withWorldwide MTB race results and photo archive

2016 Southern XC round 1 at Black Park

Results (366)Photos (637)Videos (0)Lap chartsFinish spread

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men  Lap chart Finish spread

18 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Spread Total time Diff
1st328Phillip PEARCE Phillip PEARCE on Instagram Specialized Racing16:38.0117:09.0117:14.0117:33.0317:20.0117:03.015.5%1h43:01.11-
2nd250Ben THOMAS (elt) Mountain Trax - Vauxhall Cycling Team16:38.0117:09.0117:14.0117:33.0317:21.0217:13.025.5%1h43:11.5210.4s
3rd80Adrian LANSLEY Pedalon.co.uk go to site16:46.0417:12.0317:21.0317:29.0117:25.0317:57.047.1%1h44:12.731:11.6
4th106James ROE Guernsey - Powered by Jon Beck16:44.0317:13.0417:22.0417:29.0117:33.0418:12.068.8%1h44:35.841:34.7
5th366Richard JONES (elt) Renvale RT17:24.0917:26.0517:44.0717:46.0517:53.0517:49.032.8%1h46:04.553:03.4
6th375Chris MINTOR Pedalon17:38.01417:32.0717:42.0517:46.0517:54.0618:04.053.0%1h46:38.563:37.4
7th64Will TAYLOR (elt) Casco / South Downs Bikes17:05.0517:30.0617:42.0518:51.01218:01.0718:18.0710.3%1h47:30.874:29.7
8th96Simon ERNEST Renvale RT - Cannondale17:30.01017:47.0818:06.0818:21.0718:26.0918:33.0106.0%1h48:46.185:45.0
9th311Llewellyn HOLMES 17:08.0718:02.01018:12.0918:21.0718:33.01018:38.0118.8%1h48:56.895:55.7
10th164Tim DUNFORD Renvale RT17:37.01317:59.0918:13.01018:25.0918:51.01118:32.097.0%1h49:39.9106:38.8
11th390James HORTON Cannondale Racing17:43.01518:34.01418:14.01218:25.0918:22.0818:22.084.8%1h49:42.8116:41.7
12th119Scott CHAPPELL Behind the Bikeshed Andover17:35.01218:02.01018:13.01018:25.0919:10.01220:18.01315.5%1h51:44.8128:43.7
13th229Scott MCCARRON Mountain Trax18:39.01719:21.01519:22.01419:37.01419:35.01320:00.0127.2%1h56:37.61313:36.5
14th22Michael SERAFIN Morgan Sharpe pb Adventure Cycles17:34.01118:18.01318:45.01319:01.01320:01.01413.9%1h33:39.014
15th132Callum RILEY Newdales Cycles RT19:33.01818:10.01219:46.0158.8%57:29.015
16th108Andy COLVER GuernseyDHR.com go to site18:38.01622:34.01621.1%41:12.016
17th367James HYDE (elt) Wrenvale RT17:06.06n/a17:06.017
18th326Joe GRIFFITHS Torq Performance17:09.08n/a17:09.018

Expert men  Lap chart Finish spread

24 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Spread Total time Diff
1st332Paddy ATKINSON Bike Soup Bianchi17:21.0117:57.0118:07.0118:22.0218:35.017.1%1h30:23.31-
2nd202Marcin MAJCHRZYK 17:56.0517:59.0218:14.0218:02.0118:46.044.6%1h30:59.1235.8s
3rd32Sam EDWARDS (exp) Specialized Ruislip / West Drayton MBC17:55.0318:16.0418:36.0418:33.0318:44.034.6%1h32:07.231:43.9
4th373Paul MILLER (eng) WDMBC17:54.0218:16.0418:36.0418:49.0618:49.055.1%1h32:27.442:04.1
5th7Jamie TARDI Banjo Cycles Newbury / Raceware / Specialized / Torq17:59.0718:09.0318:28.0318:55.0719:03.075.9%1h32:36.952:13.6
6th99David PUSEY Primera - TeamJobs18:13.01218:28.0818:36.0418:36.0418:42.022.7%1h32:37.662:14.3
7th385Daniel DRAKE VC Deal18:08.01018:26.0718:42.0818:36.0418:54.064.2%1h32:49.872:26.5
8th386Simon ALLARD Merida Factory Racing17:55.0318:18.0618:42.0819:05.0919:39.0149.7%1h33:42.883:19.5
9th189Matthew TAYLOR (u23) 18:02.0818:46.01318:42.0819:20.01019:07.087.2%1h33:59.393:36.0
10th356James SPILSBURY Army CSR18:12.01118:38.0918:39.0719:21.01119:38.0137.9%1h34:30.8104:07.5
11th50Chris MCGOVERN T1Diabetes.info17:58.0618:41.01019:04.01219:36.01419:20.0119.1%1h34:41.7114:18.4
12th242Edward MOESLI 18:56.01718:42.01119:02.01118:59.0819:08.092.3%1h34:48.8124:25.5
13th130Ryan KEYNES 1st gear cycles / Odiham Cycle Club18:02.0818:44.01219:09.01319:56.01820:05.01711.4%1h36:00.0135:36.7
14th213Jon CLEMAS 19:02.01819:09.01419:18.01419:23.01219:22.0121.8%1h36:17.1145:53.8
15th383Kean WYTRYKOWSKI 18:34.01319:28.01519:42.01619:28.01319:08.096.1%1h36:21.4155:58.1
16th47Peter FLINT KTM Impsport18:41.01419:29.01619:33.01519:52.01720:03.0167.3%1h37:40.5167:17.2
17th67Pierre THOMAS Cadence Cannondale RT18:52.01519:46.01919:47.01719:41.01520:14.0187.2%1h38:23.1177:59.8
18th387Oliver RICHARDSON (exp) Giant Store Twickenham18:55.01619:42.01820:18.02020:04.01920:18.0197.3%1h39:19.1188:55.8
19th62Nicholas COLEY Evans Cycles RT19:13.01920:10.02020:05.01820:22.02019:53.0156.0%1h39:45.5199:22.2
20th196Liam KEYNES 1st gear cycles / Odiham Cycle Club19:13.01919:32.01720:12.01919:44.01621:12.02010.3%1h39:54.7209:31.4
21st81Daniel EASTMENT Rock & Road19:27.02120:46.02121:06.02121:19.02121:23.0219.9%1h44:02.82113:39.5
22nd325Tom WRIGHT (exp) AJ Cycles20:16.02321:18.02221:24.02221:33.02222:36.02211.5%1h47:09.62216:46.3
23rd384Jez HART Sotonia22:35.02423:47.02324:31.02324:07.0238.6%1h35:00.023
24th188Neil ELLISON (vet) Specialized Ruislip / WDMBC19:43.022n/a19:43.024

40-49 men  Lap chart Finish spread

43 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Spread Total time Diff
1st359Lewis KING Bee Line Bicycles17:08.0217:40.0117:52.0118:07.0118:10.016.0%1h28:59.51-
2nd145Paul LLOYD (vet) Rides on Air17:07.0117:40.0117:52.0118:07.0118:13.026.4%1h29:01.221.7s
3rd121Roger FOWKES Specialized Ruislip / West Drayton MBC17:10.0317:44.0317:53.0318:25.0318:24.037.3%1h29:37.4337.9s
4th306Stuart BOWERS Scott racing17:25.0418:14.0418:20.0418:32.0418:32.046.4%1h31:05.242:05.7
5th118Robert PURCELL Neon-Velo Cycling Team17:45.0518:20.0518:27.0618:40.0518:46.055.7%1h32:00.453:00.9
6th126Aidan BISHOP Cannondale / Mavic17:46.0618:20.0518:25.0518:42.0618:46.055.6%1h32:00.463:00.9
7th331Dan HOWE Gipping RT18:04.0718:28.0718:39.0718:58.0819:24.0117.4%1h33:35.574:36.0
8th43Paul WELLICOME Four4TH Lights18:12.0918:34.0918:54.0819:11.0919:22.0106.4%1h34:15.785:16.2
9th217Mark WINGAR GRT - Gipping Race Team18:29.01118:51.01019:01.0919:36.01119:07.076.0%1h35:05.896:06.3
10th334James STYRIN On The Rivet UK18:15.01019:08.01119:11.01219:21.01019:18.096.0%1h35:14.6106:15.1
11th378Simon LESSER UK Biking Copyright18:52.01319:08.01119:06.01018:55.0719:15.082.0%1h35:18.0116:18.5
12th77Richard BETTANEY Renvale RT - Cannondale18:46.01219:16.01319:34.01420:02.01220:03.0126.8%1h37:43.5128:44.0
13th329Jon PIERCE Beyond Mountain Bikes18:53.01419:33.01519:32.01320:11.01520:29.0168.5%1h38:39.8139:40.3
14th103Paul WHITE (vet1) Aylesbury CC19:24.01819:31.01420:05.01820:02.01220:28.0155.5%1h39:31.41410:31.9
15th341Stephen GIBSON (vet) 4T+ Velo Club18:54.01519:56.02020:04.01720:08.01420:50.02210.2%1h39:54.81510:55.3
16th371Dean MORGAN Mountain Trax RT19:16.01719:37.01620:05.01820:25.01720:38.0187.1%1h40:03.51611:04.0
17th148Dan HAYES Mickey Cranks19:54.02319:52.01820:05.01820:28.01920:14.0143.0%1h40:35.01711:35.5
18th313Adrian HEALEY GRT19:14.01619:44.01720:18.02320:33.02120:57.0238.9%1h40:47.71811:48.2
19th60Roger PRIOR Zappi Cycling Club20:05.02720:08.02220:26.02520:13.01620:08.0131.7%1h41:02.31912:02.8
20th358Daniel PARTRIDGE 19:54.02319:58.02120:03.01620:25.01720:40.0193.9%1h41:02.72012:03.2
21st348Simon MEARS Ridebike.co.uk go to site20:06.02820:10.02320:01.01520:32.02020:29.0162.6%1h41:21.22112:21.7
22nd376Adrian PARRY Pedalon19:35.02020:11.02420:36.02720:43.02320:45.0206.0%1h41:52.42212:52.9
23rd249Andrew BOCKING Velolife20:16.03020:13.02520:13.02120:45.02420:48.0212.9%1h42:18.02313:18.5
24th347Matthew WHELAN Mickey Cranks19:43.02120:20.02720:24.02420:57.02621:23.0248.5%1h42:49.92413:50.4
25th168Andrew PARSONS (gvt1) OFFCAMBER20:08.02919:54.01920:17.02220:37.02221:51.0269.8%1h42:50.02513:50.5
26th362David WILCOCK 19:32.01920:19.02620:30.02620:54.02522:54.02917.2%1h44:11.92615:12.4
27th379Andrew SMITH (gvet2) UK-Biking Copyrite20:04.02620:46.02820:57.02821:46.02721:44.0258.5%1h45:19.12716:19.6
28th128Nick COOPER G.S. Henley21:15.03222:25.03521:50.02922:26.02822:29.0275.8%1h50:27.12821:27.6
29th117Tyrone MILLER VC Venta21:42.03522:08.03422:17.03022:38.02922:41.0284.5%1h51:28.02922:28.5
30th178Seb PRICE Pedal 2 Pedal21:26.03422:01.03123:19.03324:23.03124:24.03113.8%1h55:35.23026:35.7
31st57Gareth DRIDGE Solent Pirates22:23.03722:41.03623:03.03224:09.03023:50.0307.9%1h56:08.23127:08.7
32nd102Neil PLANT 22:50.03923:22.03723:50.03525:19.03310.9%1h35:21.032
33rd14Darren LANE 22:42.03823:51.03824:35.03825:23.03411.8%1h36:31.033
34th317Paul BROWN (xc) Numb Plumz24:49.04224:18.03923:55.03624:23.0313.8%1h37:25.034
35th238Winston REID 23:30.04024:18.03925:16.03926:24.03512.3%1h39:28.035
36th177Chris GRAY (vet) Gillingham and District Wheelers27:17.04326:22.04226:01.04027:18.0364.9%1h46:58.036
37th172Stuart KING Ridebike.co.uk go to site18:05.0818:28.0719:06.0105.6%55:39.037
38th176Antonio NOVAIS DEMO CCL21:20.03321:42.03022:50.0317.0%1h05:52.038
39th294Chris ALLEN (vet) 21:03.03122:07.03323:35.03412.0%1h06:45.039
40th115Dean FROST OFFCAMBER21:44.03622:01.03124:10.03711.2%1h07:55.040
41st15Nick COTSFORD 24:05.04125:23.04128:07.04116.7%1h17:35.041
42nd74Greg TOGNARELLI Casco / South Downs Bikes20:01.02521:07.0295.5%41:08.042
43rd335Garry HURST KTM Impsport19:52.022n/a19:52.043

17-18 boys  Lap chart Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st10Christopher ROTHWELL Ride 2417:33.0117:37.0117:46.0117:52.011.8%1h10:50.11-
2nd143Joshua HOOPER Primera - TeamJobs17:40.0218:38.0219:02.0220:46.0317.5%1h16:09.125:19.0
3rd51Conall BROWN Hemel Hempstead CC19:39.0421:21.0619:40.0319:50.028.7%1h20:32.839:42.7
4th199Zac HERROD 20:08.0620:49.0421:10.0520:54.045.1%1h23:03.2412:13.1
5th100Jacob PAYNE (xc) Randys Bikes19:42.0521:00.0522:03.0624:48.0525.9%1h27:36.0516:45.9
6th200Christopher TRY Specialized Ruislip / West Drayton MBC18:40.0319:39.0319:47.0433:51.0681.3%1h31:59.4621:09.3

19-39 men  Lap chart Finish spread

27 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st6Tony REVELL OFFCAMBER18:29.0218:54.0119:03.0118:59.013.1%1h15:27.61-
2nd137Seb HERROD 18:45.0419:22.0419:11.0219:26.053.6%1h16:45.921:18.3
3rd75Morgan JONES (opn) Banjo Cycles Newbury / Raceware / Specialized / Torq18:53.0519:17.0219:26.0519:09.022.9%1h16:47.831:20.2
4th365James WILSON (spt) VC Raphael18:28.0119:32.0619:21.0319:25.045.8%1h16:47.941:20.3
5th73Nicholas TRY Specialized Ruislip / West Drayton MBC19:10.0719:27.0519:23.0419:12.031.5%1h17:13.951:46.3
6th27Tom BUDDEN Sotonia CC18:43.0319:18.0319:26.0519:54.066.3%1h17:22.961:55.3
7th364Paul THOMAS (opn) VC Revolution18:53.0519:32.0619:56.0719:54.065.6%1h18:16.672:49.0
8th68Oliver FENTON Casco / South Downs Bikes19:25.01020:01.0920:00.0820:32.0145.8%1h20:00.484:32.8
9th30Chris LILLYWHITE OFFCAMBER19:11.0819:44.0820:27.01120:58.0179.3%1h20:21.294:53.6
10th388James TAPP UK Biking19:44.01620:20.01720:15.0920:12.093.0%1h20:32.8105:05.2
11th55Graham WEBB (exp) 19:41.01320:14.01320:25.01020:27.0133.9%1h20:48.3115:20.7
12th389Christopher SPRINGETT 19:47.01920:13.01220:28.01220:22.0113.5%1h20:52.7125:25.1
13th382Darrell HARRIS 19:38.01220:18.01520:36.01420:22.0114.9%1h20:55.4135:27.8
14th79Kevin PURCELL Nationwide Building Society19:41.01320:22.01920:45.01520:06.085.4%1h20:55.8145:28.2
15th53Carl MORRISH 19:49.02120:21.01820:31.01320:20.0103.5%1h21:04.1155:36.5
16th243Mike WILLIAMS (spt) 19:45.01820:14.01321:02.01720:44.0156.5%1h21:47.3166:19.7
17th112David BONE VC St Raphael19:23.0920:34.02120:48.01621:08.0189.0%1h21:55.3176:27.7
18th71William LINTON Brixton CC19:43.01520:24.02021:25.02120:53.0168.6%1h22:26.6186:59.0
19th345Chris WILLS samways and son19:44.01620:38.02221:09.01921:27.0208.7%1h22:59.9197:32.3
20th93Tobie CHARLTON Sotonia CC19:51.02220:52.02421:07.01822:01.02110.9%1h23:52.7208:25.1
21st212David WINTER CleeCyclesKCNC19:48.02020:10.01122:09.02222:43.02214.7%1h24:51.9219:24.3
22nd25Daniel ATKINS Didcot Phoenix CC20:41.02421:22.02522:09.02223:11.02312.1%1h27:24.92211:57.3
23rd223Jesse BAINES 26:35.02720:38.02221:10.02021:16.01928.8%1h29:40.42314:12.8
24th301Phil WHITEHORN Army CSR21:15.02526:42.02723:16.02423:14.02425.6%1h34:27.92419:00.3
25th11James GREGORY (sen) Wyndymilla22:46.02624:26.02624:48.02524:10.0258.9%1h36:13.02520:45.4
26th94Christopher LYON RAF-CA19:36.01120:19.0163.7%39:55.026
27th207Christopher PEACOCK Spokes and spanners northcamp20:10.02320:03.0100.6%40:13.027

50-59 men  Lap chart Finish spread

34 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st159Rick FETHERSTON Specialized Ruislip / WDMBC18:24.0118:28.0118:42.0118:43.011.7%1h14:18.51-
2nd343Mark CHADBOURNE Ridebike.co.uk go to site18:24.0118:28.0118:42.0118:43.011.7%1h14:18.820.3s
3rd171Nigel BROWN Westbury Wheelers18:25.0318:57.0318:54.0319:16.034.6%1h15:33.831:15.3
4th36Steve JONES (gvet) Banjo Cycles Newbury / Raceware / Specialized / Torq19:07.0519:32.0419:26.0519:30.042.2%1h17:36.043:17.5
5th338Andrew CRACKNELL Pedalon18:54.0419:32.0419:38.0619:43.084.3%1h17:49.653:31.1
6th222Roland TILLEY Ride19:33.0819:42.0819:24.0419:40.061.5%1h18:20.864:02.3
7th31Kevin HOLLOWAY VC1019:27.0719:45.01119:39.0819:48.091.8%1h18:40.874:22.3
8th149Robert JACKSON (svet) Beyond Mountain Bikes, Pro Twins, Sharp Cam19:37.01119:39.0619:38.0619:51.0101.2%1h18:46.584:28.0
9th61Andy WEAVING Gloucester City CC19:44.01219:44.01019:50.01119:33.051.4%1h18:52.494:33.9
10th107Mark HARDWICKE Bournemouth Arrow CC / collingwood hotel19:45.01319:41.0719:51.01219:41.070.8%1h19:00.4104:41.9
11th131Dave STARR (gvet) Westbury Wheelers19:36.01019:42.0819:48.01019:59.0112.0%1h19:06.7114:48.2
12th349Ashley ROLES Witney Wheelers19:35.0919:45.01119:47.0920:08.0122.8%1h19:17.8124:59.3
13th357Clive EVANS WDMBC19:15.0619:46.01319:54.01320:25.0136.1%1h19:21.2135:02.7
14th127Sam PHILLIPS (gvet) Specialized Ruislip / West Drayton MBC20:00.01520:04.01420:14.01420:30.0142.5%1h20:49.4146:30.9
15th129Stephen MOORS Ride19:45.01320:20.01520:15.01520:41.0154.7%1h21:02.7156:44.2
16th101Patrick STOKES 20:11.01820:36.01720:34.01720:47.0163.0%1h22:08.6167:50.1
17th316Michael PILCHER Num Plumz20:01.01620:36.01720:17.01621:37.0238.0%1h22:32.9178:14.4
18th154Kim BURROWS Paaf scaffolding services20:19.01920:27.01620:50.01921:08.0204.0%1h22:45.0188:26.5
19th336Andre PUCCI Beyond Mountain Bikes Pro Twin Sharps Ducatti20:20.02020:45.01920:55.02021:05.0183.7%1h23:07.4198:48.9
20th342Simon ANSELL Pedalon20:27.02120:52.02221:04.02220:57.0173.0%1h23:22.1209:03.6
21st165Martyn DYMOND Cotswold Veldrijden21:04.02520:45.01920:42.01821:36.0224.3%1h24:10.4219:51.9
22nd153James PEACEY 20:55.02420:50.02120:57.02121:35.0213.6%1h24:18.4229:59.9
23rd169James PILGRIM-MORRIS Athlete Service / GS Henley21:31.02721:03.02321:12.02321:05.0182.2%1h24:52.92310:34.4
24th167Paul WARNER Team Darenth20:34.02221:14.02421:27.02521:42.0245.5%1h24:59.82410:41.3
25th354Shaun HIGGINS WDMBC21:04.02521:42.02521:49.02622:04.0254.7%1h26:41.52512:23.0
26th308Paul GIBBS (gvet) Pearson CC22:28.03121:58.02622:13.02722:31.0262.5%1h29:12.42614:53.9
27th221Martin LANGSTON 21:34.02822:15.02722:49.02823:00.0276.6%1h29:40.72715:22.2
28th370Paul SOLBE West Drayton Mountain Bike Club21:35.02922:41.02823:31.03023:22.0289.0%1h31:11.22816:52.7
29th84Michael COULSON 22:10.03022:46.02923:27.02924:04.0308.6%1h32:29.32918:10.8
30th297Steve BLACKMORE Seeds CC22:28.03123:08.03023:42.03124:01.0296.9%1h33:20.93019:02.4
31st156Adrian BRYANT 23:30.03324:16.03225:13.03225:34.0318.8%1h38:35.53124:17.0
32nd352Jez PARSONS Brighton Excelsia20:04.01723:33.03121:16.02417.4%1h04:53.032
33rd374James ANDREWS (gvet) Summit30:04.03430:47.0332.4%1h00:51.033
34th193Lee KING Rides on Air20:54.023n/a20:54.034

Open men  Lap chart Finish spread

52 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st65Mark GREEN OFFCAMBER18:59.0119:31.0119:45.014.0%58:17.31-
2nd327Darren RAWLINGS Enve / Strava Wheels19:18.0219:57.0220:12.054.7%59:27.921:10.6
3rd59Nick WILLIAMS 20:09.0620:06.0520:04.030.4%1h00:20.032:02.7
4th361Robert BATTEN Berkshire Cycle Co20:19.0720:05.0419:56.021.9%1h00:21.642:04.3
5th54Christopher KELLY OFFCAMBER19:36.0320:32.0820:17.064.8%1h00:26.252:08.9
6th72Craig SAMPSON Specialized Ruislip / West Drayton MBC20:26.01019:59.0320:07.042.3%1h00:33.562:16.2
7th26Graeme TAYLOR (opn) Specialized Ruislip / West Drayton MBC20:02.0520:34.0920:28.072.7%1h01:05.872:48.5
8th144Mark ANDREWS 20:24.0920:26.0620:38.091.1%1h01:29.283:11.9
9th239Ben SMITH (sen1) Dreaming Tyres20:27.01220:28.0720:43.0101.3%1h01:38.993:21.6
10th312Glenn PANTON Owen Cycles20:26.01020:46.01120:33.081.6%1h01:46.8103:29.5
11th353Nigel GRANTHAM Pedalon.co.uk go to site21:21.01920:39.01020:45.0113.4%1h02:46.2114:28.9
12th95Darren SMITH (opn) Specialized Ruislip / West Drayton MBC20:23.0821:12.01321:13.0134.1%1h02:49.6124:32.3
13th340Andy TUCKER Banjo Cycles Newbury / RaceWare Direct21:20.01820:47.01221:12.0122.6%1h03:19.8135:02.5
14th52Colin HOUSTON Pedalon.co.uk go to site20:55.01321:22.01521:31.0162.9%1h03:50.0145:32.7
15th41Tom HEPWORTH 21:06.01521:33.01621:20.0142.1%1h04:00.7155:43.4
16th368Sebastian OTTLEY VC St Raphael21:19.01721:18.01421:24.0150.5%1h04:02.5165:45.2
17th173Marcus HAMLYN 21:05.01422:28.02321:59.0176.6%1h05:33.5177:16.2
18th346Matt HARVEY Magnito Dog21:54.02122:02.01822:07.0181.0%1h06:04.3187:47.0
19th241Stephen ASPREY Army CSR21:15.01622:27.02222:25.0205.6%1h06:07.5197:50.2
20th155Mark COPPING 21:39.02022:03.01922:45.0245.1%1h06:28.6208:11.3
21st109Patryk WYLECIAL 22:02.02222:13.02022:21.0191.4%1h06:38.3218:21.0
22nd208Alex DRUMMOND Braveheart Racing22:11.02522:01.01722:28.0212.0%1h06:41.7228:24.4
23rd351Joshua ORLOWSKI Farnborough & Camberley CC22:23.03022:16.02122:38.0231.6%1h07:18.6239:01.3
24th337Matthew CRACKNELL Pedalon22:02.02222:56.02622:36.0224.1%1h07:35.3249:18.0
25th344Mark BUSBRIDGE Hillingdon Triathletes22:19.02822:38.02423:29.0265.2%1h08:27.32510:10.0
26th183Jason WRIXEN 22:50.03322:51.02523:03.0250.9%1h08:44.92610:27.6
27th381David BISHOP (gvet) Wigmore CC22:14.02623:16.02823:44.0296.7%1h09:15.62710:58.3
28th372Rolan CARTER One Year No Beer22:27.03123:10.02723:42.0285.6%1h09:19.52811:02.2
29th227Adam RAEBURN-JAMES WDMBC22:18.02723:30.02923:34.0275.7%1h09:24.12911:06.8
30th310Matt AINSWORTH Owen Cycles22:29.03223:30.02923:45.0305.6%1h09:45.03011:27.7
31st194Mike METCALFE DorkingCC22:10.02423:39.03224:08.0328.9%1h09:57.93111:40.6
32nd350Andrew CANTER Flowing Trails24:19.04023:33.03123:47.0313.3%1h11:40.83213:23.5
33rd140Fraser KYNASTON LBRCC23:24.03423:59.03324:21.0334.1%1h11:45.13313:27.8
34th18Ruari FAIRBAIRNS One Year No Beer23:47.03724:01.03425:29.0377.1%1h13:18.33415:01.0
35th360John BONAS Banjo Cycles Newbury23:37.03524:44.03625:17.0357.1%1h13:39.53515:22.2
36th247David TRY Specialist Ruislip / West Drayton MBC24:07.03825:03.03924:56.0343.9%1h14:08.03615:50.7
37th1Tony SOUTHWICK Rancid Cat Riders23:41.03625:02.03825:49.0399.0%1h14:33.53716:16.2
38th355Matthew SMITH (sen) 25:03.04524:27.03525:28.0364.2%1h14:58.73816:41.4
39th114Timothy DAVIES Didcot Phoenix CC24:17.03925:45.04226:03.0417.3%1h16:06.83917:49.5
40th23Ben SMITH (sen2) One Year No Beer24:31.04325:44.04126:04.0426.3%1h16:19.74018:02.4
41st369Tom JAGO 25:05.04625:46.04325:54.0403.3%1h16:46.34118:29.0
42nd363Pip JACKSON Nrc25:35.04726:31.04425:46.0383.6%1h17:52.84219:35.5
43rd150Neil HANHAM 24:23.04225:34.04028:12.04415.7%1h18:10.74319:53.4
44th228Matt CULLIS Wolverhampton Wheelers24:19.04024:50.03730:07.04723.9%1h19:17.64421:00.3
45th110Gerard WHITEHEAD Summit MTB24:49.04426:55.04529:06.04617.3%1h20:51.24522:33.9
46th175Tom BREWERTON 31:22.05227:10.04628:08.04315.5%1h26:40.84628:23.5
47th214Philip IBBS 29:59.05029:08.04728:41.0454.5%1h27:49.84729:32.5
48th120Martin BOWD Hillingdon Triathletes27:01.04829:51.04810.5%56:52.048
49th201Rob JORDAN Zappi Cycling Club19:38.04n/a19:38.049
50th111Saku SAHA 22:20.029n/a22:20.050
51st203David ANDERSON (eng) Braveheart Racing27:37.049n/a27:37.051
52nd197Christian LAWSON 30:50.051n/a30:50.052

15-16 boys  Lap chart Finish spread

19 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st70Sam CULVERWELL GuernseyDHR.com go to site17:38.0118:18.0118:21.014.1%54:18.11-
2nd138Callum MACLEOD AW Cycles.co.uk go to site / Palmer Park Velo18:16.0219:28.0419:28.026.6%57:13.722:55.6
3rd186Thomas TIMBERLAKE Banjo Cycles Newbury / Raceware / Specialized / Torq18:30.0319:15.0319:28.025.2%57:14.532:56.4
4th184Titou BARTHELEMY BLANC Dulwich Paragon CC18:31.0419:13.0219:37.045.9%57:23.543:05.4
5th170Hayden CASSIDY VC Londres18:49.0520:02.0720:29.058.9%59:21.855:03.7
6th97Noah CHARLTON Bowlphish Bontrager Racing18:53.0619:58.0521:35.01014.3%1h00:26.966:08.8
7th48Tom COUZENS Zappi Cycling Club19:20.0720:25.0820:40.066.9%1h00:27.076:08.9
8th216Troy WINGAR GRT - Gipping Race Team19:25.0820:30.0920:51.077.4%1h00:47.686:29.5
9th92Kamran AMIN VC Jubilee20:01.01119:58.0521:16.096.5%1h01:16.196:58.0
10th181Oliver ROGERS VC Jubilee19:52.0920:44.01021:59.01110.7%1h02:36.5108:18.4
11th105James SWADLING Nottingham Clarion20:27.01321:20.01121:09.084.3%1h02:56.8118:38.7
12th39Archie SCOTT Cotswold Veldrijden20:12.01221:45.01222:08.0129.6%1h04:07.0129:48.9
13th5Seth KANARIS Hillingdon Slipstreamers21:47.01522:44.01323:14.0136.7%1h07:47.81313:29.7
14th283Jay ALLEN Pedalon21:29.01423:09.01623:37.0149.9%1h08:15.81413:57.7
15th224Sam DAWSON Palmer Park Velo24:51.01823:16.01724:13.0156.8%1h12:21.81518:03.7
16th271Joel HAWKINS Solent Pirates21:48.01623:06.01428:43.01731.7%1h13:39.01619:20.9
17th56Harry DRIDGE Solent Pirates21:48.01623:07.01528:44.01831.8%1h13:39.21719:21.1
18th151Cameron HORTOP 25:27.01926:33.01827:13.0166.9%1h19:14.01824:55.9
19th291Tom IVES Sutton CC19:52.09n/a19:52.019

60+ men  Lap chart Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st152Ray CROSTHWAITE Pedalon.co.uk go to site20:09.0119:38.0119:28.013.5%59:16.71-
2nd163Ian PETHERBRIDGE Southdowns Bikes CASCO Europe20:30.0220:47.0220:40.021.4%1h01:58.222:41.5
3rd125Nigel HERROD 20:45.0321:38.0421:34.034.3%1h03:58.834:42.1
4th161Richard NASH WDMBC21:33.0421:34.0321:51.041.4%1h04:58.945:42.2
5th333John PHILLIPS (svet) Sotonia22:41.0623:03.0522:58.051.6%1h08:44.359:27.6
6th307John JOHNS VC Meudon21:47.0523:16.0624:35.0712.9%1h09:39.1610:22.4
7th21Martin CHUTER 23:38.0824:21.0723:32.063.5%1h11:32.4712:15.7
8th69Gary WALLBRIDGE GuernseyDHR.com go to site23:32.0724:36.0827:28.0916.7%1h15:38.3816:21.6
9th225Frank KING Athlete Service Henley / Timelaps24:51.0925:01.0925:46.083.7%1h15:38.8916:22.1
10th236Peter DOUGLAS (gvet) Finsbury Park Cycling Club.25:59.01028:23.01029:11.01012.3%1h23:34.01024:17.3

Beginner men  Lap chart Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st204Allen HUISH Specialized Ruislip / West Drayton MBC23:57.0125:01.034.5%48:58.51-
2nd322Patrick FAINT Team Darenth28:57.0322:31.0128.6%51:29.322:30.8
3rd321James STAINBURN 31:24.0524:36.0227.6%56:00.737:02.2
4th133Luke HORA 26:46.0229:25.049.9%56:11.847:13.3
5th162Robert MCNEIL 29:18.0432:09.059.7%1h01:27.6512:29.1

13-14 boys  Lap chart Finish spread

22 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st34Sam BISHOP Charlotteville CC20:10.0121:01.014.2%41:12.91-
2nd295Joseph BLACKMORE Herne Hill Youth20:58.0421:42.023.5%42:40.921:28.0
3rd139Euan MACLEOD AW Cycles.co.uk go to site / Palmer Park Velo20:56.0221:48.044.1%42:44.731:31.8
4th78Freddie HORNER Behind the Bikeshed Andover20:59.0621:45.033.7%42:45.141:32.2
5th258Jamie WALKER (yth) Sutton CC20:56.0221:49.054.2%42:46.051:33.1
6th209Patrick RIDGE Sutton CC20:58.0421:50.064.1%42:48.861:35.9
7th211Luke ASHWOOD Sutton CC21:27.0722:46.096.1%44:13.773:00.8
8th293Bill DEMUTH VC Jubiliee21:58.0922:38.073.0%44:36.883:23.9
9th160Charles ROLLINS Hillingdon Slipstreamers21:58.0922:40.083.2%44:38.193:25.2
10th292George ALLEN Cambridge Junior Cycle Club22:54.01224:06.0105.2%47:01.1105:48.2
11th259Jack LEAR Bedgebury Boars21:49.0825:21.01716.2%47:11.2115:58.3
12th29Nathan GEORGE Hillingdon Slipstreamers22:50.01124:57.0139.3%47:48.2126:35.3
13th255Thomas KNOWLER Team Darenth23:50.01524:07.0111.2%47:57.8136:44.9
14th284Ed FRY 23:12.01424:51.0127.1%48:03.7146:50.8
15th237Luke HAZELL Team Darenth23:54.01625:02.0144.7%48:56.5157:43.6
16th86Samuel COULSON 24:13.01825:11.0164.0%49:24.9168:12.0
17th113Gareth DAVIES (jun) Didcot Phoenix CC24:38.01925:05.0151.8%49:44.2178:31.3
18th157Joe CHAMPNESS Hadleigh Mtbc24:08.01726:25.0189.5%50:33.4189:20.5
19th261Caleb BROWN Team Darrent23:11.01328:01.01920.8%51:12.4199:59.5
20th244Lucas HARRY-DIXON Solent Pirates26:16.02031:41.02020.6%57:58.12016:45.2
21st290Edward RAYNER 26:53.02133:42.02125.4%1h00:35.82119:22.9
22nd302Will LOVATT Team 6936:19.022n/a36:19.022

U12 boys  Lap chart Finish spread

29 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Spread Total time Diff
1st122George FOWKES Specialized Ruislip / West Drayton MBC3:08.013:33.013:38.013:37.033:37.0316.0%17:35.21-
2nd136Thomas WADSWORTH Beeline Bicycles RT3:12.023:41.023:41.043:34.013:35.0215.1%17:43.928.7s
3rd256Thomas CRACKNELL Pedalon3:14.043:41.023:40.023:42.053:39.0414.4%17:58.8323.6s
4th232Alfie AMEY Team Darenth3:20.063:41.023:51.063:35.023:29.0115.5%17:58.9423.7s
5th76William SHIELD Summit MTB3:31.0103:44.073:40.023:37.033:41.056.2%18:15.1539.9s
6th35Drew TUCKER Banjo Cycles Newbury / Raceware / Specialized / Torq3:19.053:42.053:42.053:44.073:49.0815.1%18:18.5643.3s
7th287Alex HARVEY VC Jubilee3:30.083:44.073:54.093:50.093:50.0911.4%18:51.771:16.5
8th234Connor STAIN Bournemouth Arrow3:43.0123:43.063:51.063:42.053:53.0125.0%18:55.181:19.9
9th252Ben COPPOLA 3:13.033:57.0114:01.0143:49.083:53.01224.9%18:55.991:20.7
10th28Edward CHARLES (yth) Charlotteville CC3:32.0113:45.093:55.0113:50.093:58.01412.3%19:02.6101:27.4
11th286Ferdie PARSONS VC Jubilee3:45.0143:58.0123:54.093:51.0113:44.076.2%19:14.5111:39.3
12th268Adam POTTER 3:43.0123:55.0103:55.0113:51.0113:52.0105.4%19:17.8121:42.6
13th254Nathan CRACKNELL Padelon4:10.0164:06.0143:51.063:54.0133:52.0108.2%19:56.2132:21.0
14th40Jack CROMIE I-team cc4:38.0254:18.0164:00.0134:10.0143:43.0624.7%20:50.2143:15.0
15th264Lewis SEAWARD Solent Pirates3:30.084:07.0154:30.0194:25.0164:19.01628.6%20:52.8153:17.6
16th90Ben DONALD (yth) Summit MTB4:22.0214:25.0194:03.0154:38.0194:12.01514.4%21:43.0164:07.8
17th253Luke GIBSON Club Cyclopark4:16.0194:24.0184:09.0164:31.0174:23.0178.8%21:45.3174:10.1
18th257Patrick LEAR Bedgebury Boars3:29.073:58.0124:35.0215:03.0264:53.01845.0%22:00.9184:25.7
19th192Matt METCALFE Redhill Raiders4:16.0194:30.0204:21.0184:35.0185:00.01917.2%22:44.1195:08.9
20th281Archie FOULKES Hillingdon Slipstreamers4:12.0174:18.0164:10.0174:54.02317.6%17:34.020
21st267Ollie BOARER iTeam CC4:23.0224:30.0204:33.0204:15.0157.1%17:41.021
22nd16Josh LANE (u12) 4:24.0234:37.0234:57.0254:52.02212.5%18:50.022
23rd251Alix BARTHELEMY HHYCC4:12.0174:42.0244:57.0255:01.02519.4%18:52.023
24th8Irving FORREST 4:51.0264:35.0224:44.0224:45.0215.8%18:55.024
25th269Ieuan BRAYBROOK 4:09.0154:57.0264:54.0245:00.02420.5%19:00.025
26th276Rohan GRAY 4:55.0274:48.0254:45.0234:38.0196.1%19:06.026
27th273Alex BENGER Summit MTB4:24.0235:02.0275:02.0275:11.02717.8%19:39.027
28th260Edward HOOK 5:24.0286:14.0286:15.0286:18.02816.7%24:11.028
29th280Jake SCOTT Summit MTB7:41.0299:24.0297:53.02922.3%24:58.029

U10 boys  Lap chart Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st141Peter CARPENTER Sutton CC3:11.013:47.0118.8%6:58.81-
2nd231Oscar AMEY Team Darenth3:39.024:08.0213.2%7:47.3248.5s
3rd277Daniel PHILLIPS (juv) Cotwolds Veldrijden3:40.034:14.0315.5%7:55.1356.3s
4th179Fred PRICE Pedal 2 Pedal4:46.064:40.042.1%9:26.642:27.8
5th191Josh METCALFE Redhill Raiders4:37.045:02.079.0%9:39.852:41.0
6th89Peter DONALD Summit MTB4:51.084:48.051.0%9:40.162:41.3
6th142Joe CARPENTER Sutton CC4:51.084:48.051.0%9:40.962:42.1
8th270Jay LLOYD Hillingdon Slipstreamers4:44.055:25.0814.4%10:10.283:11.4
9th198Louis LAWSON 4:47.075:30.0915.0%10:18.893:20.0
10th263Jack PROCTER-O'MALLEY Hillingdon Slipstreamers5:27.0106:04.01211.3%11:31.9104:33.1
11th215Xavier IBBS Pedal2pedal5:49.0125:47.0100.6%11:37.5114:38.7
12th116Finlay WEEKS Hillingdon Slipstreamers6:01.0145:49.0113.4%11:50.3124:51.5
13th275Joshua BENGER Summit MTB6:00.0136:41.01311.4%12:41.7135:42.9
14th87Lewis EBREY Summit MTB5:48.0117:50.01435.1%13:39.3146:40.5
15th266Dillon WEBB 7:56.0158:23.0155.7%16:19.6159:20.8

 

 

Elite women  Lap chart Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Spread Total time Diff
1st323Holly MACMAHON WXC World Race19:51.0120:14.0120:19.0120:29.0121:04.016.1%1h41:59.11-
2nd902Heidi GOULD Merida Factory Racing20:22.0221:01.0221:08.0221:27.0221:39.026.3%1h45:39.423:40.3
3rd309Flo DANNAH 20:42.0321:05.0321:31.0321:43.0321:54.035.8%1h46:56.134:57.0

Expert women  Lap chart Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Spread Total time Diff
1st124Fay CRIPPS Casco / South Downs Bikes21:00.0221:21.0121:36.0121:45.013.6%1h25:43.51-
2nd304Rosie BROWN Westbury Wheelers20:46.0122:41.0221:51.0222:11.029.2%1h27:30.021:46.5
3rd233Hedvika TONCROVA Dame Cycling / QuidneIT25:03.0325:01.0326:00.0325:59.033.9%1h42:05.2316:21.7
4th315Louise BROWN Numb Plumz MTB25:34.0426:35.0427:35.047.9%1h19:44.04

Sport women  Lap chart Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st248Jackie ROBERTS Beyond Mountain Bikes / Pro Twins Ducati / Sharpcam21:14.0221:11.0121:13.010.2%1h03:39.61-
2nd299Charlotte CUMMING WDMBC20:56.0121:22.0222:08.035.7%1h04:27.5247.9s
3rd185Julia HAMLYN 21:24.0322:20.0322:35.045.5%1h06:20.132:40.5
4th305Kate HEWETT 22:51.0522:37.0421:55.024.3%1h07:24.543:44.9
5th45Zoe BUCKLAND OFFCAMBER22:16.0422:46.0523:43.056.5%1h08:46.155:06.5
6th205Zoe ALLSOP Summit MTB24:42.0623:37.0623:53.064.6%1h12:13.368:33.7
7th314Katie AULD Dame Cycling / Quidne iT28:21.0728:28.0828:23.070.4%1h25:13.2721:33.6
8th319Clare LUDLOW 28:58.0825:52.0712.0%54:50.08

17-18 girls

1 competitor found

40-49 women  Lap chart Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Spread Total time Diff
1st174Theresa JACKSON CC Luton22:12.0122:26.0122:34.021.7%1h07:13.21-
2nd339Helen PATTINSON Solent Pirates22:52.0322:37.0221:56.014.3%1h07:26.9213.7s
3rd58Samantha JONES Four4TH Lights22:47.0223:49.0324:19.036.7%1h10:56.233:43.0
4th330Kelli SALONE Dame Cycling / Quidne iT26:53.0427:53.0429:27.049.5%1h24:13.7417:00.5

Open women  Lap chart Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st98Kasia AMBROSE Specialized Ruislip / West Drayton MBC22:50.0123:10.011.5%46:01.11-
2nd300Gosia MCPHERSON West Drayton24:41.0324:41.020.0%49:22.723:21.6
3rd282Marcia ELLIS Dame Cycling / QuidnIT24:38.0225:06.041.9%49:44.433:43.3
4th104Jennifer PURCELL Flare Clothing Company25:04.0425:00.030.3%50:05.644:04.5
5th195Lizzy METCALFE 26:22.0527:45.055.2%54:08.158:07.0
6th190Mandy SCOTT Cotswold Veldrijden28:16.0629:22.063.9%57:38.9611:37.8
7th262Rebecca LAWSON 36:38.07n/a36:38.07

13-14 girls  Lap chart Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st134Maddie WADSWORTH Beeline Bicycles RT20:58.0121:07.010.7%42:06.51-
2nd135Anna WADSWORTH Beeline Bicycles RT20:59.0221:27.022.2%42:26.1219.6s
3rd296Megan MACMAHON Wxc World Racing21:31.0322:29.044.5%44:00.231:53.7
4th245Charlotte MCGREEVY Wxc World Racing21:32.0422:27.034.3%44:00.341:53.8
5th49Millie COUZENS Zappi Cycling Club23:48.0523:48.050.0%47:37.555:31.0
6th33Amy CANTELO Solent Pirates25:19.0627:35.069.0%52:55.0610:48.5
7th272Ella LAWRENCE Solent Pirates29:23.0733:33.0714.2%1h02:57.1720:50.6

15-16 girls  Lap chart Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st210Emily ASHWOOD Wxc World Racing20:37.0121:15.013.1%41:52.71-
2nd20Amy PERRYMAN Solent Pirates22:13.0223:37.026.3%45:51.023:58.3
3rd46Abbie MANLEY Solent Pirates23:29.0324:28.034.2%47:58.236:05.5
4th38Katie SCOTT Cotswold Veldrijden23:30.0424:47.045.5%48:17.546:24.8
5th37Connie STEVENS Palmer Park Velo23:37.0525:17.057.1%48:55.157:02.4
6th298Amelia COOMBES Wxc World Racing24:23.0625:34.064.9%49:58.368:05.6
7th303Orla DEVLIN Hillingdon Slipstreamers29:42.0730:01.071.1%59:44.1717:51.4

Beginner women  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Diff
1st324Jas THORPE Triathlon Training Centre27:06.01-
2nd166Suzanne WISE 31:24.024:18.4
3rd318Gail JOHNSON-STENNING Team Darrenth37:51.0310:45.3
3rd320Tyler JOHNSON-STENNING 37:51.0310:45.4

U12 girls  Lap chart Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Spread Total time Diff
1st147Amelia COX Bicester Millennium Cycling Club3:57.024:03.014:08.024:09.014:10.015.5%20:28.01-
2nd219Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers3:55.014:18.044:14.034:37.024:24.0317.9%21:31.521:03.5
3rd206Lucy ALLSOP Summit MTB4:15.044:15.033:59.014:37.024:24.0315.9%21:32.831:04.8
4th146Imogen COX Bicester Millennium Cycling Club4:09.034:07.024:27.044:40.044:16.0213.4%21:42.941:14.9
5th278Ellen PHILLIPS cTWOLDS4:18.054:29.054:39.055:06.0518.6%18:32.05
6th123Tabitha WARD Oxonian CC5:08.065:14.065:44.065:29.0611.7%21:35.06
7th17Faith NEWTON 5:39.096:01.075:49.076:08.078.6%23:37.07
8th289Kate KNIGHT 5:26.076:10.086:00.0813.5%17:36.08
9th288Daisy PATTINSON Solent Pirates5:30.08n/a5:30.09

U10 girls  Lap chart Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Sponsors Lap 1 Lap 2 Spread Total time Diff
1st220Erin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers5:00.015:11.023.7%10:12.51-
2nd226Katie ALLSOP Summit MTB5:02.025:20.036.0%10:23.1210.6s
3rd274Orla BARROWCLIFFE Summit MTB5:17.045:09.012.6%10:26.1313.6s
4th187Gracie FOX Frog Bikes5:03.035:32.049.6%10:36.4423.9s
5th265Lauren CHARLES 5:38.056:11.059.8%11:49.951:37.4
6th279Molly SCOTT Summit MTB5:48.066:52.0618.4%12:41.862:29.3
7th285Isla PATTINSON Solewnt Pirates7:21.076:54.076.5%14:15.774:03.2
8th88Lara EBREY Summit MTB7:56.088:35.088.2%16:31.686:19.1
Chat with us