withINTENSEWorldwide 2-wheeled results & photo archive
Results (329)Photos (0)Videos (0)Lap chartsSpreads

The official results can be found here.

Note: the results for this race are split into the following groups:
FullShortened

Results formatBy category

GenderAll

Male: Shortened U9  Lap chart Spread

13 competitors found

PosBib Name Sponsors Laps Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st183Peter CARPENTER Sutton CC23:3313:55110.3%7:291-
2nd185Fred PRICE Pedal 2 Pedal23:4624:09310.2%7:55226s
3rd260Daniel PHILLIPS (u18) 23:5634:0423.4%8:01332s
4th272Finn DARNTON 24:0244:2559.5%8:27458s
5th242Adam JONES (u16) AW Cycles.co.uk go to site24:1564:2343.1%8:3851:09
6th186Jude MCGREEVY Team Darenth24:1354:2665.1%8:4061:11
7th254Finn TALENT Singletrackers24:4575:0175.6%9:4672:17
8th184Joe CARPENTER Sutton CC25:56105:03817.5%10:5983:30
9th248Egan O'SULLIVAN 25:2486:081013.6%11:3394:04
10th270Filip KUNECKI Specialized / WD mbc25:5495:3994.4%11:34104:05
11th188Dylan WEBB 26:22117:321218.3%13:54116:25
12th269Oliver PATTERSON (u15) 26:57127:09112.9%14:07126:38
13th283Guy DARNTON 110:2913     n/a10:2913

Male: Shortened U11  Lap chart Spread

10 competitors found

PosBib Name Sponsors Laps Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st255Thomas CRACKNELL Pedalon43:2643:2313:2323:3013.4%13:441-
2nd246Ben COPPOLA Four4th43:1923:3223:2213:39310.1%13:54210s
3rd160Shrish BAKRANIA Team Darenth43:1813:3843:3633:41411.6%14:14330s
4th285Tristan WENGER 43:2433:3533:4143:4258.8%14:23439s
5th162Patrick LEAR Bedgebury Forest CC43:2853:4253:4254:27828.4%15:2051:36
6th159Edward CHARLES (u18) Charlotteville CC44:0993:5263:4963:33216.9%15:2561:41
7th256Sam TALENT Singletrackers43:4263:5874:0173:4668.6%15:2971:45
8th161Leo ROBERTS (jun) 44:0884:1784:2784:1877.7%17:1283:28
9th271Alex BENGER Summit MTB Club44:18105:1095:2198:02986.8%22:5399:09
10th263Rohan GRAY 34:0775:53105:219     42.9%15:2110

 

 

Female: Shortened U9  Lap chart Spread

8 competitors found

PosBib Name Sponsors Laps Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st178Tulsi BAKRANIA Team Darenth24:1214:2926.7%8:411-
2nd243Elise HAWKINS AW Cycles.co.uk go to site / Palmer Park Velo24:1724:2513.1%8:4322s
3rd179Nicole ROBERTS 24:4834:4830.0%9:37356s
4th180Sophie BUTLER Cycology Bikes24:5245:1658.2%10:0941:28
5th177Gracie FOX Frog Bikes25:2165:1143.2%10:3251:51
6th176Katie ALLSOP Summit MTB25:1455:2162.2%10:3561:54
7th265Lauren CHARLES 25:3175:3771.8%11:0972:28
8th268Anna PATTERSON 25:5985:4085.6%11:3982:58

Female: Shortened U11  Lap chart Spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Laps Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st157Lucy ALLSOP Summit All*Stars43:3614:0914:0614:05115.3%15:581-
2nd258Ellen PHILLIPS Cotswold Veldrijden44:0624:4524:5124:56220.3%18:3922:41
3rd156Tabitha WARD Oxonian CC44:2934:5734:5735:03312.6%19:2833:30

Key:   DNS - did not start   DNF - did not finish   DSQ - disqualified   DNQ - did not qualify   DNP - did not proceed   NTR - no time recorded   CUT - did not make the cut-off   TBC - to be confirmed   N/C - not classified

Chat with us