0Basket

Kidsworx DH at Whistler, BC

Results (206)Photos (0)Videos (0)Finish spread

The original results are available at https://www.crankworx.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/08/Kidsworx-B-Line-2…

Results formatBy category

GenderBoth

7-8 boys  Finish spread

27 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
1st43Mack MANIETTA Whistler4:25.351-
2nd38Elliott KLEIN Redmond4:32.6327.28s
3rd24Xavier HARRISSON Pemberton4:45.87320.52s
4th22Max DARLOW Pemberton4:47.29421.94s
5th44Kier BRAGG Whistler4:51.29525.94s
6th27Seth ADDARIO Whistler4:54.29628.94s
7th41Westley CORRIGAN Nanaimo5:00.45735.10s
8th37Bryce DUNN Ellensburg5:02.70837.35s
9th25Noah LLOYD Garibaldi Highlands5:05.25939.90s
10th20Dash NICOLL Pemberton5:06.241040.89s
11th23Levi SCOTT Garibaldi Highlands5:06.311140.96s
12th45Kalan VATH 150 Mile House5:06.421241.07s
13th42Daniel LAWRENCE Squamish5:06.541341.19s
14th14Kyan MACLEOD Pemberton5:11.251445.90s
15th17Declan SUDLOW Pemberton5:21.161555.81s
16th29Hudson KINNAIRD Squamish5:39.56161:14.21
17th36Levi CRUZ Pemberton5:41.36171:16.01
18th13Jack SIGGINS Durango5:46.02181:20.67
19th40James CORRIGAN Nanaimo5:46.25191:20.90
20th46Henri TEITZEL Pemberton5:46.64201:21.29
21st19Owen POLLOCK (u9) Whistler5:56.71211:31.36
22nd31Parker BARRETT Bellingham6:22.11221:56.76
23rd16Holland WYLD North Vancouver7:08.21232:42.86
24th15Griffin SHEPHERD Bellingham7:10.54242:45.19
25th148Reece GEMMILL Whistler7:32.89253:07.54
26th47Declan KENNY Vancouver8:02.30263:36.95
18Evan MCKENNA Campbell RiverDNS

9-10 boys  Finish spread

42 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
1st112Noah WHITE Queenstown4:19.871-
2nd107Camden RUTHERFORD New Plymouth4:20.9721.10s
3rd78Emmett GUY Pemberton4:24.8835.01s
4th118Shepard WOOD West Vancouver4:25.2945.42s
5th364Boston BRYANT Lehi4:25.5855.71s
6th101Travis MALISKA Tehachapi4:25.9666.09s
7th115Cove WHITE Whistler4:27.0977.22s
8th111Travis GOLLER Anmore4:27.1887.31s
9th58Riley TAYLOR Squamish4:27.8197.94s
10th128Oscar KINGSTON Sandy Bay4:31.941012.07s
11th83Clint HEINRICH Danville4:34.861114.99s
12th93Wyatt DIXON Bainbridge Island4:35.541215.67s
13th81Brody MCDERMOTT Glenwood Springs4:35.601315.73s
14th60Holden ADAMS Pemberton4:36.381416.51s
15th64Christopher SIMEUR Bellingham4:37.351517.48s
16th96King EYBEN Squamish4:39.261619.39s
17th91Hunter EVANS Vancouver4:40.131720.26s
18th125Taavin WOLTZ Victoria4:41.171821.30s
19th103Grant LAIRD (u12) Nanaimo4:42.261922.39s
20th82Eli BUNDY Fort Collins4:43.082023.21s
21st66Fin LLOYD Garibaldi Highlands4:44.192124.32s
22nd79Paxton HUNTER Garibaldi Highlands4:44.282224.41s
23rd65Jack JOHNSTON (u11) Pemberton4:44.382324.51s
24th80Sebastien HARRISSON Pemberton4:47.002427.13s
25th88Dylan GUNN Port Moody4:49.952530.08s
26th74Cohen JOHNS Calgary4:51.252631.38s
27th123Fischer CARD North Vancouver4:54.352734.48s
28th352Kieran HICKS Calgary4:55.432835.56s
28th95Mason FOOSE Whistler4:55.432835.56s
30th124Ryan GATES Vancouver5:01.023041.15s
31st49Ollie WOLTZ Victoria5:03.723143.85s
32nd367Jose PEDRO ALCAINO Chile5:04.933245.06s
33rd301Austin PINK Vancouver5:05.063345.19s
34th50Tyler SWAIN Lions Bay5:08.003448.13s
35th302Grahame SHEPHERD Bellingham5:11.213551.34s
36th127Kael FULTON Williams Lake5:16.413656.54s
37th104Taiyo KAMATA Britannia Beach5:17.253757.38s
38th59Kyto MARLER Pemberton5:18.213858.34s
39th52Hayden KEAM Whistler6:00.40391:40.53
105Ben HORSWILL West VancouverDNS
94Cameron DIBADJ New YorkDNS
92Joey BEDELL SammamishDNS

11-12 boys  Finish spread

62 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
1st209Floyd GUY Pemberton5:19.431-
2nd223Rory MEEK Queenstown5:25.1425.71s
3rd183Sam TIERNEY Mount Currie5:27.1637.73s
4th215Anthony SHELLY Whistler5:27.4047.97s
5th136Landon DEVALL Whistler5:28.7459.31s
6th161Mateo QUIST Squamish5:28.7569.32s
7th205Joey DELESALLE Vancouver5:33.12713.69s
8th198Grayson BARTH Whistler5:38.05818.62s
9th217Wyatt ATKINS Nelson5:38.55919.12s
10th200Griffin WOOD West Vancouver5:43.321023.89s
11th171Devin LAEPPLE North Vancouver5:44.411124.98s
12th144Matty MARINO Whistler5:45.481226.05s
13th196Max WITTENBURG Squamish5:46.551327.12s
14th185Brook RUTHERFURD New Plymouth5:47.811428.38s
15th133Rafe HUDSON Whistler5:47.841528.41s
16th135Rhys WELLINGS Wakerley5:48.561629.13s
17th151Rhys VATH 150 Mile House5:50.031730.60s
18th221Charlie MCLELLAN Garibaldi Highlands5:51.651832.22s
19th207Pedro ABRIGO Vitacura5:54.301934.87s
20th266Cole GAUTREY Whistler5:56.482037.05s
21st201Benjamin DE VALL Whistler5:57.362137.93s
22nd180Tristan PILLSWORTH North Vancouver5:57.682238.25s
23rd288Charles ROBB Whistler5:58.062338.63s
24th218Callum ELBURN North Vancouver5:58.882439.45s
25th132Austin MAKSON Mill Bay5:59.592540.16s
26th162Kade GOSSMAN Whistler6:01.662642.23s
27th157Cohen BUNDY Fort Collins6:02.672743.24s
28th175Aaron COVE North Vancouver6:03.942844.51s
29th176Findlay HENDERSON Whistler6:04.422944.99s
30th181Jonah RICKARD North Vancouver6:06.773047.34s
31st75Will CHAPMAN North Vancouver6:09.053149.62s
32nd212Taaroa MALMEZAC Queenstown6:09.533250.10s
33rd172Owen DIXON Bainbridge Island6:10.723351.29s
34th158Logan ARTHURS Bronxville6:11.013451.58s
35th149Mason CRUICKSHANKS Squamish6:11.343551.91s
36th186Nate LAWRENCE Whistler6:12.723653.29s
37th147Jack HAGUE Whistler6:12.843753.41s
38th145Kai LUND North Vancouver6:14.923855.49s
39th203David HARRIS Pemberton6:15.693956.26s
40th167Matthew JEROMKIN Nanaimo6:20.80401:01.37
41st189Noah DEL FANTE North Vancouver6:23.85411:04.42
42nd140Kai MCLEOD North Vancouver6:23.94421:04.51
43rd292Gabriel MIRANDA Aparecida6:26.66431:07.23
44th139Victor MILLER Squamish6:31.03441:11.60
45th138Rohan PATIL Sammamish6:34.42451:14.99
46th187Finnegan MCDERMOTT Glenwood Springs6:35.00461:15.57
47th150Oihanes MOLINER CLARK Williams Lake6:35.69471:16.26
48th146Christian MEDEIROS Montara6:36.54481:17.11
49th197Mason WITKOSKI Yelm6:39.04491:19.61
50th365Samuel DALE Bothell6:39.49501:20.06
51st134Riley DREVER Squamish6:41.46511:22.03
52nd163Peter HELLER Kirkland6:41.79521:22.36
53rd153Cyrus NABAVI North Vancouver6:46.00531:26.57
54th141Ezra DUARTE Cypress6:48.90541:29.47
55th142Cash FERINAC Orange6:55.60551:36.17
56th143Kai NUNES North Vancouver7:04.81561:45.38
57th194Graham ARKELL Laguna Niguel7:15.36571:55.93
58th204Ignacio MARTINEZ PAEZ Burnaby7:16.75581:57.32
59th290Mason ROSELL Redmond9:37.88594:18.45
202Nick HEINRICH DanvilleDNS
193Simon MILLER KirbyDNS
179Jack BEDELL SammamishDNS

13-15 boys  Finish spread

36 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
1st268Ethan DONOHOE Whistler5:22.851-
2nd242Mikey DELESALLE Vancouver5:23.2920.44s
3rd271Aiden BAYLIFFE Whistler5:24.2131.36s
4th239Dane JEWETT Squamish5:29.1846.33s
5th252Tanner HEWITT Fernie5:30.4357.58s
6th254Jacob QUIST Squamish5:32.2969.44s
7th276Rhett VANDER DUSSEN Johnstown5:32.8079.95s
8th199Jack THOMAS West Vancouver5:34.21811.36s
9th286Oscar WING Hobart5:35.03912.18s
10th281Jacob BAGGOTT Canmore5:38.201015.35s
11th285Ewan CARTER Fernie5:42.191119.34s
12th235Liam CAMPBELL North Vancouver5:42.471219.62s
13th245Jake POLITO Whistler5:43.181320.33s
14th261Manning WATSON Burnaby5:43.891421.04s
15th224Jack FEICK Calgary5:47.341524.49s
16th229Zachary BAGGOTT Canmore5:48.141625.29s
17th258Seth PROULX-ROYDS Kelowna5:50.221727.37s
18th386Sean MCINTOSH Pemberton5:51.671828.82s
19th246Charlie CONNELL Portland5:52.331929.48s
20th225Titus CARDONA PEART Penguin5:53.962031.11s
21st231Jesse-Fin GROOT Whistler6:02.692139.84s
22nd257Aiden FULTON Williams Lake6:03.692240.84s
23rd233Georges GAVE Whistler6:04.302341.45s
24th62Ben FISH Whistler6:06.082443.23s
25th226Tristan MURPHY East Burke6:10.642547.79s
26th228Gavin PENNOCK Sherwood Park6:10.892648.04s
27th250Colin KOEBERLE Kirkland6:11.792748.94s
28th253Ethan SPITTEL Garibaldi Highlands6:14.222851.37s
29th287Kehau PENILLA Y PERELLA Queenstown6:18.312955.46s
30th277Evan HORSTMAN Maple Ridge6:25.36301:02.51
31st232Wilfred CHAN Richmond6:27.99311:05.14
32nd283Zander ANDREONE Langley6:28.10321:05.25
33rd244Jayden KING Charlie Lake6:36.49331:13.64
34th234Dayton SIEG Fort St John6:55.57341:32.72
227Diego BOSCH MexicoDNS
262Jude BENDER DuvallDNS

 

 

7-8 girls  Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
1st21Bryn EYBEN Squamish5:23.071-
2nd39Miia ALLARS Whistler5:42.95219.88s
3rd30Rowan PETRIE Pemberton6:11.30348.23s
4th1Quinn PHILLIPSON Whistler6:31.3141:08.24
5th26Cleo BROWN Bellingham6:34.1251:11.05

9-10 girls  Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
1st130Cameron BRAGG Whistler4:35.181-
2nd70Sophie GREGORY Riverton4:36.4621.28s
3rd113Nory KLEIN Redmond4:46.95311.77s
4th85Arleigh KEMP Pemberton4:47.24412.06s
5th55Addison RUTHERFURD New Plymouth4:57.45522.27s
6th114Zoe WITWICKI Calgary5:08.13632.95s
7th86Sophie MOAT North Vancouver5:16.20741.02s
8th77Ruby WELLS Squamish5:38.3481:03.16
9th177Liv TEITZEL Pemberton5:43.9891:08.80
10th11Samantha SHELLY Whistler6:15.26101:40.08
11th57Summer RICKARD North Vancouver6:17.37111:42.19
12th289Olivia ROBB Whistler8:26.64123:51.46
110Maggy SMITH WhistlerDNS

11-12 girls  Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
1st214Lara MARKTHALER Lions Bay5:39.321-
2nd156Aletha OSTGAARD Selah5:58.59219.27s
3rd208Maddy DOIRON Stowe6:11.05331.73s
4th137Tayte PROULX-ROYDS Kelowna6:13.05433.73s
5th216Caitlin EDISON Bellevue6:40.1551:00.83
6th211Addison GEMMILL Whistler6:46.7461:07.42
7th174Natasha ALLARS Whistler6:51.5871:12.26
8th182Jetta PORTER Bothell6:51.6381:12.31
9th173Georgia WRIGHTSON Whistler7:04.8691:25.54

13-15 girls  Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
1st270Sofia GUY Pemberton5:47.211-
2nd267Isabella CASWELL North Vancouver5:51.2624.05s
3rd260Chanel Nelli WYLD North Vancouver5:59.12311.91s
4th279Emma ARTZ Kirkland6:03.44416.23s
5th237Natasha MILLER Coquitlam6:10.98523.77s
6th275Ayva GAUDET Whistler6:19.04631.83s
7th248Samarra WRIGHTSON Whistler6:22.25735.04s
8th263Sophie LAWRENCE Whistler6:22.99835.78s
9th259Heidi SCHENK Garibaldi Highlands6:24.18936.97s
10th247Spencer PASCUAL Garibaldi Highlands6:25.331038.12s
11th241Christine LEWIS Mexico6:25.691138.48s
12th240Lucy SMITH Whistler6:46.241259.03s
Chat with us