2014 NW Cup round 4 at Silver Star, BC

(2014 BC Cup, Round 4)
(2014 Dunbar Cycles Summer Series, Round 1)

view_listResults (291)photo_libraryPhotos (0)movieVideos (0)dialpadFinish spread

The original results are available at http://www.scribd.com/doc/234735386/Silver-Star-DH-2014

Results format By category

Gender Both

Elite men  dialpad View finish spread

38 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark110Troy BROSNAN Adelaide, Australia2:46.941-
bookmark235Luke STROBEL Issaquah, WAEvil Bikes2:55.8128.87s
bookmark33Dean TENNANT Saanichton, BCDunbar Cycles2:57.34310.40s
 45Nick GRIMM West Vancouver, BC2:57.73410.79s
 517Kirk MCDOWALL Anmore, BC2:57.81510.87s
 6307Guy GIBBS Hafrsfjord, NorwayRide It Out2:59.30612.36s
 72Adriano DIGIACINTO North Vancouver, BC3:00.76713.82s
 84Cameron PORTEOUS Vancouver, BC3:01.61814.67s
 933Robert STENSON Shoreline, WAPivot Cyclis3:02.17915.23s
 1034Jake GROB Kirkland, WA3:02.561015.62s
 1121Shelby SMITH Mount Pearl, NFL3:03.031116.09s
 126Aaron DOBIE Vancouver, BCDunbar Cycles3:03.211216.27s
 137Rob VENABLES Vancouver, BCDunbar Cycles3:03.451316.51s
 148Bryden RIGETS North Vancouver, BC3:04.251417.31s
 1515Kevin LITTLEFIELD Auburn, WA3:05.891518.95s
 169Cory BRUNELLE 150 Mile House, BC3:06.201619.26s
 1719Kip SHORTREED Brackendale, BC3:06.871719.93s
 1814Chris FIELD Worcester, UK3:07.011820.07s
 1922Trevor THEW Duncan, BCExperience Cycling Club3:07.371920.43s
 20282Evan BLACKWELL Calgary, ABThe Base Race Team3:07.672020.73s
 2129Victor SMITH Anacortes, WATeam Freehub3:07.902120.96s
 2236Cameron HOEFER Bottell, WAPivot3:08.242221.30s
 2331Daniel SIMS Vancouver, BCDunbar Cycles3:08.272321.33s
 2411Nikolas CLARKE Redmond, WA3:08.562421.62s
 2537Christopher MCDOWELL Calgary, ABWinSport Academy3:08.942522.00s
 2618Braeden ONCIUL Edmonton, AB3:10.682623.74s
 2723Kurtis WALTON Kamloops, BCBicycle Café3:10.912723.97s
 2838Spencer GRAF Kelowna, BCDissent Labs / Fox Head / Knolly Bikes3:13.572826.63s
 29302Keith THOMPSON Issaquah, WA3:13.942927.00s
 3027Matt ORLANDO Big Harbor, WAFreehub Mag / Transition Bikes3:14.993028.05s
 3116Garrett MACINTOSH Calgary, AB3:15.603128.66s
 3225Benjamin YEAGER Prince George, BCPrince George Cycling Club3:15.893228.95s
 3340Takoda CRAWFORD Coombs, BCArrowsmith Bikes / Race Face3:17.233330.29s
 3413Brandon DOUGLAS Williams Lake, BC3:20.033433.09s
 3512Nick CHAPPELL-MOSS Mission, BC3:27.073540.13s
 1Chris KOVARIK Deception Bay, BCDNS
 20Joshua SINCLAIR Revelstoke, BCDNS
 32Kyle THOMAS Bellevue, WADiamondbackDNS

Cat 1: 0-14 boys  dialpad View finish spread

3 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark194Finn ILES Whistler, BC3:05.931-
bookmark2262Alex AUGER Whistler, BCC4 Rider Training3:25.48219.55s
bookmark390Austin LANCASTER (cat1) Central Point, OR3:33.05327.12s

Cat 1: 15-18 boys  dialpad View finish spread

26 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark167Max SCHARF Salmon Arm, BCSkookum Cycle and Ski3:02.041-
bookmark293Henry FITZGERALD West Vancouver, BCCycling BC3:02.5520.51s
bookmark358Isaac MARANGONI Whistler, BC3:03.6031.56s
 464Nic RODGERS Delta, BCDunbar Cycles3:04.7242.68s
 561Kurt HEERING Delta, BC3:05.8653.82s
 654Louis MOLLETT Ashland, OR3:12.30610.26s
 763Kasper DEAN Olympia, WA3:13.17711.13s
 856Dillon MORRISON North Saanich, BCCove3:15.69813.65s
 9269Max LEYEN Chilliwack, BC3:15.96913.92s
 1053Luke CARROLL Florence, OR3:16.841014.80s
 11279Patrick LADYMAN Salmon Arm, BCKona / Skookum Cycle and Ski / Spank3:17.801115.76s
 1265Levi HARAPNUIK North Vancouver, BC3:18.271216.23s
 1362Nicholas COURT Duncan, BC3:18.591316.55s
 1466Lynden SANDY Kamloops, BCBicycle Café3:18.891416.85s
 15264Tom CUNDIFF North Vancouver, BC3:19.541517.50s
 16312Dylan HOOVER Vernon, BC3:20.221618.18s
 1760Sandy THOMPSON Williams Lake, BC3:22.541720.50s
 1857Kyle SHIMKO Beaumont, AB3:28.011825.97s
 19303Alex WYNAKOS Monroe, WA3:29.481927.44s
 2059Logan JOHNSON Calgary, AB3:31.082029.04s
 2150Chris BENNETT Calgary, AB3:31.262129.22s
 2255Eric KEEP Calgary, AB3:31.862229.82s
 2352Tristan KEEGAN Calgary, AB3:33.942331.90s
 51Daniel SHAW North Vancouver, BCDNS
 92Magnus MANSON Sechelt, BCDunbar CyclesDNS
 246Trevor ALTIZER Kirkland, WAAll Out RacingDNS

U15 boys  dialpad View finish spread

21 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1131Kendall MCLEAN Victoria, BCAFD Racing3:04.891-
bookmark2140Jessie MCAULEY Garibaldi Highlands, BC3:24.45219.56s
bookmark3134Kael MARKLE Sidney, BCCycling BC3:30.72325.83s
 4137Logan VAN EESTEREN Garibaldi Highlands, BCTeam Squamish3:33.77428.88s
 5132Jamal HASAN Pemberton, BC3:33.95529.06s
 6136Aidan CUTTING Abbotsford, BC3:35.61630.72s
 7133Joseph WITWICKI Coquitlam, BCC4 Rider Training3:35.95731.06s
 8141Keegan FRY Rossland, BC3:37.56832.67s
 9138Ben WALLACE North Vancouver, BC3:38.38933.49s
 10129Ian MILLEY Whistler, BC3:38.451033.56s
 11126Jackson PHILLIPS Kamloops, BCBicycle Café3:44.801139.91s
 12142Mason SEAWARD Williams Lake, BC3:47.131242.24s
 13130Colby BOLSTER Abbotsford, BC3:50.911346.02s
 14127Levi FEHLAUER Abbotsford, BC3:52.511447.62s
 15171Brad FIELDING Kamloops, BC4:03.521558.63s
 16139Aaron SIXSMITH Calgary, AB4:14.37161:09.48
 17294Riley GIBBS Pritchard, BCBicycle Café4:24.27171:19.38
 18125Paul HARROP Calgary, AB4:39.65181:34.76
 19135Parker WOOD Calgary, AB4:42.39191:37.50
 124Marcus CANT Kamloops, BCBicycle CaféDNS
 128Ethan LIEB Bellevue, WADNS

Cat 2: 0-14 boys  dialpad View finish spread

31 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1123Blake BUNTING Vancouver, BCC4 Rider Training3:15.841-
bookmark2112Sean SAMPSON North Vancouver, BC3:16.2220.38s
bookmark395Jesiah DYCK Abbotsford, BC3:17.4731.63s
 4105Jacob STEFIUK North Vancouver, BCCove3:19.2943.45s
 5236Pierson MCKIBBON Calgary, AB3:20.0254.18s
 6118Josh DZIWENKA Victoria, BC3:21.1565.31s
 7121Cole MOONEY North Vancouver, BCC4 Rider Training3:22.0176.17s
 8113Jacob HOWITT North Vancouver, BCC4 Rider Training3:22.8587.01s
 9120Caleb HARAPNUIK North Vancouver, BCCove3:27.28911.44s
 10102Max NUTINI Trail, BC3:28.001012.16s
 11104Caleb MOHAMED Calgary, AB3:28.291112.45s
 1299Joshua FULTZ-VEINOTTE Canmore, AB3:29.081213.24s
 13101Noah BIRKKJAER Calgary, AB3:29.561313.72s
 14265Ian CUNDIFF North Vancouver, BCCove3:34.331418.49s
 15108Jack AYRTON Calgary, AB3:37.331521.49s
 16109Matthew COETSER Airdrie, AB3:37.801621.96s
 17100Kyle O CARROLL Dublin, IR3:39.931724.09s
 18107Chet GOERZEN Kelowna, BC3:40.501824.66s
 19114Jack WILLISTON Kamloops, BC3:43.441927.60s
 2098David LEMIEUX Canmore, AB3:44.272028.43s
 21106Nelson KLEER Lee Creek, BCSkookum Cycle and Ski3:49.242133.40s
 22117Darian GRIFFIN Valemount, BC3:49.792233.95s
 23233Josh WIEBE Williams Lake, BC4:08.022352.18s
 24116Ryan MASCHEK Kelowna, BC4:08.902453.06s
 25240Nathan HARVEY Kamloops, BC4:25.00251:09.16
 110Braedon MCNICOL Calgary, ABDNF
 119Daniel FROESE North Vancouver, BCC4 Rider TrainingDNF
 122Tye WELSH-HICKS Kamloops, BCDNF
 103Jordan STAIRS Canmore, ABDNS
 97Christopher GREEHY North Vancouver, BCDNS
 111Willem ZWIERS North Vancouver, BCCoveDNS

Cat 2: 15-18 boys  dialpad View finish spread

25 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark179Sky DUNN-SARVIS Argenta, BC3:16.591-
bookmark273Carter PASCHINSKI Red Deer, AB3:18.6022.01s
bookmark378Ethan FOLKMANN North Vancouver, BC3:18.8432.25s
 488David SYMONS Anmore, BC3:26.2549.66s
 584Brad JANSEN Whistler, BC3:26.4559.86s
 6318Harry HEAD Squamish, BCTeam Squamish3:27.03610.44s
 785Adam WOODHOUSE Anmore, BC3:27.50710.91s
 8280Connor CARSON Golden, BCKHMR3:33.54816.95s
 972Bailey LARUSSON Kelowna, BCAtomic Racing Club / SORCE Bike Club3:34.28917.69s
 1075Marshall FUGLSANG Stony Plain, AB3:35.331018.74s
 1189Ian FRY Rossland, BC3:35.371118.78s
 1271Sam TOMKINS North Vancouver, BC3:35.441218.85s
 13286Wilson SCHULTZ Wetaskiwin, AB3:35.491318.90s
 14281Ryan LAROCQUE Richmond, BC3:37.491420.90s
 1580Josh STADNYK Salmon Arm, BCSkookum Cycle and Ski3:40.931524.34s
 1676Liam KAIN North Vancouver, BC3:44.031627.44s
 1777Jordan COLE Duncan, BCExperience Cycling Club3:44.231727.64s
 18299Nikita KARPOV North Vancouver, BC3:47.991831.40s
 1986Cameron HALLIDAY Langley, BC3:50.051933.46s
 20244Danny SPALDING Calgary, ABBase Race Team / Calgary Cycle3:50.742034.15s
 2187Mitch CORLESS Salmon Arm, BCSkookum Cycle and Ski3:53.592137.00s
 22248Jason REDDY Aldergrove, BCLoud Enterprise4:06.932250.34s
 2374Ben CROFT Airdrie, AB4:26.50231:09.91
 2483Callum CAMERON New Westminster, BC4:40.95241:24.36
 226Arron PITRE Calgary, ABWinSport AcademyDNF

Citizen: U19 men  dialpad View finish spread

23 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1285Zachary JONES Covington, WA3:14.391-
bookmark2177Stephen SCHWARZ Kamloops, BC3:29.84215.45s
bookmark382Cole TOWNSEND Mukilteo, WA3:30.47316.08s
bookmark3115Dylan BROWN (u20) Bothell, WA3:30.47316.08s
 5241Casey WHITE Bellingham, WA3:32.53518.14s
 6290Bailey VILLALOVOS Federal Way, WAMonster / Tigatu Downhill Racing3:35.46621.07s
 796Colton WIERSUM Anacortes, WA3:35.97721.58s
 8180Jacob TOOKE Vernon, BC3:40.11825.72s
 9181Max ROSGEN Whistler, BC3:40.22925.83s
 10250Nick LOCKE Brush Prairie, WA3:40.731026.34s
 11176Colton HAGUE Maple Valley, WA3:45.091130.70s
 12273Peter BUCKLEY Woodenville, WA3:50.611236.22s
 13174Matthew GREEN Riske Creek, BC3:59.401345.01s
 14293Dawson HORVATH Vernon, BC4:21.53141:07.14
 15173Nicholas PAPADAKIS Anacortes, WA4:56.69151:42.30
 16272Michael BUCKLEY Woodenville, WA7:53.21164:38.82
 172Pierce STACEY Calgary, ABDNF
 247Ben JOHANSEN Welches, ORSantiam Bikes / SmithDNF
 263Nathan LOVE Calgary, ABDNS
 316Riley SOBUSH Calgary, ABTrue ProgressionDNS
 175Keegan WOODS Kelowna, BCDNS
 178Curtis BERGEN Surrey, BCDNS
 179Sam ALLEGRETTO North Vancouver, BCDNS

Citizen: 19-29 men  dialpad View finish spread

49 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1315Ed THOMSETT Northallerton, UK3:09.721-
bookmark2258Gregory O'KEEFE Vancouver, BCOZI Racing3:11.3321.61s
bookmark3310Rhys EWING Eugene, ORDeity3:12.9333.21s
 4305Eben KIEHL Seattle, WA3:15.4545.73s
 5276Nate CHEYNE Leavenworth, WADas Rad Haus / Vitlife3:17.3257.60s
 6259Richard ??? Vancouver, BCSmith3:17.4467.72s
 7257Sean COLLIER West Vancouver, BC3:18.5478.82s
 8309Jack HILL Eugene, ORNorthwest Riders3:20.60810.88s
 9252Johannes RIED Riezlern, AUMountain Heroes / Ragu3:21.07911.35s
 10325Forrest TAYLOR Otis Orchards, WAThe Bike Hub3:21.161011.44s
 11189Michael KERKOVIUS West Kelowna, BC3:23.251113.53s
 12311Harrison DUXBURY-SLEEP Gibsons, BCSunshine Coast Racing3:23.471213.75s
 13256Travis ROESNER Fernie, BC3:23.841314.12s
 14198Shane STOCKER Penticton, BC3:24.511414.79s
 15194Elliot PIETERS Burnaby, BC3:25.081515.36s
 16231Vincent BURKHOLDER Pritchard, BC3:25.661615.94s
 17296Kris CHRISTENSEN Kirkland, WAMojo Wheels3:26.801717.08s
 18187George AMOS North Vancouver, BC3:27.161817.44s
 19295Andrew FRINK Redmond, WAMojo Wheels3:27.941918.22s
 20193Mark ALLISON Vancouver, BC3:30.712020.99s
 21283Cory YALOWICKI Lynwood, WAgravity / Ministry of Descent3:30.842121.12s
 22196Conner MISHALANIE Kirkland, WA3:31.082221.36s
 23183Robert ZIDEK El Dorado Hills, CA3:32.582322.86s
 24199Logan LADOUCEUR Dunster, BC3:32.652422.93s
 25197Linden LADOUCEUR Dunster, BC3:33.272523.55s
 26238Jared WATSON Portland, ORHI-S3:35.792626.07s
 27251Michael PEEMAN Penticton, BC3:36.322726.60s
 28145Noah EROS Olypmia, WA3:37.122827.40s
 29288Blayne FARRANT Vernon, BC3:39.172929.45s
 30277Jordan SCHNARR Lethbridge, AB3:39.713029.99s
 31266Carlos MCEWEN North Vancouver, BC3:40.613130.89s
 32186Wei WEN TANG Richmond, BC3:42.203232.48s
 33284Isaac BARKHOUSE Leduc, AB3:42.673332.95s
 34235Jacob MULLEN Prince George, BCRuckus Bike Shop3:42.943433.22s
 35271Jamie MCCULLOUGH Belfast, IR3:43.003533.28s
 36195Jan STIELZIG Vancouver, BC3:43.523633.80s
 37192Anthony MARSICANO Renton, WA3:44.383734.66s
 38227Tyler BOOTH Bellingham, WAAll Out Racing Canfield3:49.163839.44s
 39298David GABLE Kamloops, BC3:49.483939.76s
 40255Marc SCHWIEHTENBEZ Leinfelden-Gohterdingu, GE3:50.174040.45s
 41324Spencer BOEWER Seattle, WA4:00.584150.86s
 41506Spencer BREWER WA4:00.584150.86s
 43188Garrett SHIVELY Belleuve, WA4:17.98431:08.26
 44253Zach FRASER Port Angeles, WA5:11.76442:02.04
 182Dane PETERSEN El Dorado Hills, CADNF
 184Winston LENGERT Kelowna, BCDNS
 190Angus KILPATRICK Vancouver, BCDNS
 270Tom POWER Vancouver, BCOC SuspensionDNS
 185Tyler RANDOLPH Mead, WADNS

Citizen: 30+ men  dialpad View finish spread

20 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1267Rob DAVIS Dublin, IROZI Racing3:23.411-
bookmark2242Travis ERICKSON Seattle, WA3:26.2222.81s
bookmark3204Greg FRANSON New Westminster, BC3:30.7637.35s
 4317Mike BRAWLEY Leavenworth, WAKAVU / trailwiki.org go to site3:32.3848.97s
 5209Tim SEAWARD Williams Lake, BC3:53.61530.20s
 6208Ryan SOUKEROFF Kelowna, BC3:54.42631.01s
 7268Stephen LANGRELL Vancouver, BC3:55.45732.04s
 8168Andrew CLARKE Redmond, WA3:55.98832.57s
 9289Kyle CERKONEY Portland, OR4:02.73939.32s
 10243Adam MEEKS Calgary, ABgraviti driven4:04.611041.20s
 11203Andrew CARMICHAEL Chilliwack, BC4:05.991142.58s
 12291Jerry VILLALOVOS Lynwood, WATigatu Downhill Racing4:07.241243.83s
 13308Richard HALL North Vancouber, BC4:12.131348.72s
 14245Alex ALTIZER Bothell, WA4:14.901451.49s
 15205Aaron WILKINSON Port Orchard, WA4:17.201553.79s
 16239Cameron PIERCY Everett, WATim's Bike Shop4:18.431655.02s
 17229Jason WEBBER North Vancouver, BC4:21.271757.86s
 18313Aaron BUCK WA4:23.351859.94s
 206Jamie WOODS Comox, BCUnited Riders of CumberlandDNS
 207Greg BERGEN Surrey, BCDNS

Hardtail men

1 competitor found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
 300Harrison DUXBURY-SLEEP Gibsons, BCDNF

19-29 men  dialpad View finish spread

18 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1150Jorgen SAKARIASSEN Calgary, AB3:05.691-
bookmark2156Colin HILL Calgary, AB3:11.2825.59s
bookmark3157Andrew HARGREAVES Calgary, AB3:14.5238.83s
 4301Sam MCCONNERY Canmore, ABBack Door / Panorama3:15.2149.52s
 5151Cameron STARCHESKI Edmonton, AB3:15.4159.72s
 6152Mark SACKNEY Calgary, AB3:18.95613.26s
 7304Matt MONOD Banff, ABBack Door / Panorama3:20.10714.41s
 8249Justin WOODMAN Invermere, BC3:21.78816.09s
 939Kody CLARK Duvall, WAAll Out Racing3:24.76919.07s
 10146Brandon JOHNSON Chestermere, AB3:28.691023.00s
 11155Luke MILLER Calgary, AB3:29.761124.07s
 12232Dakota BOYER Calgary, AB3:35.591229.90s
 13147Wesley BROWN Port Moody, BC3:37.241331.55s
 14154Kaegan MURPHY Vernon, BC3:40.251434.56s
 15144Paul STICHBURY Calgary, AB3:43.821538.13s
 16153Codie REGNIER Grande Prairie, AB3:56.571650.88s
 17149Ronald HO Vancouver, BC4:00.701755.01s
 18148Reid WESTREN Calgary, AB4:17.32181:11.63

40-49 men  dialpad View finish spread

8 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1164Colin YARROW North Vancouver, BC3:20.601-
bookmark2237Syd JACKLIN Edmonton, ABAFD Racing3:38.81218.21s
bookmark3210Arden GREANYA Calgary, AB3:40.13319.53s
 4306Ralph HAVENS Seattle, WAKnolly Knation3:56.32435.72s
 5162Jerrod HOSKINS Calgary, AB3:59.70539.10s
 6165Todd MASER Spokane Valley, WA4:53.2061:32.60
 166Terry HAUK Coquitlam, BCLoudenterpriseDNS
 163Tim LIEB Bellevue, WADNS

50+ men  dialpad View finish spread

4 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1170Michael MOONEY North Vancouver, BC3:38.331-
bookmark2234Olivier ROUSSEAU Burnaby, BC3:47.1128.78s
bookmark3167Russell LANCASTER Central Point, OR4:08.78330.45s
 4169Ian RUDD North Vancouver, BC4:10.16431.83s

Sweeper men  dialpad View finish spread

3 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1212Dylan FYSH Cochrane, AB3:52.441-
bookmark2213Damian GEORGYEV Prince George, BCPrince George Cycling Club4:15.61223.17s
bookmark3211Aiden GREANYA Calgary, ABXpress Racing4:17.35324.91s

 

 

Elite women  dialpad View finish spread

4 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark144Claire BUCHAR Whitler, BC3:21.351-
bookmark242Danice UYESUGI North Vancouver, BCIntense National Team3:32.03210.68s
bookmark343Adrian HOPKINS Snoqualmie, WA3:54.95333.60s
 230Britney WHITE Glacier, WATransition TeamDNF

U15 girls

1 competitor found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
 214Wynnie TIPTON Whistler, BCC4 Rider TrainingDNF

Citizen: 19+ women  dialpad View finish spread

12 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1200Laurie CITYNSKI Vancouver, BCMuddbunnies Riding Inc.3:57.401-
bookmark2297Kjersti CHRISTENSEN Kirkland, WATeam Rawsome3:58.5321.13s
bookmark3278Leanne JOHNSTON North Vancouver, BCKali / Race Face4:08.10310.70s
 4202Elizabeth PIETERS Burnaby, BC4:18.66421.26s
 5201Britany METHOT Williams Lake, BC4:23.92526.52s
 6161Megan CHADWICK Vancouver, BC4:34.87637.47s
 7261Linnea ROOKE Seattle, WAMelvin Family Racing4:37.38739.98s
 8159Trish LIAU Seattle, WA4:42.84845.44s
 9254Hannah JOHNSON Seattle, WA100% / Knolly Bikes / Maxxis / O'Neal4:44.72947.32s
 10292Gretchen RANDOLPH Cheney, WA5:02.50101:05.10
 274Ruth THOMAS Bellevue, WADNS
 314Jacilyn HAYDEN WADNS

15-18 girls  dialpad View finish spread

3 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark170Georgia ASTLE Whistler, BC3:36.711-
bookmark268Stephanie DENROCHE Whistler, BC4:07.06230.35s
bookmark369Kyleigh STEWART Kamloops, BCAFD Racing4:23.12346.41s

30+ women  dialpad View finish spread

2 competitors found
Rank  BibNameAreaSponsorsRaceDiff
bookmark1158Keara CLARK Squamish, BC3:58.651-
 160Kirsten MASER Spokane Valley, WADNS
Advertise here
Advertise here
Chat with us