shopping_cart0Basketmenu

view_listResults (82)photo_libraryPhotos (258)movieVideos (0)dialpadFinish spread

Results format By category

Gender Both

U10 boys  dialpad Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st114Stan NISBETphoto_library 1:41.05811:28.85411:28.8541-
emoji_events2nd103Finn DURKINphoto_library 1:57.91031:54.10221:54.102225.248s
emoji_events3rd186Haydn FLETCHERphoto_library Chesterfield BMX Club1:55.57922:00.29041:55.579326.725s
 4th106Sam HARRISON (u12)photo_library 1:58.62341:59.78431:58.623429.769s
 5th165Jack LEONARDphoto_library 2:01.73152:16.56462:01.731532.877s
 6th115Harris PENMAN MEEDIESphoto_library Meedies Bikes Club2:06.08162:23.72192:06.081637.227s
 7th101Felix COOPERphoto_library 2:06.57872:19.78382:06.578737.724s
 8th108Robert JACKSON (rpr)photo_library Cranked Cycle Club2:11.32782:15.80652:11.327842.473s
 9th185Alfie WAREINGphoto_library 2:14.64092:18.38172:14.640945.786s
 10th184Harry LISHMANphoto_library 2:33.486102:54.364102:33.486101:04.632
 11th113Jacob MCLEANphoto_library 2:51.838112:58.434122:51.838111:22.984
 12th183William EARNSHAWphoto_library 3:13.403122:56.553112:56.553121:27.699

10-12 boys  dialpad Finish spread

22 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st142Oliver MEILLAMphoto_library 1:24.38611:33.55661:24.3861-
emoji_events2nd91Morgan WILLIAMSphoto_library Salt Ayre Cog Set1:27.29921:30.83321:27.29922.913s
emoji_events3rd86Sandy MACKAYphoto_library Inner Soul Racing1:27.97031:31.75741:27.97033.584s
 4th92Benjamin WIPATphoto_library Tay Titans1:29.96341:30.69811:29.96345.577s
 5th181Henry TIMEWELLphoto_library 1:30.58251:31.94651:30.58256.196s
 6th87Creag MUIRphoto_library 1:31.88061:31.54831:31.54867.162s
 7th77Ramsay DALGLEISHphoto_library Annan Youth Cycling ClubDNF1:40.22171:40.221715.835s
 8th49Ruaridh MCCORMICKphoto_library Meedies Bikes Club1:40.98371:44.55281:40.983816.597s
 9th80Joel HAZLETTphoto_library 1:43.53581:46.31891:43.535919.149s
 10th182Jacob WAREINGphoto_library 1:51.24191:48.588101:48.5881024.202s
 11th180George PARKERphoto_library Matlock CC1:51.564101:51.515111:51.5151127.129s
 12th81David JACKSON (juv)photo_library KICC1:53.628111:56.461121:53.6281229.242s
 13th89Jason PURVESphoto_library 1:55.616122:03.265141:55.6161331.230s
 14th88Jack NORSWORTHYphoto_library 1:56.743132:04.756161:56.7431432.357s
 15th124Jay LAUDERphoto Kelso Wheelers1:57.234142:10.101191:57.2341532.848s
 16th188Kai BRITTONphoto_library 1:57.751152:01.281131:57.7511633.365s
 17th85Noah LINEYphoto_library 2:02.677162:13.337202:02.6771738.291s
 18th179Jack LISTERphoto_library 2:03.406172:04.430152:03.4061839.020s
 19th178Oliver EARNSHAWphoto_library KICC2:04.706182:09.739182:04.7061940.320s
 20th82Edward JOHNSTONphoto_library 2:05.024192:09.606172:05.0242040.638s
 21st83Thomas KIRKphoto_library 2:32.652202:40.538212:32.652211:08.266
 170Alex CATHCART Peebles CCDNSDNS

13-14 boys  dialpad Finish spread

20 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st42Benjamin GATESphoto_library Peebles CC1:20.79211:23.91311:20.7921-
emoji_events2nd148David CATHCARTphoto_library Peebles CC1:21.63021:24.82121:21.63020.838s
emoji_events3rd56Nathan ROBERTSONphoto_library Stirling Bike Club1:23.92531:25.32931:23.92533.133s
 4th59Jackson SMITHphoto_library 1:26.02241:27.90541:26.02245.230s
 5th57Thom SMITHphoto_library 1:29.50051:30.89661:29.50058.708s
 6th51Ethan MOWATphoto_library Inner Soul Racing1:29.76261:29.57351:29.57368.781s
 7th50James MOFFATphoto Stewartry Wheelers1:29.80171:35.52291:29.80179.009s
 8th129Zac ARMSTRONGphoto_library 1:31.66881:34.88881:31.668810.876s
 9th54Ronan RATCLIFFEphoto_library 1:33.11091:32.77171:32.771911.979s
 10th150Lewis KENNEDYphoto Annan Youth Cycling Club1:34.976101:37.663101:34.9761014.184s
 11th37Joe COOPER (yth)photo_library 1:51.824181:39.392111:39.3921118.600s
 12th44Fergus JOHNSTONphoto_library 1:40.020112:07.224181:40.0201219.228s
 13th63Callum WILLIAMS (yth)photo_library Salt Ayre Cog Set1:43.456121:52.385161:43.4561322.664s
 14th151Miles PHILIPSphoto 1:46.521131:51.219141:46.5211425.729s
 15th55Ben RICHARDSON (juv)photo_library 1:48.354151:46.673121:46.6731525.881s
 16th60Lachlan SUTTONphoto_library 1:47.131141:51.431151:47.1311626.339s
 17th147Nathan BLANDphoto_library 1:48.696161:52.488171:48.6961727.904s
 18th41Aaron FORDphoto_library 1:51.674171:50.799131:50.7991830.007s
 171Luke FORSHAW DNSDNS
 177Leonardo CERAMIphoto DNSDNS

15-16 boys  dialpad Finish spread

14 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st30James WILSON (yth)photo_library 1:09.36111:09.35411:09.3541-
emoji_events2nd190Logan WILCOXphoto_library Danny Hart's Descend Bike Park1:11.36921:14.35521:11.36922.015s
emoji_events3rd15Charlie DREWELLphoto_library 1:13.87131:23.80861:13.87134.517s
 4th24Cameron PENMANphoto_library Meedies Bikes Club1:17.73241:17.46331:17.46348.109s
 5th159Joe STEPHENSONphoto_library 1:20.20851:23.17651:20.208510.854s
 6th175Vincent JONESphoto_library 1:22.16361:21.26341:21.263611.909s
 7th11Cammy BROWN (1)photo_library 1:25.55271:29.63591:25.552716.198s
 8th26Thomas RICHARDSONphoto_library Peebles CC1:28.75891:26.21771:26.217816.863s
 9th17Tommi IVALOphoto_library Peebles CC1:28.42981:30.075101:28.429919.075s
 10th27Tom STRANGphoto_library 1:45.487131:28.92681:28.9261019.572s
 11th31Tom ROCHESTERphoto_library 1:34.237101:39.274131:34.2371124.883s
 12th14Troy DODDSphoto_library 1:38.033111:35.841111:35.8411226.487s
 13th18Conner LEACHphoto_library 1:39.943121:37.781121:37.7811328.427s
 14th176Cameron WOOD (yth)photo_library 1:56.939141:50.716141:50.7161441.362s

17-18 boys  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st189Adam PYBUSphoto_library 1:22.35711:22.50611:22.3571-
emoji_events2nd174Dylan BELLERBYphoto_library 1:24.96021:47.33431:24.96022.603s
emoji_events3rd187Sam GEARphoto_library 1:27.22831:26.59321:26.59334.236s
 7Douglas THOMPSONphoto_library DNSDNS

 

 

U10 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st121Jessica WIPATphoto_library Tay Titans2:11.08612:29.64322:11.0861-
emoji_events2nd120Caragh MUIRphoto_library 2:26.17022:24.87312:24.873213.787s

10-12 girls  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st98Heather WILSONphoto_library Female Riders1:49.16211:54.17311:49.1621-
emoji_events2nd146Hollie VAYROphoto_library MTB Chix & Trails2:00.24521:57.82521:57.82528.663s
emoji_events3rd96Megan LACYphoto_library Meedies Bikes Club2:08.77032:09.08832:08.770319.608s
 145Tia TAYLOR Preston Pirates BMX ClubDNSDNS

13-14 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st153Phoebe GALEphoto_library Inner Soul RacingDNS1:31.27511:31.2751-
emoji_events2nd71Emilia WOODphoto_library Salt Ayre Cog Set1:50.00611:59.35521:50.006218.731s

17-18 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st9Evie JONESphoto_library 2:04.76312:15.59822:04.7631-
emoji_events2nd8Claudia FORBES-WALKERphoto_library 2:09.45522:07.24712:07.24722.484s
Niner RIM 9 RDO
Niner RIM 9 RDO
Chat with us