Male: Elite Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Liam PANOZZO | 2:53.11 | - | ||
2nd | Chris PANOZZO | 3:03.82 | 10.7s | ||
3rd | Matt SWANN | 3:06.73 | 13.6s | ||
4th | Chris WHITELOCK | 3:07.64 | 14.5s | ||
5th | Samuel BROWNLIE | 3:08.55 | 15.4s | ||
6th | Alex SWANN | 3:08.86 | 15.7s | ||
7th | Jacob HUNTER | 3:09.57 | 16.4s | ||
8th | Dave HABICHT | 3:20.68 | 27.5s | ||
9th | Jai MOTHERWELL | 3:23.59 | 30.4s | ||
10th | Jared WILSON | 3:48.710 | 55.6s | ||
Ricky CLARKE | DNS | ||||
Matt CURRIE | DNS |
Male: Expert Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Luke DEWAR | 3:17.01 | - | ||
2nd | Shaun FORKE | 3:18.12 | 1.1s | ||
3rd | Thomas RIELLA | 3:19.23 | 2.2s | ||
4th | Lee ROUSU | 3:20.44 | 3.4s | ||
5th | Jeremy SHERWILL | 3:22.25 | 5.2s | ||
6th | Kendal JUDD | 3:24.96 | 7.9s | ||
7th | Cam OSIURAK | 3:25.77 | 8.7s | ||
8th | Brendan RUYS | 3:30.48 | 13.4s | ||
9th | Dale LECLUSE | 3:34.79 | 17.7s | ||
10th | Matt DUNSWORTH | 3:37.810 | 20.8s | ||
11th | Jhy DENHOLM | 3:43.811 | 26.8s | ||
12th | Jake LECLUSE | 3:44.812 | 27.8s | ||
13th | Harrison WEBB | 3:59.613 | 42.6s |
Male: Sport Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Adam DAVIS | 3:39.41 | - | ||
2nd | Andrew WELLS | 3:44.72 | 5.3s | ||
3rd | Michael DEBONO | 3:59.53 | 20.1s | ||
4th | Tim COVERDALE | 4:07.64 | 28.2s | ||
5th | Grant CROMBIE | 4:16.55 | 37.1s | ||
Josh BATTERTON | DNS | ||||
Simon MENNIE | DNS |
Male: Master Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Simon SHADE | 4:06.61 | - | ||
2nd | Craig PENGLASE | 4:13.52 | 6.9s | ||
3rd | Justin ARMSTRONG | 4:29.33 | 22.7s | ||
4th | Anthony HADENFELDT | 5:18.04 | 1:11.4 | ||
Peter BOEDE | DNS |
Male: Veteran Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Ben WATKINS | 3:20.21 | - | ||
2nd | John HUNTER | 3:35.42 | 15.2s | ||
3rd | Tristan PURSS | 4:13.33 | 53.1s | ||
David LEACH | DNS | ||||
Stephen SULLIVAN | DNS |
Male: U15 Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Darcy COUTTS | 4:40.11 | - | ||
2nd | Tom SNOWDON | 4:58.72 | 18.6s | ||
3rd | Baxter MAIWALD | 5:00.73 | 20.6s | ||
4th | Oliver GOODWIN | 5:10.44 | 30.3s | ||
5th | Ronan SHADE | 5:10.75 | 30.6s | ||
6th | Sam MACKLAN | 5:13.96 | 33.8s |
Male: U17 Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Tom PEELE | 3:20.01 | - | ||
2nd | Callum SAXBY | 3:23.42 | 3.4s | ||
3rd | Theo SHERIDAN | 3:24.53 | 4.5s | ||
4th | Michael ROBERTS (elt) | 3:28.14 | 8.1s | ||
5th | Aidan MAIR | 3:36.15 | 16.1s | ||
6th | Rowan KAYE | 3:47.36 | 27.3s | ||
7th | Isaac LENON | 3:50.57 | 30.5s | ||
8th | Luke HARDING | 3:53.98 | 33.9s | ||
9th | Will DOUGLAS | 4:27.79 | 1:07.7 |
Male: U19 Finish spread
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Aiden VARLEY | 2:59.21 | - | ||
2nd | Elijah MARINOV | 3:02.72 | 3.5s | ||
3rd | Damon COUTTS | 3:04.53 | 5.3s | ||
4th | Elliot WEBB | 3:09.74 | 10.5s | ||
5th | Oliver ZWAR | 3:12.25 | 13.0s | ||
6th | Xavier SLIWA | 3:14.06 | 14.8s | ||
7th | Angus JACKSON | 3:16.07 | 16.8s | ||
8th | Daniel WILSON | 3:19.88 | 20.6s | ||
Steve JOHNSON | DNS |
Female: Elite
Pos⇧ | Name | Run 1 | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|
1st | Lucy BRANDON | 4:32.81 | - |
Key: DNS - did not start DNF - did not finish DSQ - disqualified DNQ - did not qualify DNP - did not proceed NTR - no time recorded CUT - did not make the cut-off TBC - to be confirmed N/C - not classified