0Basket

Oceania Continental Champs '19 at Bright, VIC

Results (109)Photos (0)Videos (0)Finish spread

The original results are available at https://my6.raceresult.com/122221/RRPublish/pdf.php?name=ONLINE%7CROUND2%20-%20F…

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men  Finish spread

25 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st2Jackson FREW ACT, Australia3:31.63033:27.1551-
2nd25Connor FEARON SA, Australia3:27.52023:28.10420.949s
3rd8Ben ZWAR VIC, Australia3:34.35053:29.10431.949s
4th1Dean LUCAS VIC, Australia3:27.25013:29.98342.828s
5th5Darcy COUTTS VIC, Australia3:32.84043:31.07353.918s
6th3George BRANNIGAN New Zealand3:38.15083:35.33068.175s
7th4Oliver ZWAR VIC, Australia3:37.15063:38.894711.739s
8th9Jackson WHITE VIC, Australia3:37.42073:39.366812.211s
9th10Harrison TAILBY VIC, Australia3:43.540103:39.897912.742s
10th7Jake BYRNE WA, Australia3:44.960123:40.3031013.148s
11th24Akira YAMADA QLD, Australia3:57.150153:42.3151115.160s
12th15Conor CLANCY SA, Australia3:39.30093:42.6281215.473s
13th22Sean MCCARROLL QLD, Australia3:48.420133:43.2411316.086s
14th23Remy MORTON QLD, Australia3:54.260143:51.4481424.293s
15th21Elliot RIED NSW, Australia4:02.930173:58.0971530.942s
16th14Daniel BENDER NSW, Australia3:59.220163:58.6941631.539s
17th20Michael WILLIAMS VIC, Australia4:38.170204:01.0371733.882s
18th18Andrew HAUGHTON VIC, Australia4:04.660184:41.093181:13.938
19th19Samuel HARDMAN NSW, Australia11:00.450217:21.131193:53.976
6Aaron GUNGL VIC, Australia3:43.78011DNS
17Callum DAWES SA, Australia4:14.57019DNS
11Chris WHITELOCK VIC, AustraliaDNFDNS
12Angus JACKSON DNS
16Mitchell MCKINLAY DNS
13Will ARNOTT DNS

Expert men

1 competitor found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st151Justin DE JONG SA, Australia4:31.21014:20.8351-

U13 boys  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st851Rhys WELLINGS QLD, Australia5:36.49025:08.4291-
2nd852Bailey MILLS QLD, Australia4:57.26015:16.25727.828s

U15 boys  Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st803Lewis ALLBON ACT, Australia4:30.63014:19.2921-
2nd806Hamish WILKES WA, Australia4:38.96044:31.292212.000s
3rd808Jake EARNEST New Zealand4:31.44024:48.339329.047s
4th801Ben HAUGEN VIC, Australia5:08.27054:59.671440.379s
5th802Freddie JILLETT VIC, Australia5:18.58065:03.944544.652s
6th807Felix MOORE VIC, Australia4:38.81035:06.831647.539s
7th805Riley MANNION QLD, Australia5:19.08075:23.36671:04.074
804Marcus WALKER VIC, Australia7:54.2608DNS

U17 boys  Finish spread

20 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st701Jackson CONNELLY NSW, Australia3:40.45013:41.1741-
2nd702Remy MEIER-SMITH NSW, Australia3:55.35033:46.10024.926s
3rd712Lee WITZERMAN QLD, Australia3:53.66023:49.29138.117s
4th716Guy JOHNSTON New Zealand3:56.08043:52.421411.247s
5th708Lachlan STEVENS-MCNAB New Zealand4:02.22053:52.636511.462s
6th703Mario BALDWIN ACT, Australia7:51.410204:04.565623.391s
7th713Troy WEINERT NSW, Australia4:03.45064:04.823723.649s
8th707Kaia ELLIS VIC, Australia4:08.37074:11.472830.298s
9th720Sascha KIM TAS, Australia4:12.59094:14.554933.380s
10th706Luke BARLOW VIC, Australia4:34.040114:30.3541049.180s
11th718Bailey MEARES QLD, Australia4:34.180124:35.3421154.168s
12th709Izac GRENNAN NSW, Australia4:48.030154:37.8621256.688s
13th717Joel IRVING WA, Australia4:54.560174:54.589131:13.415
14th714Phoenix KEATING NSW, Australia6:27.310195:08.800141:27.626
15th710Oliver WHEATON SA, Australia5:42.260186:28.022152:46.848
16th705Kye MCCONNELL VIC, Australia4:39.9601310:38.507166:57.333
17th704Jack APTED VIC, Australia4:44.3401411:51.811178:10.637
719Aaron STONE QLD, Australia4:15.76010DNF
711Marcus ROSS New Zealand4:11.7408DNS
715Matthew ROBINSON WA, Australia4:51.50016DNS

U19 men  Finish spread

33 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st233Tuhoto-Ariki PENE New Zealand3:38.11033:25.4401-
2nd205Ethan CORNEY NSW, Australia3:31.81013:30.14324.703s
3rd202Luke MEIER-SMITH NSW, Australia3:35.91023:32.32336.883s
4th234Josh ARCUS NSW, Australia3:40.91053:35.35049.910s
5th215Caleb REES QLD, Australia3:39.11043:39.206513.766s
6th204Jaxon SAWYER WA, Australia3:45.26063:39.706614.266s
7th232Joshua TANZEN VIC, Australia4:01.080113:51.538726.098s
8th206Will ARBLASTER VIC, Australia4:10.080143:54.393828.953s
9th208Billy CARTWRIGHT VIC, Australia3:59.08093:54.757929.317s
10th220Matthew EMPEY VIC, Australia4:09.490134:01.5451036.105s
11th221James HARVEY New Zealand4:14.590154:08.5691143.129s
12th226James DAVIS NSW, Australia4:15.370174:08.8931243.453s
13th223Connor AVES QLD, Australia4:08.650124:09.6901344.250s
14th207Oliver SCHOLEY NSW, AustraliaDNF4:09.8981444.458s
15th210Campbell TELFER VIC, Australia4:20.660194:10.6631545.223s
16th217Blair STUART WA, Australia4:18.290184:14.9631649.523s
17th222Jordan HOLZWORTH QLD, Australia3:59.800104:21.2801755.840s
18th211Tom JEWELL VIC, Australia4:23.170204:24.6821859.242s
19th231Max BARNES QLD, Australia7:00.810274:29.355191:03.915
20th209Stephan FICOVIC NSW, Australia4:14.830164:47.659201:22.219
21st212Mitchell KENNEDY VIC, Australia4:43.720224:55.382211:29.942
22nd227William BALCOMBE VIC, Australia4:34.050215:03.765221:38.325
23rd218Nathan MOREY VIC, Australia5:40.890255:21.159231:55.719
24th229D'abrande NGOKA WA, Australia5:10.250235:52.342242:26.902
25th225Ben WHEATON SA, Australia5:18.950246:09.206252:43.766
26th228Alex BARKE New Zealand3:46.15076:20.483262:55.043
27th219Marcus SIME VIC, Australia7:23.530287:48.721274:23.281
203Cooper DOWNEY VIC, Australia3:50.7008DNS
214Matthias FALZON VIC, Australia6:13.71026DNS
230Ethan FARQUHARSON DNS
224Jake HORN DNS
216Tobias VAN OEVEREN DNS
213William GRANGER DNS

30-34 men

1 competitor found

35-39 men  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st403Ross MCCARROLL WA, Australia4:34.68014:26.1121-
2nd401Jake ROYLE VIC, Australia4:40.89024:35.38929.277s
3rd402Dean CAMERON QLD, AustraliaDNF5:16.570350.458s

45+ men  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st603Robert STONE QLD, Australia4:29.54014:39.2951-
2nd602Dion EARNEST New Zealand4:47.90024:55.565216.270s
3rd351Geoff WEINERT NSW, Australia5:08.52035:10.140330.845s
4th601Wesley MANNION QLD, Australia5:20.13045:26.815447.520s

 

 

Elite women  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st1Sian A'HERN NSW, Australia4:10.54014:05.1361-
2nd3Tegan MOLLOY NSW, Australia4:36.19024:30.436225.300s
4Danielle BEECROFT DNS
2Shania RAWSON DNS

U15 girls  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st803Sacha EARNEST New Zealand5:17.87015:24.0181-
2nd802Sacha MILLS QLD, Australia5:33.70025:41.416217.398s

U17 girls  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st703Ashleigh WEINERT NSW, Australia4:50.10014:35.6591-
2nd701Elise EMPEY VIC, Australia4:53.83025:03.858228.199s
3rd704Caelin STUART WA, Australia6:03.42035:40.16731:04.508
4th702Hope GIBBARD New Zealand6:35.00045:54.25041:18.591

U19 women  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
1st201Cassie VOYSEY NSW, Australia5:02.51014:59.2181-
202Izzy FLINT DNS
Chat with us