0Basket

Results (66)Photos (0)Videos (0)Finish spread

Results formatBy category

GenderBoth

U10 boys  Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st117Jack LEONARD Borders MTB Racing2:18.76812:12.50212:12.5021-
2nd115Bangali KEITA Kelso Wheelers2:37.89532:28.87122:28.871216.369s
3rd121Harris PENMAN MEEDIES Meedies Bike Club2:36.84622:39.09432:36.846324.344s
4th120Jacob MCLEAN Bikers / Leslie Bike Shop3:25.48262:51.87042:51.870439.368s
5th113Michael GEDDES Middleden Mountain Bike Club3:27.93272:56.09952:56.099543.597s
6th119Marcus MACFARLANE 3:11.40542:59.21762:59.217646.715s
7th111Christopher COPP 3:13.02153:08.08673:08.086755.584s
8th149Lucas ARNOT 6:20.90393:08.23683:08.236855.734s
9th150Hamish MACKINTOSH 3:40.57583:32.63693:32.63691:20.134

10-12 boys  Finish spread

16 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st104Stan NISBET Bikers / Leslie Bike Shop1:33.68311:33.38411:33.3841-
2nd137Archie FERGUSON 1:47.37021:49.12121:47.370213.986s
3rd159Finn HOLLING 2:04.80331:57.14831:57.148323.764s
4th157Ryan O'CONNOR Tay Titans2:07.07941:58.79941:58.799425.415s
5th94Sam HARRISON (rpr) 2:09.36452:04.96752:04.967531.583s
6th93Lewis GREEN 2:40.52092:13.69062:13.690640.306s
7th98Fransady KEITA Kelso Wheelers2:27.43172:15.53772:15.537742.153s
8th90Daniel COPP 2:18.94562:16.31682:16.316842.932s
9th95Alex HARROWER Mukyriderz Cycling Club2:32.31482:18.89892:18.898945.514s
10th153Finlay DEAS 2:56.671102:51.390102:51.390101:18.006
11th158Sabia BRODIE Tay Titans2:57.682112:59.520112:57.682111:24.298
12th155Bruce PICKARD Mukyriderz Cycling Club3:06.096123:02.153123:02.153121:28.769
13th101Aaron MCCLEAN 3:30.577133:10.960133:10.960131:37.576
92Jack GEDDES Middleden Mountain Bike ClubDNFDNS
91Finn DURKIN DNSDNS
102Creag MUIR DNSDNS

13-14 boys  Finish spread

16 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st49Dylan HAWORTH 1:40.01811:37.77611:37.7761-
2nd68Jake SANDILANDS Meedies Bike Club1:51.48561:38.99121:38.99121.215s
3rd37Seth BARNETT 1:54.21971:40.25531:40.25532.479s
4th46Luke FORSHAW richardsons cycling club1:45.41431:40.96141:40.96143.185s
5th56Jay LAUDER 1:47.81451:41.23451:41.23453.458s
6th69Logan SMITH 1:45.06022:15.326121:45.06067.284s
7th81Matthew COPP (u16) Wolfpax Riderz1:46.79642:02.48691:46.79679.020s
8th59Eben MCIVOR Meedies Bike Club1:59.22691:56.58961:56.589818.813s
9th272Euan WIGHT 1:57.77282:48.958151:57.772919.996s
10th66Jason PURVES Bikers / Leslie Bike Shop2:07.536101:59.44071:59.4401021.664s
11th38Kyle BELL DNF2:02.07382:02.0731124.297s
12th76Brodie WHITE 2:23.191122:12.652102:12.6521234.876s
13th75Dylan WAUGH Team-chr.co.uk go to site2:22.800112:15.204112:15.2041337.428s
14th58Leo MACKINTOSH 2:26.256132:20.342132:20.3421442.566s
15th64Jack NORSWORTHY 2:31.118142:33.875142:31.1181553.342s
78Benjamin WIPAT Bikers / Leslie Bike ShopDNSDNS

15-16 boys  Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st132James WILSON (yth) 1:18.68211:18.30411:18.3041-
2nd11Charlie DREWELL Peebles CC1:27.56321:25.59721:25.59727.293s
3rd22Ronan RATCLIFFE 1:37.84041:31.38731:31.387313.083s
4th20Cameron PENMAN Meedies Bike Club1:34.16331:39.21851:34.163415.859s
5th154Ben BALLANTYNE 1:46.49271:38.68441:38.684520.380s
6th29Lewis WHITE (yth) 1:50.14091:41.27961:41.279622.975s
7th7Christopher BOYD 2:09.820121:43.39571:43.395725.091s
8th151Euan ROGERS 1:45.26151:45.47281:45.261826.957s
9th32Shaun WYNN Team-chr.co.uk go to site1:45.50161:47.227101:45.501927.197s
10th15Connor LEITCH Borders MTB Racing1:49.22881:46.66791:46.6671028.363s
11th24Tom ROCHESTER Borders MTB Racing1:54.369101:51.409111:51.4091133.105s
12th31Daniel WORTHINGTON 2:02.738111:53.466121:53.4661235.162s
28Ryan SWEENY DNSDNS

17-18 boys  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st152Vincent JONES 1:27.29811:31.71411:27.2981-
2nd156Dalton WALLACE Black Isle Mountain Bike Club1:53.45422:10.30221:53.454226.156s

 

 

U10 girls  Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st127Katie MELVILLE Derwentside CC2:35.61212:30.82612:30.8261-
2nd125Katy MCGOWAN 2:47.82922:42.43822:42.438211.612s
3rd126Rosie MCLAUGHLAN Strathearn MTB Club3:14.66533:08.47733:08.477337.651s
4th128Caragh MUIR SteppingStanes Youth CC3:29.24543:24.37443:24.374453.548s

10-12 girls  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st109Heather WILSON Female Riders Race Team1:57.79211:59.58911:57.7921-
2nd110Jessica WIPAT Bikers / Leslie Bike Shop2:40.32322:34.09822:34.098236.306s
3rd108Evie CARRUTHERS 2:49.21732:48.54432:48.544350.752s

13-14 girls  Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
1st85Emilia WOOD Salt Ayre Cog Set1:59.70011:59.99711:59.7001-
2nd82Megan LACY Meedies Bike Club2:24.08222:13.66322:13.663213.963s

17-18 girls

1 competitor found

Chat with us