withWorldwide MTB race results and photo archive

Results (123)Photos (6,979)Videos (0)

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men

10 competitors found

PosBib Name Final
1st8Zac HUDSON 1st-A
2nd96Scott BEAUMONT 2nd-A
3rd64Kingsley MEARS 3rd-A
4th186Nigel PAGE 4th-A
5th101Charles CURRIE 1st-B
6th25Joe MALLINSON 2nd-B
7th54Davi ROBERTS 3rd-B
8th92Ben JONES (4x) 4th-B
9th3Daniel WAGSTAFF
10th85Gabriel MARTINEZ

10-12 boys

20 competitors found

PosBib Name Final
1st378Henry RAYNER 1st-A
2nd357Coby WRAYFORD 2nd-A
3rd383Leo CLOUGH 3rd-A
4th301Harry BAILEY 4th-A
5th379Jay HOLT-DAVIES 1st-B
6th349Elisha JAMERA 2nd-B
7th203Max WILLIAMS 3rd-B
8th358Olly KIRBY 4th-B
9th366Alex HARRIS (bmx)
10th399Max CORRIGAN
11th333Kasperi REYNOLDS
12th365Alfred SKEET
13th367Tom PEEL
14th355Daniel NAYMAN
15th362Annalise CADMAN CARPENTER
16th220Charlie DOBSON
17th299Gethin SERJEANT
18th386Alfie BARDEN
19th257Reuben HALL PATTERSON
20th344Samuel NIXON

13-14 boys

17 competitors found

PosBib Name Final
1st372Flynn DRELINCOURT 1st-A
2nd370Harry KIRBY 2nd-A
3rd397Ronan BEBBINGTON 3rd-A
4th296Elizabeth BOWN 4th-A
5th369Gabe SIMPSON 1st-B
6th356Zak GREENE 2nd-B
7th385Tyler ANDERSON 3rd-B
8th381Dominic HINES 4th-B
9th394Harry TANNER
10th377Harvey GULLIVER
11th297Noah KILLEEN
12th398Lucas ROSE
13th388Anthony HARVEY
14th298Elliot BROOKE
15th350Rohan NIXON
16th295Nicolas RODGERS
17th387Euan ROBINSON

15-16 boys

14 competitors found

PosBib Name Final
1st364Freddie CADMAN CARPENTER 1st-A
2nd390Ryan THOMAS (yth) 2nd-A
3rd393Oliver MEILLAM 3rd-A
4th353Finn COOPER 4th-A
5th343Will NIXON (yth) 1st-B
6th206Christian DUNNE 2nd-B
7th392James SANKEY 3rd-B
8th300Ethan DOWELL 4th-B
9th363Max BARROW
10th391Ethan CLARKE
11th380Aidan WORDEN
12th235Oscar STELL
13th352William FROST
14th395Liam DOYLE

17-18 boys

8 competitors found

PosBib Name Final
1st177Joe WILLOUGHBY 1st-A
2nd187Sam JOHNSTON (jun) 2nd-A
3rd192Zak JONES 3rd-A
4th190James BURNEY 4th-A
5th173Harrison DRELINCOURT 1st-B
6th117Brent MORREY 2nd-B
7th174Jack EDDY 3rd-B
8th354Lewis TOWELL DNF-B

19-29 men

15 competitors found

PosBib Name Final
1st179Ian FORSYTH 1st-A
2nd176Jack HALL (sen) 2nd-A
3rd24Lewis ASHE 3rd-A
4th52Joe WALLBRIDGE 4th-A
5th182Ross DAVENPORT 1st-B
6th165Matthew GRIFFIN 2nd-B
7th17Jacob STELL 3rd-B
8th184Callum RHEAD 4th-B
9th11Louis HOPKINS
10th198Andrew MULLEN
11th194Keenan GREEN
12th191Bayley ROBINSON
13th100Martin CHILD
14th197Morgan WILLOCK
15th99Angus CHILD

30-39 men

11 competitors found

PosBib Name Final
1st205Martin BROWN (mas2) 1st-A
2nd1MDavid SIBLEY 2nd-A
3rd222Mike HAYWARD 3rd-A
4th175Michael EASTON (mas) 4th-A
5th122Richard DOBSON 1st-B
6th178Matthew HILLYARD 2nd-B
7th180Alastair KEEN 3rd-B
8th195Robert MORGAN DNS-B
9th183Ash RICHARDSON
10th199James HALL-PATTERSON
11th189Christopher MILLAR

40+ men

13 competitors found

12-16 Fun boys

3 competitors found

PosBib Name Final
1st382Callum HEATH 16pts
2nd376Harry SHEARD 11pts
3rd375Charlie YATES 9pts

8-9 Fun boys

4 competitors found

PosBib Name Final
1st384Arthwr THOMAS 14pts
2nd346Jacob MARSH 10pts
3rd202Sydney WILLIAMS 10pts
4th361Poppy-May KIRBY 6pts

 

 

Open women

8 competitors found

PosBib Name Final
1st232Josie MCFALL 1st-A
2nd4Isabella LEYSHON 2nd-A
3rd3WHannah ESCOTT 3rd-A
4th193Keira STRETCH 4th-A
5th188Sophie CADE 1st-B
6th359Megan KIRBY 2nd-B
7th196Manda HEMPSTOCK 3rd-B
8th200Julie MORRISSEY 4th-B
Chat with us