shopping_cart0Basketmenu

2017 NW Cup round 4 at Tamarack Bike Park, ID

view_listResults (207)photo_libraryPhotos (0)movieVideos (0)dialpadFinish spread

Presented by

Supported by

Results format By category

Gender Both

Pro men  dialpad Finish spread

21 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st32Carson EISWALD 478276Bellingham, WAMaxxis4:11.3733:58.371-
emoji_events2nd726Evan GEANKOPLIS 290045Gold River, CAMarin Enduro4:04.2613:58.9020.53s
emoji_events3rd2Kent BILLINGSLEY 327768Missoula, MTDFT united4:10.5924:01.2532.88s
 4th49Kasper DEAN 403318Olympia, WA4:20.0294:04.8746.50s
 5th69Trevor LEWIS 998769Renton, WAB-line racing / CommencalDNF4:05.1956.82s
 6th3Matt ORLANDO 295526Gig Arbor, WAEVO / Transition BikesDNF4:06.4068.03s
 7th519Brandan BOHL 318538Livermore, CA1 SHOT RACING4:15.2664:06.5678.19s
 8th783Ben FURBEE 215234Olympia, WAANVL / E13 / Fox / IHB / SCB4:17.3474:06.6788.30s
 9th31Jason EISWALD 468093Bellingham, WA100% / 6D Helmets / Deity / Leatt / Maxxis4:15.1854:06.7298.35s
 10th11Nate FURBEE 215754Olympia, WAANVL / E13 / Fox / IHB / SCB4:12.5144:07.36108.99s
 11th8Nikolas CLARKE 334728Redmond, WA100% / Bikesale.com go to site / Pivot4:20.37114:07.83119.46s
 12th515Jason BOHL 365766Livermore, CA1 SHOT RACING6:24.25184:08.00129.63s
 13th23Brian DAVISON 379122Bellingham, WALost Bikes4:18.3084:09.181310.81s
 14th520Conrad CULLENEY 318536Livermore, CA1 SHOT RACING4:20.13104:10.131411.76s
 15th45Wood SKINNER 294580Hermiston, ORAll Out Racing / Lost Bikes / Pedaling Innovation / Rev grips4:20.37114:12.081513.71s
 16th10Alex WYNAKOS 428544Monroe, WA6D Helmets / All Out Racing / YT Industries4:29.40174:12.531614.16s
 17th50Kevin LITTLEFIELD 311006Auburn, WAPerfect descent MTB clinics4:24.58144:14.321715.95s
 18th58Zachary SEDIVY 341146Kalispell, MTDeity / Fly4:29.20164:16.811818.44s
 19th9Jesse RANSAVAGE 303895Seattle, WADevinci4:25.19154:18.171919.80s
 20th35Rhys EWING 286964Eugene, ORDeity / team scraper4:23.84134:18.752020.38s
 21st665Kody CLARKE 418330Duvall, WAAll Out RacingDNS11h18:49.292111h14:50.92

Cat 1: 0-18 boys  dialpad Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st178Declan ERVIN 478275Bellevue, WACole Townsend / Fox / Schwalbe4:22.9434:07.081-
emoji_events2nd229Gideon BENDER 271119Duvall, WARad racing NW4:22.8124:08.5421.46s
emoji_events3rd428Bryce KANS 543553Maple Valley, WAB-line racing4:19.9714:11.7434.66s
 4th230Tyler BOMMARITO 492039Renton, WAB-line racing4:29.2564:14.5947.51s
 5th458Chris WHARTON 473475Sammamish, WAProgression Cycle4:23.3744:16.9359.85s
 6th140Brody JENSEN 506546Meridian, IDDeity / DVO Suspension / Fly / Intense / Kore North Bikes4:46.8484:25.18618.10s
 7th179Spencer ERVIN 504575Bellevue, WA6D Helmets / E13 / Schwalbe4:40.4274:28.33721.25s
 8th234Andrew GORE 466259Amboy, WAGravity Cartel / iXS / Kona / Smith / Spank5:36.9094:31.91824.83s
 581Joshua FULTZ-VEINOTTE AB11127Canmore, ABRad Bike4:26.415DNS

Cat 1: 19-29 men  dialpad Finish spread

16 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st226Peter BUCKLEY 432205Snohomish, WAB-line racing4:17.591-
emoji_events2nd545Austin LANCASTER (cat1) 424651Central Point, OR4:19.3321.74s
emoji_events3rd786Quinn DEPPERSCHMIDT 265722Sun Valley, IDeast fork bikes / IZM APPAREL4:22.0234.43s
 4th208Rye LIVINGSTON 498560Portland, WACyclepath PDX4:22.0744.48s
 5th511Taber KOHLMOOS 476365Livermore, CA4:22.2054.61s
 6th678Nick LOCKE 476505Moscow, IDParadise Creek Bikes4:27.3069.71s
 7th127Jack HILL 293720Eugene, ORteam scraper4:27.5779.98s
 8th146Charlie DOHERTY 191732Seattle, WA4:30.00812.41s
 9th118Eric EVANS (u40) 288604Bellingham, WALost Bikes4:30.71913.12s
 10th424Brendan BOYER 473116Bellingham, WA4:34.981017.39s
 11th160Walter SORENSON 530099Eugene, OR4:35.431117.84s
 12th212Anthony MARSIANO 401395Tukwila, WAGoPro / Ogio / Revgrips / Slick Products / Sweetlines / Tim's Bike Shop4:37.201219.61s
 13th443Halvor NORRIS 501889Spokane, WANorthwest Bicycle / X-Fusion4:38.171320.58s
 14th323Alex William FLOYD 289645Puyallup, WAJesse Ransavage4:40.741423.15s
 15th259Ian ROBINSON 403742Auburn, WA4:46.441528.85s
 16th289Jake BASSETT (u40) 483801Wenatchee, WAArlberg Sports / Pivot6:41.04162:23.45

Cat 1: 30-39 men  dialpad Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st163Scott KEMP 191554Shoreline, WAEvil Bikes4:14.911-
emoji_events2nd722Ryan GREEN (west) 525986Carmichael, CARiver Rat4:22.5127.60s
emoji_events3rd764Barry LUNDEN 268173Spokane, WAMoondusters / SPP / The Bike Hub4:27.75312.84s
 4th603Mike WIESER 227734Boise, IDCanfield Brothers / Kens Bicycles / SPP4:29.45414.54s
 5th111Mike BRAWLEY 397515Leavenworth, WAtrailwiki.org go to site4:31.21516.30s
 6th446Andrew FRINK 244580Seattle, WAMob Wheels4:31.79616.88s
 7th171Jeff REES 93452Spokane Valley, WAWest Coast Racing4:38.35723.44s
 8th195Jesse MURDOCK 483314Vancouver, WAWest Coast Racing4:52.73837.82s

Cat 1: 40+ men  dialpad Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st147Chris CANFIELD 172199Bellingham, WACanfield Brothers4:16.841-
emoji_events2nd220Kris MELTON 428939Leavenworth, WARidge Cycles4:23.9127.07s
emoji_events3rd162Troy BASSETT 498781Wenatchee, WAArlberg Sports / Pivot4:32.63315.79s
 4th797Mike GAERTNER 12623Coeur D' Alene, IDVerticalEarth4:32.95416.11s
 5th228Brad DELZER 137087Gresham, ORThe Govenor, Olson4:36.61519.77s
 6th173Matthew MACARTNEY 253249Fall City, WAEpic Racing4:38.99622.15s
 7th544Russell LANCASTER 430641Central Point, OR4:52.52735.68s
 8th132Ed REILLY 150153Gresham, ORWest Coast Racing5:18.1081:01.26
 196Rich DENSMORE 198986Spokane, WAWest Coast RacingDNS
 793Justin MCGEE 23459Boise, IDHTCDNS
 -Quinn WINTER 412674Henderson, NV100% / 7idp / Deity / DVO Suspension / E13 / Knolly Bikes / Maxxis / ODIDNS

Cat 2: 0-14 boys  dialpad Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st247Louie BLAIR 474255North Bend, WADFT united4:38.161-
emoji_events2nd260Blake RAUSCH 526890Rainier, WAN.E.M4:47.6629.50s
emoji_events3rd429Talon NORTHERN Port Angeles, WAOlympic Dirt Society4:56.07317.91s
 4th778Samuel GUNNERSON Star, IDKore North Bikes5:16.72438.56s
 5th471Riley PLUMMER 524408Welches, OR5:19.02540.86s
 6th391Arlie CONNOLLY Bend, ORGnarly owl / Sagebrush cycles5:25.36647.20s
 7th227Braden DELZER 403733Gresham, ORLegion of Dirt / Renthal5:35.95757.79s
 8th402Sebastian ROTHGEB Vancouver, WASingle Track Minds5:39.4081:01.24
 9th434Cody MATZ Chehalis, WA5:39.9191:01.75
 10th776Dallas SARGENT Star, IDKore North Bikes5:44.26101:06.10

Cat 2: 15-18 boys  dialpad Finish spread

17 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st635Michael BUCKLEY Snohomish, WAB-line racing / Mum and Dad4:33.861-
emoji_events2nd602Kai SPAFFORD 477751Bend, ORBend Endurance Academy4:36.9723.11s
emoji_events3rd717Ezra NORTHERN Port Angeles, WAOlympic Dirt Society4:38.4534.59s
 4th404Jackson ZECHNICH Portland, OR4:41.3447.48s
 5th307Nick FASANO 473168Sammamish, WASweet Lines4:45.40511.54s
 6th743Cole HOLLAND 524646Richland, WAO'Neal / powder possi / Spy / your momma4:45.79611.93s
 7th469Kaeden EARSLEY Yelm, WAcarstar4:49.03715.17s
 8th779Severin MAGNI 471280Tempe, AZKore North Bikes4:49.53815.67s
 9th107Avery GRAY Yakima, WADesert Velocity Racing4:52.96919.10s
 10th141Ryan GOULD 526182Meridian, IDDeity / DVO Suspension / Fly / Kore North Bikes / tkd4:54.431020.57s
 11th802Karson COX Boise, IDKore North Bikes4:54.931121.07s
 12th103Austin CANTWELL 401200Boise, ID4:59.261225.40s
 13th789Ean VATCHER Star, ID100% / Deity / Kore North Bikes5:11.161337.30s
 14th772Carson DOMEN Meridian, IDDeity / Fly / Kore North Bikes5:24.191450.33s
 15th597Matthew DIKE Meridian, IDDeity / Fly / Kore North Bikes6:52.59152:18.73
 235Teddy GUTTERUD 524476Black Diamond, WARotec CyclesDNF
 596Aaron OSTROM 510966Boise, IDKore North BikesDNS

Cat 2: 19-29 men  dialpad Finish spread

14 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st784Forrest TAYLOR 507451Spokane, WASPP / The Bike Hub4:21.701-
emoji_events2nd774Connor ARMSTRONG Hidden Valley, CAKnB Racing4:21.8320.13s
emoji_events3rd368Ryan CHABOT Granite Falls, WADubble cross bikes / Marysville Bike Shop4:30.0138.31s
 4th781Jackson NEGRI Bozeman, MTRad Bikes4:37.11415.41s
 5th215Tyler COURTRIGHT Moses Lake, WAO'Neal / Powder Posse / The Bicycle Shop4:37.14515.44s
 6th116Michael HOWE 392963Bellingham, WALost Bikes / Magna Tactics / REBel Riders4:38.86617.16s
 7th775Kameron SWANK Hidden Valley, CAKnB Racing4:41.54719.84s
 8th651Victor CAPRON 10060737946Friday Harbor, WAAdenosine triphosphate5:20.56858.86s
 9th805Kaleb BADIOLA Cadlwell, IDKore North Bikes5:33.7291:12.02
 10th787Daniel STUESSE Sammamish, WA5:36.44101:14.74
 11th806Donny ELLIS 529115Tyler, TX5:55.09111:33.39
 12th616Corey GARCHER Silverton, ORamerican adrenaline / Fallline racing / Fly / GT Bikes / hiball energy / oneball / silverfalls brewery / Tribe503.com go to site6:04.97121:43.27
 288Drew STUESSE 530164Sammamish, WASweetlinesDNS
 788Alex BETTY Seattle, WADNS

Cat 2: 30-39 men  dialpad Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st696Bryson OTTO 530077Edgewood, WA4:29.701-
emoji_events2nd808Kevin LILLYWHITE Meridian, IDDeity / Intense / Kore North Bikes4:33.1123.41s
emoji_events3rd309Travis HOLMAN 524350Prineville, ORGood Bike Co. / Trek4:36.3336.63s
 4th420Tim HEALY Whitefish, MTCanfield Brothers / SPP4:48.31418.61s
 5th167Mike LAWLESS Mukalteo, WAFSA4:50.04520.34s
 6th261Chris WALLER 530209Rainier, WA5:00.95631.25s
 7th207Brian WILSON (u40W) Spokane, WA509 / FiveTen / West Coast Racing5:01.15731.45s
 8th236Lance COGLEY Spokane, WAWest Coast Racing5:01.98832.28s
 9th384Kyle MORDEN Burien, WA5:10.03940.33s
 10th790Ryan HASEY Boise, IDKore North Bikes5:12.491042.79s
 11th780Rob SPAFFORD Bend, OR5:13.911144.21s
 -Stuart PERILLO 474143Snohomish, WACanfield Brothers / SPPDNS

Cat 2: 40-49 men  dialpad Finish spread

18 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st785Dave HAMMOND Boise, IDOne Son Construction4:39.911-
emoji_events2nd348Ryan STERN 111443Chattaroy, WAIndian Trail Physical Therapy4:42.2322.32s
emoji_events3rd352Larry JACKSON Caldwell, IDJoyride Cycles4:47.4637.55s
 4th401Randall ROTHGEB Vancouver, WASingle Track Minds4:47.9047.99s
 5th106Erik GRAY 530213Yakima, WADesert Velocity Racing / scotts cycles4:50.83510.92s
 6th130Anthony MYERS Vancouver, WA4:50.91611.00s
 7th795Tyler GIBNEY Meridian, ID4:54.09714.18s
 8th206Zebediah BURKE Joseph, ORBike Hub / FiveTen / Fox / iXS / LfDJ / Spank / West Coast Racing4:58.53818.62s
 9th277Todd ERICKSON 528106Hayden, IDNorthern Peaks Alliance / Two Wheeler Dealer5:02.01922.10s
 10th759Doug PARK Coeur D' Alene, IDWest Coast Racing5:03.611023.70s
 11th204Brent SMITH Washougal, WAWest Coast Racing5:03.631123.72s
 12th598Ryan COWLING Meridian, IDDeity / Intense / Kore North Bikes5:06.171226.26s
 13th240Michael LASALATA Bellingham, WACanfield Brothers5:20.191340.28s
 14th618Jason MCFARLAND Boise, IDFly / Joyride Cycles5:22.641442.73s
 15th395Jason FRANZ Silverton, ORamerican adrenaline / Fall Line / Fly / GT Bikes / hiball energy / oneball / Silver Falls Brewery / Tribe5035:26.431546.52s
 686Jason NEUMANN Mcminville, ORamerica adrenaline / Fall Line Bike Shop / GT Bikes / hi ball / one ball / Silver falls brewDNF
 392Nathan CONNOLLY Bend, ORGnarly owl / Sagebrush cyclesDNS
 791Casey MOYER Boise, IDJoy RideDNS

Cat 2: 50+ men  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st773Marty FORD Meridian, IDKore North Bikes4:54.231-
emoji_events2nd386David OVERMAN Vancouver, WA4:54.2420.01s
emoji_events3rd377Monny WILLIAMS 533623Kennewick, WADesert Velocity Racing / scotts cycles5:05.85311.62s
 4th158Ian RUDD CAN03251962North Vancouver, BCBicyclehub, CA5:14.52420.29s

Cat 3: 0-10 boys  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st720Wyatt PARKER Ellensburg, WA6:57.391-
emoji_events2nd801Tanner WILLIAMS Donnelly, ID7:29.68232.29s
emoji_events3rd448Camron RATKOVIAK Vancouver, WAiXS / Single Track Minds / Spank7:48.45351.06s
 4th449Noah GREEN Vancouver, WAiXS / Single Track Minds / Spank7:55.71458.32s
 5th441Teddy EVERSON IV Leavenworth, WAStevens Pass Bike Park8:01.3451:03.95
 6th224Carter CRUM 530410Spokane, WA509 / Bike Hub / FiveTen / Fox / Gravity Cartel / West Coast Racing8:53.4361:56.04
 7th440Jorgen PALMER Leavenworth, WAStevens Pass Bike Park9:40.9372:43.54

Cat 3: 11-14 boys  dialpad Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st763Tanner WESCOTT Bend, ORBend Endurance Academy6:27.761-
emoji_events2nd294Parker HUNTINGFORD 526955Rainier, WA6:30.3122.55s
emoji_events3rd342Carter LACEY 529488Bellevue, WA6:37.2939.53s
 4th685Dylan PHIPPS Mierihvil, ORMom and Dad6:40.15412.39s
 5th322Taylor DUNN 527185Ellensburg, WAFluidride6:50.29522.53s
 6th742Dylan CANTWELL 401212Boise, ID6:53.04625.28s
 7th268Oscar RUIZ Pa, WAOlympic Dirt Society6:53.49725.73s
 8th203Cody PARSONS Yakima, WABearded Monkey Cycles7:13.50845.74s

Cat 3: 15-18 boys  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st807Ben DILLERY 535873Friday Harbor, WAMeat Machine6:20.581-
emoji_events2nd771Seth REESE Meridian, IDKore North Bikes6:24.4523.87s
emoji_events3rd649Lolo REYNOLDSON Tacoma, WAFlight Racing6:31.77311.19s
 4th292Bijan DANIALI Seattle, WA6:37.27416.69s
 5th799Manuel NACCARATO Nampa, IDKore North Bikes6:43.54522.96s
 6th803Cole AUSTINSON Boise, ID6:51.00630.42s

Cat 3: 19-39 men  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st468Alexander NEWSTEAD Mercer Island, WACookie Monster6:14.241-
emoji_events2nd372Devin OEI Silverton, ORFall Line Sports / Fly / Silver falls brew / Tribe503.com go to site6:14.4920.25s
emoji_events3rd380Lorant DOMOKOS 490953Seattle, WAProject 529 Legion6:24.55310.31s
 4th295Brett HUNTINGFORD 530357Rainier, WAFoothills Build and Remodel6:33.96419.72s
 5th804Blair AUSTINSON Boise, ID6:45.35531.11s

Cat 3: 40+ men  dialpad Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st794Bill WINTERBURN Eagle, ID6:25.981-
emoji_events2nd466Brumas NEWSTEAD Mercer Island, WADisco Duck6:27.0021.02s
emoji_events3rd254Andrew CAINE 523563Portland, OR6:35.6039.62s
 4th297David BEVERLY 138824Coeur D' Alene, IDVerticalEarth6:58.42432.44s
 5th121Angelo CIULLA 530056Pasco, WADesert Velocity Racing / scotts cycles7:03.72537.74s
 6th770Kevin KENNELLEY Glide, ORCanyon Creek Bicycles7:13.27647.29s
 7th798Jim NACCARATO Nampa, IDIron Mountain Skull Hangers7:15.07749.09s
 8th439Ted EVERSON Leavenworth, WAStevens Pass Bike Park7:22.39856.41s
 9th800Scott CONNORS Gov't Camp, OR7:24.32958.34s

 

 

Pro women  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st40Jaime REES 228046Spokane Valley, WAWest Coast Racing4:54.3424:40.971-
emoji_events2nd47Kerstin HOLSTER 456788Portland, ORChris King / Cyclepath PDX / Maxxis / Oakley / Stans / TLD5:03.3834:51.56210.59s
emoji_events3rd18Bridgette LEBER 312456Bellingham, WAJensonUSA / REBel Riders / TruckerCo5:25.0045:13.93332.96s
 4th796Kate MEYER 535650Bend, ORBend Cyclery / Deity / Hope / I9 / Kona / Mt Bachelor / Riot Freeride4:52.6115:18.09437.12s

Cat 1: 0-29 women  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st480Alli GAERTNER 322900Coeur D' Alene, IDVerticalEarth4:49.531-
emoji_events2nd166Bryce BASSETT 503230Wenatchee, WAArlberg Sports / Fly / Pivot5:08.54219.01s
emoji_events3rd138Hannah JOHNSON 413637Kirkland, WA5:32.04342.51s

Cat 2: 0-18 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st275Ella ERICKSON 528104Hayden, IDNorthern Peaks Alliance / Two Wheeler Dealer5:14.991-
emoji_events2nd161Brynn BASSETT 498790Wenatchee, WAArlberg Sports / Fly / Pivot5:56.51241.52s

Cat 2: 19-39 women  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st782Kathryn EGNEW Bozeman, MTRad Bikes5:23.331-
emoji_events2nd642Allison MCCUSKEY Jackson, WY5:27.3724.04s
emoji_events3rd308Bethany HOLMAN 524383Prineville, ORGood Bike Co. / Trek5:35.00311.67s
 4th406Tracy KENNELLEY 530149Glide, ORCanyon Creek Bicycles / EVL nutrition / ODI / Ogio / Spy5:41.72418.39s
 5th347Calli TOTH 492103Whitefish, MTSPP5:59.26535.93s
 6th792Jenna NORRIS Spokane, WAZuster6:23.8461:00.51

Cat 2: 40+ women  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st174Michelle MACARTNEY 253252Fall City, WAEpic Racing5:39.311-
emoji_events2nd246Susan WALSH Burien, WAEpic Racing6:02.33223.02s

Cat 3: 0-10 girls  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st737Aletha OSTGAARD Selah, WAAblegate Homes7:44.721-
emoji_events2nd249Molly BLAIR 502865North Bend, WASweetlines Jr. Racing7:56.42211.70s
emoji_events3rd276Mica ERICKSON 528107Hayden, IDNorthern Peaks Alliance / Two Wheeler Dealer7:57.92313.20s
 4th337Riley HUDSON Bothell, WASweetlines Jr. Racing8:11.87427.15s

Cat 3: 11-18 girls  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st706Taylor OSTGAARD Selah, WAAble Gate Homes7:14.671-
emoji_events2nd353Saylor JACKSON 532866Caldwell, IDJoyride Cycles7:32.11217.44s
emoji_events3rd205Ashtyn LAMB Joseph, ORBike Hub / FiveTen / Fox / Gravity Cartel / LfDJ / West Coast Racing8:31.8431:17.17

Cat 3: 19-39 women

1 competitor found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st431Shalamar HAYS Lebanon, OR8:52.481-

Cat 3: 40+ women  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st165Erin BASSETT 529946Wenatchee, WAArlberg Sports / Pivot7:22.161-
emoji_events2nd105Christina SHAW 503701Meridian, IDDeity / DVO Suspension / Fly / Intense / Kore North Bikes7:37.62215.46s
emoji_events3rd600Kate OSTROM Boise, IDKore North Bikes7:45.91323.75s
 4th232Shannon SUTHERLAND 457882Auburn, WAEpic Racing7:46.70424.54s
 5th351Grace JACKSON Caldwell, IDJoyride Cycles8:16.95554.79s
 6th647Nadia ROTHGEB Vancouver, WASingle Track Minds8:43.6261:21.46
 -Tracy TAYLOR Silverdale, WAEpic RacingDNS
WTB Judge tyre
WTB Judge tyre
Chat with us