withSTIF MTBWorldwide MTB race results and photo archive
Results (284)Photos (5,645)Videos (0)Event progressionFinish spreads

The official results can be found here.

Note: the results for this race are split into the following groups:
Full course - 4 stagesE-Bike course - S4 is total of two runs

Bike type

Results formatBy category

GenderAll

Male: Full course - 4 stages Elite  Event progression Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st376Jasper JOHNSON 1:26.2221:10.7521:52.00238.75s25:07.741-
2nd375Ross HANCOCK Scott sports RidefoxUk1:24.6911:10.6411:48.95144.96s75:09.2621.52s
3rd372Jay WILLIAMSON Jungle Products / santacruzuk / WORX1:27.4631:15.6851:52.89338.89s35:14.9437.20s
4th362Greg BERRY Hot Pursuit Cycles1:28.1541:15.3341:54.55439.93s45:17.97410.23s
5th373Simon WAKELY Don Skene Cycles #Teamskene1:29.5751:13.9631:55.68540.30s55:19.51511.77s
6th374Alex TARR SouthforkRacing.co.uk go to site1:32.6471:17.7261:57.91638.34s15:26.63618.89s
7th366Adam LOCK (exp) 1:31.4861:22.8271:58.65741.08s65:34.04726.30s

Male: Full course - 4 stages Hardtail  Event progression Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st123Michael SMITH (htl) steel is real1:31.6411:18.2621:56.32239.96s15:26.191-
2nd127Tom DUNN (htl) Hot Pursuit Cycles1:32.6421:17.8911:56.10142.99s25:29.6423.45s
3rd125James FARROW wideopenmountainbike.com go to site1:36.8531:23.7342:01.87343.19s35:45.66319.47s
4th126Oliver ALLEN Pilgrim Flyers1:38.7141:27.4462:05.76444.61s45:56.54430.35s
5th196Jacob DOBSON 1:40.4661:24.5052:08.34544.83s55:58.14531.95s
6th120Thomas PERRY 1:40.0451:22.9732:10.81846.32s86:00.16633.97s
7th117Josh LONGHURST-GENT 1:41.9481:30.1272:09.91646.09s76:08.07741.88s
8th124Chris HORTON steel is real1:42.6391:31.0282:13.951045.64s66:13.26847.07s
9th122Nick NELSON 1:41.7071:31.3992:10.43750.06s106:13.60947.41s
10th130Jonathan COTTER 1:49.93101:42.10112:12.05947.76s96:31.85101:05.66
11th131Ben NASH Navy Cycling2:00.21131:41.91102:25.371251.40s116:58.92111:32.73
12th119Ryan TATE The Cornwall Bicycle Project1:50.44111:45.78122:33.931353.11s127:03.28121:37.09
13th115Nick WELSH (gvet) 1:53.58121:51.33132:22.51111:04.83147:12.26131:46.07
14th116James ARDAGH The Cornwall Bicycle Project2:43.30141:58.67142:53.981458.69s138:34.65143:08.46
15th121Colin LEGGETT 3:00.64153:37.89154:34.00153:49.341515:01.87159:35.68

Male: Full course - 4 stages U14  Event progression Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st240Joe CARPENTER C&N Cycles RT1:35.9411:16.7512:03.84139.34s15:35.871-
2nd239George COTSWORTH-SMITH MB Cyclery1:37.7821:23.1422:07.38248.07s45:56.38220.51s
3rd244Louis WALLIS 1:41.4431:24.2632:08.10342.93s25:56.75320.88s
4th382Charlie POULTER 1:49.1361:28.1142:13.95547.18s36:18.38442.51s
5th242Ruben BYRNE 1:46.2251:31.9352:13.23448.19s56:19.58543.71s
6th237Woody CLAYTON SDW1:45.5841:36.7862:16.04649.72s66:28.14652.27s
7th233Olly BOWEN Gateway Racing1:53.9871:38.2872:22.6871:02.96106:57.9171:22.04
8th236Toby VARNDELL 1:54.4881:43.1782:30.75956.62s77:05.0381:29.16
9th383Evan WHITE 1:55.6891:44.5292:29.7881:00.3797:10.3691:34.49
10th231Ben MILES 2:04.01102:07.97122:39.131059.39s87:50.51102:14.64
11th241Joshua HEWITSON 2:08.30112:01.37102:41.94111:06.82117:58.44112:22.57
12th235Liam WALLIS 2:15.14122:03.02112:49.39121:16.81128:24.38122:48.51

Male: Full course - 4 stages U16  Event progression Finish spread

25 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st286Peter CARPENTER C&N Cycles RT1:30.0011:12.8511:53.10142.16s25:18.121-
2nd283James CROSSMAN 1:37.5441:20.4822:02.13247.34s135:47.50229.38s
3rd282Finlay EYNON 1:38.2861:24.3952:06.20443.36s65:52.25334.13s
4th285Haris MEIKLE 1:40.75111:21.3232:08.07643.08s45:53.24435.12s
5th278Oliver WHITE (yth) 1:38.7181:31.1492:05.00342.60s35:57.46539.34s
6th266Charlie BAKER 1:39.0791:25.8662:08.76744.26s95:57.96639.84s
7th257Jack STOKES (u16) 1:38.0851:23.8742:17.571446.06s106:05.58747.46s
8th275Finn ROSS 1:38.4371:33.58122:11.511042.11s16:05.64847.52s
9th272Justin LOCK Pilgrim Flyers1:41.07121:37.02142:08.93843.63s76:10.66952.54s
10th277Luke REEDER Minehead Merlins1:35.3731:45.02212:07.43543.30s56:11.121053.00s
11th276Leo GRIEVE Edge Cycles1:39.37101:33.12102:09.00949.71s166:11.231153.11s
12th258Rhys BUTCHER Pilgrim Flyers1:46.27141:28.8672:15.271247.10s126:17.521259.40s
13th279Samuel BATCHELOR 1:44.80131:33.95132:22.991743.97s86:25.72131:07.60
14th256Harry BRIMACOMBE 1:34.2821:29.2082:39.592346.97s116:30.05141:11.93
15th269Finley JACKSON (u16) Pilgrim Flyers1:51.99171:37.05152:15.701355.69s206:40.44151:22.32
16th253Ben WHITE (juv) 1:55.29201:42.41192:20.751550.62s176:49.09161:30.97
17th252Alex WHITE (juv) 1:55.89211:41.69182:25.181847.82s156:50.59171:32.47
18th249Harrison BLANCHE 1:51.42151:41.38172:26.331957.64s226:56.78181:38.66
19th251Patrick SWIFT Pilgrimflyers1:51.94161:43.93202:33.602153.27s197:02.75191:44.63
20th259Max MEHRLICH 1:54.22191:56.58252:22.491652.31s187:05.61201:47.49
21st378Travis TIMOHY 1:58.98221:40.96162:36.192257.60s217:13.74211:55.62
22nd250Dylan BOWEN Gateway Racing1:54.14181:48.69232:31.17201:05.64247:19.65222:01.53
23rd260Thomas MACKAY 2:01.46231:50.43242:50.272459.76s237:41.93232:23.81
24th400Oliver JONES (u14) 5:22.30251:33.53112:13.871147.38s149:57.10244:38.98
284Arthur BOWDEN Edge Cycles / Winch and Plummet3:04.44241:48.4322DNF

Male: Full course - 4 stages U18  Event progression Finish spread

19 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st313Luke RICHARDSON (u18) 1:28.1411:15.4111:54.20137.90s15:15.671-
2nd300Harry SYMES Pilgrim Flyers1:28.1621:15.7421:57.63239.72s45:21.2625.59s
3rd381Oli POULTER 1:31.5631:15.8631:59.74438.85s25:26.01310.34s
4th311Ben FIRTH Pilgrim Flyers1:43.2371:23.2041:58.16339.05s35:43.65427.98s
5th312Tor RICHARDSON steel is real1:39.0151:26.1162:01.99541.89s55:49.01533.34s
6th315Jasper CARR 1:40.6561:25.7752:09.30644.50s66:00.23644.56s
7th263Oli BUTCHER 1:46.3981:36.9682:21.691147.32s86:32.3871:16.71
8th293Josh HARPER Pilgrim Flyers1:52.13101:42.39112:12.16749.69s106:36.3781:20.70
9th295Daniel BOYNS Pilgrim Flyers1:51.9891:34.4772:19.98953.98s146:40.4391:24.76
10th291Mahni CLEAR 1:55.77111:41.93102:21.031049.46s96:48.20101:32.53
11th290Patrick SHAPLAND 1:56.08141:39.1492:23.581251.79s116:50.61111:34.94
12th303James STRUTT 2:12.66191:44.03122:13.39844.60s76:54.69121:39.02
13th294Liam STEVENS 1:55.81121:53.75162:25.051452.80s127:07.43131:51.76
14th301John MERRICK 1:57.68161:46.31132:35.911852.83s137:12.73141:57.06
15th299Chris CATLIN 2:04.55171:47.00152:28.381556.97s167:16.91152:01.24
16th307James STONE (yth) 1:56.82151:58.30172:35.201753.99s157:24.33162:08.66
17th302Cam TYSON 1:56.06132:06.78182:24.611358.08s177:25.55172:09.88
18th298Jake BETTEY 2:10.27181:46.65142:30.641658.61s187:26.18182:10.51
314Tom NEWALL Ace bikes1:38.454DNF

Male: Full course - 4 stages 18-29  Event progression Finish spread

28 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st204George BAKER (sen) 1:30.8421:15.5012:01.06640.18s15:27.591-
2nd197William SCOTT 1:33.3831:18.3231:59.20340.34s25:31.2523.66s
3rd200Ollie MANT 1:29.9711:27.25131:56.75141.12s35:35.1137.52s
4th174Corey BALE Brother UK-Orientation marketing1:35.0161:23.2871:59.77442.67s45:40.74413.15s
5th184Harry REEDER Minehead Merlins1:36.0281:20.1942:04.041244.26s95:44.52516.93s
6th189Ed WELSH SouthforkRacing.co.uk go to site1:34.9451:22.6761:58.12249.39s235:45.13617.54s
7th180Dylan DAYMAN SouthforkRacing.co.uk go to site1:36.4391:27.82142:03.12942.97s75:50.34722.75s
8th199Dan CLARK (spt) 1:36.66101:28.06152:03.811044.90s115:53.44825.85s
9th207James MCDOUALL Hot Pursuit Cycles1:35.5671:20.4752:00.35557.52s265:53.91926.32s
10th182Jack CORBIN 1:37.32111:25.21102:06.791345.44s155:54.771027.18s
11th192Charles CURRIE 1:39.83151:28.12162:02.84845.04s125:55.841128.25s
12th205Jamie ALLSOP 1:39.80141:24.8692:12.041842.85s55:59.571231.98s
13th186Frank SMITH SF Racing1:43.84211:26.63122:08.941443.44s86:02.871335.28s
14th176Tom ROBERTS (sen) 1:42.96201:29.00172:09.301545.22s136:06.491438.90s
15th191Max SLATER 1:42.62181:29.20182:10.141746.00s166:07.971540.38s
16th363Alex PATRICK 1:42.22171:26.14112:15.662147.76s206:11.801644.21s
17th188Matt GROVES 1:40.50161:30.37192:14.742046.61s186:12.231744.64s
18th365Matt ORAM University of Plymouth Cycling1:45.96221:31.24212:09.731646.23s176:13.181845.59s
19th198Greg DAWSON 1:37.85121:17.3622:32.872647.36s196:15.451947.86s
20th206Stanley JACKMANWOOD 1:38.08131:59.95282:03.911142.87s66:24.832057.24s
21st190Richard PHILPOTT 1:46.80231:35.92222:13.001952.62s246:28.36211:00.77
22nd173Keiran IONS 1:48.76241:35.98232:15.762348.36s216:28.87221:01.28
23rd181Jack MEATON 1:42.71191:42.72252:19.712545.40s146:30.56231:02.97
24th194Jack RANCE 1:50.38251:37.95242:15.702248.67s226:32.71241:05.12
25th187James HARRISON (sen) SF Racing1:53.57261:31.02202:16.552457.11s256:38.26251:10.67
26th364Paddy ROBINSON UPC2:24.19271:56.59272:48.12271:20.20278:29.11263:01.52
27th185Thomas HOULT Edge Cycles4:53.19281:24.1482:02.80744.69s109:04.84273:37.25
195Jack DAVIES (sen3) 1:33.9341:46.3526DNF

Male: Full course - 4 stages 30-39  Event progression Finish spread

35 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st166Ben DART 1:28.0911:19.8781:55.74139.10s15:22.811-
2nd157Kane DOLBY-BROWN 1:29.8921:15.4811:56.37242.44s85:24.1921.38s
3rd167Paul WALLIS 1:31.6061:18.3251:58.71440.62s25:29.2536.44s
4th164Nick PHILLIPS (1) 1:31.1331:18.6061:59.62541.68s45:31.0448.23s
5th380David VALLER 1:31.2241:16.0122:00.31945.18s215:32.7359.92s
6th151Tom STANLEY 1:33.6881:17.5132:00.21742.47s95:33.88611.07s
7th160Richie RICH 1:34.1191:19.4571:58.55342.71s105:34.83712.02s
8th143Jon CREDICOTT 1:33.5871:18.1942:01.851242.27s75:35.90813.09s
9th138Jamie JONES (mas) Launceston Cycles1:34.94111:21.9892:00.28842.18s65:39.38916.57s
10th153Anthony SCRACE The Bike Stop Willand1:34.34101:24.07122:00.871143.80s155:43.091020.28s
11th158Jack PETERS 1:38.08171:28.04182:00.431043.23s135:49.791126.98s
12th154Joe SEDDON 1:37.84161:23.20112:05.791645.01s205:51.861229.05s
13th170Darren WILLIAMS (mas) Insight cycles1:31.3251:39.77312:00.01641.30s35:52.411329.60s
14th171James MOORE (mas) 1:37.47141:24.83132:05.881744.28s165:52.471429.66s
15th140Tom WOODCOCK 1:36.39131:25.68142:07.351943.25s145:52.681529.87s
16th229Laurence MCCORMICK SouthforkRacing.co.uk go to site1:37.52151:26.01152:05.161544.98s195:53.691630.88s
17th136Nick PARNELL 1:39.78181:26.29162:03.341344.68s185:54.101731.29s
18th161Nick WOOD (mas) 1:40.73191:27.05172:04.611443.16s125:55.561832.75s
19th172Joseph TAYLOR 1:36.08121:29.68202:11.002343.03s115:59.811937.00s
20th152Danny WENMOTH 1:52.14321:22.95102:06.261842.01s56:03.372040.56s
21st148Zac SEARLE 1:42.78221:30.70212:09.892145.36s226:08.742145.93s
22nd165Ian RAWLINS 1:40.79201:36.21272:07.482044.37s176:08.882246.07s
23rd155Luke WELLER southsea cycles1:42.10211:29.57192:12.772545.51s236:09.962347.15s
24th163Luke GREGORY Refresh Cycles1:44.10231:31.78222:11.102451.35s286:18.352455.54s
25th137Tom GAUNT 1:44.65241:31.82232:15.162646.71s246:18.362555.55s
26th162Adam DOYLE 1:48.51271:33.88252:15.752848.31s266:26.47261:03.66
27th144Nick SCORE 1:49.65301:33.76242:10.772257.48s346:31.68271:08.87
28th142Mike GEORGE 1:47.75251:37.61282:18.263048.05s256:31.69281:08.88
29th149Steven SWAN Team Steve1:48.59281:35.35262:18.503149.39s276:31.84291:09.03
30th156Darren JASPER Fair To Middling1:47.76261:40.16322:17.912952.60s296:38.45301:15.64
31st135Jacob DOWNES 1:48.82291:47.27352:15.202754.03s326:45.34311:22.53
32nd145Christopher SAWARD 1:55.26351:38.79302:23.573352.82s316:50.45321:27.64
33rd146Stephen LANE Gavigan racing1:51.68311:45.12332:21.563256.05s336:54.42331:31.61
34th377Phil NICHOLSON 1:52.14321:45.78342:32.143452.65s307:02.72341:39.91
35th141Matthew FARRAGHER Dirty Bum1:54.91341:37.79292:44.973558.68s357:16.36351:53.55

Male: Full course - 4 stages 40-49  Event progression Finish spread

34 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st352Matt LAKIN steel is real1:29.5511:19.3021:56.03143.97s45:28.871-
2nd359Ben LEACH TMC - Team Mitchell Cycles1:30.5621:14.9312:09.901341.65s15:37.0528.18s
3rd337Garry BELL 1:33.6431:24.7362:01.85242.77s25:42.99314.12s
4th351Charlie SMITH (vet) MB Cyclery1:36.4141:23.0732:06.32745.32s85:51.13422.26s
5th348Neil JAGO Gavigan1:38.0371:25.5372:04.37343.46s35:51.40522.53s
6th350Alan STRANG Team Moron1:37.2351:23.9542:06.60844.18s65:51.97623.10s
7th358Stuart BRERETON 1:38.98101:23.9652:06.16644.65s75:53.76724.89s
8th346Allister WOOD Team Moron1:38.6991:25.9382:06.02545.42s95:56.06827.19s
9th357Brett JAMES SouthforkRacing.co.uk go to site1:37.9461:28.83102:13.602044.10s56:04.48935.61s
10th347Andy ROBERTS (vet2) Unit Cycles1:38.6681:29.12112:04.80452.35s246:04.941036.07s
11th360Mark BYRNE 1:44.23141:30.06122:07.41948.67s156:10.391141.52s
12th349Dominic WOOD Team Moron1:40.35111:32.60162:09.651247.85s146:10.461241.59s
13th343James MORGAN (vet2) 1:41.59121:27.6792:12.261549.03s186:10.571341.70s
14th331Dan MOORE (vet) 1:46.27201:32.00142:10.641447.68s136:16.601447.73s
15th327Howard DANIELS 1:45.16161:32.32152:12.641646.95s106:17.081548.21s
16th342Steven HARRIS 1:43.04131:39.89242:07.841047.30s126:18.081649.21s
17th333Phillip ROTHON 1:45.77171:30.22132:13.421949.01s176:18.431749.56s
18th344Peter MOYSE 1:45.94191:34.11182:08.581149.85s196:18.491849.62s
19th330Neal BURTON Chasing Tails1:44.89151:34.66192:14.022147.08s116:20.671951.80s
20th334Jon RAMAGE 1:47.02211:33.07172:14.652248.95s166:23.702054.83s
21st338Chris WOODWARD 1:45.77171:37.02222:12.661750.42s206:25.892157.02s
22nd336Dan MURPHY 1:47.97231:35.14212:12.771850.83s216:26.732257.86s
23rd332Alex ZAFFIRO Fst1:47.98241:34.73202:14.952354.91s266:32.57231:03.70
24th356Ashley CRISPIN 1:51.52261:38.35232:17.312451.15s226:38.35241:09.48
25th369Alan BRIDGES Yogi1:49.60251:50.91282:17.532552.08s236:50.13251:21.26
26th341Darren CUDD 1:56.35291:41.26262:24.192753.17s256:54.99261:26.12
27th323Wayne REEDER Minehead Merlins1:47.02211:56.83332:17.692655.67s276:57.23271:28.36
28th321Philip BAKER 1:58.10311:51.50302:26.012956.74s297:12.37281:43.50
29th324George PERKINS 1:55.41271:52.53322:28.783356.49s287:13.23291:44.36
30th345Simon FALLOWS Quantock Quickriders2:02.94321:46.38272:28.68321:00.33317:18.34301:49.47
31st325Rob STALLARD 1:57.63301:51.00292:24.67281:06.96337:20.28311:51.41
32nd326Adam OSBORNE Team Gavigan2:03.96331:52.25312:27.663157.00s307:20.87321:52.00
33rd320Lewis STURGEON Kernow Rad Union2:06.86342:08.39342:43.34341:03.66328:02.27332:33.40
340Scott MARSDEN Navy Cycling1:56.28281:40.07252:26.7230DNF

Male: Full course - 4 stages 50-59  Event progression Finish spread

17 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st225Ian SANDERS North Nibley Racing1:34.5821:19.9821:59.77142.53s25:36.881-
2nd227Jonathan TARR JT Commercials1:32.4711:19.3412:02.94242.35s15:37.1220.24s
3rd224Gary WARD (gvet) Team Gavigan Racing1:38.1441:23.1542:06.01346.15s55:53.47316.59s
4th222Philip CLAYTON (gvet) 1:36.9431:21.7232:12.04651.81s96:02.52425.64s
5th221Michael CHIVERS (gvet) 1:43.3951:29.6362:09.60544.65s46:07.29530.41s
6th220Paul ROSS 1:47.6471:26.3752:13.06743.26s36:10.34633.46s
7th216Nick AMES Gavigan racing1:43.6661:36.2482:08.96448.43s66:17.30740.42s
8th219Adam BOWDEN Edge Cycles / Winch and Plummet1:50.3981:32.8472:16.64851.13s76:31.01854.13s
9th209Steve PHILLIPS 1:52.92101:37.0992:34.581651.32s86:55.9191:19.03
10th215Matt VARNDELL Minehead Merlins1:51.0991:43.84112:18.5291:10.41157:03.87101:26.99
11th214Simon MILES 1:58.93131:48.57142:21.951156.11s117:05.57111:28.69
12th226John BURT Yogi mtb1:57.11111:46.40132:27.641355.63s107:06.80121:29.92
13th212Alistair MACPHERSON Pilgrim Flyers2:00.60141:38.04102:24.15121:04.28147:07.08131:30.20
14th210Rob SMITH (gvet) Navy Cycling1:58.81121:48.85152:20.64101:00.96137:09.28141:32.40
15th217Nick HUME 2:12.98161:44.01122:29.981559.96s127:26.95151:50.07
16th208Matthew BRETHERICK 2:21.77172:06.29172:47.73171:14.60168:30.40162:53.52
17th223Andrew STRUTT 2:05.72151:51.98162:29.73142:46.14179:13.59173:36.71

Male: Full course - 4 stages 60+

1 competitor found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st228David SYKES 2:06.4211:53.5912:33.8611:03.0117:36.891-

Male: Full course - 4 stages Fun  Event progression Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st98Jacob HORN 1:39.4821:26.3822:08.42146.09s16:00.371-
2nd111Callum BENSLEY 1:35.2211:26.3512:13.87259.41s86:14.87214.50s
3rd110Lewis CLARKE 1:48.0241:35.3332:20.34548.06s26:31.76331.39s
4th107Christopher HARDWICK 1:46.6031:37.6652:15.21352.40s36:31.90431.53s
5th108Stefan PIENKOWSKI 1:52.5361:36.5042:22.57656.70s56:48.31547.94s
6th97Tomonori MATSUSHITA 1:52.1651:49.98102:19.00458.21s66:59.37659.00s
7th113Garry FRAZER 1:52.7571:38.5962:31.07859.09s77:01.5271:01.15
8th109Giles MARTIN Fair To Middling1:53.0481:50.92112:34.10954.52s47:12.5981:12.22
9th96Simon TITCOMBE Wild Swines cc2:04.89111:46.1582:28.1471:03.70117:22.9091:22.53
10th112Joe DOWNEY 1:54.0091:49.5492:47.34101:01.04107:31.93101:31.56
11th93Darren HORN 2:06.10122:00.60122:52.42121:07.70128:06.83112:06.46
12th168Pete MARCHMENT 2:20.16132:27.84142:50.82111:25.98149:04.82123:04.45
13th94Ian TYRRELL 2:20.71142:12.79133:44.46131:18.37139:36.35133:35.98
14th95George THOMAS (sen) Team Slow AF3:14.24153:11.48153:54.34142:26.101512:46.17146:45.80
15th102Stephan ADDICOTT 1:55.92101:43.3479:45.06151:00.11914:24.44158:24.07

 

 

Female: Full course - 4 stages Elite  Event progression Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st91Emily ASHWOOD 1:34.3711:26.2612:06.63144.21s15:51.481-
2nd92Rachel MANNING Hot Pursuit Cycles1:43.4321:36.3422:17.61248.69s26:26.07234.59s

Female: Full course - 4 stages U14  Event progression Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st81Lottie EYNON Pilgrim Flyers1:54.6611:54.4712:37.23157.58s17:23.961-
2nd80Willow PETERS Pilgrim Flyers2:22.4922:09.4823:08.5221:28.4129:08.9221:44.96

Female: Full course - 4 stages U18  Event progression Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st87Ipsa YOULDEN-MOYLE 1:49.7821:44.2832:20.19153.45s36:47.711-
2nd90Eme COSH YT Industries1:47.4311:37.5912:32.55451.66s26:49.2421.53s
3rd88Anna LANE Mid Devon CC1:52.9131:41.0822:24.80251.47s16:50.2832.57s
4th86Meribel HUDSON War Vena Race Team1:58.6451:51.8462:28.84356.41s47:15.75428.04s
5th89Lolie MURPHY 1:57.9441:46.0942:51.7471:00.3757:36.16548.45s
6th82Bethan MACPHERSON Pilgrim Flyers2:00.0961:53.5472:42.9351:02.3467:38.90651.19s
7th83Poppy LOOMES Quantock Quickriders2:03.8571:47.9852:48.0661:20.5778:00.4871:12.77
8th85Kayleigh COOKE Taw Velo2:32.7982:25.6283:07.3181:22.5789:28.3082:40.59

Female: Full course - 4 stages 18-29  Event progression Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st72Rhiannon GUNNER Cannondale1:45.9711:33.2812:14.08148.03s16:21.371-
2nd73Lottie MALLIN-MARTIN 1:48.3421:38.0222:26.86451.32s26:44.55223.18s
3rd71Evie LANE Clash Racing1:52.6931:54.0042:22.53254.07s37:03.31341.94s
4th74Claire ELWORTHY Edge Cycles1:55.4241:57.0762:25.32355.64s47:13.46452.09s
5th218Grace WHITEHOUSE War Vena Race Team1:59.2751:44.8532:56.52556.80s57:37.4551:16.08
6th70Poppy SCOTT-LAWSON SF Racing2:14.6661:54.6153:02.0961:53.0069:04.3662:42.99

Female: Full course - 4 stages 30-39  Event progression Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st65Evie HIDDERLEY 1:47.2311:33.1312:17.11149.64s16:27.121-
2nd68Meg WOODCOCK 1:52.4331:44.5822:19.82254.13s36:50.98223.86s
3rd69Becky EVANS 1:50.6421:49.3332:24.03350.13s26:54.14327.02s
4th67Kara ANDERSON 2:15.4342:02.2842:43.3941:07.6648:08.7841:41.66

Female: Full course - 4 stages 40+  Event progression Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st78Amy JONES (1) MT3, Magicshine1:53.0311:36.6812:19.44151.94s16:41.101-
2nd77Sarah BERRY 2:27.4022:23.6222:53.0721:12.1228:56.2222:15.12

Female: Full course - 4 stages Fun  Event progression Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Sponsors Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Total time Diff
1st63Samantha VARNDELL Minehead Merlins2:19.3911:59.4012:59.5411:27.4418:45.781-
2nd62Louise TYRRELL 2:33.7322:33.9424:10.0532:04.84211:22.5722:36.79
3rd61Victoria BUXTON 2:47.4032:37.3433:43.2722:27.26311:35.2832:49.50
Chat with us