withINTENSEWorldwide 2-wheeled results & photo archive

Pendle Panthers U12s race, Gisburn Forest

Results (91)Photos (1,863)Videos (0)Finish spreads

Results formatBy category

Bike type

GenderAll

Male: U6  Finish spread

24 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st1274Jacob RODERICK 1:13.7511:12.6011:12.4111:12.411-
2nd1362Lucas VALINAKIS 1:16.0621:13.662     1:13.6621.25s
3rd1113Ozzy KING 1:17.4731:17.073     1:17.0734.66s
4th1310Harrison SLATER 1:31.0371:22.5961:19.5421:19.5447.13s
5th1252Harry OMLO 1:20.1841:21.5341:29.0471:20.1857.77s
6th986Reuben DESMOND 1:27.2551:24.8571:20.1931:20.1967.78s
7th1316Sebastian SMALLEY      1:27.5681:21.3441:21.3478.93s
8th1162Jack LOWNDES 1:39.56111:22.0651:25.5051:22.0689.65s
9th1399Bryce CHEUNG 1:37.38101:36.22121:27.3761:27.37914.96s
10th1116James KIRKHAM 1:29.0061:30.75111:50.12131:29.001016.59s
11th1191Oscar MATTISON 1:43.22131:29.5391:33.44101:29.531117.12s
12th935Alfie BAGLIN 1:47.22141:30.06101:39.34121:30.061217.65s
13th1258Oliver POSTLETHWAITE 1:47.85161:45.72161:32.7581:32.751320.34s
14th1010Leo GREEN 1:34.1681:37.59141:33.2591:33.251420.84s
15th1372Jack HANSON (u6) 1:39.66121:38.75151:33.66111:33.661521.25s
16th1425Beau COOKE 1:35.9791:49.4419     1:35.971623.56s
17th932Eric ATKINSON 1:47.69151:36.5013     1:36.501724.09s
18th1254Ripley PARKINSON 1:59.87181:47.8817     1:47.881835.47s
19th1200Coby MILTON 2:00.25191:49.12181:53.16141:49.121936.71s
20th942Arthur BRENNAN 1:51.32171:58.28212:01.32151:51.322038.91s
21st980Ethan DESMOND 2:08.44201:56.2120     1:56.212143.80s
22nd1099Rex KHAZAI 3:12.97222:27.5622     2:27.56221:15.15
23rd1382Clara WARING 2:45.6521          2:45.65231:33.24
24th1348Edward STANDRING 4:01.41233:30.9023     3:30.90242:18.49

Male: U8  Finish spread

18 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st1371Harry WARBURTON 1:06.6011:06.3211:05.7511:05.751-
2nd1048Lucas GREEN (u8) 1:08.8321:11.0631:10.5321:08.8323.08s
3rd1398Ross TAYLOR (u8) 1:11.0931:09.3421:19.9461:09.3433.59s
4th924Tommy AIRLIE 1:12.4441:20.5971:19.4741:12.4446.69s
5th928Joshua ASHLEE 1:13.3751:18.255     1:13.3757.62s
6th947Fynn BROWN 1:17.0661:15.134     1:15.1369.38s
7th1422Jack SHARPLES (u8) 1:19.8271:21.0081:16.1631:16.16710.41s
8th1393Jude WIGGAN 1:24.2591:24.1291:19.8851:19.88814.13s
9th1354Charlie STEFAN GOLEC 1:31.53121:20.4061:20.9181:20.40914.65s
10th1202Rory MUIR 1:30.72111:32.97101:20.8971:20.891015.14s
11th1322Harry SMITH (u10) 1:21.8181:34.69121:25.9491:21.811116.06s
12th1381Ted WARING 1:29.13101:34.22111:33.56101:29.131223.38s
13th1053Finley LLOYD HARRISON 1:46.35151:47.15151:37.62111:37.621331.87s
14th1102Rudy KHAZAI 1:39.40131:45.6514     1:39.401433.65s
15th1430Jake ALEXANDER 3:37.12171:39.71131:42.75121:39.711533.96s
16th932Eric ATKINSON 1:40.3514          1:40.351634.60s
17th1277Xander ROSCOE 1:57.44162:00.82162:04.10131:57.441751.69s
18th1114Jude KING 3:44.56182:47.3817     2:47.38181:41.63

Male: U10  Finish spread

16 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st1060Toby HAYES 59.43s157.87s156.78s156.78s1-
2nd1351Freddie STANDRING 1:02.0521:00.37256.87s256.87s20.09s
3rd1429Ezra NUTTALL-ANDOH 1:07.1941:04.9341:01.6631:01.6634.88s
4th1301Ethan RYDER 1:03.0331:04.8531:02.6541:02.6545.87s
5th930Jacob ASHLEE 1:08.2251:05.0951:07.3751:05.0958.31s
6th1255Eli PHYTHIAN 1:11.9971:08.8761:08.0061:08.00611.22s
7th1057Ted HARWOOD 1:12.6281:16.38121:09.4071:09.40712.62s
8th1262Samuel PROCTER 1:14.97101:09.5471:14.38111:09.54812.76s
9th1323Harry SMITH (u10) 1:10.6661:14.75111:09.5981:09.59912.81s
10th1199Oliver MIDGLEY 1:18.34131:10.3181:11.3291:10.311013.53s
11th1431Rupert RATCLIFFE 1:13.3291:10.389     1:10.381113.60s
12th1359Louie TAYLOR 1:15.62111:14.22101:11.46101:11.461214.68s
13th1204George NEWMAN 1:18.03121:18.0913     1:18.031321.25s
14th1241William NEWTON 1:20.60151:18.47141:20.47121:18.471421.69s
15th1117Elliott LAURIE 1:20.38141:25.07161:26.88141:20.381523.60s
16th1396Reuben WRIGHT 1:28.02161:24.56151:21.57131:21.571624.79s

Male: U12  Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st988James DINSDALE 53.50s154.72s254.22s153.50s1-
2nd1392Koza WILCOX 57.69s553.56s155.38s453.56s20.06s
3rd964Hunter Ferrie DALOIA 58.06s657.28s555.03s255.03s31.53s
4th1149Louis LEECH 56.28s355.31s356.78s555.31s41.81s
5th931Joseph ATHERTON 56.22s257.03s455.32s355.32s51.82s
6th1370Willis WADDINGTON 57.64s41:02.5871:00.44657.64s64.14s
7th1233Harry NEWMAN (u12) 1:07.9181:02.4161:03.5981:02.4178.91s
8th1280Bradley ROSCOE 1:04.1671:02.8181:02.5771:02.5789.07s
9th1413Harry NEWBOULD 1:16.28101:09.0691:04.7291:04.72911.22s
10th1308Eesa SHAH 1:13.8191:09.56101:10.37101:09.561016.06s
11th1250Zach NORMAN 1:17.19111:15.1911     1:15.191121.69s
12th1196Elliott MAYBURY 1:19.90121:22.33121:18.03111:18.031224.53s
13th1361James TOWNSON 1:29.12131:28.91131:29.75121:28.911335.41s

Male: Balance Bike  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st872Benjamin KIRHAM 1:37.0311:38.8111:32.6311:32.631-
2nd899Jacob SHARPLES 2:07.0922:06.322     2:06.32233.69s
3rd874Louie OMLO 2:18.9332:54.133     2:18.93346.30s
4th858Oliver DESMOND 3:01.2543:16.1942:43.3122:43.3141:10.68

 

 

Female: U6  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st1321Emily SMITH (u6) 2:19.1931:53.1512:53.7831:53.151-
2nd998Amariah GIBSON 2:07.0721:53.6021:59.1311:53.6020.45s
3rd1355Amelie TAYLOR 2:05.381          2:05.38312.23s
4th1137Alice LAURIE 2:20.6242:26.8432:22.3422:20.62427.47s

Female: U8  Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st1367Lainey WADDINGTON 1:19.2211:23.6941:15.0611:15.061-
2nd1251Jada Rose NUTTALL-OKORODUDU 1:23.5131:18.9011:20.8421:18.9023.84s
3rd997Emika GIBSON 1:21.8821:19.7221:21.6931:19.7234.66s
4th1261Mia POSTLETHWAITE 1:24.7841:23.4731:22.2241:22.2247.16s
5th1341Mary Louise SPEAK 1:27.4451:24.3751:23.1651:23.1658.10s
6th1092Clemmie HYDE 1:32.1865:45.6661:38.2561:32.18617.12s
7th1355Amelie TAYLOR 1:47.197          1:47.19732.13s

Female: U12  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st1168Erin MARKLEY 1:03.9711:04.3511:03.3011:03.301-
2nd1188Eleanor MARTIN 1:11.6631:06.1821:09.8131:06.1822.88s
3rd1082Holly HYDE 1:11.1921:10.0031:06.7521:06.7533.45s

Female: Balance Bike  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Run 1 Run 2 Run 3 Best run Diff
1st863Kaia GIBSON 2:15.6512:12.1812:18.6212:12.181-
2nd1421Jocelyn ADEY 3:43.6332:57.2222:52.7222:52.72240.54s
3rd886Effie COULING 5:43.2544:19.6233:26.0633:26.0631:13.88
4th875Alicia VALINAKIS 3:32.882          3:32.8841:20.70

Key:   DNS - did not start   DNF - did not finish   DSQ - disqualified   DNQ - did not qualify   DNP - did not proceed   NTR - no time recorded   CUT - did not make the cut-off   TBC - to be confirmed   N/C - not classified

Chat with us