0Basket

2015 Pedalon Southern XC round 6 at Checkendon

Results (239)Photos (0)Videos (0)Lap chartsFinish spread

The original results are available at http://www.timelaps.co.uk/assets/uploads/EVENTREPORT.aspx?eventid=341Checkendon2…

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men  Lap chart Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Spread Total time Diff
1st1Adrian LANSLEY Pedalon.co.uk go to site16:45115:39315:44315:44116:02216:1317.0%1h36:111-
2nd3James ROE GuernseyDHR.com go to site16:50215:41415:46415:58416:00116:1317.3%1h36:31220s
3rd4Michael SERAFIN Morgan Sharpe pb AC16:55415:37215:42115:54316:08317:28311.8%1h37:4631:35
4th261Stuart BOWERS Hargroves17:15516:42516:33516:17522:57440.9%1h29:444
5th2Scott CHAPPELL Behind The Bikeshed16:51315:35115:43215:4528.1%1h03:545

Expert men  Lap chart Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Spread Total time Diff
1st23Will TAYLOR (elt) SouthDowns Bikes - CASCO - World of Books16:45116:08116:03116:39616:2444.4%1h22:021-
2nd12Ryan KEYNES 1st gear cycles / OCC17:06516:27716:18316:10116:2335.8%1h22:24222s
3rd260Alex PATERSON Alf Jones RT17:16916:25416:09216:11216:2126.9%1h22:24322s
4th258Aidan BISHOP Cannondale / Mavic17:10716:26516:24616:20316:1415.7%1h22:36434s
5th20Pete WARNER 17:03316:21316:18316:23416:4664.6%1h22:53551s
6th21Paul LLOYD (vet) 17:09616:17216:19516:35516:4875.3%1h23:1061:08
7th18Kim LITTLE Merida Factory Racing17:05416:26516:28716:54917:11104.6%1h24:0672:04
8th243Matthew TAYLOR (u23) 17:00216:44817:08917:031017:0592.4%1h25:0283:00
9th16Andy COLVER GuernseyDHR.com go to site17:15817:051017:111016:52816:4553.0%1h25:1093:08
10th24Daniel DRAKE VC Deal17:321117:00916:58816:51716:5184.1%1h25:14103:12
11th14Marco JARDIM 17:341217:171117:281117:381217:39112.1%1h27:38115:36
12th19Adam HUNNEYBALL 18:041317:431317:421217:261118:06133.8%1h29:03127:01
13th22Daniel EASTMENT 18:061417:361217:541318:091317:45123.1%1h29:31137:29
14th13Gary ROBERT Cycle World Guernsey19:151519:061419:121419:401420:08145.4%1h37:231415:21
15th17Geoffrey GIBSON GuernseyDHR.com go to site17:3010n/a17:3015

40-49 men  Lap chart Finish spread

28 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Spread Total time Diff
1st147Paul HOPKINS Merida Factory Racing16:44315:59215:40116:00116:0716.8%1h20:311-
2nd194Sam HUMPHREY 16:41115:55115:50216:03216:1025.4%1h20:402 9s
3rd226Stuart KING Ridebike.co.uk go to site / The Training Room16:42215:59216:02316:37516:3844.5%1h21:5931:28
4th252Crispin DOYLE Hargroves Cycles - Ridley RT17:06516:03416:07416:29316:3336.5%1h22:1941:48
5th145Roki READ Four4TH Lights17:13616:08516:20516:31416:4056.7%1h22:5452:23
6th247Derek WILSON IMBIKEMAG17:14716:10716:25616:55716:4766.6%1h23:3363:02
7th151Roger FOWKES Tony Fowkes Automobiles17:17916:18816:32716:46617:0376.0%1h23:5873:27
8th251Paul WELLICOME Four4TH Lights17:231316:28916:32717:03817:1095.6%1h24:3784:06
9th149Dean MORGAN Mountain Trax RT17:17916:311016:521017:191117:32126.2%1h25:3395:02
10th158Rick FETHERSTON Specialized Ruislip / WDMBC17:211117:281616:581117:04917:0372.9%1h25:56105:25
11th159Dave STARR (gvet) Westbury Wheelers17:261516:511117:051317:191117:26103.5%1h26:09115:38
12th235James STYRIN www.ontherivet.com go to site17:241417:081317:061417:171017:59165.2%1h26:56126:25
13th143Simon BUTLER Cycology Bikes17:221217:041217:201517:431417:48134.3%1h27:18136:47
14th154Jimmy PIPER 18:341817:392117:321917:411317:29116.2%1h28:57148:26
15th240Andrew PARSONS (gvt1) OFFCAMBER18:341817:331817:031217:471518:12188.9%1h29:12158:41
16th140Stefano DETOMASO BeyondMtb / Protwins / Sharpcam18:301717:371917:311817:481617:55145.6%1h29:23168:52
17th155Adrian PARRY Pedalon.co.uk go to site18:382117:382017:442018:141718:01175.7%1h30:16179:45
18th220Mark GOODMAN Team Cycleaid18:562417:261517:291718:281917:58158.6%1h30:19189:48
19th161Stuart SELWOOD MB Swindon RT18:101617:321717:552118:221820:392117.8%1h32:401912:09
20th241David WILCOCK 18:362017:592218:422218:512019:10196.6%1h33:202012:49
21st245Lee JONES (xc) 19:012618:432419:132319:322219:30204.4%1h36:012115:30
22nd153Chris LE PAGE 19:082718:592519:182419:032121:062211.2%1h37:362217:05
23rd234Jason BLANN Team Blann18:462321:532719:312519:592321:062216.6%1h41:172320:46
24th142Dave PHILLIPS Cotswold Veldrijden21:152820:212620:492621:04244.4%1h23:2924
25th157Richard STANNARD 19:002517:191417:201522:402530.9%1h16:1925
26th156Steve CALLAND Southdowns Bikes - Casco16:49416:09616:5194.3%49:4926
27th141Martin ROSS (1) 18:382129:262858.0%48:0427
28th150Robert PURCELL Neon-Velo Cycling Team17:15818:04234.7%35:1928

Sport men  Lap chart Finish spread

19 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st107David PUSEY Primera-Sports.Com19:191714:59117:05116:37128.9%1h08:011-
2nd110Sam EDWARDS (exp) Specialized Ruislip / WDMBC17:28416:49217:05116:3825.0%1h08:022 1s
3rd248Paul MILLER (eng) Specialized Ruislip / WDMBC17:24216:52317:05116:4334.1%1h08:063 5s
4th96Peter FLINT KTM Impsport17:35616:58417:14417:3573.6%1h09:2341:22
5th112Nicholas TRY Specialized Ruislip / WDMBC17:31516:59517:42617:4084.2%1h09:5451:53
6th244Morgan JONES (opn) Banjo Cycles Newbury / Raceware / Specialized17:39717:29818:041117:0445.9%1h10:1862:17
7th98Lee MORGAN (spt) MB Swindon RT18:211017:20717:30517:0657.3%1h10:1972:18
8th256Davide MARINI Team Inergia Italy15:40120:021817:44717:33627.9%1h11:0183:00
9th259Oliver FENTON Southdowns Bikes18:19817:10618:121317:57116.7%1h11:3993:38
10th97Garry HURST 18:20918:011017:51817:50102.8%1h12:04104:03
11th100Kevin PURCELL Nationwide Building Society18:261217:58917:51817:4993.5%1h12:06114:05
12th95David PEARSON Army CSR18:221118:091217:591018:10122.1%1h12:41124:40
13th109Will DIXON VC1018:271318:161318:321518:13131.7%1h13:29135:28
14th106Liam TEESDALE 19:021518:051118:071218:18145.3%1h13:34145:33
15th99John SPEED MB Swindon RT19:061618:371418:341618:48172.9%1h15:06157:05
16th111Marc WILMOT Specialized Ruislip / WDMBC18:501418:411519:041818:38162.3%1h15:14167:13
17th102Bernie FYANS 17:25321:041918:231418:271521.0%1h15:20177:19
18th104Carl MORRISH 19:191718:501618:551719:05182.6%1h16:10188:09
19th103Michael MAY 19:261919:301719:491920:32195.7%1h19:181911:17

17-18 boys  Lap chart Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st52Christopher ROTHWELL Ride 2416:46116:12316:18116:3613.5%1h05:541-
2nd253Oliver STEAN Evolution Cycles17:13317:00417:05217:1431.4%1h08:3422:40
3rd50Conall BROWN Hemel Hempstead CC17:35417:14517:20317:1022.4%1h09:2033:26
4th255Sam SHEPHERD Primera Sports20:19714:48117:45517:32437.3%1h10:2544:31
5th48Oliver SANDERSON Bournemouth CycleWorks TREK17:50517:32617:42417:5652.3%1h11:0255:08
6th49Ben MILLS Cycle World Guernsey19:38619:43720:02620:3664.9%1h20:00614:06
7th51Matthew FRATESI 16:50215:4427.0%32:347
8th223James MEAKIN 25:548n/a25:548

50-59 men  Lap chart Finish spread

22 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st39Mark CHADBOURNE Ridebike.co.uk go to site / TheTrainingRoom16:39116:31116:26116:5012.4%1h06:271-
2nd30Andy WEAVING Gloucester City CC17:37317:07516:56216:5524.1%1h08:3622:09
3rd44Nigel BROWN Westbury Wheelers17:30217:00217:08316:5733.2%1h08:3732:10
4th27Mark HARDWICKE Bournemouth Arrow17:57617:00217:13417:1655.6%1h09:2743:00
5th25Steve JONES (gvet) Banjo cycles - Raceware Direct - Specialized - Torq17:58717:08617:28717:1144.9%1h09:4653:19
6th26Robert JACKSON (svet) Beyond Mountain Bikes / Pro Twins / Sharp Cam17:50517:03417:18517:3464.6%1h09:4663:19
7th237Ashley ROLES Witney Wheelers17:37317:14717:23617:5183.6%1h10:0673:39
8th33Timothy STOWE Jewson / M I Racing / Polypipe18:301117:25917:28717:4076.2%1h11:0484:37
9th38Roland TILLEY Ridebike.co.uk go to site / TheTrainingRoom18:02817:15818:101018:0095.3%1h11:2995:02
10th227Stephen MOORS Ridebike.co.uk go to site / TheTrainingRoom18:04917:451018:00918:04101.8%1h11:54105:27
11th40Lee KING Rides on Air18:301117:531118:141118:42124.6%1h13:20116:53
12th36Patrick STOKES 18:271018:041218:211318:43133.6%1h13:36127:09
13th228Derick COPPOLA www.Four4th.co.uk go to site18:491518:271518:201218:40112.6%1h14:17137:50
14th29Mitchell PURVIS DP CC18:371418:071318:371419:47189.2%1h15:09148:42
15th35Stefano FRATESI 19:141718:421718:501518:45142.9%1h15:32159:05
16th239Robin AKERS Beeline RT18:321318:201418:521619:51198.3%1h15:38169:11
17th224Carl TAYLOR (gvet) ROTOR / Stratford CC19:131618:351618:541719:01153.4%1h15:44179:17
18th32Adrian VAUDIN GuernseyDHR.com go to site19:141719:051918:561819:05161.6%1h16:21189:54
19th37Paul GIBBS (gvet) Pearson CC19:261918:551819:241919:41174.1%1h17:271911:00
20th42Graham FORRESTER Tt cycles20:342020:222220:282121:22204.9%1h22:482016:21
21st41Ketan BAKRANIA Team Darenth24:192120:162120:052021.1%1h04:4021
22nd34John NEWPORT Mountain Trax RT24:222219:552022.3%44:1722

Open men  Lap chart Finish spread

34 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st82Jamie TARDI 17:15316:52217:0512.3%51:131-
2nd85Tony REVELL 17:16416:54317:2423.0%51:35222s
3rd75David BONE 17:03117:511017:2534.7%52:2031:07
4th250Darrell HARRIS 18:04717:42617:4152.2%53:2842:15
5th86Neil LOMAX PMR@ToachimHouse18:01517:37417:5082.3%53:2852:15
6th249Ben CONNOR Southdowns Bikes – Fast Find Ranger18:25817:46817:3145.1%53:4362:30
7th83Graham WEBB (exp) 18:03617:41518:00112.1%53:4472:31
8th66Darren CHAPPELL Behind The Bikeshed18:301117:43717:4474.4%53:5882:45
9th78Tom HEPWORTH 18:281017:49917:4154.4%53:5992:46
10th84Nick WILLIAMS 18:311218:111217:5393.5%54:35103:22
11th65Albert BAKER Behind The Bikeshed18:321318:081117:59103.1%54:40113:27
12th242Andre PUCCI Mountain Trax18:26918:191518:02122.2%54:48123:35
13th88Paul KELLY The Don Szmidt Fan Club - The Don Szmidt Fan Club18:321318:121318:30131.8%55:16134:03
14th91Graeme TAYLOR (opn) Specialized Ruislip / WDMBC18:451918:151418:35142.7%55:36144:23
15th232Glenn PANTON Owen Cycles18:421718:201618:58163.5%56:01154:48
16th254David RAYDEN 18:441818:421819:08172.3%56:35165:22
17th206Peter ROSS Mountain Trax19:212018:511918:52152.7%57:04175:51
18th81Chris SCULLARD 19:222218:351719:17194.2%57:15186:02
19th76Mark COPPING 19:212018:552019:12182.3%57:30196:17
20th73Stephen ASPREY 19:222219:312119:18201.1%58:12206:59
21st68Adam THORNTON Flowing Trails20:112419:452319:45222.2%59:42218:29
22nd233Matt AINSWORTH Owens Cycles20:292619:362219:40214.5%59:46228:33
23rd257Chris STOCKWELL Army CSR20:222520:052420:31232.2%1h00:59239:46
24th70Dean CAMIER Map Lovers.co.za17:13216:49127:373264.2%1h01:402410:27
25th238Ben EASEY CPQ20:452820:232620:48242.0%1h01:572510:44
26th79Robert JOLLY 20:462920:212521:09253.9%1h02:172611:04
27th69Jim BROOM Gillingham and District Wheelers21:583021:222921:19263.0%1h04:402713:27
28th90David TRY Specialized Ruislip / WDMBC22:163121:022721:20275.9%1h04:402813:27
29th87Tony SOUTHWICK Rancid Cat Riders22:173221:042821:21285.8%1h04:432913:30
30th80Jim MERRETT 20:442722:183022:21297.8%1h05:243014:11
31st67Andrew CANTER Flowing Trails23:133322:303123:12303.2%1h08:573117:44
32nd71Greg ANDERSON 24:353426:103226:17316.9%1h17:033225:50
33rd72Mark ANDREWS Bone Head18:341536:113394.9%54:4533
34th89Darren SMITH (opn) Specialized Ruislip / WDMBC18:3616n/a18:3634

15-16 boys  Lap chart Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st167Sam CULVERWELL GuernseyDHR.com go to site16:19115:29115:3515.4%47:251-
2nd172Joshua HOOPER primera-UK Biking16:21215:32215:5025.3%47:44219s
3rd168Bradley VAUDIN GuernseyDHR.com go to site16:22315:32215:5135.4%47:46321s
4th170Edward GRONBECH Oxford City Road Club16:42416:18416:1842.5%49:1941:54
5th173Christopher TRY Specialized Ruislip / WDMBC16:45516:26516:4551.9%49:5752:32
6th171Callum MACLEOD A W Cyles / PPV17:40717:16616:4865.2%51:4464:19
7th166Will PALMER Bournemouth Arrow17:34617:23716:5374.0%51:5074:25
8th169George TOWER 21:09920:02820:4885.6%1h02:01814:36
9th215Harvey WEINBERGER 19:59828:46944.0%48:459

60+ men  Lap chart Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st118Martin CHUTER 20:38320:22220:5923.0%1h02:001-
2nd236Richard NASH West Drayton MBC20:31120:28321:0132.7%1h02:012 1s
3rd117Gary WALLBRIDGE GuernseyDHR.com go to site20:36221:00421:2644.0%1h03:0331:03
4th119Ian PETHERBRIDGE Southdowns Bikes - Casco25:23619:56118:16139.0%1h03:3641:36
5th116Richard ABBOTT (svet) DPCC22:13422:26522:0052.0%1h06:4054:40
6th115Paul LARBY 1st gear cycles / OCC24:24524:55626:4969.9%1h16:10614:10

Beginner men  Lap chart Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st231Garry TAYLOR New Forest XC19:05118:1614.5%37:211-
2nd9Kevin MECHEM 23:48222:1527.0%46:0328:42

13-14 boys  Lap chart Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st58Noah CHARLTON Bowlphish Bontrager Racing17:32116:4115.1%34:131-
2nd61Angus HAWKINS Palmer Park Velo17:33217:0123.1%34:35222s
3rd185Kamran AMIN VC Jubilee17:35317:0123.3%34:36323s
4th188Aaron PAYNE Randy's Bikes18:25418:0751.7%36:3242:19
5th57Freddie HORNER Behind The Bikeshed18:53518:0244.7%36:5552:42
6th60Seth KANARIS Hillingdon Slipstreamers18:55618:4760.7%37:4363:30
7th59Sam BISHOP Charlotteville CC19:52719:3071.9%39:2275:09
8th62Jamie WALKER (yth) Sutton CC20:13819:3483.3%39:4785:34
9th64Kishan BAKRANIA Team Darenth20:13819:3593.2%39:4895:35
10th63Luke ASHWOOD Sutton CC20:501020:29101.7%41:20107:07
11th177Jack LEAR Bedgebury Forest20:511121:31113.2%42:23118:10

U13 boys  Finish spread

9 competitors found

U11 boys  Lap chart Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st183Ben COPPOLA Four4TH Lights3:2323:2323:1323:0519.7%13:061-
2nd120Alexander UPHILL 3:2323:2323:1323:1435.2%13:142 8s
3rd181Alfie AMEY Team Darenth3:3593:3153:0813:12214.4%13:28322s
4th123Shrish BAKRANIA Team Darenth3:2543:2213:2843:2943.5%13:46440s
5th176Patrick LEAR Bedgebury Boars3:2013:2443:3353:59819.5%14:1851:12
6th121Finlay MECHEM 3:2973:3863:4163:51510.5%14:4161:35
7th204Jack CROMIE I team cc3:2853:3863:4163:52611.5%14:4171:35
8th125Adam LEA Team Milton Keynes3:2853:4783:5984:04917.3%15:1882:12
9th195Sam TALENT 3:3383:4994:0293:54713.6%15:2092:14
10th175Aidan PRIOR Zappi4:10114:14104:07104:15113.2%16:47103:41
11th182Oliver MOSLEY Pedal 2 Pedal4:05104:19114:18114:09105.7%16:52113:46

U9 boys  Lap chart Finish spread

14 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st180Oscar AMEY Team Darenth3:1823:1910.5%6:381-
2nd135Peter CARPENTER Sutton CC3:1713:2725.1%6:452 7s
3rd178Daniel PHILLIPS (juv) Cotswold Veldrijden3:3033:4848.6%7:18340s
4th137Jude MCGREEVY Team Darenth3:4343:3732.8%7:21443s
5th134Fred PRICE Pedal 2 Pedal4:1554:3256.7%8:4852:10
6th214Finlay GOODMAN Team Cycleaid4:3874:5174.7%9:2962:51
7th136Joe CARPENTER Sutton CC4:3665:0389.8%9:4073:02
8th198Finn TALENT 5:0394:3769.4%9:4183:03
9th138Daniel LEA Team Milton Keynes4:5885:2197.7%10:2093:42
10th210Filip KUNECKI WDMBC5:11105:25104.5%10:36103:58
11th216Harry PHIPPS 6:21125:56117.0%12:17115:39
12th201Dylan WEBB 6:18116:14121.1%12:33125:55
13th217Oliver GOODMAN (u11) 6:26137:051310.1%13:32136:54
14th211Oliwer KUNECKI WDMBC6:49148:021417.8%14:51148:13

 

 

Elite women  Lap chart Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Spread Total time Diff
1st5Heidi GOULD 18:11217:38317:58218:20118:5227.0%1h30:591-
2nd218Emily LILLYWHITE IREDALE Torq Performance18:13317:34217:56118:34218:4316.5%1h31:022 3s
3rd6Hannah ATTENBURROW Pedal 2 Pedal19:47519:16519:47420:03319:5134.1%1h38:4637:47
4th202Rachel FENTON Chaingang Racing18:15417:47418:1832.9%54:204
5th208Maxine FILBY Mulebar Girl / Sigma Sport17:42117:1712.4%34:595

Sport women  Lap chart Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st219Charlotte CUMMING WDMBC18:33218:07118:2312.4%55:041-
2nd225Sarah BARBER Northants CC18:48318:36319:0722.8%56:3221:28
3rd114Rosie BROWN Westbury Wheelers18:32118:23221:02414.4%57:5832:54
4th230Alicia HOCKIN Dame Cycling21:34519:41419:27310.9%1h00:4245:38
5th196Dani HUMPHREY 20:54420:47521:0851.7%1h02:5057:46

17-18 girls  Lap chart Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st222Harriet DODD Primera-Sports.Com18:25118:29121:03214.3%57:571-
2nd53Megan DOWINTON GuernseyDHR.com go to site19:38219:46220:5716.7%1h00:2222:25

40-49 women  Lap chart Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st162Theresa JACKSON CC Luton19:07119:03119:2211.7%57:331-
2nd163Danielle PETERSMANN Map Lovers.co.za20:53319:52220:0225.1%1h00:4823:15
3rd221Samantha JONES Four4th20:45219:58321:2347.1%1h02:0734:34
4th164Karen PRICE Pedal 2 Pedal21:34420:40420:5434.4%1h03:1045:37

50+ women  Lap chart Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st45Maggie MAUNDRELL Bournemouth Jubilee Wheelers21:52221:24321:5412.3%1h05:111-
2nd47Carol TILLEY Ridebike.co.uk go to site / TheTrainingRoom21:51121:21121:5722.8%1h05:112-
3rd46Wendy HOLMES 22:06321:23222:4636.5%1h06:1631:05

Open women  Lap chart Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st93Zoe BUCKLAND MB Swindon RT20:38119:2816.0%40:071-
2nd229Marcia ELLIS Dame Cycling20:54219:4625.7%40:41234s
3rd92Jennifer PURCELL flare Clothing Co21:57321:2032.9%43:1733:10
4th203Katie AULD 23:25422:1245.5%45:3845:31

13-14 girls  Lap chart Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st187Emily BRIDSON JCAYA20:22120:0511.4%40:271-
2nd200Megan MACMAHON Team Darenth20:38220:1222.1%40:51224s
3rd56Imogen CHASTELL Welwyn Wheelers20:41320:2031.7%41:02335s
4th55Amy PERRYMAN Solent Pirates20:49421:2442.8%42:1341:46
5th54Connie STEVENS Palmer Park Velo21:48621:4650.2%43:3553:08
6th192Emily CONN Palmer Park Velo21:29523:58611.6%45:2765:00

15-16 girls  Lap chart Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st165Emily ASHWOOD WXW World Racing18:53118:0914.0%37:021-
2nd213Amelia COOMBES Herne Hill Youth CC22:18222:0820.8%44:2727:25

U13 girls  Finish spread

4 competitors found

Beginner women  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Diff
1st11Collette MECHEM 24:201-
2nd10Karen LE PAGE 27:5723:37

U11 girls  Lap chart Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st122Greta CAREY Palmer Park Velo3:3714:0013:5813:57110.6%15:331-
2nd124Jessica LEA Team Milton Keynes4:0334:1324:1724:1725.8%16:5121:18
3rd193Rhian HAYES 3:5524:2644:2034:27313.6%17:0931:36
4th179Ellen PHILLIPS Cotswold Veldrijden4:0744:2334:3044:44415.0%17:4642:13
5th205Daisy PARRY Pedal On4:0954:4054:50516.5%13:395

U9 girls  Lap chart Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st132Gracie FOX Frog Bikes4:3114:4816.3%9:191-
2nd189Elise HAWKINS Palmer Park Velo4:3924:5836.8%9:37218s
3rd133Georgette RAND 4:4234:5625.0%9:38319s
4th184Sophie BUTLER Cycology Bikes5:1745:0842.9%10:2541:06
Chat with us