Male: Open Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Run 2 | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Luca DRANSMANN | 2:36.72 | 2:33.61 | 2:33.61 | - | ||
2nd | Craig MUNRO (NZ) | 2:35.31 | 2:35.22 | 2:35.22 | 1.6s | ||
3rd | Ruairi MCKEOWN | 2:40.23 | 2:36.53 | 2:36.53 | 2.9s | ||
4th | Friedrich SCHMIDT | 2:43.15 | 2:39.44 | 2:39.44 | 5.8s | ||
5th | Harry SNOW | 2:41.64 | 2:41.65 | 8.0s | |||
6th | Fabio CORRADINI | 2:46.86 | 2:43.75 | 2:43.76 | 10.1s | ||
7th | Manuel KOEBL | 2:51.78 | 2:47.06 | 2:47.07 | 13.4s | ||
8th | Josh GARDNER | 2:50.57 | 2:49.37 | 2:49.38 | 15.7s | ||
9th | Shakar YAKTHUMBA | 2:54.110 | 2:51.28 | 2:51.29 | 17.6s | ||
10th | Nehuen DE LA MANO | 2:55.011 | 2:52.09 | 2:52.010 | 18.4s | ||
11th | Agustin VIOLA | 2:52.49 | 2:52.310 | 2:52.311 | 18.7s | ||
12th | Calum KING | 2:55.011 | 2:52.811 | 2:52.812 | 19.2s | ||
13th | Chris IZON | 3:00.316 | 2:54.212 | 2:54.213 | 20.6s | ||
14th | Matias VALENZUELA | 2:56.313 | 2:57.615 | 2:56.314 | 22.7s | ||
15th | Chris SINCLAIR | 2:56.414 | 2:57.313 | 2:56.415 | 22.8s | ||
16th | Tom MELLUISH | 2:58.815 | 2:57.313 | 2:57.316 | 23.7s | ||
17th | Jed BREWIS | 3:35.419 | 3:06.316 | 3:06.317 | 32.7s | ||
18th | Alexandre ZEYER | 3:08.617 | 3:44.218 | 3:08.618 | 35.0s | ||
19th | Bobbin GARDNER | 3:15.418 | 3:08.717 | 3:08.719 | 35.1s |
Male: Expert Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Run 2 | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Eliot JACKSON | 2:28.51 | 2:25.91 | 2:25.91 | - | ||
2nd | Jakob VINK | 2:35.22 | 2:30.42 | 2:30.42 | 4.5s | ||
3rd | Hamish MCLEOD | 2:36.53 | 2:33.83 | 2:33.83 | 7.9s | ||
4th | Loris MICHELLOD | 2:59.16 | 2:36.44 | 2:36.44 | 10.5s | ||
5th | Nico FERNANDEZ | 2:43.74 | 2:42.25 | 2:42.25 | 16.3s | ||
6th | Piyush CHAVAN | 2:53.25 | 2:49.06 | 2:49.06 | 23.1s |
Male: U13 Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Run 2 | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Finn ALMOG | 3:26.61 | 3:23.91 | 3:23.91 | - | ||
2nd | Lewis LAIRD | 3:32.22 | 3:28.62 | 3:28.62 | 4.7s | ||
3rd | Noah WHITE | 3:33.23 | 3:29.43 | 3:29.43 | 5.5s | ||
4th | Neo WESTON | 4:12.94 | 4:10.74 | 4:10.74 | 46.8s | ||
5th | Max BARLOW | 4:16.15 | 4:20.95 | 4:16.15 | 52.2s | ||
Liam RASMUSSEN | DNF |
Male: U15 Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Run 2 | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Luke HANCOCK | 2:54.41 | 2:44.71 | 2:44.71 | - | ||
2nd | Joe BAKER | 3:07.85 | 2:49.82 | 2:49.82 | 5.1s | ||
3rd | Josh BONNAR | 2:55.63 | 2:54.33 | 2:54.33 | 9.6s | ||
4th | Jamie GABODA | 2:54.82 | 2:56.24 | 2:54.84 | 10.1s | ||
5th | Reon FERNANDEZ | 3:05.24 | 3:02.45 | 3:02.45 | 17.7s | ||
6th | Griffyn TAYLOR CRAWFORD | 3:09.06 | 3:07.96 | 3:07.96 | 23.2s | ||
7th | Thomas HULSMAN | 3:09.17 | 3:53.811 | 3:09.17 | 24.4s | ||
8th | Lochie GALBRAITH | 3:15.58 | 3:12.17 | 3:12.18 | 27.4s | ||
9th | Max O'DONOGHUE-PRICE | 3:16.59 | 3:13.88 | 3:13.89 | 29.1s | ||
10th | Zachary DIXON | 3:20.810 | 3:14.19 | 3:14.110 | 29.4s | ||
11th | Taaroa MALMEZAC | 3:30.911 | 3:18.310 | 3:18.311 | 33.6s |
Male: U17 Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Run 2 | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Will ADAMSON | 2:40.81 | 2:39.41 | 2:39.41 | - | ||
2nd | Taane BOYCE-HORSLEY | 2:45.72 | 2:43.92 | 2:43.92 | 4.5s | ||
3rd | Eito KOJO | 2:46.33 | 2:46.23 | 2:46.23 | 6.8s | ||
4th | Nico ARNOLD | 2:48.54 | 2:50.24 | 2:48.54 | 9.1s | ||
5th | Matthew DALE | 2:56.05 | 2:55.65 | 2:55.65 | 16.2s | ||
6th | Jaxon BRIAN | 3:03.06 | 3:02.96 | 3:02.96 | 23.5s | ||
7th | Lewis ADAMSON | 3:08.37 | 3:09.27 | 3:08.37 | 28.9s | ||
8th | Deegan SCULLY | 3:29.48 | 3:25.28 | 3:25.28 | 45.8s | ||
9th | Seb WATSON | 3:52.79 | 3:52.79 | 3:52.79 | 1:13.3 |
Male: U19 Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Run 2 | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Josh CULLING | 2:45.31 | 3:02.31 | 2:45.31 | - | ||
2nd | Bryn RASMUSSEN | 2:54.02 | 3:08.52 | 2:54.02 | 8.7s | ||
3rd | Monty SAUNDERS | 3:05.63 | 3:16.83 | 3:05.63 | 20.3s |
Male: 30-39 Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Run 2 | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Carl JONES | 2:43.71 | 2:40.01 | 2:40.01 | - | ||
2nd | Nick JACKSON | 2:49.44 | 2:46.32 | 2:46.32 | 6.3s | ||
3rd | Paul ANGUS | 2:46.82 | 2:46.43 | 2:46.43 | 6.4s | ||
4th | Nahuel GIMENEZ | 2:46.82 | 2:51.26 | 2:46.84 | 6.8s | ||
5th | Jamie TILBURY | 2:50.25 | 2:48.24 | 2:48.25 | 8.2s | ||
6th | Callum ROBERTSON | 2:54.86 | 2:50.05 | 2:50.06 | 10.0s | ||
7th | Joel SUTHERLAND-SMITH | 3:03.47 | 3:47.68 | 3:03.47 | 23.4s | ||
8th | Mareg ZAVODNY | 3:19.38 | 3:13.37 | 3:13.38 | 33.3s |
Male: 40+ Finish spread
Pos | Name | Run 1 | Run 2⇧ | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Sean MCCARROLL | 2:35.91 | 2:33.21 | 2:33.21 | - | ||
2nd | Dave ZEE | 3:22.32 | 3:06.82 | 3:06.82 | 33.6s |
Female: Open Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Run 2 | Best run | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Kathy MORRIS | 3:04.31 | 2:59.51 | 2:59.51 | - | ||
2nd | Maia JOWETT | 3:57.93 | 3:48.22 | 3:48.22 | 48.7s | ||
3rd | Emma LAIRD | 3:51.52 | 3:53.43 | 3:51.53 | 52.0s |
Key: DNS - did not start DNF - did not finish DSQ - disqualified DNQ - did not qualify DNP - did not proceed NTR - no time recorded CUT - did not make the cut-off TBC - to be confirmed N/C - not classified