0Basket

Results (199)Photos (0)Videos (0)Finish spread

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men  Finish spread

29 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st14Luke ELLISON 2:06.03912:03.4151-
2nd2Aiden VARLEY 2:07.94232:04.02420.609s
3rd8Joel PANOZZO Team Mt Beauty2:10.98382:07.44734.032s
4th13Chris WHITELOCK 2:09.55342:07.77344.358s
5th3Liam PANOZZO Team Mt Beauty2:10.58062:08.27954.864s
6th21Jack O'HARE 2:10.78972:08.45765.042s
7th22Jackson WHITE Albury Wodonga MTB Club2:12.119112:08.57475.159s
8th7Tom WYATT FTF DH2:11.53392:09.11085.695s
9th24Darcy COUTTS Club Mud2:11.839102:09.75596.340s
10th33Lachlan GIBSON Gippsland MTB2:10.18952:10.041106.626s
11th1Oliver ZWAR Beechworth Chain Gang2:06.99922:10.051116.636s
12th32Dan BOOKER 2:13.607132:10.428127.013s
13th19Dave HABICHT 2:15.578152:10.545137.130s
14th10Sam HOCKEN Gippsland MTB2:16.624172:11.008147.593s
15th25Taran GOIRIS FTF DH2:12.778122:12.165158.750s
16th35Elliot RIED Albury Wodonga MTB Club2:18.437192:14.0161610.601s
17th34Oakley MARTIN Gippsland MTB2:18.968212:15.6751712.260s
18th12Brett BARRETT Team Mt Beauty2:15.353142:15.8171812.402s
19th31Andrew JEPHCOTT FTF DH2:18.576202:16.2421912.827s
20th15Ben BLOOMFIELD 2:16.319162:16.4772013.062s
21st29Daniel WILSON You Yangs MTB2:21.099222:17.3942113.979s
22nd30Angus JACKSON You Yangs MTB2:44.872292:19.8412216.426s
23rd11Angus MACAULAY Team Mt Beauty2:23.335232:22.5682319.153s
24th26Lachlan TACTOR Gippsland MTB2:25.216252:24.3752420.960s
25th18Cameron YOUNG (u40) Gippsland MTB2:25.850262:24.5652521.150s
26th16Nick SWAYN Geelong MTB2:17.612182:29.4942626.079s
27th20Jake SOUTER 2:31.274272:29.6502726.235s
28th28Mason GOLDSWORTHY 2:31.998282:30.2742826.859s
27Kyle COUTTS Club Mud2:24.26124DNF

Expert men  Finish spread

42 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st314Brad KENNEDY GVMTBC2:11.4241-
2nd325Travis DAWKINS Club Mud2:13.32921.905s
3rd317Matthew STODDART You Yangs MTB2:18.16936.745s
4th316Benjamin FURLONG Red Hill Riders2:18.88847.464s
5th315Joel PLANT Red Hill Riders2:19.81858.394s
6th313Joshua TOBIN 2:20.31368.889s
7th330Marc PETULLA 2:20.74079.316s
8th308Jacob SCHELLEN Gippsland MTB2:21.15289.728s
9th334Samuel LANGSTON 2:21.737910.313s
10th311Robbie GOODFELLOW FTF DH2:22.4041010.980s
11th306Dale BARRETT 2:24.0341112.610s
12th323Lloyd MANKS GVMTBC2:24.7881213.364s
13th332Menzie HARRIS Club Mud2:26.0291314.605s
14th304Thomas MATHEWS 2:26.1281414.704s
15th307Jesse HANNA 2:26.1331514.709s
16th322James MOUSTAFA Red Hill Riders2:27.5011616.077s
17th305Lochie CAREY You Yangs MTB2:27.7821716.358s
18th326Dale LECLUSE 2:27.9361816.512s
19th331Michael WILLIAMS 2:28.1131916.689s
20th302Quentin HILL 2:28.5782017.154s
21st301Jake SWIFT 2:30.5252119.101s
22nd336Nick VAN LIER Club Mud2:30.9822219.558s
23rd318Travis MARCHIORO 2:31.2972319.873s
24th329James CLIMAS 2:31.3372419.913s
25th340Tom MORGAN Club Mud2:31.7572520.333s
26th310Alex FERGUSON Club Mud2:31.9072620.483s
27th337Thomas FRANCE Red Hill Riders2:32.1082720.684s
28th333Brad JONES Gippsland MTB2:32.6782821.254s
29th319Michael COOK (VIC) Red Hill Riders2:34.5312923.107s
30th328Alex WEARNE You Yangs MTB2:35.1793023.755s
31st327Jacob EASTWOOD 2:35.8133124.389s
32nd321Sam STEINLAUF 2:36.3393224.915s
33rd342Gary SHIELD 2:36.4183324.994s
34th341Matt CURRIE FTF DH2:36.5263425.102s
35th339Simon WALLIS Club Mud2:38.9813527.557s
36th320Michael SLOMAN 2:41.5903630.166s
37th343Ben HALLYBURTON 2:43.7223732.298s
38th312Kieran HEDGES 2:45.8153834.391s
39th335Tom LINDSAY Gippsland MTB2:55.9253944.501s
40th303Nigel HEIDT 3:37.633401:26.209
41st324Mark PICKERSGILL 3:52.336411:40.912
309Sean FRITH Red Hill RidersDNS

Sport men  Finish spread

27 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1020Darcy CRIPPS 2:25.9751-
2nd1012Corey MANSFIELD 2:26.08620.111s
3rd1004Luke CLARKE GVMTBC2:29.72533.750s
4th1014Nick CRAWFORD 2:30.71644.741s
5th1003Bradley COAD PHS2:32.46156.486s
6th1005Jaydn BENNETTS 2:32.76366.788s
7th1025Grant HEYWOOD 2:34.09578.120s
8th1008Luke CAMPBELL 2:35.46289.487s
9th1024Daniel SALMERON 2:38.009912.034s
10th1010Tom LEE (VIC) GVMTBC2:39.0841013.109s
11th1017Andrew BARLOW Club Mud2:39.3431113.368s
12th1009Yael FRY 2:42.8331216.858s
13th1022Pac DIESEL 2:43.7201317.745s
14th1023Todd CALDWELL 2:43.7381417.763s
15th1027Trevor GRAHAM You Yangs MTB2:43.8871517.912s
16th1002Ryan MAYNARD 2:48.4631622.488s
17th1018Michael SHALLCROSS 2:51.4601725.485s
18th1026Brendan STEADMAN FTF DH2:55.8911829.916s
19th1001Terence ROSS 2:57.8511931.876s
20th1006Oscar ABRAM 3:00.1352034.160s
21st1011Matthew DUSINA 3:02.0342136.059s
22nd1016Bryson FRENCH 3:24.7862258.811s
23rd1013Marcus NEAL You Yangs MTB4:40.971232:14.996
1007Daniel JEFFREY DNS
1015Ben DUELL DNS
1019Christopher GUINEY DNS
1021Simon GILLESPIE DNS

U15 boys  Finish spread

18 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1503Charlie JONES Mansfield / Mt Buller Cycling C2:28.5941-
2nd1508Kaia ELLIS Alpine Cycling Club2:30.75922.165s
3rd1509Finnigan ROSSER 2:34.91436.320s
4th1514Luke BARLOW 2:48.243419.649s
5th1511Luke KELLY 2:54.119525.525s
6th1513Will ASKEW 2:58.337629.743s
7th1512Beau JOHNSON 3:04.092735.498s
8th1505Jack MCCOSKER Club Mud3:07.948839.354s
9th1517Heath ROSS 3:09.069940.475s
10th1506Finn HOWLETT 3:14.3961045.802s
11th1510Rory GIBSON 3:16.9851148.391s
12th1502Lindsay KILBOURNE You Yangs MTB3:17.7491249.155s
13th1501James BARNES 3:23.9441355.350s
14th1504Olen DYMKE 3:51.066141:22.472
15th1515Sam PETERS 5:17.024152:48.430
1507Tom CUMING DNS
1516Angus FAULL DNS
1518Cooper DILLON DNS

U17 boys  Finish spread

20 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1710Louis TANCREDI Red Hill Riders2:15.68412:13.1181-
2nd1717Cooper DOWNEY FTF DH2:17.62022:16.47723.359s
3rd1703Will ARBLASTER You Yangs MTB2:24.73952:18.67835.560s
4th1714Billy CARTWRIGHT 2:21.73232:20.31647.198s
5th1727Max WOOD Club Mud2:25.19762:22.25459.136s
6th1702Eddie BURN 2:23.47142:22.74069.622s
7th1716Thomas MALOTA You Yangs MTB2:32.15082:29.250716.132s
8th1715Jack TAYLOR Gippsland MTB2:28.47772:32.003818.885s
9th1707Jett JANINSKI 2:34.054102:32.202919.084s
10th1718Chase HOBSON Red Hill Riders2:33.42492:32.2471019.129s
11th1706Bodie SAUNDERS 2:39.057142:35.6031122.485s
12th1709Tom JEWELL 2:39.324152:38.5901225.472s
13th1723Mitchell GRAHAM You Yangs MTB2:36.819122:40.0861326.968s
14th1725Lou CHIDIAC FTF DH2:36.653112:40.1351427.017s
15th1701Max GOLDING 2:41.975162:42.0911528.973s
16th1712Ethan WHITE 2:45.513192:42.8531629.735s
17th1731Adam BRENNAN FTF DH2:46.783202:43.3991730.281s
18th1720Cooper SMITH 2:43.991172:45.8741832.756s
19th1711Christian BELL 2:36.954132:48.3101935.192s
20th1726Kieran MACDONALD 2:44.401182:51.8022038.684s

U19 men  Finish spread

20 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1921Benjamin ZWAR KVIST Beechworth Chain Gang2:12.20712:08.8941-
2nd1917Aaron GUNGL Alpine Cycling Club2:12.52422:09.07420.180s
3rd1918Oskar WHITE Albury Wodonga MTB Club2:15.19442:14.22435.330s
4th1901Bryce HEATHCOTE FTF DH2:14.77432:14.38145.487s
5th1910Jay COTTRELL Team Mt Beauty2:20.30672:14.38355.489s
6th1907Jay SUTHERLAND You Yangs MTB2:18.98652:15.16566.271s
7th1919Dylan LOMBARD You Yangs MTB2:19.47062:15.26676.372s
8th1924Jesse CATTANACH You Yangs MTB2:27.033132:18.27989.385s
9th1920Joel GRIMES Gippsland MTB2:24.450112:19.542910.648s
10th1914Adam TREVELYAN You Yangs MTB2:20.42582:22.8251013.931s
11th1908Joel TANCREDI Red Hill Riders2:26.986122:24.1341115.240s
12th1902Jack DREVER Wombat MTB2:28.196142:24.1671215.273s
13th1912Dylan RASMUSSEN FTF DH2:31.700172:24.9701316.076s
14th1904Will MCCALLUM Red Hill Riders2:24.047102:29.5481420.654s
15th1916Joshua WILSON 2:35.723202:29.6691520.775s
16th1926Rory SIMPSON 2:31.731182:30.6561621.762s
17th1913Liam BREMNER 2:30.127162:30.9431722.049s
18th1906Jacob FRAUENFELDER 2:28.685152:32.5631823.669s
19th1911Ben OLIVER 2:23.24492:39.0831930.189s
20th1903Tali LANE WELSH 2:33.340192:41.8972033.003s

Master men  Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st803Nick MARTIN FTF DH2:20.7691-
2nd809Grant WEIGHTON FTF DH2:23.34922.580s
3rd804Adrian SCHELLEN Gippsland MTB2:25.31334.544s
4th812Bruce HAMLEY 2:25.61644.847s
5th801Justin ROMANOWICZ FTF DH2:28.87958.110s
6th808Toloumu MALOTA You Yangs MTB2:29.40268.633s
7th811Martin PETERS FTF DH2:44.433723.664s
8th807Justin ARMSTRONG Albury Wodonga MTB Club2:57.515836.746s
9th810Sam ASKEW 3:00.595939.826s
10th805Graeme COUTTS Club Mud3:06.0251045.256s
11th802Mark KILBOURNE You Yangs MTB3:17.8951157.126s
806Juan RONCALLO You Yangs MTBDNS

Veteran men  Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st711Lee ELLIS 2:17.3061-
2nd703David FERRONI FTF DH2:22.61325.307s
3rd338Mark GILLESPIE Red Hill Riders2:22.92735.621s
4th709Cameron BRADBURY Albury Wodonga MTB Club2:23.00845.702s
5th702Sam RUSSELL 2:28.841511.535s
5th705Matthias PRANGE 2:28.841511.535s
7th706James LEWIS 2:29.721712.415s
8th704Daniel BROOKS Red Hill Riders2:34.105816.799s
9th710Tim JOHNSON 2:35.010917.704s
10th701Phillip HOSKINS FTF DH2:37.1121019.806s
11th707Kleat WILSON 2:52.8951135.589s
12th708Philip ADAMS Bendigo MTB Club2:59.9141242.608s
712Sam VINCENT DNF

Super Master men  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st902Hector HENRIQUEZ Red Hill Riders2:38.7131-
2nd903Mark GARDNER FTF DH2:48.947210.234s
3rd901Coran LANG 3:28.375349.662s

Single crown men  Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st508Tom SNOWDON GVMTBC2:19.6531-
2nd504Jordan POWELL 2:21.75022.097s
3rd507Samuel O'SHEA Team Mt Beauty2:23.96834.315s
4th509Fletcher ROSSER 2:27.00247.349s
5th513Andrew NILBETT 2:46.973527.320s
6th510Vincent BATTEN 2:55.388635.735s
7th503Ryan WILSON 3:40.79771:21.144
8th505Hudson BREMNER 3:41.23581:21.582
9th506Harper AHLBERG 3:55.65591:36.002
502Tim CAREY You Yangs MTBDNS

 

 

Elite women  Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st206Megan LOWE 3:00.21822:57.8621-
2nd204Sarah SILVERLOCK FTF DH3:06.23232:58.22220.360s
3rd208Marnie WILLIAMS You Yangs MTB2:57.80513:07.74139.879s
4th207Tracey MCGUIRE 3:14.29443:16.101418.239s
5th209Mollie BOOTH 3:58.34855:20.72052:22.858
Chat with us