2:15.52223:01.04642:15.522521.56s
26th254Jamie GAREY 2:17.31242:17.96222:17.312623.35s
27th246Douglas CARR 2:29.53382:18.05232:18.052724.09s
28th232Charlie LAYTON-SMITH RMS Media Ltd2:18.30252:24.13312:18.302824.34s
29th243Patryk PĘCIKIEWICZ 2:23.15272:18.36242:18.362924.40s
30th224Luke HALL Malvern cycle sport2:24.61312:19.43252:19.433025.47s
31st280Leo YOUNG Pedal Premieres2:20.14262:19.99262:19.993126.03s
32nd267James GILL (juv) Bank of Mom & Dad2:48.23642:22.20272:22.203228.24s
33rd255Sam FALLOWS 2:23.38282:22.35282:22.353328.39s
34th215Zac ELSEY 2:29.71392:23.89302:23.893429.93s
35th233Lucas DUTTON Malvern Cycle Sports2:24.1130     2:24.113530.15s
36th285William KERSWELL 2:26.45332:24.33322:24.333630.37s
37th228Zach WATTS 4:10.41712:25.61332:25.613731.65s
38th244Ollie VESEY-THOMPSON 2:29.26362:25.62342:25.623831.66s
39th219Felyx WILLIAMS Leisure Lakes2:25.69323:00.27632:25.693931.73s
40th262Marcel BIEDA Derby BMX2:27.82342:25.72352:25.724031.76s
41st263Reagan HOUSE 3:45.83702:27.17372:27.174133.21s
42nd234Lucas KENT Malvern cycle sport2:28.69352:27.81382:27.814233.85s
43rd264Saxon JONES 2:31.26432:28.65392:28.654334.69s
44th272Owen MARRIN 2:34.61472:29.27412:29.274435.31s
45th279James REGAN (juv) 2:29.36372:35.21472:29.364535.40s
46th282Hadley HARDING GT Bicycles2:41.58572:30.15422:30.154636.19s
47th227Joshua ELSWORTH 2:30.51403:16.36672:30.514736.55s
48th239Oliver QUILTY BC2:31.02412:32.09432:31.024837.06s
49th275Cody WATKINS 2:31.13422:35.07462:31.134937.17s
50th286Evan ROCKE 2:32.43442:38.73522:32.435038.47s
51st273Maddox WHYBROW 2:32.88452:33.34442:32.885138.92s
52nd258Noah AGATE BC club2:33.1346     2:33.135239.17s
53rd236Charlie BADDELEY firecrest mtb2:37.19522:34.05452:34.055340.09s
54th270Ollie JONES (juv) 2:34.71482:38.90532:34.715440.75s
55th261Tom GLADWYN 2:42.28592:35.54482:35.545541.58s
56th245Oscar ESSEX 2:39.18552:35.67492:35.675641.71s
57th281Logan SENTER Massport racing p / senter civil2:38.55542:35.71502:35.715741.75s
58th252Tyler KEARTON Hi spec painting2:36.50502:35.74512:35.745841.78s
59th266Charlie BAMFORD RENSHAW BC club2:35.87492:40.84552:35.875941.91s
60th256Sonny HOWELL Nottingham Outlaws2:36.63512:47.12602:36.636042.67s
61st269Isaac HUGHES 2:37.87534:02.96692:37.876143.91s
62nd265Stanley CURRIE 2:49.05652:39.36542:39.366245.40s
63rd278Max LOWES 2:40.38562:42.71562:40.386346.42s
64th248Joel DAVIES 2:41.9358     2:41.936447.97s
65th225Fin MARTIN 2:43.93602:44.97592:43.936549.97s
66th276Freddie MORGAN-SMART      2:44.45572:44.456650.49s
67th235James BADDELEY firecrest mtb2:46.78632:44.82582:44.826750.86s
68th260George REDMILE 2:46.11623:17.35682:46.116852.15s
69th257Ewan CASEY Burlish Park bike2:49.33662:48.73612:48.736954.77s
70th250Achileas BATEMAN 2:50.47672:53.64622:50.477056.51s
71st241Layne GODDARD Manchester BMX Club2:51.72683:12.47662:51.727157.76s
72nd268Ollie WHITE Malvern cycle sport3:08.08693:01.38653:01.38721:07.42

Male: 15-16  Finish spread

74 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st134James WEEKS Katy Curd Coaching1:54.5021:52.1511:52.151-
2nd186Finley DAVIES Commencal1:53.1911:52.9021:52.9020.75s
3rd141James TROWBRIDGE 1:56.9431:54.2531:54.2532.10s
4th133Charlie POULTER Specialized Youth Development1:57.9841:55.0941:55.0942.94s
5th158Oliver NEATE 1:58.3752:10.32271:58.3756.22s
6th140George SADDINGTON 1:58.6961:58.5751:58.5766.42s
7th138Barnaby TUCKER 1:58.7771:58.8561:58.7776.62s
8th210Rhys JORDAN 2:02.71131:59.1371:59.1386.98s
9th147Isaac EASTLAKE x5cape1:59.2882:00.36111:59.2897.13s
10th205Rowan WILLIAMS-HOWELLS 1:59.4092:06.59211:59.40107.25s
11th149Oliver PEARCE Pearce Cycles1:59.64101:59.8791:59.64117.49s
12th175Robin SHIPP 2:21.23491:59.7281:59.72127.57s
13th164Patrick MARTELL 2:02.93142:00.32102:00.32138.17s
14th206Toby SHEPHERDSON 2:00.58112:00.44122:00.44148.29s
15th139Harry BOWDEN      2:01.13132:01.13158.98s
16th178Freddie VAUGHAN 2:02.62122:01.97142:01.97169.82s
17th171Monty STEVENSON 2:03.68172:02.07152:02.07179.92s
18th194Thai DICKENSON 2:05.17192:02.60162:02.601810.45s
19th168Jack COLLETT 2:09.15262:02.79172:02.791910.64s
20th148Jack ELLIS (yth) TRIPLE THREAT2:02.9615     2:02.962010.81s
21st159Daniel PEMBLE 2:02.98162:03.56192:02.982110.83s
22nd170Finley WHITTLE 2:04.99182:03.36182:03.362211.21s
23rd207Archie WEBBER 2:09.30272:04.71202:04.712312.56s
24th155Dylan KELMAN-MCCARTHY firecrest mtb2:05.4420     2:05.442413.29s
25th192Elliot TILLING 2:05.85212:08.33242:05.852513.70s
26th195Joel PALING Rip n roll goggles2:06.8522     2:06.852614.70s
27th150Layton PRICE Parent's2:06.90232:24.03502:06.902714.75s
28th180Oscar MOLONEY 2:13.16332:06.99222:06.992814.84s
29th183Cole ROSSER Rosser racing2:07.35242:54.36602:07.352915.20s
30th176Harry SADLER 2:10.91312:07.99232:07.993015.84s
31st173Jake PAUL 2:08.63252:08.87262:08.633116.48s
32nd179Finlay LAW      2:08.67252:08.673216.52s
33rd274Sam JONES (yth) 2:09.58282:12.47312:09.583317.43s
34th162Tom HATHWAY 2:09.67292:15.00372:09.673417.52s
35th177Reece BARNETT 2:09.78302:13.87352:09.783517.63s
36th146Joe LOCK 2:18.58432:10.55282:10.553618.40s
37th136Theo POWELL DEP COMMERCIAL2:12.71322:10.93292:10.933718.78s
38th156Jack PRICE (u18) 2:24.01552:12.36302:12.363820.21s
39th157Feargus CRIPWELL 2:25.52572:13.23322:13.233921.08s
40th172Bryn FISHER 2:13.76342:13.75332:13.754021.60s
41st142George TURNER (yth) 2:21.74502:13.79342:13.794121.64s
42nd211Joel HANNAN 2:16.40372:14.63362:14.634222.48s
43rd182Max WILLIAMS WCE2:17.09382:15.07382:15.074322.92s
44th137John BURGESS 2:15.5235     2:15.524423.37s
45th160Jack LUCKETT 2:18.55422:15.62392:15.624523.47s
46th167Jake SMITH (yth) 2:15.9836     2:15.984623.83s
47th174Zac BOWLES 2:19.99452:17.12402:17.124724.97s
48th163Harason BAUM 2:17.35392:20.63442:17.354825.20s
49th169William THORPE 2:24.29562:17.46412:17.464925.31s
50th198Harlan QUELCH 2:17.58402:23.54492:17.585025.43s
51st187Gethin SERJEANT Hafren CC2:18.11412:17.66422:17.665125.51s
52nd161Sebastian KEMP 2:19.14442:19.76432:19.145226.99s
53rd209Logan HEMMING 2:20.48463:03.86612:20.485328.33s
54th191Joshua TAYLOR 2:20.7147     2:20.715428.56s
55th154William LEWIS (yth) M and D Co2:20.73482:22.16462:20.735528.58s
56th203Stanley KEYZER-DEAN 2:31.82632:21.44452:21.445629.29s
57th152Tommy HISCOTT Mountain Mania Racing2:21.9751     2:21.975729.82s
58th166Blake TOOMEY 2:23.63542:22.90472:22.905830.75s
59th165Max HELFER      2:23.06482:23.065930.91s
60th189Ted MACKMAN 2:23.10522:26.98522:23.106030.95s
61st193P.J. O'CONNOR 2:23.1153     2:23.116130.96s
62nd201Riley BRAIN 2:25.8258     2:25.826233.67s
63rd188Ellis MARGINEAN 2:26.2859     2:26.286334.13s
64th143Samuel ELLIS Preston Pirates BMX Club2:27.66612:26.78512:26.786434.63s
65th144Josh PHILLIPS 2:27.54602:33.25532:27.546535.39s
66th196Alex POWELL (yth) BC Cycling2:30.47622:34.42552:30.476638.32s
67th204Zac KIERAN 2:35.58662:33.44542:33.446741.29s
68th153Will MESSENGER Mess MTB2:34.0364     2:34.036841.88s
69th200Adam FORSHAW 2:35.5065     2:35.506943.35s
70th190Leo SHORE 2:35.70672:35.96562:35.707043.55s
71st184Harrison GRIFFITHS Narberth Nitros2:45.14682:42.12572:42.127149.97s
72nd185Toby MCKENZIE Firecrestmtb     2:42.34582:42.347250.19s
73rd199Harley BAKER ° 2:49.43692:42.86592:42.867350.71s
74th208Zachary VAN RISTELL HALL 5:24.1170     5:24.11743:31.96

° Rider racing out of category

Male: 17-18  Finish spread

31 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st101Oli POULTER Specialized Youth Development1:50.5611:49.8911:49.891-
2nd103Jowan HEWITT Gawton Gravity Hub1:51.0421:52.2621:51.0421.15s
3rd107Isaac EVERSON Bike Park Wales1:54.2031:54.2131:54.2034.31s
4th108Louis BROOKES 1:56.2251:54.2441:54.2444.35s
5th105Finlay WOODLIFFE firecrest mtb1:58.2961:55.4051:55.4055.51s
6th131Rubin PASSBERGER Dirt Works Bikes1:55.4241:56.3271:55.4265.53s
7th109Ben HUDDLESTON 1:59.0171:56.0961:56.0976.20s
8th132Laurence MILLER CFC / Cotton Burner2:00.2191:57.6681:57.6687.77s
9th110William TURNER (jun) 2:03.11121:58.4391:58.4398.54s
10th113Harry KIRBY firecrest mtb2:00.0281:59.32101:59.32109.43s
11th122Ellis POOLE 2:02.10111:59.74111:59.74119.85s
12th106Sam BEECHAM context ridewear2:01.71103:29.93282:01.711211.82s
13th119Will HATHWAY 2:04.3913     2:04.391314.50s
14th127Finley THOMAS (jun) 2:10.86182:08.77122:08.771418.88s
15th115Kian MCNALLY Bear sports2:10.57172:09.79132:09.791519.90s
16th104Izak WILLIAMS Leisure Lakes2:09.80142:18.70182:09.801619.91s
17th116Eban DALTON Bad Ass Bikes2:10.23152:11.52142:10.231720.34s
18th118Lawson FLYNN 2:10.30163:01.64272:10.301820.41s
19th130Alex CLARK (jun) 2:11.35192:12.15152:11.351921.46s
20th114Mason LEGGE EC Cycles2:11.61202:19.74202:11.612021.72s
21st120Sam MARSDEN 2:14.21212:15.96162:14.212124.32s
22nd121Will MAYBURY 2:14.9622     2:14.962225.07s
23rd124Glyn HASLAM 2:18.34232:16.39172:16.392326.50s
24th117Zain YOUNG 2:18.50242:21.56222:18.502428.61s
25th112Jac EVANS Oaklands Wolves2:19.13252:19.64192:19.132529.24s
26th123Davy ATHERTON 2:20.5626     2:20.562630.67s
27th129Ronnie HARRIS      2:21.46212:21.462731.57s
28th111Alfie BROWN (jun) Oaklands Wolves2:31.15282:27.47232:27.472837.58s
29th128Benjamin PHILLIPS 2:28.71272:30.40242:28.712938.82s
30th126Rowan MORGAN 2:45.31292:35.02252:35.023045.13s
31st125Stanley LINCOLN 3:57.05302:42.86262:42.863152.97s

Male: 19-29  Finish spread

21 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st86William RAYMOND Oaklands Wolves1:57.5121:54.3911:54.391-
2nd79Sam DYER Bike Station UK1:55.8011:56.4821:55.8021.41s
3rd197Elliot ROBERTS 1:58.8731:57.8731:57.8733.48s
4th95Jamie HARRIS (sen) 2:04.5742:01.0342:01.0346.64s
5th99Adam DURKIN C6 bikes.2:04.6752:03.6952:03.6959.30s
6th82Thomas MILLS 2:08.1892:04.5462:04.54610.15s
7th84George DALGARNO Ride Southern Spain2:06.0962:05.0172:05.01710.62s
8th93Edward REEVES Rhayader Riders2:08.0282:05.7082:05.70811.31s
9th85Cameron EVANS Rhayder riders2:07.4072:07.0792:07.07912.68s
10th97Indigo LANE 2:08.21102:11.52102:08.211013.82s
11th87Ira MARRIOTT Dulwich Paragon CC2:10.0711     2:10.071115.68s
12th90Ryan SMALLMAN 2:16.39132:13.91112:13.911219.52s
13th92Ben CLARKE (sen2) University of York Cycling Clu2:15.47122:16.70122:15.471321.08s
14th89Jude MARRIOTT 2:16.7214     2:16.721422.33s
15th91Edgaras JUSKEVICIUS 2:20.26152:22.45132:20.261525.87s
16th94Joe CASSELL PSSA2:26.9416     2:26.941632.55s
17th98Rhys BARTON 2:27.31172:44.28142:27.311732.92s
18th83Kameron FIELD 2:31.5718     2:31.571837.18s
19th80Ben SHAW (sen1) 2:32.82193:53.88162:32.821938.43s
20th100Tyler LANGTON 2:35.54202:52.11152:35.542041.15s
21st96Joshua COOK 6:04.3521     6:04.35214:09.96

Male: 30-39  Finish spread

27 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st49Adam HARRIS (mas) Kona Bike Shop Kona UK Context1:48.0311:47.2411:47.241-
2nd54Andrew WEEDING 1:53.4521:53.3821:53.3826.14s
3rd51Daniel JENKINS Chumps factory racing1:58.8941:56.3331:56.3339.09s
4th55Dominic REDBOURN 1:56.7731:56.6641:56.6649.42s
5th78Carl NEWBIGGING 1:59.5451:58.2151:58.21510.97s
6th60Scott PALMER (mas) 2:09.47112:01.4162:01.41614.17s
7th52Nathan ENOCH AFANABLAST2:04.2662:05.5082:04.26717.02s
8th53Ricky SHARPE 2:07.6572:04.7872:04.78817.54s
9th57Stuart MCCARTHY (mas) RAF Gravity2:08.7892:06.3692:06.36919.12s
10th73Aaron WILLIAMS (emtb) Team 002:08.0482:16.57132:08.041020.80s
11th72Che MARSH 2:09.33102:08.49102:08.491121.25s
12th56Chris WOODROW Team Meat Axe2:10.09122:43.11232:10.091222.85s
13th63David RILEY 2:10.2313     2:10.231322.99s
14th61Jamie BYRNES (mas) 2:16.96192:11.15112:11.151423.91s
15th66Luke WELLER 2:12.6014     2:12.601525.36s
16th75Thomas ABEL RAF-CA2:16.18152:13.81122:13.811626.57s
17th59Brian HEFFERNAN Forrest chumps2:16.31162:17.63142:16.311729.07s
18th69Sean CHIDGEY BC club2:16.31162:18.20152:16.311829.07s
19th76Gregory BLINCH 2:16.6318     2:16.631929.39s
20th58Nick BENTLEY Cannondale / Man Down Media2:41.14262:18.46162:18.462031.22s
21st65Richard HARLE 2:20.2220     2:20.222132.98s
22nd71Adam PAIN 2:20.44212:21.23172:20.442233.20s
23rd74Joseph REEVES Oapriders2:24.13222:21.28182:21.282334.04s
24th67Ben PAYNE (mas1) Phathead Downhill2:24.39232:26.69192:24.392437.15s
25th77Jamie SMITH (mas) 2:29.57242:28.10202:28.102540.86s
26th70Michael WALLACH London Velo CC2:34.89252:35.13212:34.892647.65s
27th68Dainius KAIRYS Off Road Baby2:45.54272:37.00222:37.002749.76s

Male: 40-49  Finish spread

26 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st24Luke MARSHALL MBUK1:48.9811:48.2311:48.231-
2nd23Rob FRANCIS Ace bicycles1:53.3721:53.5621:53.3725.14s
3rd22Adrian PAUL Horsham youth CC2:02.4861:55.0131:55.0136.78s
4th40Stephen WADE 1:57.4731:55.5741:55.5747.34s
5th29Chris HUDDLESTON 1:59.0142:01.0181:59.01510.78s
6th30Stuart WILTSHIRE 2:02.2651:59.9551:59.95611.72s
7th44Mark HARRIES 2:03.6292:00.2762:00.27712.04s
8th46Rob HARRIES Milton Keynes BMX Racing Club2:02.8372:00.4372:00.43812.20s
9th350Redas RAGINSKAS 2:03.4582:03.8092:03.45915.22s
10th28Ryan SHAW Biketart.com go to site2:05.15102:05.76102:05.151016.92s
11th37Scott WILLIAMS (vet) 2:08.56142:05.76102:05.761117.53s
12th27Marti PEARCE Cardiff Bmx2:07.24112:08.37122:07.241219.01s
13th32Mike ELSE Phathead downhill collective2:07.56122:18.02192:07.561319.33s
14th25Richard WILLIAMS (vet3) WCE2:08.54132:09.75142:08.541420.31s
15th26Vit ONODI Sm Plant2:08.83152:08.91132:08.831520.60s
16th48Oliver YOUNG (vet) Pedal Premieres2:11.05162:10.70152:10.701622.47s
17th35Ruslanas VRISTIUK Off Road Baby2:11.30172:11.65162:11.301723.07s
18th39Mike SANDERSON 2:11.84182:36.99212:11.841823.61s
19th33Tom SAMANE Off Road Baby2:11.9019     2:11.901923.67s
20th41Krzysztof MICHALIK 2:14.30202:12.37172:12.372024.14s
21st36Clint BURGOYNE Clint2:16.46212:17.51182:16.462128.23s
22nd47Alex YOUNG 2:18.88222:20.11202:18.882230.65s
23rd38Dominic MARINO 2:29.5323     2:29.532341.30s
24th31Simeon HOWELL 2:31.39243:16.32242:31.392443.16s
25th45Simon COX (mtb) Bristol South CC2:37.18252:39.15222:37.182548.95s
26th42David THOMPSON (vet2) RAF Gravity2:45.79262:44.14232:44.142655.91s

Male: 50+  Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st10Ian SANDERS 2:05.7712:06.2212:05.771-
2nd16Wayne DYER 2:24.4852:09.5022:09.5023.73s
3rd18Aaron YOUNG 2:16.0122:11.5032:11.5035.73s
4th14Lee ESSEX 2:24.0042:20.2442:20.24414.47s
5th12Nick MARRIOTT 2:21.3732:21.6152:21.37515.60s
6th17Martin ROBBINS 2:25.8262:26.2762:25.82620.05s
7th19Matt COUPLAND 2:31.477     2:31.47725.70s
8th20Brian SEARLE 2:34.8982:40.1872:34.89829.12s
9th21Judd VEDMORE 2:34.9794:40.4782:34.97929.20s
10th15Martyn CASSELL (gvet) 2:56.1510     2:56.151050.38s

 

 

Female: U13  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st328Ida MARTIN Good2:32.6912:27.7812:27.781-
2nd331Charlotte LAWTON SILVA 2:36.5822:32.4122:32.4124.63s
3rd330Lucy SAWYER 1 add Bike Works Co.2:49.7132:47.8932:47.89320.11s
4th102Jemima ELESWORTH 3:19.9344:43.2543:19.93452.15s

Female: 13-14  Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st336Sienna PAUL 2:09.4512:12.0512:09.451-
2nd335Frankie WINDEBANK 2:10.9822:14.1722:10.9821.53s
3rd338Bella HEPBURN 2:34.4862:20.1532:20.15310.70s
4th337Annie DENNIS 2:23.1232:22.2842:22.28412.83s
5th333Esme DRAKELEY Dreigiau Coed Y Brenin Dragons2:31.3542:36.0372:31.35521.90s
6th334Lowri GOODWIN Cwmcarn Paragon CC2:32.2652:33.9852:32.26622.81s
7th332Orla BROOME On podium2:35.0872:34.0162:34.01724.56s

Female: 15-16  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st341Katie ALLSOP Rotor RT2:14.3512:11.0512:11.051-
2nd340Scarlett VEDMORE 2:29.9222:37.3722:29.92218.87s
3rd339Amber SHAKESPEARE 2:53.403     2:53.40342.35s

Female: 17-18  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st345Lucy ALLSOP Specialized Youth Development2:22.7012:22.9312:22.701-
2nd343Ruby EDWARDS 2:28.9322:32.5122:28.9326.23s
3rd344Kayley COUSINS Firecrestmtb3:42.973     3:42.9731:20.27

Female: 19-29  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st348Mary LYNES Sterlands Mondraker racing2:01.2312:00.4112:00.411-
2nd349Aston TUTT 2:04.9222:02.1622:02.1621.75s
3rd347Abbie SLOAN Steele Industries MissionMX2:08.2732:06.8932:06.8936.48s
4th346Katie SUTTON 2:31.5942:33.1042:31.59431.18s

Female: 30+  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st11Hannah ESCOTT 2:38.9712:32.1812:32.181-
2nd342Adeline MOREAU Magspeed Racing2:41.0222:38.3222:38.3226.14s

Key:   DNS - did not start   DNF - did not finish   DSQ - disqualified   DNQ - did not qualify   DNP - did not proceed   NTR - no time recorded   CUT - did not make the cut-off   TBC - to be confirmed   N/C - not classified

Chat with us