withINTENSEWorldwide 2-wheeled results & photo archive
Results (245)Photos (8,686)Videos (0)Event progressionSpreads

The official results can be found here.

Note: the results for this race are split into the following groups:
MTB course - 4 stagesE-MTB course - 5 stages

Results formatBy category

Bike type

GenderAll

Male: MTB course - 4 stages Hardtail  Event progression Spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st106Tom DUNN (htl) Radical bicycle co2:17.05911:36.32511:42.16011:06.29726:41.8411-
2nd104Tim LEE 2:20.52721:41.40231:48.64131:05.56616:56.136214.295s
3rd196Mike SMITH (htl) Steel is real2:23.13631:40.38221:46.88321:12.46537:02.866321.025s
4th103Thomas PERRY 2:24.71141:45.16441:50.93441:12.64147:13.450431.609s
5th105Nick NELSON Steel is real2:38.21151:50.92151:58.42251:14.33657:41.89051:00.049

Male: MTB course - 4 stages U13  Event progression Spread

10 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st116Bruce OLIVER MB Cyclery2:35.86411:55.14521:57.58611:15.12927:43.7241-
2nd115Ruben MACE 2:37.63621:53.61912:07.07031:15.03117:53.35629.632s
3rd117Murphy DANIELS 2:50.05941:58.42032:01.72221:21.55448:11.755328.031s
4th114Jacob COLES Minehead Merlins2:43.78632:08.66152:14.47241:20.53538:27.454443.730s
5th112Max BATCHELOR 3:01.25052:08.52242:25.27061:28.80459:03.84651:20.122
6th108Wright HINCHLIFFE 3:13.93062:09.47862:21.18352:44.199910:28.79062:45.066
7th113Jack CHAPMAN (u13) Minehead Merlins3:32.78582:25.33172:44.66482:00.742610:43.52272:59.798
8th111Sidney WILLFORD Minehead Merlins3:47.42292:34.72482:50.15692:07.953711:20.25583:36.531
9th109Harry COLWILL Minehead Merlins3:30.76172:38.65892:43.94973:52.8681012:46.23695:02.512
10th110Harri EDWARDS 4:35.602102:59.033103:22.336102:31.328813:28.299105:44.575

Male: MTB course - 4 stages U15  Event progression Spread

14 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st126Ted YOULDEN-MOYLE 2:26.03211:44.77111:52.67211:18.44637:21.9211-
2nd130Harry SAWYER Bike Works Co2:32.02421:48.47121:55.15731:11.62517:27.27725.356s
3rd132Toby VARNDELL Minehead Merlins2:34.84831:53.45041:57.83341:19.40267:45.533323.612s
4th124Harry DOBSON 2:38.06651:55.38161:54.69121:18.13327:46.271424.350s
5th140Noah CAPNER 2:35.60241:56.95792:03.39161:25.051108:01.001539.080s
6th120Michael MYRAM Minehead Merlins2:42.71571:56.53672:02.93851:19.85678:02.045640.124s
7th119Bryce MASON 2:42.72281:56.72082:05.05181:19.20358:03.696741.775s
8th131Rupert KYLE 2:46.594101:55.22352:03.55171:18.63348:04.001842.080s
9th121Henry WATT Lios2:39.25461:53.08932:07.86091:27.914118:08.117946.196s
10th127Ben MILES 2:43.93092:01.431102:10.527101:23.10598:18.9931057.072s
11th125Jack HOLDSWORTH (u15) The guide companion2:57.109112:03.387112:11.500111:21.89188:33.887111:11.966
12th128Charlie LINEGAR Beyond the Mud2:59.641122:07.615122:16.965121:40.738139:04.959121:43.038
13th122Dylan MEREDITH Ace bikes3:07.660132:16.694142:26.410131:40.355129:31.119132:09.198
14th123Luka STADDON 3:12.855142:15.657132:34.738141:53.200149:56.450142:34.529

Male: MTB course - 4 stages U18  Event progression Spread

23 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st154Luke REEDER Minehead Merlins2:12.09711:42.90261:42.38231:03.90636:41.2871-
2nd141Josh UNDERWOOD 2:21.16031:35.61321:41.22621:03.48526:41.48420.197s
3rd155Elliot SMITH (u18) 2:37.449151:33.01711:37.234157.524s16:45.22433.937s
4th148Thomas FIELDEN 2:20.30521:40.85351:51.21981:11.04397:03.420422.133s
5th152Theo ELLIS 2:23.25851:39.56841:45.72261:16.254137:04.802523.515s
6th143Drew CORBIJN 2:33.574121:38.87531:45.42651:07.62147:05.496624.209s
7th144Jack TURNER (u18) 2:22.28141:44.84971:50.85671:10.10177:08.087726.800s
8th142Jack STOKES (u18) 2:25.31681:47.59381:51.44191:09.86567:14.215832.928s
9th147Oliver WHITE (jun) GTviris2:23.86762:04.409181:44.42941:09.24657:21.951940.664s
10th159Elliot TILLING 2:35.996141:49.04992:00.875151:10.90387:36.8231055.536s
11th137Aiden TAPPIN 2:34.730131:55.624131:54.777111:14.168107:39.2991158.012s
12th153Thomas KRAWCZYK 2:24.92671:54.048111:59.664121:20.848157:39.4861258.199s
13th156Harry GOODLAND 2:28.406101:52.807101:51.707101:28.227187:41.1471359.860s
14th138Robert MYRAM Minehead Merlins2:27.28992:02.385172:03.507171:17.707147:50.888141:09.601
15th151Oli NEBESNY 2:41.364161:56.033142:02.301161:21.273168:00.971151:19.684
16th139Callum TAYLOR (u18) 2:46.844201:59.293162:00.805131:15.231118:02.173161:20.886
17th136Ben WHITE (u18) 2:41.660172:05.567192:00.840141:15.727128:03.794171:22.507
18th145Harvey TUNNELL 2:44.707181:54.225122:04.410181:22.726178:06.068181:24.781
19th135Eddy PEDRICK 2:53.922212:14.608212:16.879191:28.906198:54.315192:13.028
20th88Cody STEER 3:08.274222:12.584202:20.895201:31.109209:12.862202:31.575
21st150Aaron WORTHINGTON 3:12.941232:21.185222:34.446211:40.950219:49.522213:08.235
157Tibor WALKER 2:29.125111:57.63515               DNF
146Charlie SCOTT (u18) SouthforkRacing.co.uk go to site2:45.73919                    DNF

Male: MTB course - 4 stages U21  Event progression Spread

13 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st173Sam MEETEN MB Cyclery2:07.03911:32.21011:34.523156.844s16:10.6161-
2nd174Toby MURPHY (u21) 2:09.86021:39.64841:44.14951:02.61046:36.267225.651s
3rd161Bryn APPLETON Bell Helmets / CAMELBAK / Deity / Juice Lubes2:15.05141:37.58721:42.66831:01.84726:37.153326.537s
4th171Louie PARTRIDGE Fast Grips Factory Racing2:14.51531:39.69651:44.14441:02.53136:40.886430.270s
5th172Joe ADAMS 2:16.52851:38.99131:44.39461:03.84066:43.753533.137s
6th15Tyler PARTRIDGE 2:17.73861:53.498111:42.27421:02.81356:56.323645.707s
7th164Lloyd GRIFFITHS-JONES 2:20.34471:41.71461:47.27071:07.78196:57.109746.493s
8th165Reuben RENTON 2:21.74281:45.19181:49.42591:06.03587:02.393851.777s
9th167George CAWLEY 2:31.184101:45.00671:48.96581:05.15677:10.311959.695s
10th166Jesse MACKAREL 2:31.665111:46.28691:52.910111:08.805107:19.666101:09.050
11th169Thomas EVANS (u21) 2:28.67591:49.376101:51.985101:11.430117:21.466111:10.850
12th162Alfie FEARN 2:33.140121:54.206121:56.582121:16.504127:40.432121:29.816
13th160Rafe HOME 2:52.996132:01.292132:13.785131:25.375138:33.448132:22.832

Male: MTB course - 4 stages 21-29  Event progression Spread

17 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st218Sam MARZETTI DMR2:04.63711:32.86611:36.532156.797s16:10.8321-
2nd287Freddy BIRCHILL 2:05.74621:37.19031:40.50421:00.10526:23.545212.713s
3rd212James FORD (sen) 2:11.42531:37.65641:43.01241:02.74736:34.840324.008s
4th291Dominic BOND 2:19.90061:36.53621:42.60131:03.45346:42.490431.658s
5th216Corey BALE The BikeStop Willand2:15.72751:41.32961:53.269101:07.05166:57.376546.544s
6th219Taylor EDEN 2:14.54341:47.34691:49.64481:06.01656:57.549646.717s
7th211Lewis MERRILL Unite the union2:21.45081:45.06181:46.37961:08.37177:01.261750.429s
8th208Toby ANSCOMB 2:25.133101:40.97251:46.35151:08.92687:01.382850.550s
9th210Nick TIDESWELL 2:20.16071:41.97071:49.21871:14.152107:05.500954.668s
10th209Harry MOORE (sen) 2:24.57591:54.485101:52.40791:11.47397:22.940101:12.108
11th214Sam PAGE (2) Royal Engineers Gravity Enduro2:30.368111:54.903111:56.660111:15.879117:37.810111:26.978
12th205Lewis PARTRIDGE Unite the union2:45.410131:55.945122:03.496121:22.723128:07.574121:56.742
13th206Liam NALLY Unite the union2:55.262142:00.170132:12.059131:28.867138:36.358132:25.526
14th204Dominic BURDON 2:57.863152:07.296142:19.090141:37.688149:01.937142:51.105
15th215Patrick LIVINGSTONE 2:58.484162:12.152152:19.586151:41.156159:11.378153:00.546
16th203Ross CLARKE 3:28.328172:14.741162:25.911161:49.273169:58.253163:47.421
217Charlie SMITH (sen2) 2:36.04712                    DNF

Male: MTB course - 4 stages 30-39  Event progression Spread

25 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st197Ross HANCOCK SCOTTSPORTSUK2:04.63721:31.29611:36.336158.742s16:11.0111-
2nd289Jay WILLIAMSON 2:03.05511:32.83321:39.211459.824s46:14.92323.912s
3rd283Liam MASON (mas) 2:08.01141:33.94231:38.059359.664s26:19.67638.665s
4th200Daniel BATESON 2:06.00431:54.754151:37.742259.735s36:38.235427.224s
5th191Nick PHILLIPS (1) 2:11.83251:36.53841:45.00061:05.69976:39.069528.058s
6th193Robert PALMER 2:19.06381:39.49551:43.58251:04.27066:46.410635.399s
7th199Laurence MCCORMICK Royal Navy Cycling2:16.35961:40.22171:46.64171:03.57856:46.799735.788s
8th198Adam LOCK (mas) 2:17.33671:39.71161:54.547121:11.801137:03.395852.384s
9th188Adam DAWE 2:20.55591:44.83391:52.58681:09.82497:07.798956.787s
10th181Ben BOTTERILL 2:24.429121:43.79481:52.62191:08.17987:09.0231058.012s
11th194Joe THOMPSON (1) 2:23.078111:48.193121:52.711101:10.148107:14.130111:03.119
12th189Tom CLUTTERBUCK 2:24.696131:46.675101:54.356111:10.551117:16.278121:05.267
13th187Rob MAYES Mohunky Web Design2:21.320101:51.206131:56.313131:11.653127:20.492131:09.481
14th202Josh PARKIN JONES 2:31.653141:47.983111:57.464141:16.645147:33.745141:22.734
15th180Luke GREGORY Refresh Cycles2:35.508161:55.757172:02.410151:16.722157:50.397151:39.386
16th186Jacob MANN (mas) 2:38.667181:54.101142:04.117171:19.000167:55.885161:44.874
17th175Rob KEEN 2:35.340151:56.495182:04.879191:23.024187:59.738171:48.727
18th177Phillip HAWKER 2:38.164171:55.381162:04.871181:23.950218:02.366181:51.355
19th183Daniel ADLINGTON 2:42.852191:59.619202:02.637161:21.094178:06.202191:55.191
20th190Mark O'CONNELL (mas) Wolf Pack2:55.703221:58.211192:06.945201:23.375198:24.234202:13.223
21st182Simon O'HORA 2:55.261212:01.083212:11.172221:23.840208:31.356212:20.345
22nd184Thomas SMITH (mas1) 2:50.976202:03.724222:10.500211:28.183228:33.383222:22.372
23rd176Brett LANGDON 3:03.778232:12.655232:17.953231:38.703239:13.089233:02.078
24th179Tom WALDREN 3:32.058242:25.935242:43.055242:03.6562410:44.704244:33.693
25th178Mike FOX 3:56.633252:40.816252:59.910252:10.2462511:47.605255:36.594

Male: MTB course - 4 stages 40-49  Event progression Spread

30 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st268Matt LAKIN Steel is real2:05.48011:33.83011:40.80911:00.51126:20.6301-
2nd285Brad SHEEHAN 2:10.71521:33.96421:41.04321:00.06716:25.78925.159s
3rd272David VALLER MB Cyclery2:12.67331:34.52031:43.63731:03.13736:33.967313.337s
4th270Francois DAMSEAUX 2:16.43251:39.77141:48.18771:06.06656:50.456429.826s
5th267Dave BURCHILL Steel is real2:14.44541:48.287121:43.91041:06.10566:52.747532.117s
6th269Stuart BRERETON 2:17.78561:41.28751:49.10981:04.93446:53.115632.485s
7th265Samuel MORRIS (vet1) 2:21.64581:44.28381:46.98451:07.48077:00.392739.762s
8th274Paul MACKIE MeridabikesUK2:20.16471:45.512101:47.91461:08.984107:02.574841.944s
9th290James DALZIEL (vet) 2:21.83291:44.36991:50.08691:08.28987:04.576943.946s
10th253Tom COX (vet) 2:22.324111:45.638111:51.594101:09.125117:08.6811048.051s
11th271Rene DAMSEAUX 2:29.264121:42.98761:55.414121:08.60697:16.2711155.641s
12th259Ben SMITH (vet3) 2:29.488131:43.48971:53.055111:16.207147:22.239121:01.609
13th252James CLIFFORD-COX 2:22.265101:51.310132:03.726181:11.856127:29.157131:08.527
14th281Michael TOMLINSON 2:34.851141:52.175152:02.493161:19.262177:48.781141:28.151
15th263Howard DANIELS 2:40.637181:52.272161:59.055131:17.574157:49.538151:28.908
16th264Julian BUCKLER 2:40.895191:53.706192:00.113141:15.340137:50.054161:29.424
17th250James FINLAY 2:35.657151:53.582182:04.472191:18.132167:51.843171:31.213
18th258Ashley CRISPIN 2:37.370171:53.146172:00.910151:21.746207:53.172181:32.542
19th266Steve MCCULLEY LIOS Bikes2:36.641161:56.045202:07.387201:20.090188:00.163191:39.533
20th256Scott MARSDEN RN Cycling2:45.474201:51.499142:03.641171:20.723198:01.337201:40.707
21st245Andrew CARTER 2:48.207232:03.834242:08.019211:23.660218:23.720212:03.090
22nd249Steve SWAN 2:46.926222:03.301232:09.586221:25.340228:25.153222:04.523
23rd248Colin ADAMS (vet1) 2:50.774242:02.073222:15.617241:30.550238:39.014232:18.384
24th244Rob STOKES (vet) 2:46.796212:14.810272:14.777231:36.000268:52.383242:31.753
25th261Robin HAVILL 2:51.723252:01.141212:49.336291:36.410279:18.610252:57.980
26th251Christopher FIELDEN 2:55.273262:06.333252:21.429272:10.715299:33.750263:13.120
27th246Stuart SMYTH 3:46.528292:06.443262:18.715261:35.664259:47.350273:26.720
28th247Stefan PIENKOWSKI 2:57.750273:05.015292:18.461251:32.676249:53.902283:33.272
29th242Andrew HINCHLIFFE 3:25.676282:38.072282:42.403281:47.7702810:33.921294:13.291
254Rhys BARNES-WILLIAMS 3:52.28230                    DNF

Male: MTB course - 4 stages 50+  Event progression Spread

19 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st235Graham SHELDON Clive Mitchell Cycles2:14.52411:40.77321:45.78911:06.06716:47.1531-
2nd240Simon COMER 2:22.52031:38.46011:47.52421:09.13736:57.641210.488s
3rd236Ian SANDERS Stif Mountain Bikes2:19.05121:44.71531:52.26631:09.29747:05.329318.176s
4th233Andrew ROSS (gvet) 2:27.37141:46.57441:55.41841:08.55027:17.913430.760s
5th234Paul HUNT (gvet) Southern Demoliton2:29.68751:47.62651:55.98851:12.92657:26.227539.074s
6th239Brett JAMES SouthforkRacing.co.uk go to site2:30.33661:48.67862:00.08271:15.10967:34.205647.052s
7th237Michael CHIVERS (gvet) 2:36.94591:50.28171:59.60661:17.60277:44.434757.281s
8th220Adrian BREWER-SMITH 2:33.25071:53.54492:04.973101:24.684137:56.45181:09.298
9th229Tom COVENTRY Chacewood Bike Park2:43.450111:56.762102:05.231111:17.78988:03.23291:16.079
10th232Torben COOK Refresh Cycles2:39.590101:57.682132:07.179121:22.938118:07.389101:20.236
11th238Paulo PALHAIS 2:45.473131:58.252152:02.95091:22.949128:09.624111:22.471
12th231Tim PETERS Horsham Cycling2:46.761151:57.586122:08.574141:22.718108:15.639121:28.486
13th227Steve PHILLIPS (gvet) 2:44.012121:57.292112:08.066131:28.324158:17.694131:30.541
14th226Gary EBELING 2:48.016162:00.455162:11.539151:22.07898:22.088141:34.935
15th230Alan HOWE 2:34.39481:52.59282:01.56281:54.289198:22.837151:35.684
16th222Mike SCANLON 2:57.582181:57.883142:12.234161:27.031148:34.730161:47.577
17th223Luke KRAWCZYK 2:45.683142:04.934172:14.941171:30.930188:36.488171:49.335
18th225Tony DYMOND 2:57.906192:07.350182:18.363181:28.629168:52.248182:05.095
19th221Lewis STURGEON Kernow Rad Union2:54.489172:09.467192:26.172191:30.527179:00.655192:13.502

Male: MTB course - 4 stages 60+  Event progression Spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st99Paul BAGULEY 2:52.72612:16.09812:16.01211:37.57819:02.4141-
2nd96Bill RICHARDS 3:28.01232:21.82322:27.98921:41.00729:58.831256.417s
3rd97Andy PALMER 3:24.24222:24.28232:29.12932:08.008510:25.66131:23.247
4th100Peter JONES (svet) 3:33.81242:33.56942:51.21941:52.199310:50.79941:48.385
5th98Ian MOULD 4:14.21952:48.74053:07.55152:02.054412:12.56453:10.150

Male: MTB course - 4 stages Fun  Event progression Spread

6 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st279Nathan TAYLOR-WILSON 3:05.22722:13.37612:18.44611:28.82019:05.8691-
2nd280Alex BROWN (mas1) 3:14.53532:14.13422:26.13721:41.66449:36.470230.601s
3rd277Sean FISHPOOL 3:16.70942:14.15332:33.21841:38.52729:42.607336.738s
4th278James GRACE 1h07:57.88052:15.49642:30.95731:42.88351h14:27.21641h05:21.347
5th275Adam SPEAR Spearmint1h08:27.86062:17.79052:36.10551:41.01131h15:02.76651h05:56.897
107Ross BARDEN 3:03.4291                    DNF

 

 

Female: MTB course - 4 stages U13  Event progression Spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st87Willow PETERS Pilgrim Flyers3:12.89012:12.42712:25.57421:36.26619:27.1571-
2nd86Lucy SAWYER Bike Works Co3:20.60522:12.88622:21.78111:50.11329:45.385218.228s

Female: MTB course - 4 stages U16  Event progression Spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st89Lottie EYNON 2:51.93321:59.32012:01.25811:21.41418:13.9251-
2nd94Sofie SHERAZEE 2:48.48912:02.28222:04.01621:25.25028:20.03726.112s

Female: MTB course - 4 stages U21  Event progression Spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st91Eleanor WHALLEY 2:48.29712:13.13922:10.49211:26.55518:38.4831-
2nd92Mai WOODMAN 3:04.30921:59.38412:13.42921:31.27828:48.40029.917s

Female: MTB course - 4 stages 21-34  Event progression Spread

6 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st83Claire ELWORTHY Edge Cycles2:38.71111:56.82112:03.37821:25.82858:04.7381-
2nd85Lucy DOWNS 2:42.30922:03.29751:58.73811:22.08618:06.43021.692s
3rd82Sophie HEBDEN 2:52.46832:00.17332:09.83641:25.00838:27.485322.747s
4th84Alicia HOCKIN Minehead Merlins2:59.11751:59.46222:09.02431:24.74628:32.349427.611s
5th80Katie LOVE Hunt2:53.34442:00.27142:16.53551:25.16048:35.310530.572s
6th78Jodeci PUGSLEY 5:29.85563:37.48764:17.15263:47.820617:12.31469:07.576

Female: MTB course - 4 stages 35-44  Event progression Spread

9 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st288Becky COOK 2:23.13311:41.71611:47.75811:06.56216:59.1691-
2nd77Katy CURD Privateer2:26.11721:42.60621:49.31221:09.73127:07.76628.597s
3rd75Amy JONES (1) MT3 / Winch & Plummett2:35.25831:54.32041:59.76131:18.60537:47.944348.775s
4th69Carly PHILLIPS 3:11.19972:07.27552:17.64141:34.92549:11.04042:11.871
5th70Mandy KEEN 3:05.32852:10.23662:24.76551:47.10969:27.43852:28.269
6th73Samantha VARNDELL Minehead Merlins3:11.66482:12.52972:26.25861:48.43779:38.88862:39.719
7th72Naomi HANDS 3:06.83662:36.57982:30.35971:42.32159:56.09572:56.926
8th76Gemma LISMORE Team id10t2:41.78141:51.85432:37.17983:12.243910:23.05783:23.888
9th71Heather FULFORD 4:31.87992:48.39293:14.68892:27.227813:02.18696:03.017

Female: MTB course - 4 stages 45+  Event progression Spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st68Jane DAVIDSON (gvet) Chacewood Bike Park3:26.77012:23.09812:43.51911:54.981110:28.3681-
2nd67Mhairi GASS 4:48.42923:33.88224:19.77423:07.090215:49.17525:20.807

 

 

Mixed: MTB course - 4 stages Present but not in the results  Spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Finish
N/C134Unknown rider 41562      
N/CCHAPERONEUnknown rider 55953      
N/C81Unknown rider 75940      
N/C41James CAWTHERAY      

Key:   DNS - did not start   DNF - did not finish   DSQ - disqualified   DNQ - did not qualify   DNP - did not proceed   NTR - no time recorded   CUT - did not make the cut-off   TBC - to be confirmed   N/C - not classified

Chat with us