withWorldwide MTB race results and photo archive

2021 South Region BMX round 7 at Andover BMX

Results (344)Photos (566)Videos (0)

The original results are available at https://our.sqorz.com/org/southbmx/event/615fe6a520fa04fb8e2444e3/classes

Results formatBy category

GenderAll

Payback (Pro Straight) men

9 competitors found

U7 boys

25 competitors found

PosBib Name Sponsors Category Pts
1st283Joseph DEWIS GOSPT31
2nd164Holly BISHOP ° HAWKSU7 girls42
3rd2Oscar MARKO BMOUT83
4th148Felix CHAMBERS BRIXT64
5th237Robert AYRES ANDOV55
6th571Phoebe MILLAR ° HACKYU7 girls36
7th818Zachary JONES BRIXT47
8th023Oliver HAWKER TNT98
9th376Cohen RICHARDSON HAWKS129
10th834Imogen THORP ° RUNNYU7 girls1210
11th013Asa JONES PECK1011
12th018Louis WYNNE BRIXT1112
13th501Ivan SANGHA HAWKS1013
14th11.5Radley MEAD ANDOV1114
15th153Orlaith DEWIS ° GOSPTU7 girls1215
16th505Dominik SZAPPANOS RUNNY1016
17th607Cara CROSS ° KNIGHTU7 girls1317
18th502Kaleb TEWOLDE PECK1418
19th324Oliver SALMOND ANDOV1419
20th5Mitchell ROGERS BMOUT1520
21st241Aelie STEIMETZ ° BRISTU7 girls1621
22nd384Van MORRIS ANDOV1722
23rd134Finley THOMAS BMOUT1823
24th905Megan KELLER ° GOSPTU7 girls1824
25th77Alfred MCGARVEY-MILES ANDOV1825

° Riders racing out of category

Cruiser: 9-12 boys

5 competitors found

Cruiser 13-14 boys

7 competitors found

Cruiser: 17-29 men

12 competitors found

PosBib Name Sponsors Category Pts
1st2.5XTom WHITTAKER (bmx) BMOUT41
2nd919Reece SPELLING GOSPT62
3rd9Oscar SIMPSON ° GOSPTCruiser: 15-16103
4th14XJack WIGGINS CYCLO64
5th2.5Kai HARMER ° BEXHLLCruiser: 15-1695
6th225Thomas GARDNER BMOUT116
7th089Matt SWALES ° Army CSRCruiser: 30+127
8th324Alex TAYLOR (bmx) ° BRIXTCruiser: 15-1678
9th753Mario BERNO ° KNIGHTCruiser: 30+129
10th5.5Aimee BANCROFT BMOUT1510
11th490Hans MONTANO ° HAWKSCruiser: 30+1711
12th758Conor FORD ° RUNNYCruiser: 30+1712

° Riders racing out of category

10 boys

26 competitors found

11 boys

22 competitors found

12 boys

10 competitors found

13 boys

18 competitors found

14 boys

20 competitors found

15 boys

12 competitors found

17-19 men

8 competitors found

PosBib Name Sponsors Category Pts
1st21UKamil SULEYMAN HACKY41
2nd170Rudy MILDENHALL ° HACKY16 boys112
3rd33Shaun TOBIN HAWKS123
4th792Jack MOWAT TNT144
5th412Kyran PATEL ° HAWKS16 boys235
6th10Christopher DAVIS ° BRIST16 boys236
7th51Finley LYNCH ° ANDOV16 boys267
8th981Christopher MOORE (bmx) MERT318

° Riders racing out of category

7 boys

14 competitors found

8 boys

34 competitors found

9 boys

21 competitors found

Cruiser 50+ men

10 competitors found

Cruiser: 40-49 men

11 competitors found

30-39 men

6 competitors found

40-49 men

17 competitors found

50+ men

5 competitors found

 

 

Cruiser: 17-29 women

7 competitors found

PosBib Name Sponsors Category Pts
1st5Skye MAVOLWANE WRIGHT ° PECKCruiser: 15-16 girls41
2nd1.5Heather YOUNG ANDOV102
3rd7Amy WILLATS CYCLO103
4th93Hannah HEDGES ° GOSPTCruiser: 15-16 girls164
5th2.5Suzanne RAWLINS ° KNIGHTCruiser: 30+ women215
6th195Victoria PADGETT-HARRIS ° KNIGHTCruiser: 30+ women256
7th36Leah MEADEN ° BMOUTCruiser: 30+ women307

° Riders racing out of category

Championship 17+ women

5 competitors found

7-8 girls

10 competitors found

9-10 girls

11 competitors found

11-12 girls

5 competitors found

13-14 girls

6 competitors found

15-16 girls

8 competitors found

Chat with us