The official results can be found here.
Course: Sticky Icky
Male: Open Finish spread
Male: Amateur Finish spread
Male: U14 Finish spread
Pos⇧ | Name | Sponsors | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1st | Marco JOSIC | 1:52.891 | - | |||
2nd | Xavier BEAN | 1:55.112 | 2.22s | |||
3rd | Ty MARCUS | Fly | 1:57.663 | 4.77s | ||
4th | Brady GRIZZLE | Team Sprocket Society | 1:59.914 | 7.02s | ||
5th | Billy WILSON (u14) | 2:08.505 | 15.61s | |||
6th | Hayden SALVATO | Proline | 2:14.156 | 21.26s | ||
7th | Gavin GRAY | BIKE FARM / Proline | 2:14.957 | 22.06s | ||
8th | Jackson JOHNSON | 2:16.508 | 23.61s | |||
9th | Pranav SHETTY | BIKE FARM | 2:18.409 | 25.51s | ||
10th | Dillon DASKEVICH | Team Enduro Lab p/b Bicycle Heav | 2:23.1010 | 30.21s | ||
11th | Ryder HATTON | 2:27.0911 | 34.20s | |||
12th | Nicholas MARKLE | 2:27.5412 | 34.65s | |||
13th | Liam ELEBY | 2:30.1513 | 37.26s | |||
14th | Gavin CHAMBLESS | 2:31.1914 | 38.30s | |||
15th | Henry MCFAUL | 2:31.6415 | 38.75s | |||
16th | Matthew GELLERT | Proline Cycling | 2:33.8016 | 40.91s | ||
17th | Trafim NOSKO | 2:38.4017 | 45.51s | |||
18th | Connor BELL (u14) | 2:40.0618 | 47.17s | |||
19th | Noah HUTTON | Quality Bike Shop | 2:46.1019 | 53.21s | ||
20th | Sawyer VANCE | 2:49.3520 | 56.46s | |||
21st | Max SPENCE | 2:50.4621 | 57.57s | |||
22nd | Gray DAVIS | 2:54.7922 | 1:01.90 | |||
23rd | Blake WILSON | 3:01.5523 | 1:08.66 | |||
24th | Chase WEBSTER | Webster Motorsports | 3:02.0924 | 1:09.20 | ||
25th | Londyn VANCE | 3:06.1525 | 1:13.26 | |||
26th | Adelaide TOOLEY | 3:22.4126 | 1:29.52 |
Female: Open Finish spread
Pos⇧ | Name | Sponsors | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1st | Shealen RENO | 1:59.791 | - | |||
2nd | Lyndsey KINGSLEY | Team Trail Party | 2:04.702 | 4.91s |
Female: Amateur Finish spread
Pos⇧ | Name | Sponsors | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1st | Heather UNDERWOOD | Ride Away Enduro Team | 1:56.841 | - | ||
2nd | Teresa HUGHES | victory racing | 2:01.692 | 4.85s | ||
3rd | Brittney VAN VLEET | 2:16.043 | 19.20s | |||
4th | Caroline DASKEVICH | Team Enduro Lab p/b Bicycle Heav | 2:28.064 | 31.22s | ||
5th | Veronica GARZA | Tejas Rampage | 2:32.415 | 35.57s | ||
6th | Aja JACKSON | Empower Enduro | 3:14.506 | 1:17.66 | ||
7th | Fiorella PARKS | 3:46.857 | 1:50.01 |
Key: DNS - did not start DNF - did not finish DSQ - disqualified DNQ - did not qualify DNP - did not proceed NTR - no time recorded CUT - did not make the cut-off TBC - to be confirmed N/C - not classified