shopping_cart0Basketmenu

2017 Peel Club Series round 1 at Goat Farm, WA

view_listResults (57)photo_libraryPhotos (0)movieVideos (0)dialpadFinish spread

The original results are available at http://pdmbc.com/wp-content/uploads/2017/03/2017-Club-R1-Race-Run.pdf

Results format By category

Gender Both

Elite men  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Final Best run Diff
emoji_events1st96Yuliang SEOW 1:55.78111:59.78451:54.75211:54.75211.305s
emoji_events2nd5Nathan MALE 1:59.24131:57.85431:59.09821:57.85424.407s
emoji_events3rd19Tom ROBINSON 2:00.74341:58.31442:00.04731:58.31434.867s
 4th23Clément DROMART 1:55.80221:53.44711:53.4474-
 5th20Stefan FLETTERICH 2:06.84951:56.71921:56.71953.272s
 15Gerran TURNER 2:09.4566DNF

Expert men  dialpad Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Final Best run Diff
emoji_events1st888Greg FOSTER 2:05.94842:03.29052:01.74312:01.74311.122s
emoji_events2nd119Ryan DOUGLAS 2:02.30522:00.62112:00.6212-
emoji_events3rd41Wayne ROGERS 2:16.41262:00.64822:00.64830.027s
 4th160Nathan SIVEC 2:01.35012:01.04132:01.04140.420s
 5th33Daniel COSTELLO 2:02.97132:02.39242:02.39251.771s
 6th9Neal WALKER 2:23.26282:08.37062:08.37067.749s
 7th32Gary DICKINSON 2:13.77252:11.91072:11.910711.289s
 8th17Scott MEADOWCROFT 2:20.17472:26.21082:26.210825.589s

Sport men  dialpad Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Final Best run Diff
emoji_events1st106Brett AURISCH 2:01.15612:01.13711:59.94511:59.9451-
emoji_events2nd290Tanner LIDDELOW 2:05.89022:02.52622:02.52622.581s
emoji_events3rd25Douglas LEONG 2:09.94852:03.39732:03.39733.452s
 4th39Jamie ATHANASSIOU 2:06.90932:06.49142:06.49146.546s
 5th138Jeremy LEEFHELM 2:11.20872:06.94252:06.94256.997s
 6th28Patrick TANG 2:08.72742:08.00462:08.00468.059s
 7th174Darryn WALKER 2:16.69282:14.40572:14.405714.460s
 8th10Aiden MAYHEW 2:20.915102:19.10082:19.100819.155s
 9th206Andy SNELL 2:20.84192:20.37892:20.378920.433s
 10th27Rob PILCHER 2:10.00562:22.453102:22.4531022.508s
 11th137Stefan LAM 2:29.912112:30.011112:30.0111130.066s
 12th12Jack SLATER 2:30.092122:31.624122:31.6241231.679s
 13th30Brendan CHOR 4:01.035133:33.277133:33.277131:33.332

30-39 men  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Final Best run Diff
emoji_events1st278Paul DE KLERK 2:01.00311:58.90211:57.15411:57.1541-
emoji_events2nd333Clint BARKER 2:25.78732:01.03122:00.81622:00.81623.662s
emoji_events3rd205Shane ROSHER 2:11.96722:09.08332:09.083311.929s
 4th43Liam FREJISZYN 2:32.86842:23.80642:23.806426.652s

U13 boys  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Diff
emoji_events1st121Nathan GARBIN 2:27.96922:16.1221-
emoji_events2nd895Jacob BLACKER 2:18.95112:19.28823.166s

U15 boys  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Diff
emoji_events1st156Tom RUBERY 2:08.70022:05.4271-
emoji_events2nd24Ben LINTERN 2:09.18232:09.37723.950s
emoji_events3rd11Will CLIFTON 2:04.60912:09.60734.180s
 4th7Rory BEESON 2:15.21342:15.22749.800s
 5th666Cooper MOORE 2:40.06852:33.217527.790s

U17 boys  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Diff
emoji_events1st159Jaxon SAWYER 2:23.19471:54.9761-
emoji_events2nd169Blair STUART 2:00.09121:58.83323.857s
emoji_events3rd355Jake DEKLERK 1:59.78912:01.96936.993s
 4th18Sam CHATFIELD 2:14.95142:15.911420.935s
 5th311Matthew GRAY 2:11.85332:16.551521.575s
 6th122Jy GARBIN 2:16.71352:20.219625.243s
 7th26Sam RICHARDSON 2:23.01662:35.100740.124s

U19 men  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Diff
emoji_events1st217Damon BLACKER 1:57.45121:54.6031-
emoji_events2nd163Greg STANLEY 1:54.64411:54.75220.149s
emoji_events3rd14Ryan BURSTON 2:04.03032:01.22836.625s
 4th40Mitch MCCARTHY 2:06.97042:04.23349.630s
 5th164Lachlan STEAD 2:10.64562:09.474514.871s
 6th16Nicholas DIAZ 2:09.91752:10.394615.791s

40-49 men  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Seed Run 1 Diff
emoji_events1st13Ellis MOORE 2:19.17112:16.8671-
emoji_events2nd384Jason GRAY 2:27.81022:18.60321.736s
emoji_events3rd168Angus STUART 2:30.75132:28.579311.712s

 

 

Elite women

1 competitor found

PosBib Name Seed Run 1 Final Best run Diff
emoji_events1st240Vilma FITZGERALD 3:15.58413:01.61012:53.22012:53.2201-

Sport women

1 competitor found

PosBib Name Seed Run 1 Diff
emoji_events1st230Jody PACE 3:03.17413:00.4851-

U17 girls

1 competitor found

PosBib Name Seed Run 1 Diff
emoji_events1st166Caelin STUART 2:38.00412:36.3931-
iXS Trigger AM helmet
iXS Trigger AM helmet
Chat with us