shopping_cart0Basketmenu

2012 NW Cup round 6 at Stevens Pass, WA

(2012 Grand Prix of MTB, Round 4)

view_listResults (256)photo_libraryPhotos (1)movieVideos (0)dialpadFinish spread

The original results are available at http://nwtechanddesign.com/nwcup/files/DH-Results-6-Overall.pdf

Results format By category

Gender Both

Pro men  dialpad Finish spread

32 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st7Luke STROBEL Issaquah, WAKenda / Pivot3:09.681-
emoji_events2nd51Mitch ROPELATO Ogden, WASPECIALIZED USA GRAVITY3:10.3220.64s
emoji_events3rd33Neko MULALLY Reading, PATrek3:10.4130.73s
 4th16Bryn ATKINSON Seattle, WANorco International3:11.1241.44s
 5th78Austin WARREN Alpine, CADRD Intense3:13.8654.18s
 6th5Cody WARREN Alpine, CADRD Intense3:14.6865.00s
 7th20Kirk MCDOWALL Anmore, BCCyclepath3:18.3578.67s
 8th284Kevin LITTLEFIELD Auburn, WABig Tree Bikes / Evil Bikes3:20.27810.59s
 9th1005Charlie SPONSEL Lake Oswego, ORDiamondback3:20.38910.70s
 10th1Kyle THOMAS Bellevue, WADiamondback3:21.101011.42s
 11th10Lars STERNBERG Bellingham, WATransition Bikes3:21.531111.85s
 12th1010Matt ORLANDO Gig Harbor, WACove / DNZ / NW Riders3:21.891212.21s
 13th6Alexander MCGUINNIS Bend, ORJim karn Racing3:23.821314.14s
 14th691Jonathan WIDEN Mammoth Lakes, CAFiveTen / TLD3:26.381416.70s
 15th13Robert RHALL Willow Creek, CACanfield Brothers3:27.721518.04s
 16th361Spencer BURBACK Boring, ORBike Gallery Mtn Corps3:27.971618.29s
 17th35Alan THOMPSON Salem, ORSantiam Bikes3:28.511718.83s
 18th24Keith THOMPSON Issaquah, WAWheel Sport EAST3:29.751820.07s
 19th2Eric LONEY Longview, WAProject 5293:30.251920.57s
 20th40Tyler GILSDORF Sammamish, WADownhill Zone Racing3:30.442020.76s
 21st25Tyler EARNHEART Bellingham, WADropNZone.com go to site3:32.002122.32s
 22nd98Willie HOBBS Whitefish, MOGreat Northern Cycles3:32.362222.68s
 23rd26Adam RANSAVAGE North Bend, WAHankbuilt Racing3:32.862323.18s
 24th82Nathan HOCH Snoqualmie, WABig Tree Bikes / Level Up MTB3:32.962423.28s
 24th677Chris CANFIELD Layton, WACanfield Brothers3:32.962423.28s
 26th724Zeb TINGEY Seattle, WABig Tree Bikes3:33.502623.82s
 27th42Joshua KAHN Ashland, ORAshland Mtn Adventures / Trek3:33.892724.21s
 28th23Matt PATTERSON Snoqualmie, WADirt Corps / Fox / Gregg's Cycles / TLD / Trek3:35.042825.36s
 29th717Boe MCGEE Bellevue, WA3:36.322926.64s
 30th1016Trevor PARSON Everson, WATransition Bikes3:52.183042.50s
 31st192Bradley KING Temecula, CADRD Intense4:27.53311:17.85
 32nd8Bradley BENEDICT Morgan Hill, WASPECIALIZED USA GRAVITY6:56.12323:46.44

Cat 1: 0-18 boys  dialpad Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st277Bas VAN STEENBERGEN Kelowna, BCCyclepath / Deity / Transition Bikes3:18.341-
emoji_events2nd490Cody KELLEY Riverton, UTSpecialized Gravity3:22.4224.08s
emoji_events3rd339Kole WETHERELL Clatskanie, ORProject 529 / Santa Cruz / SRAM3:25.2536.91s
 4th302Galen CARTER Salt Lake City, UTFox / Smith / TLD / Transition Bikes3:30.84412.50s
 5th306Jonathan ALLYN Kent, WABig Tree Bikes / Evil Bikes3:32.06513.72s
 6th267Bret GILKEY Woodinville, WAOne Ghost Industries3:37.19618.85s
 7th276Tom VAN STEENBERGEN Kelowna, BCTransition Bikes3:38.16719.82s
 8th205Jacob CARMICHAEL Bellevue, WA3:43.70825.36s
 9th480Kye REFVEM Fall City, WADirt Corps / Fox / Trek3:44.80926.46s
 10th264Nicholas ANZALONE Battleground, WA3:45.611027.27s
 11th236Corey CRAIG Washougal, WALumberyard3:53.361135.02s
 12th411Nikolas CLARKEphoto Redmond, WADeity / Dirt Corps / Fox / Trek4:22.74121:04.40
 262Joseph RAGER II Amboy, WARager Racing / SpyDNF

Cat 1: 19-29 men  dialpad Finish spread

30 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st210Victor SMITH Anacortes, WAHiddenwaves / Shuttlesnuts / Treelines3:24.471-
emoji_events2nd196Patrick HENNESSEY Leavenworth, WAAiki Bike and Board3:24.9520.48s
emoji_events3rd274Curtis HOFFMAN Kirkland, WABikesale.com go to site3:29.3334.86s
 4th616Ty HORTON Hood River, ORTeam Finger / Transition Bikes3:29.6045.13s
 5th124Kent BILLINGSLEY Missoula, MT3:30.0455.57s
 6th402Lucas CHALCRAFT Auburn, WADad Racing / GHY3:30.9366.46s
 7th604Eben KIEHL Redmond, WATeam Mukai3:33.0178.54s
 8th413Andrew FRINK Redmond, WAMojo Wheels3:33.7589.28s
 9th399Cameron HOEFER Woodinville, WADirt Corps3:36.30911.83s
 10th637Alexander PFIFFNER Bend, OR3:36.461011.99s
 11th270Anthony LEONARDUZZI Snoqualmie, WADeity / GHY / Marzocchi3:36.761112.29s
 12th348Ryan VAN NOY Portland, WATLD3:36.971212.50s
 13th443Steven BAFUS Kirkland, WAMerican Radness3:37.401312.93s
 14th285Alex COCCO Kirkland, WAUniversity of Oregon3:37.851413.38s
 15th314Kris CHRISTENSEN Kirkland, WAMojo Wheels3:38.991514.52s
 16th689Sean GOLLUB Victor, IDCanfield Brothers3:39.201614.73s
 17th337Justin FELDHAUS Bothell, WAFanatik Bike Co. / Zipfizz3:41.201716.73s
 18th376Conner MISHALANIE Kirkland, WAFanatik Bike Co.3:42.301817.83s
 19th296Kyle HANLEY Bellingham, WADNZ3:45.011920.54s
 20th474Andrew MARTIN Tacoma, WADownhill Zone3:46.192021.72s
 21st432Blake BRYANT Sequine, WABroken Spoke Racing3:46.502122.03s
 22nd425Steve CETO Seattle, WABig Tree Bikes3:47.022222.55s
 23rd333Patrick FUNK Portland, WAHankbuilt3:47.392322.92s
 24th382Jesse RANSAVAGE North Bend, WASick Day Racing3:48.432423.96s
 25th354Steve TAUSCHECK Anacortes, WA3:51.782527.31s
 26th371Jeff MOCERI Covington, WASick Day Racing / Specialized / TLD3:52.012627.54s
 27th482Nolan RICHARDS Sammamish, WADWB3:56.372731.90s
 28th324Mac LAWS Mountlake Terrace, WA4:07.822843.35s
 29th493Bryan KIEFFER Puyallup, WATeam Psycho4:11.412946.94s
 30th379Clinton OVERMAN Bellingham, WA4:27.52301:03.05

Cat 1: 30-39 men  dialpad Finish spread

16 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st110Jason BLANCHARD Portland, OR3:32.951-
emoji_events2nd487Nate SPENCER Maple Valley, WA509 / Center Cycle / Sick Day3:38.3825.43s
emoji_events3rd235Adam WRIGHT (1980) Glacier, WAHidden Wave / Treelines3:38.9335.98s
 4th372Sam LARSON Sacremento, WASick Day Racing3:39.0946.14s
 5th481Scott KEMP Shoreline, WACounty Law / gravity3:39.7056.75s
 6th349Tyler BATES Seattle, WADefend Stevens Pass3:40.7067.75s
 7th416Jeff REES Spokane, WAThe Bike Hub3:41.7378.78s
 8th643Taylor BLOY Calgary, ABAnswer / Hayes / Manitou / sun ringle3:41.9288.97s
 9th709Tom FORD Leavenworth, WASPBP Trail Crew3:42.1699.21s
 10th406Frank ROBBINS Kirkland, WAKirkland Bicycle3:46.151013.20s
 11th723Andrew KNOTT Enumclaw, WADirty Birds3:46.461113.51s
 12th320Travis ERICKSON Seattle, WAGohuckyourself.com go to site4:03.341230.39s
 13th263Joseph RAGER Amboy, WARager Racing4:04.051331.10s
 14th469Jason WILLAFORD Woodinville, WADirty Birds4:07.101434.15s
 526Ben DIXON Issaquah, WADNS
 710Shane MCNULTY Bishop, CADNS

Cat 1: 40+ men  dialpad Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st331Michael DILL Seattle, WAChicas Muertas3:38.981-
emoji_events2nd286Bryan CONNOLLY Kent, WASick Day Racing / Specialized / TLD3:40.3721.39s
emoji_events3rd255Robert CASTILLO Seattle, WADas Rad Haus / Stevens Pass Bike Park3:42.7333.75s
 4th697Lance CANFIELD Victor, WACanfield Brothers3:44.6545.67s
 5th271Shawn FOLEY Snoqualmie, WAMOD3:47.3058.32s
 6th676Jim KARN Bend, OR3:47.4768.49s
 7th330Jerry SOUTHWORTH Ravendale, WA3:48.0979.11s
 8th420Mike ESTES Beaverton, WACove / FiveTen / gravity3:48.1289.14s
 9th258Todd OLSON Welches, ORJim karn Racing3:49.46910.48s
 10th241George SMITH (west) Longview, WAProject 5294:20.881041.90s
 707Spencer SANTENELLO Deming, WADNZ / Shuttle Nuts Bike Racks / TreelinesDNF
 -Rocky CROCKER Wenatchee, WATeam WAR (Wenatchee Area Racers)DNS

Hardtail men  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st523Lance HEIM Burien, WADirt Corps5:33.991-
emoji_events2nd213Jay GORE Mercer Island, WADirt Corps5:52.74218.75s

Cat 2: 0-14 boys  dialpad Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st563Ben JOHANSEN Welches, ORShiloh Bike / Xfusion5:04.521-
emoji_events2nd237Shane COOK Lake Oswego, WALumberyard5:12.1327.61s
emoji_events3rd564Eric HARVEY Carnation, WADirt Corps5:15.39310.87s
 4th207Josh GIBB Redmond, WA5:23.02418.50s
 5th544Chase JAMIESON Lacenter, WAYeti5:28.32523.80s
 6th172Sam BURGESS Bellevue, WA5:29.45624.93s
 7th439Scott FUNSTON Black Diamond, WA5:31.21726.69s
 212Ben GORE Mercer Island, WADirt CorpsDNF

Cat 2: 15-18 boys  dialpad Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st365Stuart GOLD Redmond, WADay 1 Energy / Gerks Ski & Cycle4:49.011-
emoji_events2nd268Joshua RANDALL Redmond, WADay 1 Energy / Gamut / GoPro4:56.4227.41s
emoji_events3rd334Takoda CRAWFORD Coombs, BCRace Face GR / Smith4:57.9438.93s
 4th226Zachary JONES Covington, WABank of Mom and Dad4:59.28410.27s
 5th183Jasper WESSELMAN Issaquah, WA5:02.22513.21s
 6th305Alex WYNAKOS Monroe, WAWynakos Machine5:04.70615.69s
 7th658Nick DAMM Rhododendron, OR5:08.10719.09s
 8th716Brian DEMAREST Leavenworth, WA5:09.29820.28s
 9th577Emmet WILLIAMS Fall City, WADirt Corps5:10.14921.13s
 10th631Trevor ALTIZER Kirkland, WABank of Mom & Dad5:10.401021.39s
 11th653Kasper DEAN Olympia, WABroken Spoke5:12.261123.25s
 12th690Ben MACMILLAN Snoqualmie, WADirt Corps5:14.251225.24s
 13th252Chase SMITH Fife, WABig Tree Bikes5:32.151343.14s

Cat 2: 19-29 men  dialpad Finish spread

17 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st726Nicholas FREEDMAN Seattle, WAClub Roost4:48.951-
emoji_events2nd433Justin FERNANDES Pasco, WA4:49.9120.96s
emoji_events3rd232Dan ZELLER Snohomish, WAMOD4:50.3931.44s
 4th394Brian DAVISON Bellingham, WA4:54.1645.21s
 5th571Jack HOOBLER Monroe, WADeity / Green Machine Bik / Marysville Bike Shop4:55.3556.40s
 6th706Anthony WILLIAMS Spokane, WA5:03.20614.25s
 7th731Tim STATON Seattle, WATim's Bike Shop5:05.34716.39s
 8th735Ian MORGAN Wenatchee, WA5:07.92818.97s
 9th315Brian FLYNN Mukilteo, WA5:08.19919.24s
 10th245Brett PORTER Camano Island, WA5:08.411019.46s
 11th424R.J. WATTLES Seattle, WAProject 5295:08.501119.55s
 12th725John GALLEGOS Cheney, WAGonzaga University5:09.521220.57s
 13th319Matt RITTER Renton, WAGHY5:10.051321.10s
 14th201Cory YALOWICKI Lynnwood, WA5:13.221424.27s
 15th711Kevin MELL Mountlake Terrace, WA5:27.791538.84s
 16th419Joseph SCHINDLER Woodinville, WA5:30.581641.63s
 693Nick MILLER University Place, WADNS

Cat 2: 30-39 men  dialpad Finish spread

21 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st694Daniel GRIJALVA Portland, OR4:55.371-
emoji_events2nd624Dave CARR Hood River, WA4:57.6022.23s
emoji_events3rd448Rory MCLEOD Seattle, WASick Day Racing4:58.2632.89s
 4th360Raul ATENCIO Portland, ORBike Gallery Mtn Corps5:00.8045.43s
 5th574Tanner HENSLEY Vancouver, WACrockett Brewing CO.5:01.7156.34s
 6th447Teague BARRINGER Covington, WASick Day Racing5:01.8166.44s
 7th667Kris MELTON Leavenworth, WA5:02.3476.97s
 8th479Jason QUEEN Port Townsend, WABroken Spoke5:02.7287.35s
 9th733Shawn STABEROW Snohomish, WA5:04.4199.04s
 10th325William PORTER Lynnwood, WADWB5:05.14109.77s
 11th476Tristyn DUERR Snohomish, WAMOD5:06.731111.36s
 12th357Andrew PICKERING Woodinville, WADirty Birds5:11.451216.08s
 13th247Brett COOPER Everette, WAMOD5:11.801316.43s
 14th294Paul SCHMIERER Poulsbo, WABroken Spoke Racing5:12.201416.83s
 15th722William TRICE Seattle, WA5:16.001520.63s
 16th318Garth GOURLEY Port Townsend, WABroken Spoke Racing5:18.311622.94s
 17th317Michael NASELOW Seattle, WASquirrel Patrol5:22.961727.59s
 18th397Dustin ROGERS Snoqualmie, WADeity / Dirt Corps / Gregg's Cycles / Trek10:44.31185:48.94
 736Frans BLOOM Sammamish, WADirty BirdsDNF
 579Pip MASION Seattle, WADWBDNS
 696Daniel COMITO Seattle, WADNS

Cat 2: 40-49 men  dialpad Finish spread

17 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st412Andrew CLARKE Redmond, WAMy Wifes Visa5:04.171-
emoji_events2nd251Jeffrey LANE Seattle, WABig Tree Bikes5:05.9321.76s
emoji_events3rd215Jim MCCRACKEN Snoqualmie, WADirt Corps / Gregg's / Trek5:08.8534.68s
 4th721Scotty WARNER North Bend, WADWB5:10.2246.05s
 5th265Eddie ANZALONE Battle Ground, WA5:10.6856.51s
 6th322L.J. MCALLISTER Everett, WAJT Racing5:10.9866.81s
 7th536Chad PARSON Everson, WAParson Bros Racing5:12.2278.05s
 8th680Nolan BYERS Seattle, WA5:15.32811.15s
 9th204Brian STILL Renton, WA5:15.56911.39s
 10th336Scott BOGGS Snoqualmie, WA5:15.811011.64s
 11th580Andy VOIGHT Seattle, WADWB / Recycled Cycles5:18.571114.40s
 12th1213Jay GORE Mercer Island, WADirt Corps5:35.851231.68s
 13th209Todd MCCARTHY Portland, ORKali / Lumberyard / Teva5:39.791335.62s
 14th718Jason TUTTLE Maple Valley, WAGHY5:41.661437.49s
 15th440Paul GLOWLAN Junction City, OR5:54.621550.45s
 347Dan NELSON Olympia, WADWB / Recycled CyclesDNS
 701James DYMENT Snohomish, WADNS

Cat 2: 50+ men  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st714Bruce BIBBINS Bothell, WAPenguin Ski Club5:14.151-
emoji_events2nd555Bill KIEFFER Puyallup, WATeam Psycho5:17.4923.34s
emoji_events3rd378Dan OVERMAN Bellingham, WA5:36.37322.22s
 4th307Daniel ALLYN Kent, WA5:36.76422.61s
 5th206Rick GALE Zigzag, OR5:42.72528.57s
 -Randy EARLE Tacoma, WAFlyin FossilsDNS

Cat 3: 0-14 boys  dialpad Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st678Bailey VILLALOVOS Lynnwood, WA5:13.841-
emoji_events2nd170Ethan LIEB Bellevue, WA5:18.8425.00s
emoji_events3rd475Andrew SEMANSKEE Snohomish, WAMOD5:23.0539.21s
 4th353Conrad GOLD Redmond, WADay 1 Energy / Gerks Ski & Cycle5:30.68416.84s
 5th214Zach MCCRACKEN Snoqualmie, WADirt Corps / Gregg's / Trek5:36.12522.28s
 6th712Colton WIERSUM Anacortes, WAEncompass Accounting5:52.20638.36s
 7th699Andre STROM Whitefish, MTBlackwolf Racing6:11.07757.23s
 8th700Kyle STROM Whitefish, MTBlackwolf Racing10:22.0385:08.19

Cat 3: 15-18 boys  dialpad Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st728Samuel MCMAIN Friday Harbor, WA4:57.831-
emoji_events2nd140Brandon WAMPLER Snohomish, WAMOD5:16.10218.27s
emoji_events3rd253George LANGER-STEGER Shoreline, WA5:20.62322.79s
 4th687Eddie PONCE Bellingham, WA5:24.31426.48s
 5th281Kevin SINFIELD Woodinville, WAKirkland Bicycle5:37.32539.49s
 6th727Bela BOYD Friday Harbor, WA5:40.83643.00s
 7th715Tyler LOEBER Snohomish, WA5:49.74751.91s
 8th145Ian ROBINSON Auburn, WAMom & Dad5:51.91854.08s
 703Daniel SAUNDERS Oak Harbor, WADNS

Cat 3: 19-39 men  dialpad Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st729Victor CAPRON Friday Harbor, WA4:48.201-
emoji_events2nd732Jed MURPHEY Ronald, WA4:52.8924.69s
emoji_events3rd301Nick FELURE Shoreline, WA5:09.06320.86s
 4th679Jerry VILLALOVOS Lynnwood, WA5:13.18424.98s
 5th695Chris SHONE Everett, WA5:14.12525.92s
 6th719Philip SCHNEIDER Seattle, WA5:18.05629.85s
 7th231Cody BRUINSMA Everett, WA5:24.42736.22s
 8th734Chris BUCKLEY Mill Creek, WA5:44.61856.41s
 9th576Chris SINFIELD Woodinville, WAKirkland Bicycle5:59.3091:11.10
 478Aaron RICHTER Seattle, WADWBDNS
 650Josh HARVEY Issaquah, WADNS
 702Nathan SAUNDERS Oak Harbor, WADNS

Cat 3: 40+ men  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st171Tim LIEB Bellevue, WA5:18.341-
emoji_events2nd269David RANDALL Redmond, WAThunder Creek Racing5:31.43213.09s
emoji_events3rd189Mike WYNAKOS Monroe, WA5:41.54323.20s
 4th522David WIKTORSKI Seattle, WASecond Ascent Cycles / Team Toxic5:43.45425.11s
 5th280Ken SINFIELD Woodinville, WAKirkland Bicycle6:24.0951:05.75
 692Dan MILLER (cat3) University Place, WADNS
 -J.T. NELSON Wenatchee, WADNS

 

 

Pro women  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st150Jaime REES Spokane, WALoeka / The Bike Hub3:46.661-
emoji_events2nd158Britney WHITE Bellingham, WATransition Bikes3:50.8524.19s
emoji_events3rd161Lauren DANEY Stafford, VADRD Intense3:53.8437.18s
 4th21Katie HOLDEN Scotts Valley, CASpecialized / SRAM4:01.85415.19s
 5th155Karen O'CONNELL Seattle, WADirt Corps / Gregg's Cycles / Trek4:12.03525.37s
 6th708Cassandra STAMM Carnation, WA4:20.88634.22s

Cat 1 women  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st272Adrian HOPKINS Snoqualmie, WAMinistry of Descent (MOD)4:02.171-
emoji_events2nd644Aja PHILP Chilliwack, BC4:03.2021.03s
emoji_events3rd298Gretchen NELSON Seattle, WAChicas Muertas4:09.4737.30s
 4th822Anita HANNON Deming, WAHidden Wave / Treelines4:24.98422.81s
 5th720Kat SWEET Kenmore, WADirt Corps / Gregg's Cycles / Sweetlines4:28.04525.87s

Cat 2: 0-18 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st615Adrianna MOROZ Black Diamond, WA5:35.571-
 704Ama HARTMAN Leavenworth, WAStevens Pass Bike ParkDNF

Cat 2: 19+ women  dialpad Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st613Jamie SAGE Vaughn, WA5:23.171-
emoji_events2nd671Jennifer TELL Bothell, WAMOD5:33.20210.03s
emoji_events3rd250Adrienne BEE LANE Seattle, WASturdy Bitch Racing5:33.74310.57s
 4th299Katie JACKSON Seattle, WASturdy Bitch Racing5:35.61412.44s
 5th428Ruth THOMAS Bellevue, WA5:36.69513.52s
 6th355Tori BROUGHTON Bellingham, WA5:37.46614.29s
 7th384Mccall SCHILLING Bellingham, WALumberyard Racing5:40.78717.61s
 8th670Cherish FOX Anacortes, WA5:42.89819.72s
 9th130Kirsten FORS Anacortes, WATreelines5:55.27932.10s
 10th327Leigh WOODY Seattle, WASquirrel Patrol6:01.981038.81s
 11th329Yvonne GILLETTE Black Diamond, WA6:16.941153.77s
 343Rachel DELATEUR Tumwater, WAFriends of Capital Forest / Greenline SixDNS
 705Kristi PRUITT Woodinville, WADNS

Cat 3: 0-18 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st389Liberty SOUTHWORTH Black Diamond, WA7:48.791-
emoji_events2nd664Katie SINFIELD Woodinville, WAKirkland Bicycle11:34.5323:45.74

Cat 3: 19+ women  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Area Sponsors Race Diff
emoji_events1st240Darcie GRAY Seattle, WA5:46.661-
emoji_events2nd698Elaina KLEIN Whitefish, MTBlackwolf Racing6:05.92219.26s
emoji_events3rd224Debora SCHWARTZ Mill Creek, WA6:07.06320.40s
 4th713Sarah HOPKINS Seattle, WA7:44.8241:58.16
 5th396Lindsay ROGERS Snoqualmie, WA8:06.1052:19.44
Renthal Cycling
Renthal Cycling
Chat with us