0Basket

Results (272)Photos (1,364)Videos (0)Finish spread

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men  Finish spread

40 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st5Shannon HEWETSON FTF DH4:37.49424:33.8541-
2nd2Dean LUCAS FTF DH4:31.44714:34.76420.910s
3rd28Matt CARTER 4:38.57034:35.78831.934s
4th6Darcy COUTTS Club Mud4:44.48874:39.68445.830s
5th20Dave HABICHT Club Mud4:44.80394:41.88658.032s
6th3Jackson WHITE Albury Wodonga MTB Club4:48.483104:43.56869.714s
7th19Chris WHITELOCK FTF DH4:44.17364:44.542710.688s
8th31Liam PANOZZO Team Mt Beauty4:53.300144:45.323811.469s
9th36Baxter MAIWALD FTF DH4:44.71584:45.743911.889s
10th38Conor CLANCY 4:49.018114:46.0231012.169s
11th13Daniel WILSON Maldon4:53.078134:48.5991114.745s
12th30Lee ELLIS Red Hill Riders4:42.21854:49.1021215.248s
13th32Samuel HARDMAN 4:50.923124:49.7181315.864s
14th11Callum MORRISON Inside Line4:53.593154:49.7421415.888s
15th21Taran GOIRIS FTF DH4:58.316194:51.7991517.945s
16th17Elliot RIED Team Mt Beauty4:55.274174:54.1861620.332s
17th27Nigel HEIDT You Yangs MTB4:57.969184:56.0281722.174s
18th22Andrew HAUGHTON FTF DH5:00.026214:56.2181822.364s
19th41Matt SWANN FTF DH4:55.007164:56.3551922.501s
20th15Angus JACKSON Club Mud5:01.891224:56.4192022.565s
21st26Kyle COUTTS Club Mud4:59.505204:59.4792125.625s
22nd34Andrew JEPHCOTT FTF DH5:03.884255:01.4552227.601s
23rd39Lachlan GIBSON Gippsland MTB5:03.223245:02.0202328.166s
24th29Tryfan HUNTER FTF DH5:02.197235:02.5492428.695s
25th40Steven HAUCK 5:05.558275:03.5642529.710s
26th42Dylan LOMBARD You Yangs MTB5:04.505265:03.6252629.771s
27th44Toby ARCHER 5:07.970295:06.2312732.377s
28th12Justin DE JONG 5:07.179285:11.1282837.274s
29th33Samuel LANGSTON 5:12.416305:41.474291:07.620
30th7Ben ZWAR Beechworth Chain Gang4:42.10048:59.401304:25.547
25Jake SWIFT 5:12.78031
23Christopher RICHARDS FTF DH5:12.83232
37Gareth MACK 5:14.86133
18Mitch CURRIE 5:14.94234
43Brandon FRIJLINK 5:15.75935
16Ross NEL Red Hill Riders5:31.98936
14Sam FILMER 5:36.53237
45Travis DAWKINS Club MudDNF
24Jordan POWELL You Yangs MTBDNS
35Alex HAY FTF DHDNS

Expert men  Finish spread

24 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st301Luke STREET 5:05.5751-
2nd308Dale LECLUSE FTF DH5:11.26425.689s
3rd318Tom RIELLA 5:11.35835.783s
4th302Gary MCIVOR 5:14.16748.592s
5th316Jaydn BENNETTS 5:15.39759.822s
6th304Robert MIDDLEMISS 5:18.493612.918s
7th311Will SPARK You Yangs MTB5:19.102713.527s
8th310Matt CURRIE FTF DH5:19.968814.393s
9th319Alex FERGUSON Club Mud5:21.375915.800s
10th312Luke VANDERREE 5:22.2081016.633s
11th314Jory HANCOCK 5:22.6201117.045s
12th306Shane DEJONG Inside Line5:23.4431217.868s
13th325Mason GARDINER 5:23.6191318.044s
14th309Mitchell ENNIS 5:23.6401418.065s
15th322Matthew HALES 5:24.7631519.188s
16th317Mischa COOKE 5:35.9661630.391s
17th313Lloyd MANKS GVMTBC5:36.2361730.661s
18th324Morgan ELTERMAN 5:36.6761831.101s
19th307Kris KOPER FTF DH5:43.6901938.115s
20th320Trent ROWAN 5:48.5542042.979s
21st315Michael WILSON 6:06.035211:00.460
323Brady DEAKIN DNF
321Kenneth GENAT DNS
326Bryce COLLINS DNS

Sport men  Finish spread

24 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1002Hugh MAYER 5:34.3471-
2nd1011Jordan EATON 5:35.32020.973s
3rd1009Josh JOHANSEN FTF DH5:36.07431.727s
4th1008Liam POWER 5:36.84942.502s
5th1017Brad AHLBERG You Yangs MTB5:38.25753.910s
6th1013Ties URIE 5:41.41467.067s
7th1004Michael SHALLCROSS You Yangs MTB5:45.815711.468s
8th1003Daniel MURDOCH You Yangs MTB5:46.776812.429s
9th1001Thomas FRANCE Red Hill Riders5:53.450919.103s
10th1025Matt ENGEL 5:59.4331025.086s
11th1022Darcy CRIPPS FTF DH6:01.2921126.945s
12th1005Brendan STEADMAN FTF DH6:02.7551228.408s
13th1023Yael FRY 6:16.8981342.551s
14th1018Jeremy HENDERSON You Yangs MTB6:19.4481445.101s
15th1012Michael BYMA 6:29.5231555.176s
16th1015Matthew HYLAND You Yangs MTB6:34.1711659.824s
17th1019Ashley MORRISON You Yangs MTB6:35.041171:00.694
18th1006Bren WEBB 6:35.409181:01.062
19th1024Charlie PETCHELL 6:46.873191:12.526
20th1021Brad GELLERT FTF DH6:47.156201:12.809
21st1020Brad RICHMOND 6:48.020211:13.673
22nd1016Mark KILBOURNE You Yangs MTB7:20.324221:45.977
1007James ANDREW You Yangs MTBDNS
1014Peyman MISSAGHI DNS

U15 boys  Finish spread

29 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1501Lachy ROBERTS 5:27.3391-
2nd1503Harry BACK Albury Wodonga MTB Club5:35.43628.097s
3rd1523Asher DARLISON Red Hill Riders5:46.282318.943s
4th1505Olen DYMKE You Yangs MTB5:56.345429.006s
5th1506Max ALLEN Red Hill Riders5:56.347529.008s
6th1519Freddie JILLETT Red Hill Riders5:56.957629.618s
7th1526Rye CARLYON 6:01.359734.020s
8th1509Nathan DABBS 6:10.233842.894s
9th1521Rennie FALCONER 6:12.628945.289s
10th1507Zakary WILLIAMS Red Hill Riders6:12.9521045.613s
11th1525Benjamin BACK 6:15.3261147.987s
12th1516Jed STANTON Red Hill Riders6:15.8921248.553s
13th1513Zac MCMAHON 6:21.4091354.070s
14th1508Archie O'MAHONEY Red Hill Riders6:23.8241456.485s
15th1511Jake HARDT 6:27.506151:00.167
16th1514Jack ZIELINSKI Club Mud6:37.872161:10.533
17th1524Zachary O'LOUGHLAN Club Mud6:42.248171:14.909
18th1515Willy BROWN 6:42.249181:14.910
19th1528Bailey TELFER Gippsland MTB6:47.554191:20.215
20th1518Bailey TUDDENHAM Club Mud6:55.130201:27.791
21st1522Sam MCLUCKIE 6:59.199211:31.860
22nd1531Jordan MARTIN 7:03.982221:36.643
23rd1520Wilson CRANAGE Albury Wodonga MTB Club7:09.478231:42.139
24th1510Harry BUTKO 7:30.837242:03.498
25th1529Joseph CONNELLY 7:35.399252:08.060
26th1530Xavier WILLIAMS 7:39.851262:12.512
27th1527Harper AHLBERG You Yangs MTB7:56.247272:28.908
1512Oscar DOW DNF
1517Angus STRAIN DNF

U17 boys  Finish spread

29 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1701Tom CARTER 4:56.45514:50.8721-
2nd1719Jackson CONNELLY Team Mt Beauty5:06.56234:59.61228.740s
3rd1713Heath HODGSON Inside Line5:10.41345:02.180311.308s
4th1702Ollie DAVIS 5:11.72355:03.215412.343s
5th1710Jack APTED FTF DH5:18.67985:12.716521.844s
6th1704Thomas KRPAN 5:16.81475:13.400622.528s
7th1703Mason FENDYK 5:02.61825:19.533728.661s
8th1721Harrison HUBER Red Hill Riders5:40.122145:20.109829.237s
9th1729Flynn MCLUCKIE Gippsland MTB5:30.06495:23.677932.805s
10th1706Lukas KESSLER Red Hill Riders5:12.30765:24.4331033.561s
11th1716Finn HOWLETT Red Hill Riders5:32.035105:25.6021134.730s
12th1730Samuel KESSLER 5:43.567165:30.4121239.540s
13th1708Cooper HORTER Gippsland MTB5:33.548115:33.8031342.931s
14th1720Christopher DAVIS 5:38.472125:34.2451443.373s
15th1709James BARNES Warrandyte5:39.856135:40.0961549.224s
16th1724Jonah MORGAN 5:44.992175:45.9151655.043s
17th1723Alex GRAMATAKOS 5:52.100185:47.2281756.356s
18th1712Josh STAKEMIRE You Yangs MTB5:54.770196:01.195181:10.323
19th1717Darcy FISHER Club Mud5:42.125156:14.268191:23.396
1714Luke BOWMAN Red Hill Riders5:55.90820DNS
1727Heath ROSS Club Mud5:56.02921
1722Liam EATON Beechworth Chain Gang5:58.15222
1707Maxwell TAYLOR Club Mud6:02.99423
1711Kyan ADDISON Red Hill Riders6:06.33124
1725Jack PEATLING Gippsland MTB6:08.97425
1715Ethan HUGHES 6:17.86526
1728Samuel PAXTON 6:23.23427
1726Samuel OCCHIPINTI 6:29.52528
1718Cam PARKINSON LDTR7:30.61229

U19 men  Finish spread

35 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1902Ethan CORNEY Central Tablelands4:50.58124:43.2611-
2nd1901Cooper DOWNEY FTF DH4:49.26914:46.15922.898s
3rd1910Lachlan BALL 4:55.95844:51.08937.828s
4th1905Will ARBLASTER You Yangs MTB4:53.67934:52.28449.023s
5th1924Joshua TANZEN FTF DH4:58.71654:53.04859.787s
6th1937Billy CARTWRIGHT 5:01.77574:55.222611.961s
7th1927William MASCHIO You Yangs MTB5:05.43185:00.204716.943s
8th1915Kai BREMNER 5:07.810105:00.981817.720s
9th1906Jack HODGSON Inside Line5:08.152125:01.465918.204s
10th1909Tom JEWELL Red Hill Riders5:07.72595:02.0811018.820s
11th1934Oskar WHITE Albury Wodonga MTB Club5:00.28765:03.7001120.439s
12th1935Thomas MALOTA You Yangs MTB5:07.960115:04.1051220.844s
13th1936Campbell TELFER Gippsland MTB5:17.083165:05.9161322.655s
14th1930Lou CHIDIAC FTF DH5:11.994135:08.8741425.613s
15th1916Clark AYLWARD You Yangs MTB5:17.701185:12.6701529.409s
16th1929Jack TAYLOR Gippsland MTB5:14.875145:12.8001629.539s
17th1923William BALCOMBE Red Hill Riders5:18.929195:17.3341734.073s
18th1933Campbell THOMPSON 5:15.597155:18.3891835.128s
19th1914Aaron NOOM You Yangs MTB5:19.120205:20.1381936.877s
20th1917Tom MCMAHON 5:17.227175:23.9972040.736s
1938Matthew EMPEY Mansfield MTB Club5:21.88721
1921Jack ATCHISON You Yangs MTB5:22.71422
1912Raife AARONS Red Hill Riders5:23.93023
1928Paddy DAVIS 5:26.12924
1919Max GOLDING 5:27.88625
1922Noah PRYOR FTF DH5:30.79126
1908Isaac DOW You Yangs MTB5:34.07127
1911Cameron ANDERSON 5:36.77028
1920Adam KING You Yangs MTB5:38.04329
1926Jarrah SMITH 5:42.10630
1907Kieran MACDONALD FTF DH5:58.79131
1913David KNEZEVIC You Yangs MTB6:59.39932
1932Kallum GRALJUK 8:56.32333
1931Jye MOON Bendigo MTB ClubDNF
1925Mitchell SCHAFTER DNS

Sport: U17 boys  Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st604Ashwin JOSHI Gippsland MTB5:42.0511-
2nd610Darcy RICHARDS Club Mud5:56.791214.740s
3rd609Oscar O'MAHONEY Red Hill Riders6:00.410318.359s
4th615Liam AINSWORTH-ROWLEY 6:08.262426.211s
5th613Mill ODGERS Club Mud6:13.005530.954s
6th607Martin AYLWARD You Yangs MTB6:14.993632.942s
7th612Harrison COOK Red Hill Riders6:18.134736.083s
8th606Bryce SHORT FTF DH6:22.889840.838s
9th608Tomasz MALISZEWSKI Red Hill Riders6:29.310947.259s
10th614Lachy HAINES 6:45.570101:03.519
611Jack DIXON DNS
616Camden MCLEAN DNS

30-39 men  Finish spread

19 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st702Mark GILLESPIE Red Hill Riders4:57.5891-
2nd719Daniel MACMUNN 4:57.61220.023s
3rd720Jake ROYLE 5:01.22533.636s
4th710Brad KENNEDY GVMTBC5:09.590412.001s
5th701Chris O'BRIEN Red Hill Riders5:10.600513.011s
6th704Tory HOSIE FTF DH5:11.716614.127s
7th703James WILKINSON Club Mud5:15.312717.723s
8th713Mark HOOD 5:15.986818.397s
9th712Robbie GOODFELLOW FTF DH5:17.354919.765s
10th711Cameron SHILTON 5:17.6991020.110s
11th717Dwayne CHEESEMAN Club Mud5:24.7671127.178s
12th721Kevin DONOGHUE 5:31.6751234.086s
13th716Cameron BRADBURY Albury Wodonga MTB Club5:43.6041346.015s
14th709Phillip HOSKINS FTF DH5:48.2281450.639s
15th706Glen NEWLAND Red Hill Riders5:50.3271552.738s
16th707Steven SCHROEDER You Yangs MTB5:52.8711655.282s
17th715Andrew BARLOW Club Mud5:54.5821756.993s
18th708Jack SHORT 6:35.905181:38.316
718Michael LOWE DNS

40-49 men  Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st801David FERRONI FTF DH5:00.0591-
2nd802Adrian SCHELLEN Gippsland MTB5:06.36026.301s
3rd806John HUNTER FTF DH5:10.678310.619s
4th805Justin ROMANOWICZ FTF DH5:15.907415.848s
5th809Anthony MITCHELL Gippsland MTB5:16.568516.509s
6th817Ben REYNOLDS 5:19.968619.909s
7th803Michael KINNANE Red Hill Riders5:20.575720.516s
8th813Simon GILLESPIE 5:26.715826.656s
9th811David LEACH Red Hill Riders5:27.067927.008s
10th807Michael TENISWOOD Inside Line5:28.4361028.377s
11th810Daniel BROOKS Red Hill Riders5:35.1221135.063s
12th815Andy MCBRIDE FTF DH5:49.3531249.294s
13th812Scott WATKINS FTF DH5:54.6631354.604s
14th816Oliver MOORE 6:28.610141:28.551
15th814Justin ARMSTRONG Albury Wodonga MTB Club6:44.933151:44.874

50+ men  Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st903Neil STREET 5:30.5601-
2nd907Steve MUNYARD Geelong MTB5:33.70123.141s
3rd901Peter CRANAGE Albury Wodonga MTB Club5:35.23834.678s
4th902Hector HENRIQUEZ Red Hill Riders5:59.546428.986s
5th906Mark GARDNER FTF DH6:02.178531.618s
6th904Adam WHITE 6:06.203635.643s
7th905Dean MCIVOR 6:15.730745.170s
8th908Andrew KING 6:18.190847.630s
9th909Graeme COUTTS Club Mud7:48.03592:17.475
10th911Martin ROGERS 8:53.150103:22.590
910Rick HAUCK FTF DHDNF

Single crown men  Finish spread

23 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st502Jai MOTHERWELL FTF DH4:48.5221-
2nd501James DAVIS Albury Wodonga MTB Club5:09.438220.916s
3rd509David ROWLEY 5:11.663323.141s
4th503Jake MCLAREN 5:14.232425.710s
5th515Tayte BOSEN 5:21.185532.663s
6th526Joel PLANT Red Hill Riders5:26.553638.031s
7th512Mackenzie HILTON 5:26.978738.456s
8th514Mitchell KENNEDY Albury Wodonga MTB Club5:27.925839.403s
9th523Sam QUICK Red Hill Riders5:27.969939.447s
10th519Brad JONES Gippsland MTB5:29.5131040.991s
11th517Ryan THRALL 5:32.5381144.016s
12th522Tom LEE (VIC) GVMTBC5:40.0261251.504s
13th520Nic ROBERTSON You Yangs MTB5:43.4461354.924s
14th518Harrison POWELL 5:44.0281455.506s
15th524Alec STANTON 5:54.843151:06.321
16th508Matt ROWLEY 6:00.241161:11.719
17th507Tyler SLADE Plenty Gorge6:06.556171:18.034
18th513Aaron AITCHISON 6:08.222181:19.700
19th511Pac DIESEL 6:39.695191:51.173
20th506Keven GREEN Red Hill Riders6:45.763201:57.241
21st525Darron LUMLEY FTF DH6:50.726212:02.204
22nd521Nicholas LEE GVMTBC7:30.702222:42.180
516Jacob SCHELLEN Gippsland MTBDNS

 

 

Open women  Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st201Ellie SMITH 5:29.31215:25.9241-
2nd210Rachel HORE LDTR6:03.65826:03.202237.278s
3rd205Jessica SHERIDAN Red Hill Riders6:09.76236:08.984343.060s
4th212Janet KAN 6:26.64146:23.382457.458s
5th208Sharni MARTIN 7:02.26157:00.83451:34.910
6th206Kirby KNOWLES Greenvalleys MTB7:02.98667:11.00561:45.081
7th214Sarah SILVERLOCK FTF DH7:30.42077:26.15272:00.228
8th207Maddison SMITH Mansfield MTB Club8:21.16288:09.33382:43.409
9th213Ness HINNEBERG 8:35.69098:44.99393:19.069
209Imogen MARTIN 9:53.91610DNF
211Tori BILNEY Club MudDNS
Advertise here
Chat with us