withINTENSEWorldwide 2-wheeled results & photo archive
Results (275)Photos (0)Videos (0)Lap chartsSpreads

The official results can be found here.

Note: the results for this race are split into the following groups:
FullShortened

Results formatBy category

GenderAll

Male: Shortened U9  Lap chart Spread

13 competitors found

PosBib Name Sponsors Laps Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st165Ben COPPOLA Four4th21:5422:12115.8%4:061-
2nd175Sam GRAHAM NH RC21:5312:19323.0%4:1226s
3rd167Thomas CRACKNELL Pedalon22:0632:1426.3%4:20314s
4th154Sam TALENT 22:3242:3642.6%5:0841:02
5th184William FLATAU Charlotteville Rascals22:4252:4350.6%5:2651:20
6th185Leo ROBERTS (jun) 22:4362:5184.9%5:3561:29
7th178Oliver CLAY 22:5082:4761.8%5:3771:31
8th123Edward CHARLES (u18) Charlotteville Rascals22:4672:5696.0%5:4381:37
9th200Jude MCGREEVY Team Darenth23:12102:50712.9%6:0291:56
10th155Finn TALENT 23:0393:01101.1%6:05101:59
11th177Will CLAY 23:15113:03116.6%6:18112:12
12th197Samuel FINCH PMR23:47123:35125.6%7:23123:17
13th182Jan LLOYD (ret) Slipstramers24:04133:44138.9%7:49133:43

Male: Shortened U11  Lap chart Spread

13 competitors found

PosBib Name Sponsors Laps Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st170Patrick LEAR Bedgebury Boars41:4812:0032:0842:05118.5%8:021-
2nd164Gus MEADWELL Bournemouth Jubilee Wheelers42:0231:5612:0112:08310.3%8:0826s
3rd187Adam POTTER (exp) 41:5621:5722:0842:10512.1%8:12310s
4th114Connor GREENWOOD Cycleguides.co.uk go to site42:0852:0442:0222:0724.9%8:23421s
5th186Benjamin FLATAU Charlotteville Rascals42:2572:0952:0732:08314.2%8:52550s
6th156Reuben TALENT 42:0742:2262:2682:26915.0%9:2261:20
7th169Nathan CRACKNELL Pedalon42:36102:2682:1672:12618.2%9:3271:30
8th115Mason JOHNSON-STENNING Team Darenth42:45122:2262:1562:21722.2%9:4381:41
9th162Daniel BUTLER Cycology Bikes42:3382:32102:3192:29102.7%10:0792:05
10th188Luke NASH 42:2362:40122:39112:25811.9%10:09102:07
11th174Hayden GRAY 42:38112:3192:34102:29106.0%10:14112:12
12th180Kai LLOYD Slipstreamers42:3592:36112:46122:33128.5%10:31122:29
13th198Jack FINCH PMR@ToachimHouse33:03132:52132:5913     6.4%8:5413

 

 

Female: Shortened U9  Lap chart Spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Laps Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st122Gracie FOX Frog Bikes22:3412:2516.2%5:001-
2nd183Nicole ROBERTS 23:2222:50218.8%6:1321:13
3rd161Sophie BUTLER Cycology Biles24:0833:26420.4%7:3432:34
4th216Orla BARROWCLIFFE Summit MTB24:1543:29522.0%7:4442:44
5th171Katie ALLSOP Summit MTB24:2653:24330.4%7:5152:51

Female: Shortened U11

1 competitor found

Key:   DNS - did not start   DNF - did not finish   DSQ - disqualified   DNQ - did not qualify   DNP - did not proceed   NTR - no time recorded   CUT - did not make the cut-off   TBC - to be confirmed   N/C - not classified

Chat with us