shopping_cart0Basketmenu

view_listResults (147)photo_libraryPhotos (0)movieVideos (0)dialpadFinish spread

The original results are available at https://www.mtba.asn.au/wp-content/uploads/Awaba-DHI-Final-Event-Result.pdf

Results format By category

Gender Both

Elite men  dialpad Finish spread

31 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st1Jack MOIR NSW, Australia3:32.94913:24.3211-
emoji_events2nd2Graeme MUDD NSW, Australia3:50.05723:30.70526.384s
emoji_events3rd4Jackson FREW ACT, Australia3:52.59363:32.31437.993s
 4th5Joel WILLIS NSW, Australia3:53.53173:32.49748.176s
 5th33Joshua CLARK 3:51.87343:32.78558.464s
 6th3Jake NEWELL NSW, Australia3:52.39453:33.95169.630s
 7th6Brent SMITH NSW, Australia3:50.97333:39.379715.058s
 8th9Darcy COUTTS VIC, Australia4:06.842143:42.334818.013s
 9th7Matthew MCCORKELL ACT, Australia4:03.474113:42.459918.138s
 10th28Tim EATON ACT, Australia4:00.811103:42.9371018.616s
 11th13Andrew CAVAYE QLD, Australia4:06.162123:43.8701119.549s
 12th31David MCMILLAN 4:07.811153:44.1821219.861s
 13th14David HABICHT VIC, Australia4:06.822133:45.3471321.026s
 14th26Rick BOYER NSW, Australia4:00.21493:46.2011421.880s
 15th29Callum DAWES 4:14.699183:48.0321523.711s
 16th18Jackson WHITE VIC, Australia4:10.300163:49.9771625.656s
 17th23Duke MILLINGTON NSW, Australia4:20.132243:50.4791726.158s
 18th15Travis DAWKINS VIC, Australia4:14.465173:53.2821828.961s
 19th16Daniel BENDER NSW, Australia4:27.335253:55.0591930.738s
 20th25Harrison REIBELT QLD, Australia4:29.302263:55.5062031.185s
 21st11Benjamin DENGATE ACT, Australia3:58.93783:57.2322132.911s
 22nd12Harry PARSONS NSW, Australia4:15.912193:58.6712234.350s
 23rd32Phillip PIAZZA 4:17.430213:58.8442334.523s
 24th22Tyson WISE NSW, Australia4:17.422203:59.7162435.395s
 25th27Conor CLANCY SA, Australia4:20.013234:00.1332535.812s
 26th30Simon CAMPBELL NSW, Australia4:30.729274:02.4302638.109s
 27th19Will ARNOTT ACT, Australia4:18.740224:06.6492742.328s
 28th21Ashlee GOLDING QLD, Australia4:46.240284:15.6252851.304s
 29th20Michael WILLIAMS VIC, Australia4:49.466294:19.8792955.558s
 30th24Justin MCELHENNY NSW, Australia6:54.061304:36.731301:12.410
 17Jacob MOSSNER NSW, AustraliaDNFDNS

Expert men  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st151Alex CASSILLES NSW, Australia4:23.67414:15.9501-
emoji_events2nd152Brendan BOND NSW, Australia5:17.65524:45.525229.575s

U13 boys  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st901Lewis ALLBON ACT, Australia5:04.63424:41.0811-
emoji_events2nd906William IRELAND NSW, Australia4:52.43714:41.12920.048s
emoji_events3rd902Jonathan VALENTA NSW, Australia9:03.07165:26.011344.930s
 4th905Kane DAVIS NSW, Australia6:03.66735:32.094451.013s
 5th903Rennie FALCONER NSW, New Zealand6:19.38246:10.41151:29.330
 904Joseph CONNELLY NSW, Australia6:47.9195DNF

U15 boys  dialpad Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st802Remy MEIER-SMITH NSW, Australia4:14.81314:02.5831-
emoji_events2nd801Jackson CONNELLY NSW, Australia4:22.67724:05.32522.742s
emoji_events3rd812Ollie DAVIS NSW, Australia4:30.62634:18.226315.643s
 4th803Taj POLLARD NSW, Australia4:43.72944:22.876420.293s
 5th804Angus FALCONER NSW, New Zealand6:30.229134:42.665540.082s
 6th805Thomas MAXTED NSW, Australia5:09.50064:43.265640.682s
 7th807Jackson LLOYD NSW, Australia5:44.92284:53.314750.731s
 8th810Wil STOCKTON NSW, Australia7:11.893155:05.53581:02.952
 9th811Brinley ADAMS NSW, Australia6:04.023105:08.67091:06.087
 10th809Mario BALDWIN ACT, Australia5:19.99175:16.137101:13.554
 11th813Mitchell COWLEY NSW, Australia6:17.090125:39.675111:37.092
 12th806Felix ASHTON NSW, Australia4:45.74755:47.334121:44.751
 13th814Trent BEASHEL NSW, Australia6:16.460115:56.988131:54.405
 14th815William MELLOH VIC, Australia5:56.21396:39.351142:36.768
 808Taane BAYCE-HORSLEY NSW, Australia6:42.60314DNF

U17 boys  dialpad Finish spread

18 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st702Tobias VAN OEVEREN QLD, Australia4:15.34623:59.4601-
emoji_events2nd706Troy WEINERT NSW, Australia4:16.20634:01.60422.144s
emoji_events3rd705Joshua JANSEN NSW, Australia4:23.62174:02.00232.542s
 4th704Coren STRAUBERG NSW, Australia4:17.80944:02.65643.196s
 5th718Heath HODGSON SA, Australia4:22.36864:05.20955.749s
 6th711Jayden SMITH NSW, Australia4:20.21454:07.89268.432s
 7th703Josh ARCUS NSW, Australia4:06.34214:11.041711.581s
 8th707Steph FICOVIC NSW, Australia4:28.33384:11.474812.014s
 9th709Thomas KRPAN NSW, Australia4:30.60494:11.649912.189s
 10th710Connor AVES QLD, Australia4:31.804104:12.4011012.941s
 11th708Max HARRISON QLD, Australia4:36.571124:16.2581116.798s
 12th721Charlie TRUE 4:38.600134:21.0651221.605s
 13th717Tom MATSON SA, Australia4:32.854114:21.7181322.258s
 14th720Jayden DENNIS NSW, Australia4:53.536154:23.4941424.034s
 15th712Kaia ELLIS VIC, Australia4:52.311144:32.0541532.594s
 16th716Aaron NOOM VIC, Australia5:33.499174:39.2611639.801s
 17th713Kyle FOX NT, Australia5:35.234184:47.2601747.800s
 18th714Jayden MOORE NSW, Australia5:08.696164:47.9491848.489s

U19 men  dialpad Finish spread

31 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st201Patrick BUTLER NSW, Australia3:42.58313:37.8471-
emoji_events2nd228Matt CARTER VIC, Australia3:42.89925.052s
emoji_events3rd203Aaron GUNGL VIC, Australia4:00.83173:44.12436.277s
 4th204Nik BARBER QLD, Australia3:51.03223:45.37447.527s
 5th202Bryce HEATHCOTE VIC, Australia3:55.90453:46.22158.374s
 6th205Cooper DOWNEY VIC, Australia4:01.08083:47.65569.808s
 7th207Tyson RICHENS NSW, Australia4:02.24893:52.711714.864s
 8th206Billy CARTWRIGHT VIC, Australia3:59.76863:52.904815.057s
 9th211Pacey STOCKTON NSW, Australia4:25.614153:55.746917.899s
 10th213Sam HARDMAN NSW, Australia4:13.860114:01.1991023.352s
 11th219Jaxon SAWYER WA, Australia4:40.411214:02.4021124.555s
 12th212Luke BRADEY SA, Australia4:15.331124:03.5801225.733s
 13th229Lyndon KERR NSW, Australia5:07.609244:03.6001325.753s
 14th226Jono FUDGE NSW, Australia4:34.631204:04.2311426.384s
 15th208Jacob FRAUENFELDER VIC, Australia4:10.835104:04.5541526.707s
 16th216Will ARBLASTER VIC, Australia4:08.6921630.845s
 17th217William GRANGER ACT, Australia6:46.669274:10.1731732.326s
 18th214Jake HORN SA, Australia4:24.362144:10.9611833.114s
 19th209Ethan CORNEY NSW, Australia3:55.22144:12.1031934.256s
 20th215Oliver SCHOLEY NSW, Australia4:26.334164:12.4002034.553s
 21st233Christopher PALSER NSW, Australia4:32.857184:15.5412137.694s
 22nd218Kaden MUNSEI NSW, Australia4:33.859194:17.8132239.966s
 23rd221Oliver ARCUS NSW, Australia4:30.180174:21.1172343.270s
 24th220Caleb MCNEILL ROBERTSON QLD, Australia4:25.2762447.429s
 25th224Edward THOMAS NSW, Australia6:36.580264:42.284251:04.437
 26th225Hayden WITTINGSLOW NSW, Australia5:58.741254:47.761261:09.914
 27th232Jack HODGSON SA, Australia4:24.361137:00.695273:22.848
 227Kye A'HERN ACT, Australia3:53.2353DNF
 223Joshua MCCRYSTAL NSW, Australia4:55.79622DNF
 231Haydn LOW NSW, Australia4:58.26923DNF
 222Lachlan CLARKE NSW, AustraliaDNF

Adaptive men

1 competitor found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st888Hank DUCHATEAU NSW, Australia3:22.49813:40.9121-

30-34 men  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st302Tim FORSYTHE NSW, Australia4:21.03914:19.3561-
emoji_events2nd301Reece CARTER QLD, Australia4:21.18824:23.67024.314s
emoji_events3rd303Mitchell FRASER NSW, Australia4:42.30336:16.22631:56.870

35-39 men  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st406Tim COX NSW, Australia4:03.56313:51.8451-
emoji_events2nd405Michael ACTON NSW, Australia4:42.65144:20.374228.529s
emoji_events3rd401Scott MCMILLAN NSW, Australia4:31.97924:23.470331.625s
 4th402Michael CLARKE NSW, Australia4:41.15334:32.360440.515s
 5th403James RUSSELL NSW, Australia4:50.38654:58.77251:06.927

40-44 men  dialpad Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st503Brett POPLE NSW, Australia4:10.04614:05.4761-
emoji_events2nd502Rick KEHOE NSW, Australia4:10.28524:08.71923.243s
emoji_events3rd501Paul WALTON NSW, UK4:17.61734:10.55135.075s
 4th505Rory WHITELAW QLD, Australia4:39.47154:26.592421.116s
 5th506Antonio BOROVIEC QLD, New Zealand7:59.77394:54.730549.254s
 6th508Andrew PETERSON NSW4:54.06864:57.176651.700s
 7th507Michael BOTFIELD NSW, Australia4:56.35475:01.057755.581s
 8th504David SHARP NSW, Australia4:25.52245:24.96681:19.490
 9th509Abelardo MARCELINO NSW5:15.42285:29.04591:23.569

45-49 men  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st601Peter ELLIS VIC, Australia4:37.46114:35.9311-
emoji_events2nd606Adam DENNIS NSW, Australia5:14.65925:01.106225.175s
emoji_events3rd602Anton FOURIE NSW, Australia5:22.26435:05.283329.352s
 4th605Scott MICHIE NSW, Australia5:25.40145:10.051434.120s
 5th604Mark COLLINS NSW, Australia5:38.80355:40.45551:04.524
 6th603Rob O'BRIEN ACT, Australia5:52.10766:30.79761:54.866

50-54 men

1 competitor found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st351Geoffrey WEINERT NSW, Australia5:06.90714:53.5801-

65-69 men

1 competitor found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st651Rob DAVIS QLD, Australia8:50.37418:10.6191-

 

 

Elite women  dialpad Finish spread

8 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st1002Tegan MOLLOY NSW, Australia4:51.56234:20.6861-
emoji_events2nd1001Danielle BEECROFT NSW, Australia4:21.86014:28.32727.641s
emoji_events3rd1003Lisa MATHISON QLD, Australia4:49.42124:30.66439.978s
 4th1005Kaitlin LAWLOR QLD, Australia4:51.94144:34.838414.152s
 5th1004Kellie WEINERT NSW, Australia4:54.15354:44.137523.451s
 6th1008Tracey KNIGHT QLD, Australia5:38.76965:13.539652.853s
 7th1006Rebecca WYATT NSW, Australia5:41.83975:55.61271:34.926
 8th1007Tori BILNEY VIC, Australia11:02.44286:06.82581:46.139

U15 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st1801Tahlia RICHENS NSW, Australia6:16.03015:56.1141-
emoji_events2nd1802Connor MIELKE NSW, Australia8:13.17128:21.83522:25.721

U17 girls  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st1701Cassie VOYSEY NSW, Australia5:05.30814:46.3771-
emoji_events2nd1702Ashleigh WEINERT NSW, Australia5:09.77625:01.677215.300s
emoji_events3rd1703Emily O'BRIEN ACT, Australia12:09.129311:34.13436:47.757

U19 women  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st1201Ellie SMITH NSW, Australia4:38.33614:28.4621-
 1202Sally POTTER NSW, AustraliaDNFDNF

30-39 women

1 competitor found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st1301Andrea BEAUREGARD QLD, Canada8:41.29518:03.4261-

35-39 women

1 competitor found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st1401Sarah BOOTH NSW, Australia4:57.2911-

45-49 women

1 competitor found

PosBib Name Area Seed Race Diff
emoji_events1st1601Jody MIELKE NSW, Australia7:24.44817:49.3151-
Misspent Summers: DH & Enduro yearbooks
Misspent Summers: DH & Enduro yearbooks
Chat with us