0Basket

Onza Mini DH at Forest of Dean

Ski Run

Results (292)Photos (7,922)Videos (1)Finish spread

Results formatBy category

GenderBoth

Elite/Expert men  Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st3Ciaran KING Gawton Gravity Hub1:07.3221:06.5011:06.501-
2nd1Ben DEAKIN (OiOi) 1:07.1011:07.4831:07.1020.60s
3rd313Warren FIELD 1:07.9731:07.1421:07.1430.64s
4th4Nathan FOSTER Racers Guild of Cannock Chase1:08.0441:09.3051:08.0441.54s
5th2Will SOFFE Arbr Bikes Plus3 MTB RideFoxUK1:08.8051:09.3161:08.8052.30s
6th6Oscar POWELL (exp) 1:10.1261:09.2941:09.2962.79s

Hardtail men  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st116Matt LAKIN Dialled Bikes / StealisReal1:12.5111:13.2911:12.511-
2nd115James FARROW Gawton Gravity Hub1:15.0321:14.3721:14.3721.86s

10-12 boys  Finish spread

38 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st264Alfie HEMING Gawton Gravity Hub1:13.2111:14.4111:13.211-
2nd252Will HAINES Padalabikeaway1:14.2921:15.0721:14.2921.08s
3rd280Conrad MATHAR Gawton Gravity Hub1:17.6731:18.6931:17.6734.46s
4th256Dylan SMITH jspuk1:17.6941:21.6271:17.6944.48s
5th279Tom BROOKES (1) 1:26.17121:19.1741:19.1755.96s
6th260Jack HOARE 1:20.5251:19.2151:19.2166.00s
7th258Morgan WILLIAMS Salt Ayre Cog Set1:22.4561:20.7261:20.7277.51s
8th249Nathan DEVAUX Dreigiau Coed Y Brenin Dragons1:25.8391:22.1881:22.1888.97s
9th284Rubin PASSBERGER 100% ME1:24.3681:23.0991:23.0999.88s
10th272Jack ATTEWELL 1:23.6471:23.59101:23.591010.38s
11th261Samuel TURTLE 1:25.86101:24.34111:24.341111.13s
12th267Isaac EVERSON Bike Park Wales1:25.89111:25.42121:25.421212.21s
13th282Flynn HATFIELD-EVANS Malvern cycle sport1:29.90171:25.51131:25.511312.30s
14th255George MARFELL 1:26.79131:27.59151:26.791413.58s
15th259Ethan DOWELL Team Powerful Mtb1:27.96141:27.21141:27.211514.00s
16th271Max WATKINS 1:30.35191:28.08161:28.081614.87s
17th243Harry CARR 1:29.54151:28.76171:28.761715.55s
18th269Jacob WAREING 1:30.00181:29.41181:29.411816.20s
19th248Alfie WAREING 1:31.93201:29.43191:29.431916.22s
20th276Oliver SINDEN Ely & District CC1:29.64161:29.642016.43s
21st253Joshua TRULUCK 1:32.01211:30.30201:30.302117.09s
22nd268Dylan BARNES Decade Europe FTB1:32.78221:30.47211:30.472217.26s
23rd285George CHAPMAN 1:54.27331:31.62221:31.622318.41s
24th265Ioan HEPBURN Abergavenny Road Club1:33.12231:31.63231:31.632418.42s
25th250Toby GRINDLE 1:34.38241:40.31261:34.382521.17s
26th251Joel BILLINGTON BC club1:34.67252:57.92361:34.672621.46s
27th246Cooper CASSELLS 1:41.46281:35.29241:35.292722.08s
28th266Haydn FLETCHER Chesterfield BMX Club1:35.49261:35.492822.28s
29th262Mo JONES Gawton Gravity Hub1:35.94271:49.35301:35.942922.73s
30th270Jem IZZARD 1:38.85251:38.853025.64s
31st244Jacob GOODE Bromley Bike Company1:49.75301:43.00271:43.003129.79s
32nd274Lucas TUFFLEY Dad1:51.87311:45.34281:45.343232.13s
33rd281George TOMPKINS-BOND Antinatural1:45.53291:55.34321:45.533332.32s
34th263Chad LLOYD Bristol BMX Club2:05.38351:48.97291:48.973435.76s
35th254Robert EDWARDS (rpr) 1:53.21321:51.09311:51.093537.88s
36th257Daniel NADIN Chase cycle centre1:56.59331:56.593643.38s
37th247Gryff SHEPPARD Little Fodders2:01.93342:02.81342:01.933748.72s
38th273James COTTRELL 3:22.26362:41.88352:41.88381:28.67

13-14 boys  Finish spread

42 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st234Dom PLATT D&D Cycles1:09.0911:09.4611:09.091-
2nd223Jacey HARRIS 1:11.9431:11.1821:11.1822.09s
3rd214Jordi HART Andover Bmx Club1:11.6421:16.35131:11.6432.55s
4th241Jonny ROCKETT Gabriel Cycles / ROCKETTS Car Sales1:11.9641:13.3831:11.9642.87s
5th211Sam VINER Malvern cycle sport1:12.6551:29.37281:12.6553.56s
6th235Lucas CRAIK Gosport BMX Club1:13.2361:14.1951:13.2364.14s
7th239Achill SWEENEY 1:13.6571:15.87111:13.6574.56s
8th242Toby DRISCOLL MB Cyclery1:15.41111:13.7941:13.7984.70s
9th219Samuel DAVENPORT 1:14.3981:15.3681:14.3995.30s
10th203Brandon TURNER BC1:15.2191:14.5961:14.59105.50s
11th220Adam SLADE Leisure Lakes Newport1:15.29101:14.9871:14.98115.89s
12th224Jake CARTLIDGE 1:20.13191:15.5191:15.51126.42s
13th207Luca THURLOW Indy Racing1:15.56121:15.99121:15.56136.47s
14th232Callum STACEY Team Schnizzle1:16.36131:15.69101:15.69146.60s
15th208Thomas YOUÉ 1:17.20141:19.44161:17.20158.11s
16th201Sam BRADY Daniel Gilbey photography1:19.21171:17.58141:17.58168.49s
17th202Isaac RABANI 1:18.63151:19.26151:18.63179.54s
18th233Tommy BATTON 1:19.17161:19.171810.08s
19th240Jake POWELL 1:19.97181:19.46171:19.461910.37s
20th236Owen RICK Pinned Attire Tred Shop1:23.10241:20.26181:20.262011.17s
21st222Laurie MILLS (yth) 1:20.95201:30.90311:20.952111.86s
22nd216Leif WILSON-PALMER 1:34.14311:20.97191:20.972211.88s
23rd198Luke MADLEY AYRS1:23.03231:21.96201:21.962312.87s
24th206Jack SKINNER Stink Dog Racing1:22.35211:22.32211:22.322413.23s
25th228Charles EVANS 1:23.02221:24.23221:23.022513.93s
26th200Joel JERVIS Antinatural1:24.37251:24.80231:24.372615.28s
27th226Jack STRUTT Draincure1:24.85241:24.852715.76s
28th199Rohan BARNES Gosport BMX Club1:25.06261:25.57261:25.062815.97s
29th221Ollie MARFELL 1:25.76271:25.25251:25.252916.16s
30th210Callum GREENWOOD Bristol BMX Club1:26.44281:26.67271:26.443017.35s
31st217Callum WILLIAMS (yth) Salt Ayre Cog Set1:27.85291:37.63381:27.853118.76s
32nd225Patrick EDWARDS (yth) 1:34.80321:30.03291:30.033220.94s
33rd212Joseph PRASHNER firecrest mtb3:05.20391:30.13301:30.133321.04s
34th209Max SURRIDGE 1:30.56301:36.93371:30.563421.47s
35th205Jedrek BOHDANOWICZ 1:41.03351:33.01321:33.013523.92s
36th238Archie BALL 1:34.97331:34.973625.88s
37th237Seb EMLER 1:41.26361:35.26341:35.263726.17s
38th229Jake PINNELL BC club1:36.26331:35.59351:35.593826.50s
39th230Callum CHAPMAN Chappy Boy1:36.53341:36.33361:36.333927.24s
40th213Alfie HOUSTON 1:39.91391:39.914030.82s
41st310Billy DOBBIN 1:54.44371:58.03401:54.444145.35s
42nd227Mason FISHER ATS Cycles2:03.37382:03.374254.28s

15-16 boys  Finish spread

47 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st91Ethan CRAIK Indy Racing1:04.6911:02.9711:02.971-
2nd77Lewis BROWN (jun) Racers Guild of Cannock Chase1:08.5221:08.7221:08.5225.55s
3rd79James LEECH (2) 1:08.6931:08.7831:08.6935.72s
4th93William HOLMES 1:09.4841:08.9641:08.9645.99s
5th231Jordan WILLIAMS (yth) Okeford Hill1:09.5151:09.0651:09.0656.09s
6th92Josh JOHNSTON 1:09.5461:09.5961:09.5466.57s
7th94Ben BARNETT Runnymede Rockets1:10.6371:09.6171:09.6176.64s
8th106Matthew FOSTER Racers Guild of Cannock Chase1:11.4481:11.2281:11.2288.25s
9th73Robby JOHNSTON Robby JOHNSTON on Instagram MB Cyclery1:11.5991:17.82231:11.5998.62s
10th85Tomas ELSMORE 1:12.11101:12.5191:12.11109.14s
11th96Connor HUSBAND Sixty 7 racing1:12.72111:12.58101:12.58119.61s
12th113Liam ROSS 1:12.78121:12.99111:12.78129.81s
13th75Tyler POLLINGTON Taw Velo1:13.01131:13.45141:13.011310.04s
14th112Callum BLUNT 1:15.04161:13.07121:13.071410.10s
15th114Harry ROBINSON 1:14.24141:13.14131:13.141510.17s
16th76Luke WARD firecrest mtb1:14.52151:13.46151:13.461610.49s
17th71Louie SMITH Dirty Customs1:15.15171:14.55161:14.551711.58s
18th84Will HEARN Cycotyc Riders1:15.98181:15.31171:15.311812.34s
19th72Finlay GRAY Stratford CC1:17.33231:15.79181:15.791912.82s
20th104Hamish CAMERON EVELEIGH Donner kebabs1:17.21221:16.49191:16.492013.52s
21st86Joel PICKFORD Flow Vision / Fox1:16.55191:16.67201:16.552113.58s
22nd101William JONES ThreeSixty Rehab1:16.79201:16.83211:16.792213.82s
23rd105Lorcan KNOX Muc-Off1:16.98211:17.19221:16.982314.01s
24th88Isaac MCGUIRE Crickley Flyers1:18.07241:17.84241:17.842414.87s
25th80Ziggy REEVES 1:21.07271:18.03251:18.032515.06s
26th97Ollie PETERS 1:19.12251:18.73261:18.732615.76s
27th78Thomas BOUCHER Wheelie Bike Shop1:21.48291:19.33271:19.332716.36s
28th95Michael ROBINSON (yth) 1:19.83261:19.832816.86s
29th107Jack DAVIES (jun) 1:22.07301:20.02281:20.022917.05s
30th100Marshall HALL Tirpentwys trail crew1:21.39281:20.20291:20.203017.23s
31st81Ethon LOMAS 1:26.40361:20.50301:20.503117.53s
32nd102James CARGILL Icon MTB Team1:23.59321:21.09311:21.093218.12s
33rd103Liam LLOYD Tirpentwys Trail Crew and Transpart UK1:22.69311:30.56411:22.693319.72s
34th89Adam ROOK Seat tube1:24.20341:23.22321:23.223420.25s
35th69Tom COX (jun) 1:26.57371:23.53331:23.533520.56s
36th109Jamie COUPLAND Powerful MTB1:23.81331:24.31341:23.813620.84s
37th90Rhys ROBERTS 1:26.08351:34.94421:26.083723.11s
38th111Bradley DONLEVY 1:26.59381:27.24361:26.593823.62s
39th98James RHODES 1:26.77391:26.773923.80s
40th99Thomas ACKLING 1:26.90401:27.92381:26.904023.93s
41st74Haydn MOGG 1:28.42421:27.14351:27.144124.17s
42nd110Tom VALLELY 1:28.10411:27.24361:27.244224.27s
43rd87Jack GARRETT 1:28.69431:30.50401:28.694325.72s
44th108Harry BELCHER 1:33.93441:29.70391:29.704426.73s
45th70Ted MINNIS 1:35.15451:35.154532.18s
46th82Cameron WOOD (yth) 2:16.32432:16.32461:13.35
47th83Aaron BROWN 2:18.78462:18.78471:15.81

17-18 boys  Finish spread

19 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st59Dec WILLICOMBE Antinatural UK / Kustom Bikes1:06.8911:06.5811:06.581-
2nd51Harvey ROLLASON Lichfield City CC1:11.4041:09.7621:09.7623.18s
3rd57Oakley HAINES Go Bike Training1:10.3821:10.3731:10.3733.79s
4th52Michael MAIDEN Muc-Off / Praep / Wheelie Bike Shop1:11.3931:10.7741:10.7744.19s
5th67Drew WHATLEY MIJ Downhill Events1:13.5191:11.0151:11.0154.43s
6th53Luke WOODHOUSE 2 wheels only1:12.7781:11.2361:11.2364.65s
7th65George NORTH 1:11.5151:12.1171:11.5174.93s
8th60Luke CARTER (jun) Grooves1:12.2161:19.90141:12.2185.63s
9th315William FUELL 1:12.5571:12.3581:12.3595.77s
10th64Harry ATTWOOD RAW Sports / Ridghill Race Syndicate1:14.54101:13.9291:13.92107.34s
11th54Sam AVENELL Team Schnizzle1:15.92121:14.13101:14.13117.55s
12th58Bradley KING Banjo Cycles Newbury1:18.14131:14.97111:14.97128.39s
13th62Remy MILLS 1:15.21111:27.83161:15.21138.63s
14th55Toby HAMMOND Hallam Cycling1:19.14141:18.36121:18.361411.78s
15th56Murray ROACHE 1:19.84151:19.63131:19.631513.05s
16th66Fergal JOHNSON 1:25.06171:23.57151:23.571616.99s
17th61Lawrence DOUGALL 1:24.11161:24.111717.53s
18th63Luke MEARS 1:38.66191:31.93171:31.931825.35s
19th68Thomas HAWES 1:35.79181:42.67181:35.791929.21s

19-29 men  Finish spread

46 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st19Conor BUXTON 1:07.9611:08.6211:07.961-
2nd43Ben TOWNSEND (sen) 1:08.3621:29.44391:08.3620.40s
3rd10Justin HANCOCK Bikeshredz ltd1:08.3731:10.1361:08.3730.41s
4th48Elliot DOWNES Oxford Brookes University1:08.7041:08.6211:08.6240.66s
5th32Charlie DAVIS (sen) Rawsports / Ridgehill Race Syndicate1:10.7261:08.9931:08.9951.03s
6th28Harvey HUCKSTEPP Groooves1:11.5591:09.3641:09.3661.40s
7th312Scott ROBERTS 1:09.8751:09.4551:09.4571.49s
8th149Ollie HALLS Wetherspoons Factory Racing1:11.1971:36.95431:11.1983.23s
9th44Ryan WILLIAMSON (sen) Malvern cycle sport1:11.4381:12.3191:11.4393.47s
10th36Daniel WAGSTAFF RAW Sports1:12.18111:11.5271:11.52103.56s
11th38Kieran MURFIN 1:18.51291:11.6681:11.66113.70s
12th148Tom CREBER Sheffield Hallam Cycling Club1:11.91101:12.81121:11.91123.95s
13th13Owen SCOTT (sen) Sheffield Hallam Cycling Club1:12.20121:13.25141:12.20134.24s
14th31Conor SAXON 1:14.98181:12.38101:12.38144.42s
15th20Alan MCKINSTRY Alan MCKINSTRY on Instagram QUBCC1:14.38161:12.76111:12.76154.80s
16th21Aaron JENESON 1:13.05141:12.86131:12.86164.90s
17th29Josh MORRIS (sen) Sheffield Hallam Cycling Club1:13.03131:39.05441:13.03175.07s
18th33Billy ROBERTS Raw sport / Ridgehill Syndicate1:14.02151:13.59151:13.59185.63s
19th26Kieran BALDWIN 2:1 Racing / Specialized1:14.82171:13.83161:13.83195.87s
20th49Ben CARTER 1:25.63401:14.38171:14.38206.42s
21st9Ben SHELLIE 1:15.07191:14.51181:14.51216.55s
22nd34Alex GREEN (sen) 1:17.48261:15.49191:15.49227.53s
23rd47Maxime DUFOUR 1:15.49201:15.59201:15.49237.53s
24th12Ollie DAVIES 1:15.67211:19.11291:15.67247.71s
25th40Thomas LYNCH Royal Navy & Royal Marines DH team1:15.76221:17.47231:15.76257.80s
26th17Marius ANDRIUSKEVICIUS 1:16.55231:16.27211:16.27268.31s
27th11Ben KELLY 1:17.23251:16.42221:16.42278.46s
28th35Robert NUTTAL Groooves1:17.19241:17.19289.23s
29th46Josh YATES Brink Uk / Plush Suspension1:18.12271:17.80241:17.80299.84s
30th134Matty BLACKWELL 1:21.40361:17.81251:17.81309.85s
31st15James DOYLE 1:18.90311:17.91261:17.91319.95s
32nd14Jack SPROGIS University of Bath1:18.14281:18.143210.18s
33rd45Jacob HUMPHREY 1:18.58301:19.02281:18.583310.62s
34th50George SALTER 1:21.28351:18.75271:18.753410.79s
35th25Cam FRENCH Evans Cycles1:18.94321:19.21311:18.943510.98s
36th24Alex SALMON 1:28.77431:19.17301:19.173611.21s
37th27Thomas MILLS Army CSR1:19.43331:19.35321:19.353711.39s
38th22James DUNN (sen) 1:20.22341:19.98331:19.983812.02s
39th18Jack BENSON (sen1) Gawton Gravity Hub1:22.78381:20.58341:20.583912.62s
40th150Simon GALLIERS 1:25.86411:21.62351:21.624013.66s
41st8Scott CARPENTER 1:23.98391:21.75361:21.754113.79s
42nd41Chris DOWER Cycle Solutions1:22.11371:22.56371:22.114214.15s
43rd16Daniel PEARCE 1:25.89421:25.10381:25.104317.14s
44th37Damian KASZUBA BC club1:33.22451:29.67401:29.674421.71s
45th30Aaron PARKER Are You Riding Sunday / Transition Bikes1:31.76441:29.99411:29.994522.03s
46th23Lewis KERSHAW 1:40.05461:32.53421:32.534624.57s

30-39 men  Finish spread

40 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st141James HEAL Army CSR1:13.0311:11.0811:11.081-
2nd123Philip SELLORS 1:13.3521:12.4121:12.4121.33s
3rd137Tom PRESTEDGE 1:13.8531:13.5031:13.5032.42s
4th117Craig GOODWIN Malverns Classic1:14.8341:13.9541:13.9542.87s
5th146Phil MATHAR Gawton Gravity Hub1:16.3361:14.5551:14.5553.47s
6th314Peter BALLIN 1:18.43111:15.9361:15.9364.85s
7th155Craig BARGERY Downhill Circus Deity Royal Racing1:15.9951:23.97221:15.9974.91s
8th164Ross PRICE Bike shredz 100% Ion Booicore Kingud Rip Ridewear1:40.82371:16.3271:16.3285.24s
9th118Steven ATKINSON (mas) Bigfoot MBC1:16.8871:16.5481:16.5495.46s
10th135Steven TUFFLEY Average Joes1:17.3781:16.7491:16.74105.66s
11th132Gareth LAKE 2:1Racing Specialized UK Burgtec WD40 RockGuardZ FRAapparel1:18.31101:17.03101:17.03115.95s
12th147Steven HOLROYD 1:17.8991:17.69111:17.69126.61s
13th158Marcus GOLDSMITH Army CSR1:25.38271:18.22121:18.22137.14s
14th159Adam PEARSON Swindon MTB Enthusiasts1:19.97141:18.62131:18.62147.54s
15th131Jason PREEN Team MIJ1:19.30121:21.02181:19.30158.22s
16th161Michael ELSE freeridermtbapparel / Phathead dkwnhill collective1:22.61211:19.32141:19.32168.24s
17th127Charles FRANCE MTB-Academy1:19.79131:32.37351:19.79178.71s
18th140Murray RAWSON Are You Riding Sunday1:20.00151:20.02151:20.00188.92s
19th133David WALKER (mas) 1:20.14161:20.72161:20.14199.06s
20th125Gareth EVANS (mas2) 1:20.98171:51.94391:20.98209.90s
21st163Ed ROBINSON 1:22.00191:21.00171:21.00219.92s
22nd138Rob-O FORD Are You Riding Sunday1:21.86181:22.27191:21.862210.78s
23rd124Adam GASCOIGNE freeridermtbapparel / Phathead downhill collective1:22.41201:28.07291:22.412311.33s
24th144Adam GOODWIN Downhill Circus Deity / FRA / Royal1:22.78221:25.23261:22.782411.70s
25th126Bartosz KOJDER 1:23.39231:24.64231:23.392512.31s
26th130Simon RATCLIFFE 1:23.40241:28.46301:23.402612.32s
27th128Nick DRYSDALE (mas) 1:24.75251:23.62201:23.622712.54s
28th165Nick MASTERS Ukmtbc1:25.28261:23.78211:23.782812.70s
29th143Matt CADE 1:25.83291:24.92241:24.922913.84s
30th129Craig WARD 2wheelsonly1:25.66281:24.94251:24.943013.86s
31st122Shane KLUCKOW Chicksands Race Team1:28.68311:27.01271:27.013115.93s
32nd120John REGAN (mas) 1:27.10301:27.81281:27.103216.02s
33rd160Stuart MURRAY 1:30.86321:29.91311:29.913318.83s
34th154Richard DUNNE parachute regiment1:34.12351:30.72321:30.723419.64s
35th167Johnathan STEPHENS The bank of Me1:41.22381:31.61331:31.613520.53s
36th166Brian HEFFERNAN Cbw racing1:33.37341:31.62341:31.623620.54s
37th152Ben LEVI GREATOREX 1:31.63331:32.86361:31.633720.55s
38th151Toby SAVAGE 1:34.21361:33.56371:33.563822.48s
39th162Jonathan BROWN (vet2) RIP raceing1:56.00401:42.26381:42.263931.18s
40th156Russ PALMER 1:44.62391:44.624033.54s

40-49 men  Finish spread

20 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st174Barry HUSBAND Six7y racing1:14.5511:15.8211:14.551-
2nd168Paul JOICEY 2wheelsonly1:17.2821:16.5621:16.5622.01s
3rd42Mick WHYTE Racers Guild of Cannock Chase1:17.4231:18.5341:17.4232.87s
4th311Gareth SHEPPARD 1:17.8941:18.1731:17.8943.34s
5th182Nicholas MUNN 1:18.6451:29.43161:18.6454.09s
6th170Jody GALE Bristol BMX Club1:19.0461:18.8651:18.8664.31s
7th184John BUTTARS Are You Riding Sunday?1:19.2271:45.63191:19.2274.67s
8th169David JOHNSTON (1) 1:20.4391:19.2361:19.2384.68s
9th179John WAREING 1:19.4081:19.3671:19.3694.81s
10th171Dan TURNER (vet2) 1:23.70111:19.8981:19.89105.34s
11th183Mark WOODHOUSE DDRT1:23.49101:22.7891:22.78118.23s
12th177James ATTEWELL 1:24.03121:23.31101:23.31128.76s
13th185Shaun DALY 1:26.33171:24.16111:24.16139.61s
14th175Daniel GRANT TQ3 Riders1:24.34131:28.26141:24.34149.79s
15th181David THOMPSON (vet1) Forest Chumps1:25.47141:26.48131:25.471510.92s
16th188Paul WATSON (vet) south west downhill1:25.63151:25.86121:25.631611.08s
17th189Richard BRUNTLETT 1:26.20161:34.06181:26.201711.65s
18th187Harvey JAMES Musn't Grumble1:28.27181:28.271813.72s
19th172Ross HOOD (vet) RAW Sports / Ridgehill Race Syndicate1:31.51191:29.37151:29.371914.82s
20th178Mike REEVES 1:39.83201:30.97171:30.972016.42s

50+ men  Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st195Ian BRAY MIJ Downhill Events1:19.9211:19.0111:19.011-
2nd196Mark TAYLOR (gvt1) 1:20.8021:20.8321:20.8021.79s
3rd192Michael STOTT 1:26.1231:25.4931:25.4936.48s
3rd193Andrew FLETCHER (gvet) Chesterfield BMX Club1:26.5141:25.4931:25.4936.48s
5th197Steven DAVIS 1:28.1151:28.1159.10s
6th194Patrick BELCHER 1:30.7861:34.1851:30.78611.77s
7th190Mark PULLEYN MB Swindon1:37.1571:37.2761:37.15718.14s
8th191Gary SALTER 1:51.8081:52.9571:51.80832.79s

 

 

Flow U19 women  Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st288Jenna FELLOWS 1:22.4911:25.0121:22.491-
2nd286Elin BERRY Pedalabikeaway1:24.4121:24.0511:24.0521.56s
3rd287Emilia WOOD Salt Ayre Cog Set3:14.0951:38.6231:38.62316.13s
4th289Chloe NORTHOVER 1:59.8531:55.3041:55.30432.81s
5th283Imogen RABANI 2:10.5742:15.1252:10.57548.08s

Flow 19-29 women  Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st302Suzanne LACEY KYFO1:26.3131:21.6611:21.661-
2nd308Daisy SHERWOOD BC club1:22.9611:21.9821:21.9820.32s
3rd301Hannah PRESTWICH Sheffield Hallam University Cycling Club1:25.5921:26.8531:25.5933.93s
4th306Lucy MORGAN MIJ Downhill Team1:32.0941:31.7941:31.79410.13s
5th307Charlotte ALSTON 1:52.3691:34.4951:34.49512.83s
6th305Chloe WHITE 1:39.9161:34.5461:34.54612.88s
7th298Evie LANE Complete Cycle Works1:36.4351:34.6871:34.68713.02s
8th304Lucy WALKER Shut up and Ride1:44.8981:38.0881:38.08816.42s
9th303Jen WHANT 1:44.5771:50.5591:44.57922.91s
10th300Laura NICHOLLS 2:16.65101:58.22101:58.221036.56s
11th299Keeley DRIVER 2:32.84112:33.96112:32.84111:11.18

Flow 30-39 women  Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st297Ellie WHARTON Moore Large / O'neal Race Team1:23.0111:22.8511:22.851-
2nd293Abi CROSHAW 1:34.4621:37.8031:34.46211.61s
3rd295Terri WALLACE 1:35.4931:36.0121:35.49312.64s
4th296Kirsty STONE 1:38.6341:38.3141:38.31415.46s
5th294Sarah NICHOLSON 1:59.1451:50.0451:50.04527.19s

Flow 40+ women  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st291Emma BRADLEY AQR Holidays & Coaching1:23.7611:24.0611:23.761-
2nd292Sara PACKER 1:50.3221:51.5121:50.32226.56s
3rd290Marianne WILLIAMS Salt Ayre Cog Set3:19.4531:54.1531:54.15330.39s
Chat with us