The official results can be found here.
Male: U13
Pos⇧ | Name | Licence | Sponsors | Category | Category position | Finish | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Ryan CAMBRIDGE | 839425 | Solihull CC | Under 13's |
Male: U17 Finish spread
Pos⇧ | Name | Licence | Sponsors | Category | Category position | Finish | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Harry SHEPHERD | 956182 | Lyme RC | Youth | 1st | |||
2nd | Harry YATES | 718703 | Lichfield CCC / Zipvit Sport | Youth | 2nd | |||
3rd | Harvey ROLLASON | 841495 | Lichfield CCC / Zipvit Sport | Juvenille | 1st | |||
4th | Marcus HOLMES | 832311 | Lichfield CCC / Zipvit Sport | Juvenille | 2nd | |||
5th | Ed PINCHES | D.S.Pinches & Son | Juvenille | 3rd | ||||
6th | Owen DAVIES (jun) | Juvenille | 4th | |||||
7th | Sam KNIGHT (sen) | Youth | 3rd | |||||
8th | Ewan JONES (1) | 903497 | Lichfield CCC / Zipvit Sport | Juvenille | 5th | |||
9th | Rhys JONES (jun) | Juvenille | 6th | |||||
10th | Jack MILLS | Juvenille | 7th |
Male: 17+ Finish spread
Pos⇧ | Name | Licence | Sponsors | Category | Category position | Finish | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Ben PRICE (elt) | TORQ Performance | Elite | 1st | ||||
2nd | Mike MOORE (exp) | 824146 | 9Bar / Paleo Racing | Expert | 1st | |||
3rd | Stuart SKIDMORE | 467781 | Worcester Cycle Centre | Veteran | 1st | |||
4th | Lee WESTWOOD | 715765 | TORQ Performance | Elite | 2nd | |||
5th | Dave SAUNDERS | 467504 | The Trailhead | Sport | 1st | |||
6th | Oliver PAYNE | 993949 | Loughborough Students CC | Sport | 2nd | |||
7th | Ben SPIERS | 1015542 | inspired personal training.com | Sport | 3rd | |||
8th | Wayne GELDARD | Lichfield CCC / Zipvit | Veteran | 2nd | ||||
9th | Charles DENNISON | 467577 | BikeSpark | Sport | 4th | |||
10th | Paul ROLLASON | 841488 | Lichfield CCC / Zipvit | Veteran | 3rd | |||
11th | David O'BRIEN | Vintage Racing | Sport | 5th | ||||
12th | Matthew WORRALLO | 842061 | Racecouk.com | Veteran | DNF |
Female: Women Finish spread
Pos⇧ | Name | Licence | Sponsors | Category | Category position | Finish | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Carla HAINES | 450668 | TORQ Performance | Elite | 1st | |||
2nd | Phoebe MARTIN | 717459 | Lichfield CCC / Zipvit Sport | Youth | 1st | |||
3rd | Alison HOLMES | 719933 | Go Run & Ride | Veteran | 1st | |||
4th | Elena SMITH | 836972 | Matlock CC | Juvenille | 1st | |||
5th | Maddi SMITH | 929006 | Bolsover & District CC | Veteran | 2nd | |||
6th | Elizabeth CLAYTON | 434024 | Lichfield CCC / Zipvit Sport | Grand Vet | 1st |
Female: U10
Pos⇧ | Name | Licence | Sponsors | Category | Category position | Finish | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Caitlin HARVEY | 955428 | Lichfield CCC / Zipvit | Under 10's |
Female: U13 Finish spread
Pos⇧ | Name | Licence | Sponsors | Category | Category position | Finish | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Millie GELDARD | 887370 | Lichfield CCC / Zipvit | Under 13's | ||||
2nd | Daisy ROLLASON | 841491 | Lichfield CCC / Zipvit | Under 13's |
Key: DNS - did not start DNF - did not finish DSQ - disqualified DNQ - did not qualify DNP - did not proceed NTR - no time recorded CUT - did not make the cut-off TBC - to be confirmed N/C - not classified