0Basket

Flow Motion Cup at Thredbo, NSW

Results (185)Photos (0)Videos (0)Finish spread

Results formatBy category

GenderBoth

Pro men  Finish spread

22 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st3Thomas CRIMMINS (elt) 7:48.91-
2nd24Christopher PANOZZO 7:53.824.9s
3rd2Sam HILL (elt) 7:56.237.3s
4th33Michael VANOS 7:57.949.0s
5th6Graeme MUDD 8:02.2513.3s
6th55Adam SMITH 8:07.7618.8s
7th21Liam PANOZZO 8:08.3719.4s
8th49Michael WILLIS 8:10.4821.5s
9th13Matthew DODD 8:13.1924.2s
10th18Ben POWER 8:14.01025.1s
11th20Benjamin DENGATE 8:18.31129.4s
12th12Brendan MOON 8:23.21234.3s
13th40Taran GOIRIS 8:33.41344.5s
14th47Joshua SINCLAIR 8:35.41446.5s
15th30Blake NIELSEN 8:42.31553.4s
16th35Aaron HODGE 8:46.81657.9s
17th41Kye HORE 8:48.41759.5s
18th48Keiran VOLK 8:50.1181:01.2
19th37James BASHFORD 8:50.9191:02.0
20th34Mason WARD 9:00.5201:11.6
21st15Matt HARDWICK 9:03.2211:14.3
22nd19Jackson DAVIS 9:33.5221:44.6

Amateur men  Finish spread

39 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st163Ryan MCLENNAN 8:22.51-
2nd150Ross GOGGIN 8:22.720.2s
3rd167George MURRAY 8:25.332.8s
4th147Rhys FLAHIVE 8:28.946.4s
5th182Chris WARE 8:30.658.1s
6th149Madison GILES 8:34.9612.4s
7th164Barton MOORE 8:36.3713.8s
8th194Samuel O'SHEA 8:37.5815.0s
9th179Cameron TAVENER-SMITH 8:43.2920.7s
10th193Unknown RIDER (M) 8:44.71022.2s
11th157Billy HINDMARSH 8:45.31122.8s
12th138Kieran BALBIRNIE 8:46.11223.6s
13th165Kurt MOORE 8:49.01326.5s
14th188Jared GOUDGE 8:49.11426.6s
15th151Alexander GORRINGE 8:53.01530.5s
16th142Michael CALDWELL 8:55.91633.4s
17th135Oskar ANDERSEN 8:56.11733.6s
18th131Jamie DUNLOP 8:59.41836.9s
19th133Benjamin CROSS 9:01.11938.6s
20th186Pascal ZIMMERMANN 9:01.72039.2s
21st158Mitchell HORE 9:09.12146.6s
22nd155Mark HAYWARD 9:09.52247.0s
23rd175Daniel SLEGERS 9:10.52348.0s
23rd154Ben HARTWIG 9:10.52348.0s
25th168Myles POTTER 9:12.12549.6s
26th176Guy SMITH 9:16.92654.4s
27th148Tim FORSYTHE 9:19.32756.8s
28th184Luke WRIGHT 9:24.0281:01.5
29th141John CADAN 9:24.1291:01.6
30th140Ryan BURKE 9:33.2301:10.7
31st189Jonathan COE 9:40.7311:18.2
32nd127Angus PUDNEY 9:43.0321:20.5
33rd166Iain MORRISON 10:01.7331:39.2
34th134Joe SYMONS 10:07.6341:45.1
35th156Beau HEATH 10:10.2351:47.7
36th170Isaac RODWELL 10:22.5362:00.0
37th183Jordan WHITE 10:41.7372:19.2
38th190Tony LENNON 11:37.5383:15.0
39th180Joseph TREACY 12:09.7393:47.2

U15 boys  Finish spread

26 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st316Patrick BUTLER 8:31.71-
2nd317Riley LOWE 8:35.423.7s
3rd333Matthew DINHAM 8:42.1310.4s
4th319Jackson CONNELLY 9:12.2440.5s
5th343Thomas MURRAY 9:18.4546.7s
6th320Mitchell WYNN 9:25.0653.3s
7th328Tyler BALL 9:30.1758.4s
8th324William STOCKWELL 9:35.181:03.4
9th344Dan QUINLAN 9:36.391:04.6
10th349Edmund WRIGHT 9:37.8101:06.1
11th341Jaden MANN 9:38.4111:06.7
12th330Lachlan CLARKE 9:41.2121:09.5
13th318Troy WEINERT 9:42.9131:11.2
14th339Zachary INGRAM 9:44.8141:13.1
15th326Liam SURGEONER 9:50.5151:18.8
16th329Andy BEER 9:59.1161:27.4
17th323Cooper LOWE 10:09.4171:37.7
18th327Saxon ANDERSON 10:11.4181:39.7
19th331Noah CORNELIUS 10:11.5191:39.8
20th345Jesse SANDS 10:32.7202:01.0
21st340Thomas KRPAN 11:06.6212:34.9
22nd335Joey ELLISS 11:19.2222:47.5
23rd325William IRELAND 12:09.4233:37.7
24th321Joseph CONNELLY 12:30.0243:58.3
25th332Ethan DIMMOCK 13:36.5255:04.8
334Fletcher DOBSON-HARPER DNF

U17 boys  Finish spread

19 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st300Joshua CLARK 8:22.41-
2nd295Harry DONALD 8:25.423.0s
3rd314Harry PARSONS 8:27.334.9s
4th308Jacob MOSSNER 8:31.549.1s
5th305Baxter MAIWALD 8:33.4511.0s
6th285Ewan DAVIDSON 8:42.6620.2s
7th309Isaac RIDLEY 8:43.4721.0s
8th294Luke BUTCHER 8:50.8828.4s
9th299Jeremy ARMSTRONG 8:54.6932.2s
10th304Austin MASON 9:01.71039.3s
11th284Riley HORSMAN 9:02.21139.8s
12th290Matt ELLISON 9:04.71242.3s
13th288Aidan WYNN 9:05.41343.0s
14th289Liam MACKNE 9:10.01447.6s
15th311Henry WRIGHT 9:11.91549.5s
16th287Christopher FINDLAY 9:17.41655.0s
17th306Keegan MCGLYNN 10:15.1171:52.7
18th307Sam MCNAUGHTON 10:15.2181:52.8
19th296Harri JONES 11:15.9192:53.5

U19 men  Finish spread

18 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st110Jackson FREW 8:16.01-
2nd94Christopher CLARK 8:32.4216.4s
3rd90Duke MILLINGTON 8:34.1318.1s
4th85Connor MACKNE 8:40.6424.6s
5th82Brandon MAXWELL 8:42.6526.6s
6th92Sam STOCKWELL 8:51.1635.1s
7th86Joshua LEA 8:53.0737.0s
8th95Fergus COWAN 8:56.6840.6s
9th87Jarrod WYNN 8:57.5941.5s
10th106Tom RING 9:24.7101:08.7
11th84Connor SURGEONER 9:27.6111:11.6
12th89Jack PARSONS 9:40.3121:24.3
13th93Matthew STODDART 9:46.4131:30.4
14th99Ned KASTELEIN 9:52.9141:36.9
15th100Liam KENNEDY 10:08.0151:52.0
16th96Hamish COWAN 10:22.1162:06.1
17th104William O'NEILL 10:29.7172:13.7
18th83Connor O'DWYER 11:06.5182:50.5

30-39 men  Finish spread

26 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st205Chris MARTIN 8:10.51-
2nd206Sean MARTIN 8:22.5212.0s
3rd208Mathieu TARIS 8:24.8314.3s
4th245Mikael AMBERNTSSON 8:27.3416.8s
5th207David SHARP 8:33.9523.4s
6th244Simon WARREN 8:42.0631.5s
7th233Joshua READY 8:44.3733.8s
8th231Adam POTTS 8:49.7839.2s
9th232Aaron PYLE 8:50.3939.8s
10th216Joel BATY 8:53.91043.4s
11th235Vincent ROBINSON 9:00.51150.0s
12th225Nathan HIRSCH 9:02.51252.0s
13th212Jason GREER 9:06.61356.1s
14th222Brendan FERGUSON 9:07.21456.7s
15th242Johnny THOMAS 9:08.61558.1s
16th234Derek RECIO 9:11.4161:00.9
17th210Russell LUCZKA 9:12.6171:02.1
18th211Craig ANGER 9:15.5181:05.0
18th214Michael DEBONO 9:15.5181:05.0
20th246Nigel HILL 9:24.2201:13.7
21st221James DEVERY 9:29.1211:18.6
22nd240Ben STEWART 9:29.6221:19.1
23rd215Jeremy IRELAND 9:31.9231:21.4
24th213Andrew PRIEST 9:32.0241:21.5
25th226Robert KERSLAKE 10:12.8252:02.3
26th217Patrick BEER 10:34.2262:23.7

40+ men  Finish spread

17 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st250Darren WILLIS 8:41.51-
2nd271Craig QUINLIVAN 8:57.1215.6s
3rd263Tom GILFEDDER 9:01.5320.0s
4th270Scott MICHIE 9:13.3431.8s
5th266Peter INGRAM 9:16.3534.8s
6th268Shannon MCGANN 9:17.5636.0s
7th257Roger DERRICK (u40) 9:17.8736.3s
8th256Tim MARINO 9:18.4836.9s
9th272Bradley SLY 9:25.2943.7s
10th252Geoff WEINERT 9:33.21051.7s
11th269Jason MEALE 9:56.7111:15.2
12th262Justin FARRELL 10:19.5121:38.0
13th265Mal GOULD 10:22.1131:40.6
14th267Gregg JOWETT 10:40.9141:59.4
15th260Mark CORDINGLEY 10:43.4152:01.9
16th273Scott WILLIS 10:45.5162:04.0
17th253Michael KENNEDY (19+) 11:33.8172:52.3

 

 

Pro women  Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st66Sarah BOOTH 8:55.01-
2nd70Claire WHITEMAN 8:56.521.5s
3rd62Julia BOER 9:10.7315.7s
4th61Tegan MOLLOY 9:10.8415.8s
5th64Kellie WEINERT 9:34.7539.7s
6th69Victoria ARMSTRONG 9:43.1648.1s

Amateur women  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st198Mel ROBERTS 10:05.41-
2nd195Tash BONNEY 10:28.3222.9s
3rd197Alex RANDELL 12:33.632:28.2
4th204Unknown RIDER (F) 12:50.042:44.6

U19 women  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st123Jessica SERGO 10:13.61-
2nd121Ashleigh WEINERT 11:29.521:15.9

Master women  Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Stage 1 Diff
1st279Jo LARKIN 9:59.61-
2nd282Karen WALKER 10:55.7256.1s
3rd277Kylie FIELD 11:04.631:05.0
4th276Hajar BAKAR 11:08.441:08.8
5th280Jen MCNEIL 11:57.851:58.2
6th278Giselle HENNING 14:02.064:02.4
Chat with us