withWorldwide MTB race results and photo archive

The Malverns MTB Festival - Funnduro at Eastnor Deer Park

Results (298)Photos (0)Videos (0)Event progressionFinish spread

The original results are available at http://www.actionsportstiming.co.uk/wp-content/uploads/2021/08/Print-Results-Fun…

Results formatBy category

GenderAll

Elite men  Event progression Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st80Jabez GRAZIER 1:53.06651.31s11:19.2814:03.671-
2nd68Oliver ATWELL 1:48.52159.51s21:20.0524:08.0924.42s
3rd72Daniel BRIDGEWATER 1:51.28259.96s31:20.9934:12.2438.57s
4th73Ben BRIDGEWATER 1:52.7351:05.6671:22.6464:21.05417.38s
5th74Christian HAMMOND 1:57.1281:01.8341:22.5554:21.52517.85s
6th67Alex ROBINSON 1:52.2541:05.1161:26.7394:24.10620.43s
7th75Jamie JOBLING 1:56.9071:03.3151:24.3484:24.56720.89s
8th66Jason SALDANHA 1:51.6831:14.2881:24.3074:30.28826.61s
9th79Ben SHEPHARD 2:13.20101:33.2891:27.24105:13.7391:10.06
10th69Ben CADEC 2:19.98111:33.55101:22.2145:15.75101:12.08
11th70Charlie SMITH (sen2) 2:08.4191:52.48111:34.91115:35.81111:32.14

Hardtail men  Event progression Finish spread

22 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st137Michael SMITH (htl) 1:40.66248.09s11:14.0723:42.841-
2nd129Matt LAKIN 1:38.35152.20s61:14.0513:44.6221.78s
3rd148James FARROW 1:46.39449.29s21:15.0643:50.7537.91s
4th133Mitchell WALKER 1:46.19350.31s41:14.5133:51.0148.17s
5th134Nic GARBETT 1:46.47549.73s31:17.9653:54.18511.34s
6th145James AUSTIN (htl) 1:50.68951.25s51:18.7674:00.70617.86s
7th136Chris HORTON 1:49.39754.71s71:18.4864:02.59719.75s
8th131Keith FOULGER 1:48.0361:04.24151:19.0984:11.36828.52s
9th135Julian ABLEY 1:51.19101:00.0391:20.51114:11.74928.90s
10th183Adam BATTY 1:50.1781:00.0391:22.86154:13.071030.23s
11th146Jamie NEAL 1:53.40121:00.78111:19.67104:13.851131.01s
12th140Drew BARRITT 1:53.69131:03.23131:21.12134:18.051235.21s
13th128Nick NELSON 1:54.73141:03.10121:20.73124:18.571335.73s
14th147Harry WHITE 1:51.911155.93s81:32.76214:20.601437.76s
15th132William CLELAND 1:54.97151:08.74181:19.2794:22.981540.14s
16th149Shane WINDRIDGE 2:00.26171:05.43161:24.67164:30.361647.52s
17th142Roger COPE 2:09.76201:03.48141:26.90194:40.151757.31s
18th139Darren COOPER 1:56.40161:25.59191:21.44144:43.44181:00.60
19th130Richard LAWRENCE 2:09.54191:07.60171:26.45174:43.59191:00.75
20th127Anthony JONES (htl) 2:00.50181:30.15201:26.50184:57.16201:14.32
21st85Paul BOOTH 2:18.27212:54.23221:39.59226:52.10213:09.26
144Taylor DAVIES 2:05.43211:29.5120DNF

E-bike men  Event progression Finish spread

24 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st51Jim BUCHANAN 1:42.55247.21s11:17.6963:47.461-
2nd40David HEMMING (vet) 1:40.75151.45s51:15.3913:47.6020.14s
3rd57Ricky GRAHAM 1:43.61448.99s21:15.9323:48.5431.08s
4th56Ricky LEE 1:42.98349.71s31:17.7073:50.4042.94s
5th52Tod BUCHANAN 1:45.03651.35s41:19.1593:55.5458.08s
6th41Richard BUTTERS 1:47.94951.64s61:16.2233:55.8168.35s
7th58John MUSKETT 1:45.02559.81s101:16.8344:01.66714.20s
8th42Ben COX (sen) 1:51.321455.47s71:18.9284:05.72818.26s
9th45Nigel LEWIS 1:50.221356.79s81:20.20124:07.22919.76s
10th124Rob PENFOLD 1:47.90859.18s91:20.32144:07.411019.95s
11th53Ian WARBY 1:48.93101:02.56111:20.26134:11.751124.29s
12th54Will HOUSTON 1:51.32141:10.56141:17.2454:19.121231.66s
13th61Mike COBURN 1:47.2571:11.69151:21.88164:20.831333.37s
14th37Mark WALKER (ebike) 1:53.06171:06.59121:21.89174:21.541434.08s
15th50Paul KINGSTON 1:51.49161:16.39171:19.48104:27.381539.92s
16th60Peter BAYLIS 1:49.80111:18.69181:20.64154:29.141641.68s
17th47Thorne SMITH 1:49.85121:21.17201:19.74114:30.761743.30s
18th38M. WILKINS 2:01.29211:18.85191:25.96184:46.121858.66s
19th55David BATCHELOR 1:58.84191:15.78161:32.12234:46.751959.29s
20th48Mike SMITH (mas1) 2:11.27241:09.62131:27.01194:47.91201:00.45
21st59Dan TERRY 2:09.71231:35.22211:29.05215:13.98211:26.52
22nd62Dave MITCHAM 2:04.80221:46.03221:32.01225:22.84221:35.38
43Richard JAMES (2) 1:56.16181:27.0320DNF
36Julian DAVIS 2:00.12201:32.4724DNF

13-14 boys  Event progression Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st174Thomas HAWKINS (2) 1:46.90148.91s11:15.6923:51.511-
2nd167Flynn HATFIELD-EVANS 1:48.45350.78s21:23.8884:03.13211.62s
3rd175Rory MORGAN (yth) 1:47.6321:08.6161:14.2314:10.48318.97s
4th420Sam RICHARDS (juv) 1:56.9051:02.2941:20.0334:19.24427.73s
5th165Finlay YARROW 1:56.0841:04.8051:22.3944:23.27531.76s
6th170William MOSELEY 1:59.5761:00.0331:23.6964:23.30631.79s
7th168Callum CLARKE 2:01.2581:13.8071:23.7574:38.81747.30s
8th172William GREEN 2:03.1391:29.1991:27.73105:00.0681:08.55
9th166Blake MUSTOE 2:07.02101:27.9781:26.7495:01.7391:10.22
10th171Taine JONES 2:00.3171:46.50111:23.5855:10.40101:18.89
11th164Joseph FOULGER 2:16.73111:30.43101:32.07115:19.23111:27.72
12th173Jake ROBSON 2:18.82122:07.70121:46.19126:12.72122:21.21

15-16 boys  Event progression Finish spread

16 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st390Joe VARNDELL 1:43.96151.58s11:17.2533:52.791-
2nd197Rubin PASSBERGER 1:46.41254.74s31:19.8674:01.0128.22s
3rd389Sam JONES (yth) 1:50.55653.44s21:17.7154:01.7138.92s
4th393Elliot ROBERTS 1:49.78555.59s41:16.8324:02.2149.42s
5th387Kelson MCKENZIE 1:48.6341:01.0361:16.4314:06.09513.30s
6th399Dom ARNOLD 1:51.9291:01.4771:18.0964:11.48618.69s
7th383Thomas WOOFF 1:51.0171:00.6951:21.1494:12.85720.06s
8th386Harry JOHNSTONE (yth) 1:51.5481:08.42101:17.4744:17.44824.65s
9th396Toby TIPLER 1:48.1131:13.79121:20.2584:22.16929.37s
10th400Noah GIBBS 1:59.37121:01.6481:22.06104:23.081030.29s
11th384Alan DOWELL (yth) 1:53.92111:09.09111:23.09114:26.111133.32s
12th397Liam REID 2:00.39141:02.7691:28.33134:31.481238.69s
13th391Lisa THORPE 1:53.60101:19.10141:23.27124:35.981343.19s
14th398Ethan CLARKE 1:59.52131:20.21151:39.34164:59.08141:06.29
15th395George WILLS 2:13.16161:14.04131:33.65155:00.86151:08.07
16th392Lance HAWKINS 2:05.35152:08.29161:29.66145:43.30161:50.51

17-18 boys  Event progression Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st158Edward ARMSTRONG 1:41.65245.73s11:15.9823:43.371-
2nd152James VERNON (u19) 1:40.56150.76s31:15.6713:46.9923.62s
3rd151Henry WILLISON 1:42.87349.80s21:16.5633:49.2435.87s
4th160Sam PARAMOR 1:48.97655.11s51:20.7454:04.83421.46s
5th155Harry REEDER 1:51.86951.70s41:22.7084:06.27522.90s
6th161Charlie PRIDDEY 1:47.88556.68s61:22.3274:06.89623.52s
7th413Finlay GEANEY 1:51.84856.75s71:19.4444:08.04724.67s
8th162Sam HARTSHORNE 1:51.83758.01s81:23.4394:13.28829.91s
9th156Joel PERKINS 1:47.5341:04.4791:22.0964:14.09930.72s
10th163Callum CHAPMAN 1:53.47101:06.17101:27.27134:26.911043.54s
11th159Alex KIRBY 1:59.39111:07.61111:24.88104:31.891148.52s
141Matthew WHITTLE 1:13.66121:25.5711DNF
153Matthew MCROBIE 1:25.23131:26.8012DNF

19-29 men  Event progression Finish spread

37 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st261Ben BROOKES 1:39.61147.74s11:14.3713:41.731-
2nd266Harry ROBINSON 1:42.26349.39s21:15.1623:46.8225.09s
3rd287Josh MUNN (u21) 1:43.06449.44s31:16.5473:49.0537.32s
4th407Nicholas HORSLEY 1:41.52251.96s61:16.1043:49.5947.86s
5th268Tom CLEALL 1:45.72653.37s81:15.5033:54.60512.87s
6th280Henri ARMSTRONG 1:46.29754.54s121:16.1553:56.98615.25s
7th259Guy WING 1:46.85854.12s91:16.3163:57.30715.57s
8th260Willem HILBERS 1:48.411150.69s41:18.89113:58.01816.28s
9th273Owen HUDDLESTON 1:51.291751.36s51:18.0484:00.70918.97s
10th281Harry HEWETT 1:47.35955.50s141:18.53104:01.381019.65s
11th298Kester MCQUEEN 1:49.641355.90s151:18.2794:03.811122.08s
12th302Tim COLLINSON 1:50.211552.48s71:23.35204:06.041224.31s
13th283Rhys PEGORARO 1:50.391657.07s161:18.89114:06.371324.64s
14th271Ryan MOSELEY ° 1:48.171059.98s201:19.01134:07.181425.45s
15th301Matt STONE 1:51.912055.32s131:20.96174:08.201526.47s
16th304Aaron MONK 1:52.122154.21s111:22.23194:08.571626.84s
17th263Thomas CARPENTER 1:52.942358.91s191:19.42144:11.291729.56s
18th81James MITCHELL (sen) 1:54.912757.43s171:20.41164:12.761831.03s
19th303Callum RUSHTON 1:50.051458.51s181:30.20334:18.771937.04s
20th289William DURBAN 1:49.25121:08.61251:21.18184:19.062037.33s
21st294Joe TURNER 1:52.14221:02.21221:26.84284:21.202139.47s
22nd258Bruce WILLISON 1:51.66181:08.12241:24.12224:23.912242.18s
23rd408James WHITE (sen) 1:51.85191:10.12261:26.80274:28.782347.05s
24th291Dale CLARKSON 1:58.29301:04.20231:27.05314:29.562447.83s
25th290Daniel WATTS 1:54.11251:13.18281:23.53214:30.822549.09s
26th277Jacob MCNAUGHT 1:56.73281:10.57271:25.22244:32.542650.81s
27th293Nathaniel HARROP 1:57.09291:13.53291:26.84284:37.472755.74s
28th299Lewis REXWORTHY 2:02.16321:15.27311:25.09234:42.54281:00.81
29th254Lyall TURNER 2:08.24341:14.15301:26.15264:48.55291:06.82
30th288Jed GRANEY 1:53.41241:34.48361:25.71254:53.61301:11.88
31st284Trystan HALLAA 2:03.22331:20.11321:30.70344:54.03311:12.30
32nd272Matt PYE 2:01.06311:25.08341:28.96324:55.11321:13.38
33rd409Will CHAPPELL 1:45.4351:00.14212:20.72365:06.30331:24.57
34th275Rob DAVIDSON 2:12.64351:23.51331:31.87355:08.03341:26.30
270Alex FLAHERTY (sen) 1:54.44261:20.1315DNF
300Thomas MARTIN (sen2) 1:25.59351:27.0230DNF
253Richard STENTON 2:36.133654.14s10DNF

° Rider racing out of category

30-39 men  Event progression Finish spread

59 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st188Ben DEAKIN 1:38.71145.37s21:14.8643:38.951-
2nd220Mike TAYLOR (mas) 1:40.45443.88s11:15.6253:39.9621.01s
3rd415Linford MILL 1:38.79248.71s61:13.5023:41.0032.05s
4th419Nikki WHILES 1:39.91349.42s71:13.4313:42.7743.82s
5th248William VERNEY 1:44.38747.50s31:13.6833:45.5756.62s
6th251Oliver JONES (mas) 1:41.54548.21s51:16.2363:45.9967.04s
7th205James DOBSON 1:42.15647.83s41:16.9193:46.9077.95s
8th221Lee KNIGHT 1:45.771150.28s81:16.3073:52.36813.41s
9th226Mathew COOPER 1:45.24953.76s131:16.4383:55.45916.50s
10th243Chris GRAINGER 1:45.911352.20s101:17.74123:55.851016.90s
11th201Alex THOMAS 1:45.601052.62s111:18.39153:56.621117.67s
12th252Martin HAWYES ° 1:45.891251.59s91:19.28193:56.781217.83s
13th224Callum CROFT 1:44.89858.07s171:18.78174:01.761322.81s
14th242Jon MOSS 1:47.921853.86s141:20.37224:02.161423.21s
15th190John LAVERTY 1:47.751756.05s161:21.41254:05.221526.27s
16th412Oliver CLEGUE 1:53.182955.04s151:17.86134:06.091627.14s
17th410Richard BALDWIN 1:49.10211:01.03251:17.23104:07.371728.42s
18th200Steve SMALLWOOD 1:46.55141:01.93271:19.53204:08.021829.07s
19th198Jamie DAWSON 1:50.492459.66s211:18.54164:08.691929.74s
20th209Matt LEE 1:54.973758.51s181:19.75214:13.252034.30s
21st249Gyorgy CSAPO 1:52.952759.02s201:21.42264:13.392134.44s
22nd228Julien BATTEN 1:51.06251:03.37321:21.70284:16.142237.19s
23rd211Michael DUNN 1:48.35191:04.68331:23.23344:16.282337.33s
24th193Mark ROSE (mas) 1:53.38301:01.62261:23.12334:18.122439.17s
25th181Martin SECO QUINTANS 1:54.30341:03.34311:20.72234:18.362539.41s
26th230Marcus ALLEN 1:55.05381:00.66241:22.73314:18.452639.50s
27th176Jamie EDWARDS (mas) 1:57.384658.96s191:23.79364:20.132741.18s
28th233Leigh WOODWARDS 1:55.07391:02.34281:23.93374:21.342842.39s
29th227Ian HUMBLE 1:58.29481:04.82341:21.11244:24.232945.28s
30th240Christopher OAKES 1:56.12421:02.59291:27.39444:26.123047.17s
31st203Dan MOORE (mas) 1:54.53351:07.42351:24.67384:26.633147.68s
32nd215Adam KING (mtb) 1:54.25331:10.14381:22.44304:26.853247.90s
33rd222Ed LAWRENZ 1:53.15281:08.91361:25.69404:27.753348.80s
34th232Scott PULLIN 1:49.94221:00.45231:39.28544:29.683450.73s
35th219Scott PENFOLD 1:47.37161:02.66301:39.92554:29.953551.00s
36th238Simon TITCOMBE 1:56.14431:11.84401:26.04424:34.023655.07s
37th199Ellis PARSONAGE 1:56.81441:16.21451:21.68274:34.713755.76s
38th180Arran MOORE 1:54.91361:11.63391:28.36464:34.913855.96s
39th231Chris HORSLEY 1:55.22401:16.16441:23.78354:35.163956.21s
40th245C.J. REID 1:54.21321:17.96461:23.11324:35.294056.34s
41st194Tom OWEN (2) 2:01.73511:09.45371:25.93414:37.124158.17s
42nd191Rob HICKS 1:53.81311:18.44471:24.94394:37.194258.24s
43rd202Mark COLLETT 1:52.21261:14.74421:30.86504:37.824358.87s
44th179Tony REYNOLDS 2:04.21551:13.88411:27.40454:45.49441:06.54
45th218Richard BAYLISS 2:03.35541:15.32431:34.60524:53.28451:14.33
46th187Jack BARKER 2:00.64501:26.28481:30.22484:57.15461:18.20
47th177James MADDISON 2:02.31531:32.48491:30.09475:04.90471:25.95
48th186Anton BLACKIE 2:28.59572:00.43501:42.02566:11.05482:32.10
49th216Grant DAVIES 2:08.91567:46.71511:34.525111:30.14497:51.19
229Christopher CAPP 1:47.19151:17.3711DNF
246Greg RUDDLE 1:50.34231:18.2014DNF
204Aaron PALING 53.64s121:18.9918DNF
235Jake THOMAS 1:57.00451:22.0329DNF
44Stefan SEBESTJANOWICZ 1:00.17221:26.7643DNF
212Chris RICE (mas) 2:02.00521:30.4149DNF
213Chris BENNETT (mas) 1:59.11491:34.6453DNF
247James CAPPER 1:48.3820DNF
241Robert SUNLEY 1:55.9141DNF
236Andy BOND 1:58.2847DNF

° Rider racing out of category

40-49 men  Event progression Finish spread

51 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st336Ed MOSELEY 1:34.43142.28s11:10.5413:27.251-
2nd312James ALLAWAY 1:37.34248.92s41:13.5733:39.84212.59s
3rd318Giles AUSTING 1:40.99345.75s21:15.1543:41.90314.65s
4th354Stu HUGHES 1:41.37449.18s51:13.1223:43.68416.43s
5th358Pete CRUMP 1:42.98648.00s31:17.1473:48.13520.88s
6th364Jim DAVAGE 1:46.611151.31s61:16.2553:54.18626.93s
7th367Steve VANES 1:42.57557.66s141:17.90103:58.14730.89s
8th351Simon WARBROOK 1:43.64758.34s161:16.5563:58.54831.29s
9th325Will WILLISON 1:44.38855.39s101:19.69173:59.47932.22s
10th362Paul WATERHOUSE 1:47.171355.45s111:18.60154:01.231033.98s
11th368Steven HARRIS 1:50.892153.48s71:18.06124:02.441135.19s
12th322Damian KENDALL 1:47.141255.09s91:20.43224:02.681235.43s
13th335Craig WILLIAMS 1:46.551058.93s181:17.95114:03.451336.20s
14th313Martin MERRELL 1:46.21958.03s151:20.14194:04.391437.14s
15th324Jake LOMAX 1:51.972257.03s131:17.4184:06.421539.17s
16th357David PEARCE (vet) 1:48.52151:01.76191:18.15144:08.441641.19s
17th65Richard FITZGERALD (vet) 1:49.68181:04.25211:18.13134:12.071744.82s
18th366Alex THOMPSON (vet) 1:49.25171:04.48221:20.31214:14.051846.80s
19th340Mark SMALLWOOD (vet) 1:49.98191:03.95201:21.76254:15.701948.45s
20th376Jason MOORE 1:47.87141:10.10321:19.12164:17.102049.85s
21st326Joe LEWIS (vet) 1:48.78161:09.11281:22.23264:20.142152.89s
22nd341Noel TOVEY 1:52.76251:08.93261:21.62244:23.322256.07s
23rd334Howard DANIELS 1:57.323558.79s171:27.30384:23.422356.17s
24th349Zane AUSTIN 1:52.60241:09.40301:22.87294:24.892457.64s
25th380Robin HAVILL 1:50.60201:10.82331:23.53324:24.962557.71s
26th352Ben TURNER (vet) 1:55.69291:08.93261:21.31234:25.942658.69s
27th361Adam FRANCIS 1:54.42271:08.02241:24.54334:26.992759.74s
28th309Ed KITCHING 2:10.564456.68s121:19.89184:27.142859.89s
29th328Mike MCHUGH 1:52.00231:15.12361:20.30204:27.43291:00.18
30th350Dan ABRAHAMS 1:54.59281:12.97341:22.96314:30.53301:03.28
31st305Christopher WOOFF 1:56.25321:09.89311:24.81344:30.97311:03.72
32nd417Steve HUCKIN 1:58.20361:08.85251:27.61414:34.67321:07.42
33rd323Adam PALMER (vet) 1:55.69291:16.92381:22.52274:35.14331:07.89
34th333Duncan ROBERTS 2:02.00391:09.13291:27.30384:38.44341:11.19
35th347Lee HANLON 2:06.18411:16.17371:22.69284:45.06351:17.81
36th306Kev LISTER 1:53.85261:28.80401:22.92304:45.59361:18.34
37th320Robert BANYARD-SMITH 2:06.21421:13.03351:30.49454:49.74371:22.49
38th375Gordon DICK (vet) 2:15.67471:25.30391:26.30355:07.27381:40.02
39th338Neil BIRD 2:07.28431:44.04411:26.49365:17.83391:50.58
40th346Andy BIRD 2:11.78452:02.74421:30.33445:44.86402:17.61
41st344Spencer BOURNE 2:11.86462:18.96431:31.89476:02.72412:35.47
42nd308Anthony MOTT 2:17.02483:29.41441:32.41497:18.85423:51.60
381Nik HUGHES-ROBERTS 55.08s81:17.599DNF
348Chris MAKIN 2:01.35381:26.7537DNF
343Jamie MCROBIE 1:07.74231:27.5840DNF
370Luke STEVENS 1:55.87311:29.1442DNF
315Damon TASKER 1:56.47341:30.0243DNF
319Ben FILBURN 1:56.30331:30.6346DNF
327Sam FILBURN 2:01.17371:31.9748DNF
311Andy WEBB (vet) 4:28.86451:41.9250DNF
371Daniel COOKE 2:04.4140DNF

50+ men  Event progression Finish spread

28 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st113Toby GODWIN 1:47.37350.46s11:18.1443:55.981-
2nd91Richard KING (gvt1) 1:46.43252.62s21:17.4623:56.5220.54s
3rd102Jeremy VINCE 1:45.84153.97s31:17.1813:57.0031.02s
4th114Philip CLAYTON (gvet) 1:47.61454.07s41:19.1364:00.8244.84s
5th89Nigel TODD 1:48.41556.24s51:17.7934:02.4556.47s
6th99Andy YARROW 1:50.911058.86s61:19.3774:09.14613.16s
7th95Mark VERNON 1:50.2371:03.12101:19.0054:12.36716.38s
8th104Paul COULSON 1:49.9461:03.22111:19.6784:12.84816.86s
9th101Adam BARTON 1:51.10111:02.8091:22.34124:16.26920.28s
10th103Sean SMITH (gvet) 1:50.6791:05.87131:20.5794:17.121021.14s
11th107Kevin JONES (gvet) 1:52.201359.98s71:25.94204:18.121122.14s
12th106Lee REVELEY 1:56.02171:01.1081:26.24224:23.371227.39s
13th90Ross DUNBAR 1:50.2371:09.09161:24.09144:23.421327.44s
14th116James TALBOT 1:55.86161:04.21121:24.19154:24.271428.29s
15th121James MONK 1:54.43151:10.15181:22.29114:26.881530.90s
16th109Daniel MCNAUGHT 1:58.25191:07.44141:22.16104:27.871631.89s
17th96Peter OVERTON 1:51.30121:15.81211:24.48164:31.601735.62s
18th110Al WHALLEY 1:52.54141:15.59201:25.13174:33.261837.28s
19th84Stuart BEAUCHEMIN 1:58.89221:08.40151:26.88234:34.181938.20s
20th83Adi WOODS 1:59.05231:10.14171:25.85194:35.052039.07s
21st416Ian BLACK (gvet) 2:01.84261:13.45191:27.10244:42.402146.42s
22nd111Simon CLARKE 2:01.95271:24.71221:31.01274:57.68221:01.70
23rd93Dan BATTS 2:01.72251:32.84231:25.32184:59.90231:03.92
24th92David GRAY (gvet) 1:58.85211:33.63241:30.98265:03.47241:07.49
25th119Paul PATERSON (gvet) 1:58.39201:44.71251:27.19255:10.30251:14.32
26th88Warren STAINER 2:00.13242:01.94261:22.88135:24.96261:28.98
27th122Clive HALL 1:57.27182:25.92271:25.96215:49.16271:53.18
115Christopher GREEN 2:09.73281:35.4528DNF

 

 

E-bike women  Event progression Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st31Sian STANDEN 2:04.3511:26.8311:28.0614:59.261-
2nd32Tarida MITCHAM 2:09.3222:15.5321:37.6226:02.4821:03.22

15-16 girls

1 competitor found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st19Charlotte YARROW 1:59.2911:12.8011:24.5914:36.681-

19-29 women  Event progression Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st6Emma WOOD 1:49.8711:03.4611:20.6214:13.961-
2nd5Suzanne LACEY 1:56.7641:03.4821:22.3934:22.6428.68s
3rd7Stephanie MORGAN 1:55.3621:08.2831:21.9324:25.58311.62s
4th3Evie HIDDERLEY 1:56.3031:10.8941:22.7554:29.94415.98s
5th1Natasha BRADLEY 1:57.7751:17.9851:22.6444:38.40524.44s
6th8Isobel STYLIANIDES 2:04.7971:18.5961:29.3374:52.72638.76s
7th2Tania KERINS 2:14.7091:19.0271:32.2195:05.94751.98s
8th9Nicola KNAPTON 2:04.0961:45.1891:27.6065:16.8881:02.92
9th4Alice MONTGOMERY 2:13.9981:41.7181:31.2885:26.9991:13.03

30-39 women  Event progression Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st20Gemma JONES 2:03.4011:25.9111:30.5514:59.871-
2nd21Jessica MCCARROLL 2:22.1231:51.4221:42.2435:55.80255.93s
3rd24Chantana STOKES 2:16.4422:46.2331:40.7526:43.4331:43.56
4th23Rowenna GILL 2:38.5044:21.2741:54.7448:54.5243:54.65

40-49 women  Event progression Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st18Lizzie MOXON 1:59.5711:09.1511:25.2814:34.011-
2nd13Lisa CONWAY 2:00.7331:10.8821:29.2534:40.8726.86s
3rd12Carol YARROW 2:00.3221:26.3131:26.9924:53.62319.61s
4th16Christy BLACKWELL 2:18.6354:32.3851:47.0578:38.0744:04.06
5th11Tracy MOTT 2:29.9164:27.1041:44.8558:41.8754:07.86
15Maryke FOX 2:09.1541:34.524DNF
17Cheryl DAVIES 2:36.5871:46.986DNF

50+ women  Event progression Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st126Petra WILTSHIRE 2:00.6611:30.4111:23.0814:54.161-
125Ann TALBOT 2:25.8321:51.692DNF
Chat with us