shopping_cart0Basketmenu

2016 NW Cup round 4 at Silver Mtn, Kellogg, ID

view_listResults (220)photo_libraryPhotos (0)movieVideos (0)dialpadFinish spread

Presented by

Supported by

Results format By category

Gender Both

Pro men  dialpad Finish spread

22 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st1Luke STROBEL 0181052Issaquah, WAEvil Bikes2:11.2912:12.381-
emoji_events2nd3Kent BILLINGSLEY 327768Whitefish, MTKali / MISSOULA BIKE SOURCE / Protectires / Vittoria2:15.3732:14.3121.93s
emoji_events3rd792Braeden ONCIUL BC093268Rossland, BC2:18.6282:14.7832.40s
 4th41Corey CRAIG 358070Washougal, WAHi-5 Bikes2:18.4772:14.8842.50s
 5th772Luke STEVENS BC094082Revelstoke, BC2:15.2822:14.9752.59s
 6th7Andrew FLASCHENRIEM 0386205Whitefish, MTCanfield Brothers2:17.2262:15.5063.12s
 7th5Matt ORLANDO 0295526Gig Harbor, WAANVL / Transition Bikes2:23.47132:17.3674.98s
 8th28Eben KIEHL 287787Bellevue, WA2:18.6392:18.3986.01s
 9th6Jake GROB 0265425Renton, WAANVL / Transition Bikes2:15.8852:18.5796.19s
 10th803Evan GILSDORF 247503Sammamish, WADownhill Zone2:22.90112:19.62107.24s
 11th25Alex WYNAKOS 0428544Monroe, WAAll Out Racing2:21.82102:20.94118.56s
 12th40Jesse RANSAVAGE 303895Seattle, WARansavage Racing2:23.23122:22.26129.88s
 13th23Steven SIMPSON 437997Sumner, WA2:26.18162:24.321311.94s
 14th38Adam RANSAVAGE 292601Ellensburg, WARansavage Racing2:27.33202:24.501412.12s
 15th10Robert STENSON 279077Bothel, WA100% / ANVL / Bikesale.com go to site / Pivot2:15.7242:24.661512.28s
 16th37Chris CANFIELD 0172199Bellingham, WACanfield Brothers2:26.87182:24.771612.39s
 17th770Zachary SEDIVY 341146Kalispell, MTDeity / Santa Cruz2:26.89192:25.541713.16s
 18th31Cameron HOEFER 302528Bothell, WABikesale.com go to site / Pivot2:24.13152:27.061814.68s
 19th60Tyler GILSDORF 228041Sammamish, WADownhill Zone2:28.97212:31.841919.46s
 17Kris CHRISTENSEN 259558Kirkland, WAMojo Wheels2:23.8614DNF
 27Kody CLARKE 418330Duvall, WAAll Out Racing2:26.1816DNS
 43Rhys EWING 286964Eugene, ORDeityDNSDNS

Cat 1: 0-18 boys  dialpad Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st118Austin LANCASTER (cat1) 424651Central Point, OR2:28.0742:19.691-
emoji_events2nd101Josh GIBB 0375690Redmond, WADVO Suspension / GHY / Transition Bikes2:27.1032:23.0523.36s
emoji_events3rd102Dylan BROWN (u20) 458932Bothell, WADVO Suspension / GHY / Transition Bikes2:25.7322:23.5733.88s
 4th176Benjamin VAN VEEN 0424421Bellingham, WADisidual / Fanatik Bike Co. / Norco / Schwalbe / Terrain GymDNS2:26.5946.90s
 5th150Damon SEDIVY 341322Kalispell, MTDeity / Knolly Bikes2:21.6612:27.4557.76s
 6th335Sylas LINNEMANN 412138Issaquah, WADeity / Fanatik Bike Co. / Jr Progression Racing / Leatt / Maxxis / Shimano / TLD2:30.9752:28.6468.95s
 7th120Jake BASSETT (u40) 498796Wenatchee, WAArlberg Sports / Dad / Viral2:34.1572:33.26713.57s
 8th122Ethan LIEB 460616Bellevue, WADeity / Fanatik Bike Co. / Leatt / Maxxis / Russell sign co / Shimano / Smith / TLD2:31.7062:33.93814.24s
 9th424Pierce KLINKE 482478Sammamish, WAATLAS / Canfield Brothers / Crank Brothers / ODI / One Industries / Spy2:36.2982:36.52916.83s
 10th158Andrew GORE 466259Amboy, WAGravity Cartel / iXS / Kona / Santiam Bikes / Spank2:37.0592:36.771017.08s
 11th363Cullen PAILLE Seattle, WA3:00.43103:14.491154.80s

Cat 1: 19-29 men  dialpad Finish spread

19 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st358Riley DOYLE 460586Bellingham, WADeity / Knollly bikes2:18.781-
emoji_events2nd133Wood SKINNER 294580Hermiston, ORSpy / Tim's Bike Shop2:20.5821.80s
emoji_events3rd128Brian DAVISON 379122Bellingham, WALost Bikes2:21.5732.79s
 4th366Trevor LEWIS 498769Renton, WA2:23.3344.55s
 5th103Bailey VILLALOVOS 470329Federal Way, WADVO Suspension / GHY / Transition Bikes2:24.0355.25s
 6th217Marc SOELBERG 503776Valleyford, WAWheel Sport Bicycle Shops2:24.6165.83s
 7th660Forrest TAYLOR 507451Spokane, WAThe Bike Hub2:30.12711.34s
 8th231Rye LIVINGSTON 498560Corvalis, ORHi-5 Bikes2:30.94812.16s
 9th280Jack HILL 297320Eugene, ORLife Cycles Bike Shop2:32.51913.73s
 10th124Eric EVANS (u40) 288604Bellingham, WALost Bikes2:33.321014.54s
 11th333Zach FRASER 500842Port Angeles, WAgravity / Olympic Dirt Society / Royal2:35.741116.96s
 12th387Peter BUCKLEY 432205Monroe, WAElement / Norco / TLD2:36.681217.90s
 13th172Steve TAUSCHECK 236508Anacortes, WA2:36.811318.03s
 14th439Alex William FLOYD 289645Puyallup, WARansavage Racing2:38.841420.06s
 15th165Tyler BOOTH 429095Bellingham, WADVO Suspension / Gravity Cartel / O'Neal / Race Face / Spy / Transition Bikes2:42.131523.35s
 16th223Anthony MARSIANO 401395Renton, WAATLAS / Canfield Brothers / GoPuck / ODI / Ogio / Royal / Tim's Bike Shop2:42.961624.18s
 17th255Ian ROBINSON 403742Auburn, WAMountain Sports Photography / Viral2:43.951725.17s
 18th790James ROBERTS 511728Portland, OR2:44.241825.46s
 19th408Halvor NORRIS 501889Spokane, WANorthwest Bicycle / Silent rock3:01.511942.73s

Cat 1: 30-39 men  dialpad Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st794Matthew CHYNOWETH 6911Coeur D'alene, IDCoeur d'Alene Bike Co.2:20.031-
emoji_events2nd716Barry LUNDEN 268173Spokane, WAMoondusters / The Bike Hub2:29.9829.95s
emoji_events3rd171Scott KEMP 191554Shoreline, WA2:30.61310.58s
 4th210Mike BRAWLEY 397515Leavenworth, WAKAVU / trailwiki.org go to site2:33.19413.16s
 5th693Mike WIESER 227734Boise, IDCanfield Brothers / Fly / Kali / Wild Rockies2:34.07514.04s
 6th381Sergii SEMENOV 470385Kirland, WA2:34.91614.88s
 7th160Jeff REES 93452Spokane, WAWest Coast Racing2:36.66716.63s
 8th159Charlie SHIVEL 352842Amboy, WAGravity Cartel / iXS / Santiam Bikes / Spank2:41.71821.68s
 9th139Paul SCHMIERER 452678Poulsbo, WA2:50.15930.12s
 10th211Aaron BUCK 438928Rochester, WANW-cup2:52.811032.78s
 457David FRENCH 139041Kent, WAGHYDNS

Cat 1: 40+ men  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st190Rich DENSMORE 198986Spokane, WAWCR2:34.191-
emoji_events2nd167Brad DELZER 137087Gresham, ORTodd (the Gov'nor) Olson2:37.8823.69s
emoji_events3rd771Brad WATT 199561Cornelius, OR2:40.6536.46s
 4th149Kelly MELVIN 451798Sammamish, WA2:41.7847.59s
 5th415Chad GURNEY 503554Vancouver, WA2:49.34515.15s

Cat 2: 0-14 boys  dialpad Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st571Dawson YOUNG Libby, MTBad Medicine Bikes2:30.111-
emoji_events2nd259Louie BLAIR 474255North Bend, WAKnucklehead Racing / Mt Si MTB / Northwest Bicycle2:37.6827.57s
emoji_events3rd795Aidan BORTHWICK Delta, BC2:42.74312.63s
 4th588Andre STROM Whitefish, MT2:50.95420.84s
 5th766Aiden HAZAN Sandpoint, ID2:55.14525.03s
 6th776Rolland SCHMITTEN Cashmere, WA2:56.36626.25s
 7th329Talon NORTHERN Port Angeles, WAOlympic Dirt Society2:58.60728.49s
 8th767Avery GRAY Yakima, WAHigh Desert Bicycles2:58.82828.71s
 9th800Thomas LAWSON Liberty Lake, WA3:04.05933.94s
 10th801Brayden HERNDON Liberty Lake, WA3:06.061035.95s

Cat 2: 15-18 boys  dialpad Finish spread

20 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st764Adrian LEE BC097517Vancouver, BCC4 Rider Training2:27.821-
emoji_events2nd763Yusuke YAMAMOTO BC097579Burnaby, BCkinetikcycles2:28.8721.05s
emoji_events3rd534Gideon BENDER 271119Duvall, WARad racing NW2:29.3231.50s
 4th111Brody JENSEN 506546Meridian, IDDeity / DVO Suspension / Kore North Bikes / Stoke Bros / Team ShitBird2:31.0243.20s
 5th453Chris WHARTON 473475Sammamish, WAKnucklehead Racing / Northwest Bicycle2:31.8053.98s
 6th258John FRISCHKORN 473555Sammamish, WAKnucklehead Racing / nw bicycle, valve village2:33.0965.27s
 7th791Ryan BEAN Woodinville, WA2:33.6075.78s
 8th345Nick FASANO 473168Sammamish, WAATLAS / Incase / Royal / Spy2:35.4687.64s
 9th769Aaron OSTROM 510966Boise, IDKore North Bikes2:35.8498.02s
 10th330Ezra NORTHERN Port Angeles, WAOlympic Dirt Society2:37.14109.32s
 11th653Gavin ULLRICH Hood River, ORDIRTY FINGERS BIKES2:38.151110.33s
 12th674Trever WARWICK Graham, WA2:41.271213.45s
 13th765Devon FABIO Port Moody, Bc, BCCove2:44.601316.78s
 14th388Michael BUCKLEY 473775Monroe, WAElement / Norco / Viral2:46.891419.07s
 15th401Jackson ZECHNICH Portland, OR2:47.481519.66s
 16th781Lucius FRANCISCO Mukilteo, WA2:51.691623.87s
 17th618Zach MATTHIS Seattle, WA2:56.531728.71s
 18th724Graham COWLES 508213Redmond, WAGluten3:00.771832.95s
 19th689Derek SIMMS Mukilteo, WABank of Mom & Dad3:24.221956.40s
 20th175Dominick VAN VEEN Bellingham, WAEmprise Co. / Terrain Gym5:05.28202:37.46

Cat 2: 19-29 men  dialpad Finish spread

23 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st340Sergei LEONOV Bellevue, WA2:25.131-
emoji_events2nd712Tyler BOYD Gresham, ORSkibowl2:26.5821.45s
emoji_events3rd284Brendan BOYER 473116Bellingham, WA2:27.6232.49s
 4th-Tyler BRUNELLE Gresham, OR2:27.7242.59s
 5th788Dylan WINELAND Jackson, WYNovik Gloves2:28.2953.16s
 6th225Michael BRAND Federal Way, WANorthwest Bicycle / Spy2:28.6863.55s
 7th784Michael LUBIN Wilson, WY2:33.6478.51s
 8th342Nick LERMA Portland, OR2:34.3289.19s
 9th768Cody ROBERTSON Spokane, WAWheelsport2:36.32911.19s
 10th357Michael WHITLEY Puyalup, WAInspired ride bicycles2:37.151012.02s
 11th215Jonathan GLASSON 484433Stanwood, WATim's Bike Shop2:38.031112.90s
 12th251Michael HOWE 392963Bellingham, WALost Bikes2:38.381213.25s
 13th476Sam STEVENSON Port Angeles, WABike Garage / NW Cup2:40.071314.94s
 14th293Erik BRUNE 485210Duvall, WAElement2:40.681415.55s
 15th193Nate SMITH (cat2) Spokane, WAWest Coast Racing2:42.211517.08s
 16th553Derek GENER Meridian, IDKore North Bikes2:43.891618.76s
 17th780Stephen WHITLEY Puyallup, WA2:44.911719.78s
 18th805Tavin DAVIS-KAPOR Bozeman, MTRed Rover Bicycles2:46.751821.62s
 19th786Wesley HOGUE Manhattan, MT2:48.441923.31s
 20th355Kevin SINFIELD 500770Woodinville, WAWoodinville Bikes2:54.792029.66s
 21st787Sam HOGUE Butte, MT3:04.162139.03s
 22nd283Nicholas OMTA Bellingham, WA3:07.412242.28s
 23rd793Andrew PITTMAN Seattle, WA3:12.512347.38s

Cat 2: 30-39 men  dialpad Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st796Nick RYSER Bellingham, WALost Bikes2:28.531-
emoji_events2nd594James ALTON Port Angeles, WA2:37.4528.92s
emoji_events3rd298Brian GISLE 470412Lake Stevens, WA2:37.9839.45s
 4th192David TARBLE 503264Spokane, WAWest Coast Racing2:39.16410.63s
 5th393Kyle MORDEN Burien, WA2:43.49514.96s
 6th250Malcolm SOELBERG Valleyford, WAWheelsport Bicycle Shops2:44.80616.27s
 7th601Greg DEHAY Vanhouse, WA2:45.50716.97s
 8th496Lance COGLEY 376279Spokane, WAWCR2:50.04821.51s
 9th222Lance SORENSEN Hood River, OR2:51.48922.95s
 10th783Tim HEALY Whitefish, MT2:51.731023.20s
 11th386Todd HUHMAN 469074Bothell, WA3:05.151136.62s

Cat 2: 40-49 men  dialpad Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st703Ryan STERN Chattary, WA2:36.251-
emoji_events2nd126Troy BASSETT 498781Wenatchee, WAArlberg Sports2:38.9322.68s
emoji_events3rd444Michael YOUNG Libby, MTBad Medicine Bikes2:40.2734.02s
 4th737Zebediah BURKE Joseph, OR509 / Bike Hub / FiveTen / Fox / Fox Racing Shox / LfDJ / West Coast Racing2:41.7545.50s
 5th661Nathan CONNOLLY Bend, ORSagebrush cycles2:43.0556.80s
 6th752Scott GRAY 499979Roslyn, WA2:44.0967.84s
 7th751John BRAVARD Portland, ORCyclepath2:44.9778.72s
 8th203Doug PARK Cda, IDWest Coast Racing2:46.60810.35s
 9th208Erik GRAY Yakima, WAHigh Desert Bicycles2:47.62911.37s
 10th295Eric HABERMAN 499040Redmond, WASweetlines2:48.841012.59s
 11th177Tom VAN VEEN Bellingham, WA2:49.871113.62s
 12th779Jason COOPER Renton, WA2:50.601214.35s
 13th808Ed ASSED Post Falls, IDMoondusters / Wheelsport3:03.191326.94s

Cat 2: 50+ men  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st119Russell LANCASTER 430641Central Point, ORUnreal Cycles2:33.301-
emoji_events2nd161Marc GAROUTTE 418149Auburn, WAEpic Racing2:44.87211.57s
emoji_events3rd744Monny WILLIAMS Kennewick, WA2:45.18311.88s
 4th260William SMITH Edgewood, WA2:48.02414.72s
 5th294Matt SLANEY 474252Seabeck, WA2:48.47515.17s
 6th185Will STEVENSON (cat2) 429196Port Angeles, WABike Garage / NW Cup2:49.79616.49s
 7th304Gary GOODSPEED 504718North Bend, WABasePoint Fitness3:38.1871:04.88

Cat 3: 0-10 boys  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st589Kyle STROM Whitefish, MT2:54.351-
emoji_events2nd168Braden DELZER 403733Gresham, ORLegion of Dirt3:12.59218.24s
emoji_events3rd269Etan BRAVARD Portland, ORCyclepath3:19.59325.24s
 4th268Eliot BRAVARD Portland, ORCyclepath3:34.27439.92s
 5th282Wyatt MCKENZIE 472971Clackamus, ORDeity / FiveTen / Gravity Cartel / Lil Shredder Bikes / TLD3:34.36540.01s
 6th281Max MCKENZIE 472974Clackamus, ORDeity / FiveTen / Gravity Cartel / Lil Shredder Bikes / TLD3:36.06641.71s
 7th337Titus RUIZ Port Angeles, WANW Cup / Olympic Dirt Society3:54.7971:00.44

Cat 3: 11-14 boys  dialpad Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st218Austin CANTWELL 401200Boise, IDIntense / Kore North Bikes2:46.991-
emoji_events2nd748Caleb ELY Bend, ORGravity Cartel / Smith2:49.8822.89s
emoji_events3rd773Dave PATTERSON Libby, MTBad Medicine Bikes2:55.7038.71s
 4th654Soren ULLRICH Hood River, ORLil Shredder Bikes3:05.68418.69s
 5th105Cam GIBB Redmond, WAGHY / ZOIC GRAVITY3:06.20519.21s
 6th789Ean VATCHER Star, ID100% / DVO Suspension / Fly / Kore North Bikes3:06.36619.37s
 7th662Arlie CONNOLLY Bend, ORSagebrush cycles3:07.28720.29s
 8th521Peyton PITTS 499838Bend, ORATLAS / Ogio / Spy3:18.13831.14s
 9th692Brayden SIMMS Mukilteo, WABank of Mom & Dad3:24.99938.00s
 10th399Collin WALLA Edmonds, WAKid Dynamite Apparel / Xevo Optics3:30.431043.44s
 11th572Benjamin KOZIOLEK Spanaway, WAEpic Racing3:34.721147.73s
 12th338Oscar RUIZ Port Angeles, WANW Cup / Olympic Dirt Society3:39.511252.52s
 13th782Kyle SIMMS Mukilteo, WABank of Mom & Dad3:44.811357.82s

Cat 3: 15-18 boys  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st743Cole HOLLAND Richland, WA661 / High Desert Bicycles / Magura / Spy2:43.291-
emoji_events2nd470Ryan GOULD Meridian, ID100% / Deity / Fly / Kore North Bikes / Stoke Bros2:47.0923.80s

Cat 3: 19-39 men  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st799Coty AKIN Great Falls, MT2:47.251-
emoji_events2nd747Geoff WALLA Edmonds, WAKid Dynamite Apparel / Xevo Optics2:48.5121.26s
emoji_events3rd774Jordan LECOUNT Libby, MTBad Medicine Bikes2:49.0431.79s

Cat 3: 40-49 men  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st318Angelo CIULLA Pasco, WAAzonic / High Desert Bicycles / Kali / Scott's Cycle and Sports2:44.771-
emoji_events2nd777Scott CONNORS Govt. Camp, WASkibowl3:10.60225.83s
emoji_events3rd299Michael LASALATA Arlington, WAEpic Racing3:29.94345.17s
 778Chris ZIOBRO Edmonds, WADNS

 

 

Pro women  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st36Jaime REES 228046Spokane, WAWest Coast Racing2:37.6912:37.371-
emoji_events2nd22Kjersti CHRISTENSEN 434250Kirkland, WAJuliana Bicycles / Maxxis / MFR2:48.1822:44.6127.24s
emoji_events3rd39Kerstin HOLSTER 456788Portland, WAChris King / Hi-5 Bikes / Loam Coffee / Oakley / Stans / Transition Bikes3:03.8832:54.13316.76s
 4th21Linnea ROOKE 0472495Seattle, WAMaxxis / MFR / Pacific Bike and Ski3:22.5243:16.55439.18s

Cat 1 women  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st137Kaytlin MELVIN 400985Sammamish, WADHaRCO / Juliana Bicycles / Maxxis / MFR2:50.721-
emoji_events2nd198Alli GAERTNER 322900Coeur D'alene, IDEarth / Shimano / Vertical3:02.75212.03s
emoji_events3rd450Calli TOTH 507445Whitefish, MTMISSOULA BIKE SOURCE3:06.83316.11s
 4th189Sandy DENSMORE 212143Spokane, WAWCR3:16.94426.22s

Cat 2: 0-18 girls  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st296Sydney HABERMAN 497899Redmond, WASweetlines Jr. Racing2:51.931-
emoji_events2nd384Ella ERICKSON Hayden, IDTwo Wheeler Dealer2:53.6521.72s
emoji_events3rd237Samantha SEUFERT 474302Snohomish, WATim's Bike Shop3:14.24322.31s
 4th270Gabby KEEN Port Moody, BCKinetik Cycles3:15.98424.05s
 5th127Bryce BASSETT 503230Wenatchee, WAArlberg Sports / mostly dad / Sweetlines3:17.57525.64s
 6th121Brynn BASSETT 498790Wenatchee, WAArlberg Sports / Dad / Specialized3:46.27654.34s

Cat 2: 19+ women  dialpad Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st341Sarah OLSEN Portland, ORHi-5 Bikes / Loam Coffee / TLD / Transition Bikes2:54.411-
emoji_events2nd173Cherish TAUSCHECK Anacortes, WAEpic Racing2:55.7621.35s
emoji_events3rd804Emily WELLINGTON Spokane, WA2:58.4134.00s
 4th226Susan WALSH Burien, WAEpic Racing3:00.3545.94s
 5th750Virginie CALME Portland, ORCyclepath Racing3:04.97510.56s
 6th323Alison ANGIONE Sammamish, WAKnolly Bikes3:07.78613.37s
 7th325Andrea JOHNSON Seattle, WAKnolly Knation3:10.52716.11s
 8th802Jenna NORRIS Spokane, WAZuster Cycling3:17.29822.88s
 9th775Melissa BOGERT 499910Bellingham, WA3:22.64928.23s
 10th785Meagan HOGUE Manhattan, MT4:16.18101:21.77
 409Leslie MOSES Tacoma, WADNS
 797Mariah MATTHEW Hood River, ORDNS

Cat 3: 0-10 girls  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st321Sierra SEMSAK 497663Issaquah, WASweetlines Jr. Racing3:47.311-
emoji_events2nd663Mica ERICKSON Hayden, IDTwo Wheeler Dealers3:49.8322.52s
emoji_events3rd306Riley HUDSON 507462Bothell, WADeity / Element / Norco / Sweetlines Jr. Racing3:58.77311.46s
 4th224Molly BLAIR 502865North Bend, WASweetlines Jr. Racing4:05.34418.03s
 5th809Lauren WEST Spokane, WAThe Bike Hub6:12.0052:24.69

Cat 3: 11-18 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st216Riley AMSBRY Kirkland, WADeity / Element / Norco / Sweetlines Jr. Racing3:58.111-
emoji_events2nd374Katie SINFIELD Woodinville, WAWoodinville Bikes4:31.23233.12s

Cat 3: 19+ women  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st798Kira MAICKE Great Falls, MTPamplemousse Racing2:58.521-
emoji_events2nd690Tricia CONNOLLY Bend, ORSagebrush cycles3:24.89226.37s
emoji_events3rd135Christina SHAW 503701Meridian, ID100% / Deity / DVO Suspension / Fly / Intense / Kore North Bikes / Zelvy3:37.60339.08s
 4th162Shannon SUTHERLAND 457882Auburn, WAEpic Racing4:01.9741:03.45
 5th125Erin BASSETT Wenatchee, WAArlberg Sports4:09.6051:11.08
 806Kelsey LOUNSBURY Yakima, WADNS
Renthal Cycling
Renthal Cycling
Chat with us