0Basket

2021 Galbraith Gravity round 3 at Bellingham, WA

Oriental Express

Results (58)Photos (498)Videos (0)Finish spread

The original results are available at http://results.galbraithgravity.com/results.html?race=5

Results formatBy category

GenderBoth

Cat 2 U12 boys  Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Race Diff
1st107Wyatt DIXON 599768Galbraith Gravity Racing4:16.1511-
2nd106Christopher SIMEUR 578336Galbraith Gravity Racing4:32.723216.572s
3rd138Chase HARRISON 599742Galbraith Gravity Racing4:34.201318.050s
4th149Henry WISER 6098814:44.732428.581s
5th112Sawyer HALL 600539Galbraith Gravity Racing4:54.258538.107s
6th111Grahame SHEPHERD 599781Galbraith Gravity Racing4:54.937638.786s

Cat 2 12-13 boys  Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Race Diff
1st114Ivan SKIVER 608264Cascade Racing Designs / Galbraith Gravity Racing3:54.7341-
2nd121Grayson PIKE 601083Galbraith Gravity Racing4:04.29729.563s
3rd109Miles GIFFORD 6094344:06.016311.282s
4th123Jonah JOHNSON 6086414:07.378412.644s
5th127Finn SHIMKUS 601724Galbraith Gravity Racing4:14.394519.660s
6th116Oliver BRANDYBERRY 608575Galbraith Gravity Racing4:21.045626.311s
7th126Chandler UNICK 599840Galbraith Gravity Racing4:40.580745.846s
8th130Jack PICCO 608738Galbraith Gravity Racing4:49.933855.199s
9th136Will STRALKA 608778Galbraith Gravity Racing5:07.31191:12.577
132Cameron POMERINKE 597408Galbraith Gravity Racing

Cat 2 14-15 boys  Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Race Diff
1st117Christian SCHWARZ 600025Galbraith Gravity Racing4:07.9261-
2nd175Nolen ATKINS 610009Flatlandia4:17.77629.850s
3rd180Cody COX 6116744:25.427317.501s
4th147Evan ISALY 6097404:26.627418.701s
5th113Luke FAWCETT 603050Galbraith Gravity Racing4:45.589537.663s
6th161Ian LUJAN 6112694:48.453640.527s
7th178Dane KISER 6117554:57.685749.759s
124Quinn TAYLOR 596117Galbraith Gravity Racing

Cat 2 16-17 boys  Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Race Diff
1st148Jonah BRINKERHOFF 4437213:43.8761-
2nd185Tucker SWARENS 5997903:49.09225.216s
3rd151Gabe HENDERSON 600064Galbraith Gravity Racing3:52.90239.026s
4th182Dylan JACOBS March Northwest3:59.585415.709s
5th183Luca PAGLIA 4:06.743522.867s
6th141Teo BERGSMA 6090784:19.956636.080s

Cat 3 U7 boys

1 competitor found

Cat 3: 7-9 boys  Finish spread

8 competitors found

Cat 3: 10-13 boys  Finish spread

7 competitors found

Coaches men  Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Race Diff
1st10Myles MORGAN 483686Evil Bikes3:23.4881-
2nd9Eric OLSEN 477034Fanatik Enduro Team3:29.02225.534s
3rd3Andrew CAVAYE Fanatik Enduro Team3:32.12138.633s
4th169Graham GLENDENING 6087964:09.146445.658s
5th5Forrest REHBERGER 600069Galbraith Gravity Racing4:17.254553.766s
4Kasper DEAN 403318Transition Bikes

 

 

Cat 2 U12 girls

1 competitor found

Cat 2 12-13 girls  Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Sponsors Race Diff
1st104Matilda MELTON 609631Radical Racing4:16.1191-
2nd105Ivy NEWELL 609658Radical Racing4:29.962213.843s
3rd184Kelly SWARENS 612468Fox / Radical Racing5:00.403344.284s

Cat 3 U10 girls  Finish spread

2 competitors found

Chat with us