shopping_cart0Basketmenu

2012 NW Cup round 3 at Port Angeles, WA

view_listResults (255)photo_libraryPhotos (22)movieVideos (0)dialpadFinish spread

The original results are available at http://nwtechanddesign.com/nwcup/files/DH-Results-3-Race-Edited.pdf

Results format By category

Gender Both

Pro men  dialpad Finish spread

40 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st7Luke STROBELphoto_library 181052Issaquah, WAKenda / Pivot2:30.841-
emoji_events2nd20Kirk MCDOWALL Anmore, BCBrighter / Cyclepath2:35.4424.60s
emoji_events3rd15Remi GAUVIN CAN19920616Nanoose Bay, BCPERFORMX YOUNG GUNS2:35.9635.12s
 4th18Dean TENNANT CAN19880928Victoria, BCDunbar Cycles / Transition Bikes2:36.1745.33s
 5th5Charlie SPONSELphoto_library 230753Lake Oswego, ORDiamondback2:36.9356.09s
 6th12Tyler ALLISON 100676Whistler, BCGoPro / Shimano / Trek2:38.9368.09s
 7th16Trevor PARSONphoto 306082Bellingham, WADNZ / Renthal / Transition Bikes2:39.2578.41s
 8th17Mark WALLACE 100680Duncan, BCDevinci2:39.8789.03s
 9th29Rob VENABLES CAN19741231Vancouver, BCDunbar Cycles2:40.2399.39s
 10th103Harold WOOLNOUGH Vancouver, BCCove / Loaded / Precision2:40.38109.54s
 11th1Kyle THOMAS 262613Bellevue, WADiamondback2:40.55119.71s
 12th3Brian MULLEN 278779Bellingham, WADNZ / Roiba Gear / Shuttle Nuts Bike Racks / Transition Bikes2:41.611210.77s
 13th27Bryden RIGETS 377270North Vancouver, BCCCN / Intense2:41.671310.83s
 14th33Lars STERNBERGphoto 185351Bellingham, WATransition Bikes2:41.841411.00s
 15th37Adam MANTLE CAN19840511Vancouver, BCDunbar Cycles2:41.971511.13s
 16th2Eric LONEYphoto 230743Longview, WA2:42.901612.06s
 17th6Alexander MCGUINNIS 245733Portland, WA2:43.121712.28s
 18th25Tyler EARNHEART 293240Bellingham, WADropNZone.com go to site2:44.331813.49s
 19th28Ben PORTEOUS CAN19900320Vancouver, BCDunbar Cycles2:45.631914.79s
 20th92Cameron PORTEOUS Vancouver, BCDunbar Cycles2:47.002016.16s
 21st19Dexter ROBSON 100119Ganges, BCIntense Canada2:47.102116.26s
 22nd30Tim COLEMAN 101291Coquitlam, BCJohn Henry Bikes2:47.192216.35s
 23rd39Evan GILSDORF 247503Sammamish, WADownhill Zone Racing2:47.792316.95s
 24th91Justin DALE CAN19920119Vancouver, BCDunbar Cycles2:48.322417.48s
 25th24Keith THOMPSON 35447Issaquah, WAWheel Sport EAST2:49.192518.35s
 26th23Matt PATTERSON 231152Snoqualmie, WADeity / Dirt Corps / Gregg's Cycles / Trek2:49.802618.96s
 27th104Graham DAVEY Vancouver, BCDunbar Cycles2:49.912719.07s
 28th8Robert STENSON 279077Issaquah, WAHatchet Crew2:49.982819.14s
 29th90Aaron DOBIE CAN19900103Vancouver, BCDunbar Cycles2:50.452919.61s
 30th10Matt ORLANDOphoto 295526Gig Harbor, WACove / DropNZone.com go to site2:50.683019.84s
 31st31Devlin MONTANA 101023Whistler, BC2:50.723119.88s
 32nd13Robert RHALL 218117Blue Lake, CAAZONIC USA2:51.183220.34s
 33rd102Anthony EVANS 100811Peachland, BCLavan / Loaded / Outbound Cycle2:51.523320.68s
 34th42Joshua KAHN 261583Ashland, ORAarons Autowerks / Trek2:51.963421.12s
 35th82Nathan HOCH 171210Snoqualmie, WABig Tree Bikes2:52.393521.55s
 36th40Tyler GILSDORF 228041Sammamish, WADownhill Zone Racing2:55.573624.73s
 37th98Willie HOBBS 280487Whitefish, MT2:57.893727.05s
 38th41Jerry KNIGHT 252778Seattle, WABig Tree Bikes2:58.063827.22s
 39th44Anthony BROWNRIGG 209401Vashon, WAGHY3:08.703937.86s
 40th99Craig HILL 345056Spokane, WANorth Division Bicycle3:16.184045.34s

Cat 1: 0-18 boys  dialpad Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st277Bas VAN STEENBERGEN 100219Kelowna, BCDeity / Profile racing / Transition Bikes2:36.271-
emoji_events2nd223Lee JACKSON 101026Squamish, BCC4 Racing2:41.6825.41s
emoji_events3rd276Tom VAN STEENBERGEN 100218Kelowna, BCDeity / Profile racing / TLD / Transition Bikes2:42.4836.21s
 4th524Adam KRAL 100901Cobble Hill, BCMavic / Race Face / TheMountain2:44.9148.64s
 5th302Galen CARTER 231784Salt Lake City, WATransition Bikes2:47.55511.28s
 6th411Nikolas CLARKE 334728Redmond, WADeity / Dirt Corps / Trek2:48.66612.39s
 7th306Jonathan ALLYN 310191Kent, WABig Tree Bikes / Evil Bikes2:50.24713.97s
 8th284Kevin LITTLEFIELD 311006Auburn, WABig Tree Bikes / Evil Bikes2:57.48821.21s
 9th288Nic RODGERS 101018Delta, BCDunbar Cycles3:02.56926.29s
 10th264Nicholas ANZALONE 309355Battleground, WA3:06.561030.29s
 11th480Kye REFVEM 365017Fall City, WADirt Corps3:17.611141.34s
 267Bret GILKEY 294889Woodinville, WAOne Ghost IndustriesDNS

Cat 1: 19-29 men  dialpad Finish spread

36 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st270Anthony LEONARDUZZI 303673Snoqualmie, WADeity / GHY / Marzocchi2:43.491-
emoji_events2nd210Victor SMITH 247722Anacortes, WAHidden Wave / Treelines2:45.3121.82s
emoji_events3rd402Lucas CHALCRAFTphoto_library 368537Bonney Lake, WAGHY2:49.1435.65s
 4th432Blake BRYANT 295176Sequim, WABroken Spoke Racing2:50.3646.87s
 5th600Alec WATTS 375721Cheney, WAA Dub2:54.27510.78s
 6th572Brent VAN FOSSEN 266975Alamo, CA2:54.87611.38s
 7th443Steven BAFUS 212136Moscow, IDMerican Radness2:55.87712.38s
 8th413Andrew FRINK 244580Redmond, WAMojo Wheels2:56.15812.66s
 9th291Tim WINTER Enumclaw, WATeam Dirt Boner2:56.24912.75s
 10th338Joseph SARR Port Townsend, WABroken Spoke2:56.731013.24s
 11th399Cameron HOEFER 302528Kenmore, WADirt Corps2:57.041113.55s
 12th348Ryan VAN NOY 338612Portland, WATLD2:58.481214.99s
 13th371Jeff MOCERI 344032Covington, WASick Day Racing2:59.691316.20s
 14th314Kris CHRISTENSEN 259558Kirkland, WAMojo Wheels2:59.721416.23s
 15th382Jesse RANSAVAGE 303895North Bend, WASick Day Racing / Vitalire3:00.661517.17s
 16th376Conner MISHALANIE 264407Kirkland, WAGrizzly Sports3:00.761617.27s
 17th202Doug HILL Gig Harbor, WA3:01.701718.21s
 18th379Clinton OVERMAN 292852Bellingham, WA3:02.081818.59s
 19th637Alexander PFIFFNER 303088Bend, OR3:02.361918.87s
 20th337Justin FELDHAUS 341050Mt. Vernon, WAFanatik Bike Co. / Roiba / Zipfizz3:02.572019.08s
 21st296Kyle HANLEY 295395Bellingham, WA3:03.832120.34s
 22nd474Andrew MARTIN 278048Tacoma, WADownhill Zone3:03.912220.42s
 23rd333Patrick FUNKphoto 230741Portland, ORHankbuilt3:04.092320.60s
 24th324Mac LAWS 291267Mountlake Terrac, e WAShuttle Nuts Racks3:05.542422.05s
 25th409Weylin ROSE 309935Seattle, WAMOD3:06.572523.08s
 26th363Tyler RAPP 272052Marysville, WADownwardlife.com go to site3:07.062623.57s
 27th599Chris SANCHEZ 375624Camas, WA3:07.162723.67s
 28th425Steve CETO 214392Seattle, WABig Tree Bikes3:08.122824.63s
 29th619Alex William FLOYD 289645Spokane, WAPurple Unicorn / The Bike Hub3:09.052925.56s
 30th482Nolan RICHARDS 338330Sammamish, WADWB3:09.343025.85s
 31st493Bryan KIEFFER 100849Puyallup, WATeam Psycho3:11.463127.97s
 32nd354Steve TAUSCHECK 236508Anacortes, WA3:12.103228.61s
 33rd303Matt SLOAN 357760Portland, OR3:13.763330.27s
 34th494Jess KIEFFER 100850Sumner, WAPyscho3:38.993455.50s
 242Lloyd SMITH 249176Portland, ORProject 529DNF
 274Curtis HOFFMAN Kirkland, WABikesale.com go to siteDNS

Cat 1: 30-39 men  dialpad Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st235Adam WRIGHT (1980) Glacier, WATreelines2:50.921-
emoji_events2nd287Nate SPENCER 348496Maple Valley, WASick Day Racing2:54.5123.59s
emoji_events3rd481Scott KEMPphoto 191554Shoreline, WACounty Law / gravity2:57.0136.09s
 4th349Tyler BATES 181028Seattle, WADefend Stevens Pass2:57.7646.84s
 5th517Colin MCCARTHY 169640Eugene, ORRoots Racing3:00.2259.30s
 6th643Taylor BLOY CAN19811107Maple Ridge, BCHayes Bicycle Group3:06.57615.65s
 7th416Jeff REES 93452Spokane, WAThe Bike Hub Racing3:06.84715.92s
 8th332Killian FUNK 265538Portland, OR3:13.77822.85s
 9th359Tobin FOULKE 344096Bothell, WAKirkland Bicycle / Xfusion3:14.47923.55s
 10th626Mitch MCDOUGALL Port Angeles, WA3:20.561029.64s
 11th266Gordon LECKIE 214400Vancouver, WABad Monkey Bikes3:24.401133.48s
 12th173Roger MURPHY 267175Portland, OR3:37.041246.12s
 526Ben DIXON 164690Issaquah, WADNS
 -Charlie SHIVEL 352842Portland, WAStumptown Wrecking CrewDNS
 642Russ WARRICK Seattle, WADownhill ZoneDNS

Cat 1: 40+ men  dialpad Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st286Bryan CONNOLLY 85868Kent, WASick Day Racing / Specialized / TLD2:58.781-
emoji_events2nd420Mike ESTES 263896Hood River, OR5ten / Cove / gravity2:59.9621.18s
emoji_events3rd255Robert CASTILLO 374784Seattle, WADas Rad Haus / Stevens Pass Bike Park3:00.8332.05s
 4th271Shawn FOLEY 326008Snoqualmie, WAMOD3:03.1344.35s
 5th258Todd OLSON 163220Welches, ORBrashers / Krunkshok3:06.2057.42s
 6th330Jerry SOUTHWORTH 293597Black Diamond, WA3:08.5569.77s
 7th282Brad DELZER Gresham, ORShiloh Bike Repair3:12.30713.52s
 8th647Brad WATT 199561Cornelius, OR3:15.95817.17s
 9th545Darrell JAMIESON 230745La Center, WAYeti3:16.59917.81s
 10th261Dugan CRITTENDEN 329210Seattle, WADirty Deeds3:18.531019.75s
 11th241George SMITH (west) 258930Longview, WAProject 529 / Spy3:52.681153.90s

Hardtail men  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st1480Kye REFVEM Fall City, WADirt Corps3:11.561-
emoji_events2nd1213Jay GORE 13725WA3:40.02228.46s

Cat 2: 0-14 boys  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st564Eric HARVEY Carnation, WADirt Corps2:49.261-
emoji_events2nd212Ben GORE Mercer Island, WADirt Corps2:52.1822.92s
emoji_events3rd237Shane COOK Lake Oswego, ORLumberyard2:59.2539.99s
 4th207Josh GIBB 375690Redmond, WA3:01.52412.26s
 5th544Chase JAMIESON La Center, WAYeti3:15.26526.00s

Cat 2: 15-18 boys  dialpad Finish spread

14 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st268Joshua RANDALL Redmond, WAEVS Sports / Gamut / Thunder Creek Racing2:39.581-
emoji_events2nd365Stuart GOLD Redmond, WADAY1 Energy Drink / Gerks Ski & Cy2:42.9823.40s
emoji_events3rd205Jacob CARMICHAEL 343998Bellevue, WA2:46.2736.69s
 4th300Riley DAVIS Mukilteo, WA2:48.5148.93s
 5th305Alex WYNAKOS Monroe, WA2:50.13510.55s
 6th577Emmet WILLIAMS Snoqualmie, WADirt Corps2:51.51611.93s
 7th184Silas HARRISON Issaquah, WA2:56.39716.81s
 8th483Jon STEINBIS Sammamish, WAG.H.Y. Bikes2:56.53816.95s
 9th226Zachary JONES Covington, WA2:56.74917.16s
 10th187Jacob HAUGSTAD 375434Edmonds, WA3:02.771023.19s
 11th607Clark GREEN Port Angeles, WABike Garage3:13.901134.32s
 12th646Jack CASEY 101392North Vancouver, BCC4 Racing / Race Face / Steed Cycles3:19.671240.09s
 13th183Jasper WESSELMAN Issaquah, WA3:26.681347.10s
 648Garrett SHIVELY Belleuve, WASichards, Wurke and DunterDNS

Cat 2: 19-29 men  dialpad Finish spread

24 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st645Kevin FEATHER 100795Langley, BCLifecycles2:31.471-
emoji_events2nd433Justin FERNANDES Richland, WA2:39.6528.18s
emoji_events3rd200Brian SAHLIN Auburn, WA2:39.9638.49s
 4th201Cory YALOWICKI Lynnwood, WA2:40.0948.62s
 5th638Chris YOUNG Renton, WASick Day Racing2:40.5459.07s
 6th407Kyle VASSEUR Seattle, WAAlki Bike and Board2:40.8569.38s
 7th394Brian DAVISON Bellingham, WA2:41.3379.86s
 8th279Dillon THIGPEN USA19900322Ashland, ORBear Creek Bicycle2:43.35811.88s
 9th639Jared LYNCH Whitefish, MT2:45.93914.46s
 10th182Sean KENDALL 294021Bend, OR2:46.881015.41s
 11th535Mike LAWLESS Mukilteo, WAgravity2:48.031116.56s
 12th315Brian FLYNN 375030Mukilteo, WA2:50.781219.31s
 13th404Jeremy SOLTOW Seattle, WAAlki Bike and Board2:51.371319.90s
 14th634Kenneth BIRKELAND Anacortes, WATreelines2:52.971421.50s
 15th395Evan JOHNSON Bellingham, WA2:53.031521.56s
 16th232Dan ZELLER Snohomish, WA2:55.661624.19s
 17th516Austin LARSON Veneta, ORRoots Racing2:56.931725.46s
 18th188Ian REHM Seattle, WAAlki Bike and Board3:01.401829.93s
 19th245Brett PORTER 366895Camano Island, WA3:01.951930.48s
 20th175Adam OBST Richland, WA3:02.042030.57s
 21st335Blake LYTLE 367539Sammamish, WAOne Ghost Industries3:03.282131.81s
 22nd191George HATFIELD Gresham, ORFall Line / Marzocchi3:05.132233.66s
 23rd319Matt RITTER Renton, WAGHY3:07.642336.17s
 24th415Will MASK Sedro-Woolley, WA3:09.562438.09s

Cat 2: 30-39 men  dialpad Finish spread

21 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st479Jason QUEEN Port Townsend, WABroken Spoke2:46.121-
emoji_events2nd447Teague BARRINGER Covington, WASick Day Racing2:47.1621.04s
emoji_events3rd388Daniel FALCONI 376787Bellevue, WA2:49.8033.68s
 4th448Rory MCLEOD Seattle, WASick Day Racing2:50.0543.93s
 5th247Brett COOPER Everett, WAM.O.D.2:50.4154.29s
 6th597Duke PAKDEE Bellingham, WADropNZone.com go to site2:52.0365.91s
 7th476Tristyn DUERR 265439Snohomish, WAMOD2:52.4176.29s
 8th294Paul SCHMIERER Poulsbo, WABroken Spoke Racing2:53.0186.89s
 9th405Ray DOTTERER Seattle, WAAlki Bike Company / Nuun2:53.0296.90s
 10th190Adam SCHOEFFER Seattle, WA2:55.00108.88s
 11th176Ryan HICKS Portland, OR2:55.07118.95s
 12th186Ben CARNEY Seattle, WA3:01.971215.85s
 13th318Garth GOURLEY Port Townsend, WABroken Spoke Racing3:02.651316.53s
 14th317Michael NASELOW Seattle, WASquirrel Patrol3:03.541417.42s
 15th185Orion WATSON Burien, WA3:04.421518.30s
 16th558Mitch FALKNER 371031Camano Island, WA3:09.501623.38s
 17th325William PORTER Lynnwood, WA3:10.171724.05s
 18th179Rodney HASTY West Linn, ORTribe503.com go to site3:15.301829.18s
 19th181Jesse GRIFFEN Bellingham, WA3:44.611958.49s
 469Jason WILLAFORD Woodinville, WADNF
 574Tanner HENSLEY Vancouver, WADNS

Cat 2: 40-49 men  dialpad Finish spread

17 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st412Andrew CLARKE Redmond, WAMy Wifes Visa2:46.911-
emoji_events2nd215Jim MCCRACKEN Snoqualmie, WADirt Corps / Gregg's / Trek2:50.3023.39s
emoji_events3rd640Glen ROLFE Sammamish, WA2:51.4734.56s
 4th362Justin SELF Olympia, WABike Garage / Bike Tech2:52.5245.61s
 5th251Jeffrey LANE Seattle, WABig Tree Bikes2:52.6255.71s
 6th326Preston PETERSON Kirkland, WAEvergreen Mountain Bike Alliance2:56.3869.47s
 7th265Eddie ANZALONE Battleground, WA2:57.16710.25s
 8th308Ralph HAVENS Seattle, WA2:57.50810.59s
 9th204Brian STILL 362255Renton, WA3:03.95917.04s
 10th222Jim DENISON Seattle, WAThe Jim Army3:04.391017.48s
 11th340Joel LAVIN Seattle, WA3:06.121119.21s
 12th336Scott BOGGS Snoqualmie, WA3:08.821221.91s
 13th347Dan NELSON Olympia, WADWB / Skalpem Design3:24.011337.10s
 14th213Jay GORE 13725Mercer Island, WA3:29.621442.71s
 15th440Paul GLOWLAN 122001Junction City, OR3:40.031553.12s
 322L.J. MCALLISTER 343778Everett, WAJT RacingDNS
 442Wade MCGIFFORD Olympia, WADNS

Cat 2: 50+ men  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st555Bill KIEFFER 19075Puyallup, WATeam Psycho3:04.671-
emoji_events2nd378Dan OVERMAN 118584Bellingham, WA3:21.47216.80s

Cat 3: 0-14 boys  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st475Andrew SEMANSKEE Snohomish, WAMOD3:45.571-
emoji_events2nd353Conrad GOLD Redmond, WADAY1 Energy Drink / Gerks Ski & Cy3:48.7923.22s
emoji_events3rd172Sam BURGESS Bellevue, WA4:10.78325.21s
 4th170Ethan LIEB Bellevue, WA4:25.87440.30s
 5th194Ezra NORTHERN 6:05.3752:19.80
 6th214Zach MCCRACKEN Snoqualmie, WADirt Corps / Gregg's / Trek9:52.5866:07.01

Cat 3: 15-18 boys  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st631Trevor ALTIZER Kirkland, WA3:29.871-
emoji_events2nd594Jacob HANCOCK 368924Camas, WA3:43.90214.03s
emoji_events3rd281Kevin SINFIELD Woodinville, WA3:58.97329.10s

Cat 3: 19-39 men  dialpad Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st239Eric VAN STEEN Seattle, WA3:38.431-
emoji_events2nd478Aaron RICHTER 356783Seattle, WA3:47.3628.93s
emoji_events3rd301Nick FELURE 376388Shoreline, WA3:52.44314.01s
 4th345Ben AGOSTO Lacey, WAGreenline Six3:52.96414.53s
 5th649Ian WILSON (19) Olympia, WABike Garage / Bike Tech3:59.82521.39s
 6th650Josh HARVEY Issaquah, WA4:08.23629.80s
 7th636Edwin LEE Ashland, OR4:08.64730.21s
 177Troy WHEATLEY Camano Island, WADNS
 231Cody BRUINSMA Everett, WADNS
 403Kyle JOHNSON (19+) Ellensburg, WARespect My RegionDNS

Cat 3: 40+ men  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st171Tim LIEB Bellevue, WA4:01.441-
emoji_events2nd269David RANDALL Redmond, WAThunder Creek Racing4:07.5026.06s
emoji_events3rd189Mike WYNAKOS Monroe, WA4:11.1339.69s
 4th280Ken SINFIELD Woodinville, WA4:46.05444.61s

 

 

Pro women  dialpad Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st151Holly FENIAKphoto_library 100955Sechelt, BCCove / GoPro / Kranked / Shimano2:49.131-
emoji_events2nd153Miranda MILLERphoto CAN19900302Garibaldi Highland, BCSanta Cruz / SRAM2:55.5426.41s
emoji_events3rd160Jaime HILL 101154Pemberton, BCCCN / Santa Cruz / TLD3:07.37318.24s
 4th150Jaime REES 228046Spokane, WALoeka / The Bike Hub Racing3:11.63422.50s
 5th157Danice UYESUGI 377269North Vancouver, BCCCN / Intense3:20.51531.38s
 6th165Margaret GREGORY 290852Redlands, CADon's Bikes3:23.24634.11s
 7th156Michelle WEEKLYphoto 320612Bellingham, WADeity / Fanatik Bike Co. / Shuttle Nuts Bike Racks3:29.04739.91s
 8th155Karen O'CONNELLphoto 312430Seattle, WADirt Corps / Gregg's Cycles / Trek3:29.28840.15s
 9th152Emily SMITH 319714Bellingham, WADevinci / Fanatik Bike Co. / TLD3:51.1391:02.00

Cat 1 women  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st272Adrian HOPKINS 362102Snoqualmie, WAMOD3:25.351-
 203Roxanne CANENT 275026Lafayette, CAWrench ScienceDNS

Cat 2 women  dialpad Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st644Aja PHILP Chilliwack, BC2:57.911-
emoji_events2nd613Jamie SAGE Vaughn, WA3:10.92213.01s
emoji_events3rd299Katie JACKSON Seattle, WASturdy Bitch Racing3:11.95314.04s
 4th250Adrienne BEE LANE Seattle, WASturdy Bitch Racing3:13.80415.89s
 5th428Ruth THOMAS Bellevue, WA3:19.55521.64s
 6th641Corinna BOLENDER Sammamish, WA3:23.73625.82s
 7th548Lacy KEMPphoto Shoreline, WACounty Law3:25.46727.55s
 8th562Karina MAGRATH 291034Seattle, WAMerican Radness3:33.10835.19s
 9th327Leigh WOODY Seattle, WASquirrel Patrol3:33.23935.32s
 10th385Kenzie WADE Whistler, BC3:38.321040.41s
 11th192Christy OTT Welches, OR3:38.531140.62s
 12th193Summer NORTHERN Port Angeles, WA3:38.751240.84s
 13th178Jane MAUSER Seattle, WA3:42.261344.35s
 14th329Yvonne GILLETTE Black Diamond, WA3:52.391454.48s
 15th343Rachel DELATEUR 9108Tumwater, WAFriends of Capitol F / Greenline Six4:54.49151:56.58

Cat 3 women  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st606Stacey BECKMAN Olympia, WABike Garage / Bike Tech4:24.351-
emoji_events2nd635Kirsten FORS Anacortes, WATreelines4:27.8323.48s
emoji_events3rd240Darcie GRAY Seattle, WA4:27.9933.64s
 4th224Debora SCHWARTZ Bothell, WA4:28.1443.79s
 5th344Merrie SCHULTZ Lacey, WAGreenline Six4:44.82520.47s
 6th180Trish GRIFFEN Bellingham, WA4:48.31623.96s
 7th174Kim BECKETT Portland, OR5:00.09735.74s
Renthal Cycling
Renthal Cycling
Chat with us