0Basket

Results (245)Photos (34)Videos (0)Finish spread

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men  Finish spread

30 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st8Jackson FREW CORC3:11.81223:07.0341-
2nd1Dean LUCAS FTF DH3:08.63013:07.74920.715s
3rd16Tim EATON CORC3:12.05533:10.36333.329s
4th10Ben ZWAR Beechworth Chain Gang3:21.166113:15.26048.226s
5th7Dave HABICHT Club Mud3:18.61973:15.61058.576s
6th5Matt CARTER 3:19.56793:16.01768.983s
7th26Darcy WILKINSON Albury Wodonga MTB Club3:17.15253:16.03479.000s
8th3Jackson WHITE Albury Wodonga MTB Club3:18.89983:16.25889.224s
9th39Harrison TAILBY 3:18.57763:18.713911.679s
10th30Liam PANOZZO Tearn Mt Beauty3:20.079103:18.8241011.790s
11th24Samuel BROWNLIE Red Hill Riders3:23.484123:20.7901113.756s
12th19Oliver ZWAR Albury Wodonga MTB Club3:14.55343:22.7771215.743s
13th6Chris WHITELOCK FTF DH3:28.116163:26.7611319.727s
14th17Elliot RIED Tearn Mt Beauty3:27.697153:28.3281421.294s
15th27Taran GOIRIS FTF DH3:29.213173:31.2261524.192s
16th22Lyndon NUGENT CTMBC3:37.219243:32.1601625.126s
17th29Tom ANDERSON FTF DH3:35.227203:34.2201727.186s
18th20Christofer CASH Tathra3:31.171193:35.0371828.003s
19th32Mike ROSS CORC3:36.712223:36.5161929.482s
20th31Alex HAY FTF DH3:29.592183:40.2252033.191s
21st42Dylan LOMBARD You Yangs MTB3:43.369293:41.6342134.600s
22nd23Kyle COUTTS Club Mud3:36.713233:43.3112236.277s
23rd13Angus JACKSON Club Mud3:36.688213:43.4222336.388s
24th35Christopher RICHARDS FTF DH3:42.095283:43.6702436.636s
25th36Samuel LANGSTON 3:39.546273:44.4872537.453s
26th38Jake SWIFT 3:37.522263:44.9062637.872s
27th14Justin DE JONG Inside Line3:45.083303:45.7902738.756s
28th18Will ARNOTT CORC3:37.322254:25.385281:18.351
47Jack LUMB FTF DH3:25.70113DNS
4Darcy COUTTS Club Mud3:25.92314DNS

Expert men  Finish spread

22 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st301Luke STREET 3:38.8641-
2nd312Mason GARDINER 3:42.06723.203s
3rd319Alex FERGUSON Club Mud3:42.15133.287s
4th303Tom RIELLA Beechworth Chain Gang3:46.28247.418s
5th305Dale LECLUSE 3:46.52457.660s
6th321Scott CHASTON Albury Wodonga MTB Club3:48.56469.700s
7th309Jake ADAMS (u30) 3:48.61979.755s
8th311Will SPARK You Yangs MTB3:50.137811.273s
9th316Lloyd MANKS GVMTBC3:51.639912.775s
10th310James MOUSTAFA FTF DH3:52.9721014.108s
11th320Matthew HALES 3:55.6751116.811s
12th322Jacob HERNAN 3:57.3471218.483s
13th318Mischa COOKE Red Hill Riders4:01.2941322.430s
14th323Brady DEAKIN 4:02.4151423.551s
15th314Christian VON DER BURG 4:08.7481529.884s
16th313Cameron WALE Red Hill Riders4:12.8681634.004s
17th324Kris KOPER FTF DH4:13.5521734.688s
18th307Luke VANDERREE FTF DH4:21.2251842.361s
19th308Matt CURRIE FTF DH12:48.657199:09.793
315Michael COOK (VIC) DNF
306Shane DEJONG Mt GambierDNS
317Nikolaj DRYDALE-CHEC DNS

Sport men  Finish spread

23 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1003Daniel MURDOCH You Yangs MTB4:05.2861-
2nd1001Hugh MAYER 4:09.36824.082s
3rd1009Tim TYLER 4:14.30539.019s
4th1013Josh JOHANSEN FTF DH4:14.87049.584s
5th1004Michael SHALLCROSS You Yangs MTB4:16.916511.630s
6th1005Brad AHLBERG You Yangs MTB4:20.147614.861s
7th1018Brad GELLERT FTF DH4:25.371720.085s
8th1002Thomas FRANCE Red Hill Riders4:29.750824.464s
9th1024Brendan STEADMAN FTF DH4:38.159932.873s
10th1022Bren WEBB FTF DH4:38.9451033.659s
11th1019Matthew HYLAND You Yangs MTB4:47.9301142.644s
12th1007Hudson BREMNER 5:04.6881259.402s
13th1017Lindsay KILBOURNE You Yangs MTB5:21.218131:15.932
14th1016Mark KILBOURNE You Yangs MTB6:27.875142:22.589
1008Tom BLAKE Red Hill RidersDNF
1014Tom MORGAN Club MudDNS
1015Charlie PETCHELL FTF DHDNS
1011Darcy MORRIS GeelongDNS
1012Luke EAMES You Yangs MTBDNS
1020Jeremy HENDERSON You Yangs MTBDNS
1010Tyler UMBERS DNS
1021Sasa IVKOVIC DNS
1023Matt ENGEL DNS

U15 boys  Finish spread

34 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1532Kane DAVIS CORC3:44.8081-
2nd1518Felix ASHTON HMBA3:50.93126.123s
3rd1501Lachy ROBERTS 3:51.14736.339s
4th1502Harry BACK Albury Wodonga MTB Club3:58.159413.351s
5th1514Lewis ALLBON CORC3:58.653513.845s
6th1533William IRELAND HMBA4:06.751621.943s
7th1521Rennie FALCONER Jindabyne4:11.911727.103s
8th1503Olen DYMKE You Yangs MTB4:12.962828.154s
9th1506Jed STANTON Red Hill Riders4:13.353928.545s
10th1509Harper AHLBERG You Yangs MTB4:14.9761030.168s
11th1520Nathan DABBS Club Mud4:18.1271133.319s
12th1504Freddie JILLETT Red Hill Riders4:18.7021233.894s
13th1511Kieran MARSHALL Red Hill Riders4:19.6421334.834s
14th1527Benjamin BACK Albury Wodonga MTB Club4:19.9361435.128s
15th1523Asher DARLISON Red Hill Riders4:24.5871539.779s
16th1530Harry DOYE Red Hill Riders4:25.2201640.412s
17th1522Ben HAUGEN Red Hill Riders4:25.8891741.081s
18th1507Zakary WILLIAMS Red Hill Riders4:27.8921843.084s
19th1519Chase GREELEY 4:31.5391946.731s
20th1505Max ALLEN Red Hill Riders4:31.5512046.743s
21st1515Rye CARLYON 4:38.2832153.475s
22nd1526Bailey TELFER Gippsland MTB4:46.674221:01.866
23rd1512Oscar DOW 4:47.756231:02.948
24th1510Jack ZIELINSKI Club Mud5:01.527241:16.719
25th1524Jett HARGREAVES Albury Wodonga MTB Club5:05.129251:20.321
26th1528Wilson CRANAGE Albury Wodonga MTB Club5:28.620261:43.812
27th1516Zachary O'LOUGHLAN Club Mud5:47.932272:03.124
1525Angus STRAIN Red Hill RidersDNF
1529Finn GIBSON DNF
1508Bailey TUDDENHAM Club MudDNS
1517Harry BUTKO Red Hill RidersDNS
1531Joseph CONNELLY DNS
1534Jake HARDT DNS
1535Dylan UNKLES DNS

U17 boys  Finish spread

20 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1734Jackson CONNELLY Tearn Mt Beauty3:28.14923:24.6871-
2nd1702Ollie DAVIS Albury Wodonga MTB Club3:30.92633:25.25520.568s
3rd1707Remy MEIER-SMITH 3:38.38683:26.75632.069s
4th1732Elijah BARNARD Inside Line3:33.93143:37.516412.829s
5th1731Flynn MCLUCKIE Gippsland MTB3:44.003113:40.314515.627s
6th1703Mason FENDYK Beechworth Chain Gang3:35.27463:41.252616.565s
7th1722Mario BALDWIN CORC3:42.975103:42.008717.321s
8th1701Tom CARTER 3:26.27513:42.915818.228s
9th1710Jordie PETERSEN Club Mud3:53.675133:51.309926.622s
10th1719Thomas MAXTED Wollongong3:53.214123:54.3821029.695s
11th1724Harrison HUBER Red Hill Riders3:55.607144:00.2731135.586s
12th1720Lukas KESSLER Red Hill Riders4:07.253194:05.3221240.635s
13th1729Darcy FISHER Club Mud3:59.951164:06.1021341.415s
14th1739Tom MEHARRY Bendigo MTB Club4:04.442184:07.1771442.490s
15th1718James BARNES Warrandyte4:02.934174:11.6201546.933s
16th1713Taj POLLARD 3:39.75594:20.9871656.300s
1738Heath HODGSON Inside Line3:38.3707DNF
1705Jack APTED FTF DH3:56.91015DNF
1721Matt BOYD Red Hill Riders4:13.05720DNF
1733Kaia ELLIS Alpine Cycling Club3:35.0375DNS

U19 men  Finish spread

20 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st1927Luke MEIER-SMITH 3:21.09413:15.7151-
2nd1925Josh ARCUS HMBA3:21.91923:17.62921.914s
3rd1918Jaxon SAWYER 3:22.15333:19.43533.720s
4th1901Cooper DOWNEY FTF DH3:27.65973:19.65643.941s
5th1902Ethan CORNEY Central Tablelands3:23.39453:22.12156.406s
6th1904Billy CARTWRIGHT 3:22.54943:22.35966.644s
7th1903Will ARBLASTER You Yangs MTB3:25.11263:23.84778.132s
8th1917Stephan FICOVIC CORC3:30.25693:28.501812.786s
9th1929Oliver SCHOLEY 3:37.487133:29.227913.512s
10th1931Joshua TANZEN FTF DH3:30.18283:30.0721014.357s
11th1924Coren STRAUBERG-FRIEND Wollongong3:32.466103:30.4591114.744s
12th1926William MASCHIO You Yangs MTB3:33.898113:33.4151217.700s
13th1909Rhys GOODLEY Beechworth Chain Gang3:40.187163:36.4561320.741s
14th1930Campbell TELFER Gippsland MTB3:40.316173:36.9511421.236s
15th1906Tom JEWELL Red Hill Riders3:38.875153:40.7571525.042s
16th1907William BALCOMBE Red Hill Riders3:37.315123:42.8501627.135s
17th1919Blair STUART Peel District3:43.286193:45.4181729.703s
18th1916Raife AARONS Red Hill Riders3:42.804183:45.8281830.113s
19th1923Mitchell KENNEDY Albury Wodonga MTB Club3:44.184203:51.1711935.456s
1940Jack HODGSON Inside Line3:37.50414DNS

Sport: U17 boys  Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st601Ashwin JOSHI Gippsland MTB4:00.3631-
2nd615Elijah CAMBRIDGE 4:30.380230.017s
3rd607Darcy RICHARDS Club Mud4:36.165335.802s
4th606Brody LIGHT 4:37.708437.345s
5th611Camden MCLEAN LDTR4:41.819541.456s
6th609Luc STRATHDEE 5:04.01961:03.656
7th614Tristan KOSTOVSKI 5:11.96871:11.605
8th610Mill ODGERS Club Mud5:15.20281:14.839
9th613Lachy HAINES 5:23.44391:23.080
10th612Cam PARKINSON LDTR5:28.174101:27.811
11th608Will HARDIMAN 7:57.416113:57.053

30-39 men  Finish spread

24 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st702Chris O'BRIEN Red Hill Riders3:34.0811-
2nd703James WILKINSON Club Mud3:36.47822.397s
3rd722Brad KENNEDY GVMTBC3:37.50233.421s
4th724Shannon RADEMAKER Mansfield / Mt Buller Cycling3:38.65644.575s
5th705Jake ROYLE 3:39.22755.146s
6th720Robbie GOODFELLOW FTF DH3:39.32465.243s
7th709Chris HALSHAW Red Hill Riders3:43.21079.129s
8th701Mark GILLESPIE Red Hill Riders3:44.586810.505s
9th718Peregrine MACLEISH Red Hill Riders3:49.593915.512s
10th704Tory HOSIE FTF DH3:50.8331016.752s
11th719Dwayne CHEESEMAN Club Mud3:51.6061117.525s
12th712Sam RUSSELL FTF DH3:58.0951224.014s
13th711Scott WATLING Geeen valleys4:01.5631327.482s
14th713Phillip HOSKINS FTF DH4:07.1671433.086s
15th723David KNIGHTS 4:11.3491537.268s
16th717Tim MCKECHNIE Tearn Mt Beauty4:15.3701641.289s
17th716Sam STEINLAUF 4:17.9061743.825s
18th714Kleat WILSON FTF DH4:23.8291849.748s
19th708Steven SCHROEDER You Yangs MTB4:34.087191:00.006
20th707Jack SHORT 4:36.528201:02.447
21st715Glen NEWLAND You Yangs MTB5:31.583211:57.502
22nd706Michael SLOMAN FTF DH5:40.604222:06.523
710Dean CAMERON DNF
721Andrew BARLOW Club MudDNS

40-49 men  Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st801David FERRONI FTF DH3:36.2571-
2nd809Peter ELLIS Alpine Cycling Club3:36.45620.199s
3rd805Michael KINNANE Red Hill Riders3:45.48939.232s
4th808Daniel TALIANA 3:50.443414.186s
5th803Justin ROMANOWICZ FTF DH3:51.193514.936s
6th804John HUNTER FTF DH3:53.998617.741s
7th806Michael TENISWOOD Inside Line3:56.563720.306s
8th812Scott WATKINS FTF DH4:23.354847.097s
9th807Juan RONCALLO You Yangs MTB4:39.17891:02.921
10th813Ryan GILLESPIE 4:45.922101:09.665
11th811Michael NORRIS CORC5:17.395111:41.138
810Dean UNKLES DNS

50+ men  Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st903Hector HENRIQUEZ Red Hill Riders4:08.1691-
2nd902Neil STREET 4:11.10922.940s
3rd901Peter CRANAGE Albury Wodonga MTB Club4:11.44233.273s
4th906Luke CARLSON Beechworth Chain Gang4:24.180416.011s
5th911Maurice HENRIQUEZ Yarra Ranges4:30.335522.166s
6th909Mark OPIE Inside Line4:30.371622.202s
7th910Mark GARDNER Yarra Ranges4:31.865723.696s
8th904Adam WHITE Albury Wodonga MTB Club4:34.614826.445s
9th905Dean MCIVOR Albury Wodonga MTB Club4:48.718940.549s
10th907Christopher SUMNER Inside Line4:54.0941045.925s
912Rick HAUCK FTF DHDNS
908Wayne ADAMS DNS

Single crown men  Finish spread

24 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st522Campbell CONTE 3:39.3331-
2nd501James DAVIS Albury Wodonga MTB Club3:39.97820.645s
3rd512Daniel FRIDAY Mansfield / Mt Buller Cycling3:42.86333.530s
4th517Lachlan ORD Red Hill Riders3:49.20549.872s
5th519Harrison POWELL You Yangs MTB3:50.721511.388s
6th505Sam QUICK Red Hill Riders3:51.271611.938s
7th516Sid CAULFIELD You Yangs MTB3:51.668712.335s
8th521Jack ATCHISON You Yangs MTB3:52.811813.478s
9th525Ben THOMSON 3:57.617918.284s
10th508Jay LULOFS Red Hill Riders4:05.8651026.532s
11th514Thomas KEMP Albury Wodonga MTB Club4:07.9211128.588s
12th515Mackenzie HILTON 4:12.5301233.197s
13th507Nick SMITH Club Mud4:14.3211334.988s
14th510Tom LEE (VIC) GVMTBC4:19.4201440.087s
15th518Ben LONGMUIR 4:35.7451556.412s
16th509Rory SMYTH Albury Wodonga MTB Club4:40.930161:01.597
17th506Tyler SLADE Plenty Gorge4:43.119171:03.786
18th520Andrew HOWIESON 8:17.060184:37.727
511Jarvis HARROP Red Hill RidersDNF
523Lachlan BALL DNF
526Michael LASSORELLA FTF DHDNS
513Connor WATTERS DNS
524Campbell THOMPSON DNS
527Johnny VAN GRAAS DNS

 

 

Open women  Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Sponsors Seed Race Diff
1st210Tegan MOLLOY CORC3:51.67013:48.1031-
2nd201Ellie SMITH 3:52.85424:04.737216.634s
3rd204Rachel HORE YRMTB4:19.49654:11.137323.034s
4th215Elise EMPEY 4:09.40644:11.167423.064s
5th213Ellie WALE Red Hill Riders4:23.11464:15.625527.522s
6th208Cassie VOYSEY Wollongong4:23.696635.593s
7th214Rebecca WYATT 4:04.07334:33.088744.985s
8th202Jessica SHERIDAN Red Hill Riders4:46.32974:44.904856.801s
9th211Maddison SMITH Mansfield / Mt Buller Cycling5:15.70495:02.80191:14.698
10th206Amanda MORGAN Club Mud5:03.98985:11.956101:23.853
11th209Christina TENISWOOD Inside Line5:23.584105:19.201111:31.098
12th212Sarah SILVERLOCK FTF DH5:39.952115:33.607121:45.504
13th203Kirby KNOWLES Greenvalleys MTB11:03.280129:48.755136:00.652
Chat with us