withWorldwide MTB race results and photo archive

Results (104)Photos (5,838)Videos (0)

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men

8 competitors found

PosBib Name Final
1st2Scott BEAUMONT 1st-A
2nd331Zac HUDSON 2nd-A
3rd4Davi ROBERTS 3rd-A
4th332Ben JONES (4x) 4th-A
5th337William MILLS 1st-B
6th16Gabriel MARTINEZ 2nd-B
7th330Jay FAIRBANK 3rd-B
-334Kingsley MEARS

10-12 boys

22 competitors found

13-14 boys

14 competitors found

PosBib Name Final
1st233Freddie CADMAN CARPENTER 1st-A
2nd309James SANKEY 2nd-A
3rd243Rubin PASSBERGER 3rd-A
4th234Finn COOPER 4th-A
5th242Reuben MILLS 1st-B
6th237William FROST 2nd-B
7th245Aidan WORDEN 3rd-B
8th239Harvey GULLIVER 4th-B
9th236Christian DUNNE
10th238Zak GREENE
11th231Max BARROW
12th232Ronan BEBBINGTON
13th244Abdullaah SHAH
14th241Oliver MEILLAM

15-16 boys

12 competitors found

PosBib Name Final
1st318Joe WILLOUGHBY 1st-A
2nd319Daniel WILSON (bmx) 2nd-A
3rd302James BURNEY 3rd-A
4th307Zak JONES 4th-A
5th305Elliot GEE 1st-B
6th308Zach RENDALL TODD 2nd-B
7th312Josh SHIEL 3rd-B
8th315Oscar STELL 4th-B
9th303Ethan CLARKE
10th304William DAVENPORT
11th314Luke SIMPSON
-399David WHITTINGHAM

17-18 boys

10 competitors found

PosBib Name Final
1st321Finn CLARK 1st-A
2nd320Daniel BIGGS 2nd-A
3rd326Jack HOWELL (jun) 3rd-A
4th324Harrison GILLOTT 4th-A
5th329Brent MORREY 1st-B
6th328George MORGAN (jun) 2nd-B
7th327Jos MARNHAM 3rd-B
8th323Harrison DRELINCOURT 4th-B
9th322Roan DE BUITLEAR
-325William GOODE

19-29 men

12 competitors found

PosBib Name Final
1st338Lewis ASHE 1st-A
2nd246Lewis BRADLEY 2nd-A
3rd342Ross DAVENPORT 3rd-A
4th344Callum RHEAD 4th-A
5th340Angus CHILD 1st-B
6th343Keenan GREEN 2nd-B
7th341Martin CHILD 3rd-B
8th339Oliver BROOKE
9th350Ashley STOKES (sen)
10th351Chance WALTERS
11th404Nathan WOOD (4x)
12th349Jacob STELL

30-39 men

6 competitors found

PosBib Name Final
1st352Martin BROWN (mas2) 1st-A
2nd359Alastair KEEN 2nd-A
3rd355Richard DOBSON 3rd-A
4th363Ash RICHARDSON 4th-A
5th401James HALL-PATTERSON 1st-B
6th362Christopher MILLAR 2nd-B

40+ men

7 competitors found

PosBib Name Final
1st370Dave RICHARDSON (vet) 1st-A
2nd366Martin OGDEN 2nd-A
3rd364Ben COX 3rd-A
4th367Jon RHODES 4th-A
5th365Anthony LE BRASSE 1st-B
6th375Andrew SMITH (gvet) 2nd-B
7th372Nigel SMITH 3rd-B

 

 

Elite women

7 competitors found

PosBib Name Final
1st383Josie MCFALL 1st-A
2nd384Libby SMITH 2nd-A
3rd378Keira STRETCH 3rd-A
4th400Isabella LEYSHON 4th-A
5th418Silvi VARGAS 1st-B
6th382Megan KIRBY 2nd-B
7th381Kaylen DAVIES 3rd-B

30+ women

6 competitors found

PosBib Name Final
1st389Reanne ATHERTON 1st-A
2nd398Julie MORRISSEY 2nd-A
3rd396Jen SHIELDS 3rd-A
4th394Samantha HEWITT 4th-A
5th397Josephine BURSTON 1st-B
6th391Laura GOULD 2nd-B
Chat with us