withWorldwide MTB race results and photo archive

Results (103)Photos (5,781)Videos (0)

Results formatBy category

GenderBoth

Elite men

8 competitors found

PosBib Name Final
1st101Charles CURRIE 1st-A
2nd92Ben JONES (4x) 2nd-A
3rd3Daniel WAGSTAFF 3rd-A
4th8Zac HUDSON 4th-A
5th64Kingsley MEARS 1st-B
6th85Gabriel MARTINEZ 2nd-B
7th96Scott BEAUMONT DNS-B
8th25Joe MALLINSON DNS-B

10-12 boys

11 competitors found

PosBib Name Final
1st357Coby WRAYFORD 1st-A
2nd379Jay HOLT-DAVIES 2nd-A
3rd220Charlie DOBSON 3rd-A
4th378Henry RAYNER 4th-A
5th383Leo CLOUGH 1st-B
6th333Kasperi REYNOLDS 2nd-B
7th399Max CORRIGAN 3rd-B
8th358Olly KIRBY 4th-B
9th344Samuel NIXON
10th299Gethin SERJEANT
11th362Annalise CADMAN CARPENTER

13-14 boys

15 competitors found

PosBib Name Final
1st369Gabe SIMPSON 1st-A
2nd207Billy PUGH 2nd-A
3rd397Ronan BEBBINGTON 3rd-A
4th372Flynn DRELINCOURT 4th-A
5th370Harry KIRBY 1st-B
6th296Elizabeth BOWN 2nd-B
7th385Tyler ANDERSON 3rd-B
8th377Harvey GULLIVER 4th-B
9th398Lucas ROSE
10th297Noah KILLEEN
11th388Anthony HARVEY
12th298Elliot BROOKE
13th356Zak GREENE
14th295Nicolas RODGERS
15th350Rohan NIXON

15-16 boys

13 competitors found

PosBib Name Final
1st364Freddie CADMAN CARPENTER 1st-A
2nd392James SANKEY 2nd-A
3rd206Christian DUNNE 3rd-A
4th353Finn COOPER 4th-A
5th390Ryan THOMAS (yth) 1st-B
6th235Oscar STELL 2nd-B
7th380Aidan WORDEN 3rd-B
8th352William FROST 4th-B
9th363Max BARROW
10th382Callum HEATH
11th212Cassian REED
12th97Jake WARBURTON
13th343Will NIXON (yth)

17-18 boys

8 competitors found

PosBib Name Final
1st177Joe WILLOUGHBY 1st-A
2nd187Sam JOHNSTON (jun) 2nd-A
3rd190James BURNEY 3rd-A
4th117Brent MORREY 4th-A
5th192Zak JONES 1st-B
6th173Harrison DRELINCOURT 2nd-B
7th172Josh EVANS (2) 3rd-B
8th174Jack EDDY 4th-B

19-29 men

17 competitors found

PosBib Name Final
1st176Jack HALL (sen) 1st-A
2nd179Ian FORSYTH 2nd-A
3rd182Ross DAVENPORT 3rd-A
4th52Joe WALLBRIDGE 4th-A
5th24Lewis ASHE 1st-B
6th165Matthew GRIFFIN 2nd-B
7th17Jacob STELL 3rd-B
8th184Callum RHEAD 4th-B
9th99Angus CHILD
10th194Keenan GREEN
11th11Louis HOPKINS
12th198Andrew MULLEN
13th191Bayley ROBINSON
14th204Joshua CARTWRIGHT
15th181Chance WALTERS
16th197Morgan WILLOCK
17th100Martin CHILD

30-39 men

7 competitors found

PosBib Name Final
1st1MDavid SIBLEY 1st-A
2nd175Michael EASTON (mas) 2nd-A
3rd180Alastair KEEN 3rd-A
4th222Mike HAYWARD 4th-A
5th178Matthew HILLYARD 1st-B
6th122Richard DOBSON 2nd-B
7th189Christopher MILLAR 3rd-B

40-49 men

7 competitors found

PosBib Name Final
1st279Dave RICHARDSON (vet) 1st-A
2nd428Robert BLAKE (vet2) 2nd-A
3rd291Kelvin NOLL 3rd-A
4th348Miles KIRBY 4th-A
5th396Benjamin STRETCH 1st-B
6th373Chris WALKER (vet2) 2nd-B
7th345James TRESMAN 3rd-B

50+ men

4 competitors found

PosBib Name Final
1st351Simon RICKETT 16pts
2nd347Andy DRELINCOURT 11pts
3rd400Andrew SMITH (gvet) 8pts
4th268Paul SODEN 3pts

8-9 Fun boys

5 competitors found

PosBib Name Final
1st342Freddie PARKINSON 1st-A
2nd384Arthwr THOMAS 2nd-A
3rd346Jacob MARSH 3rd-A
4th361Poppy-May KIRBY 4th-A
5th267James O'HARE

 

 

Open women

8 competitors found

PosBib Name Final
1st232Josie MCFALL 1st-A
2nd359Megan KIRBY 2nd-A
3rd4Isabella LEYSHON 3rd-A
4th188Sophie CADE 4th-A
5th193Keira STRETCH 1st-B
6th98Mia HASTE 2nd-B
7th200Julie MORRISSEY 3rd-B
8th3WHannah ESCOTT DNS-B
Chat with us