shopping_cart0Basketmenu

view_listResults (233)photo_libraryPhotos (0)movieVideos (0)dialpadFinish spread

Results format By category

Gender Both

Pro men  dialpad Finish spread

14 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st6Nikolas CLARKE 10015372157Redmond, WA100% / Bikesale.com go to site / Montucky cold snacks / Pivot3:54.1523:49.871-
emoji_events2nd47Damon SEDIVY 10015969113Kalispell, MTGiant Co Factory3:54.4533:52.0922.22s
emoji_events3rd14Robert STENSON 10014689016Bothell, WA3:56.1363:53.7933.92s
 4th172Bryce HELBLING 10019649460Midvale, UTDVO Suspension / Knolly Bikes / Laketown Bicycles3:53.9813:54.8945.02s
 5th20Eben KIEHL 287787Bellevue, WA3:56.3973:55.5355.66s
 6th8Rhys EWING 10060189288Eugene, WADeity / Lifecycle Bike Shop / team scraper3:54.5843:55.7865.91s
 7th81Wood SKINNER 294580​Hermiston, ORDeity / Full Speed Racing / Onyx / Revgrips / Schwalbe3:59.4883:55.9176.04s
 8th7Kevin LITTLEFIELD 10008852552Auburn, WAPerfect descent MTB clinics4:02.47103:56.0786.20s
 9th35Dylan BROWN (u20) 10016257281Bothell, WAAll Out Racing / FSA4:00.8393:59.4399.56s
 10th927Andrew FLASCHENRIEM 386205Whitefish, MT3:55.8754:00.261010.39s
 11th57Bryce KANS 534553​Maple Valley, WAB-line racing / Canyon Bikes4:03.68114:01.601111.73s
 12th665Kody CLARKE 10062110733Duvall, WAAll Out Racing4:18.12134:02.881213.01s
 13th72Jesse RANSAVAGE 10060137657Seattle, WARansavage Racing4:11.05124:08.271318.40s
 14th948Scott HOENISCH 254292Great Falls, MTDNF4:48.281458.41s

Cat 1: 0-18 boys  dialpad Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st216Gideon BENDER 271119​Duvall, WAB-line racing / Fox / Kona / Race Face3:57.3213:56.681-
emoji_events2nd107Spencer ERVIN 504578Bellevue, WAB-line racing / Fox / Race Face4:04.0543:57.5520.87s
emoji_events3rd217Chris WHARTON 473475​Sammamish, WAProgression Cycle4:22.21103:59.5332.85s
 4th532Zach MCCRACKEN 501922Snoqualmie, WA4:00.8324:01.2044.52s
 5th114Ethan LIEB 460616Bellevue, WADeity / Fanatik Bike Co. / FiveTen / Leatt / Maxxis / Norco / Smith4:01.3734:03.8457.16s
 6th158Tyler BOMMARITO 492039​Renton, WAB-line racing4:12.2864:07.85611.17s
 7th209Riley PLUMMER 524408Welches, OR4:12.7974:08.10711.42s
 8th99Ezra NORTHERN Port Angeles, WAOlympic Dirt Society4:08.0354:09.35812.67s
 9th211Michael BUCKLEY 473755Snohomish, WAGerrard cycles / Shimano4:13.0184:17.11920.43s
 10th188Dawson YOUNG 490336Libby, MTRad Medicine Bikes4:13.0394:18.851022.17s
 11th149Cole HOLLAND 529646Richland, WAFull Speed RacingDNS4:23.941127.26s
 12th298Riggs BROWN 511348​Black Forest, COBad Racing4:22.63114:46.551249.87s

Cat 1: 19-29 men  dialpad Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st205Frankie CULHNO 485831Kellogg, IDSpacebrace3:53.701-
emoji_events2nd689Forrest TAYLOR 507451Spokane, WAMoon Duster / The Bike Hub4:00.0126.31s
emoji_events3rd556Tyler VILLOPOTO Poulsbo, WAFunn / Rotec Cycles / TRP4:01.8438.14s
 4th104Marc SOELBERG 503776​Valleyford, WAThe Bike Hub4:05.49411.79s
 5th109Jack HILL 293720Eugene, ORLifecycle Bike Shop / outsider bikes / team scraper4:06.50512.80s
 6th245Rye LIVINGSTON 498560Portland, ORCyclepath4:08.68614.98s
 7th764Alex ANDERSON (pro) 321784Spokane, WACommencal / Deity / Fox / O'Neal4:08.71715.01s
 8th631Peter BUCKLEY 432205Snohomish, WAGerrard cycles / Shimano4:08.92815.22s
 9th230Miles LIND Bend, OR4:09.39915.69s
 10th130Walter SORENSON 530099Eugene, OR4:12.971019.27s
 11th163Halvor NORRIS 501889​Spokane, WANorthwest Bicycle4:14.511120.81s
 12th487Ian ROBINSON Auburn, WAFSA4:22.911229.21s
 681Austin LANCASTER (cat1) 424651Central Point, OR100% / Galfer Brakes USA / Industry 9 / Royal / Santa Cruz / Schwalbe / Unreal CyclesDNF

Cat 1: 30-39 men  dialpad Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st498Don BROCKETT 554106​Carnation, WAkyle sucks4:06.091-
emoji_events2nd470Bryson OTTO 530077Post Falls, ID4:11.6125.52s
emoji_events3rd710Mike WIESER 227734Kellogg, IDCanfield Brothers / Fly / Super pit4:14.3738.28s
 4th638Alex William FLOYD 289645Puyallup, WAJesse Ransavage4:16.70410.61s
 5th945David RALLS 490913Sandy, UTSOMF4:18.58512.49s
 6th481Andrew FRINK 244580Seattle, WAMojo Wheels4:20.30614.21s
 7th957Sean COENEN Green Acres, WA4:20.60714.51s
 8th471Nick LERMA 530102Portland, ORCytclepath PDX4:23.58817.49s
 9th203Jesse MURDOCK 483314Vancouver, WA509 / Fox / West Coast Racing4:32.92926.83s
 10th940Jackson DOVE Snoqualmie, WA4:36.281030.19s

Cat 1: 40+ men  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st628Scott KEMP 191554Shoreline, WAEvil Bikes4:13.661-
emoji_events2nd167Ryan STERN 111443Chattaroy, WAIndian Trail Physical Therapy / The Bike Hub4:21.2727.61s
emoji_events3rd187Tracy WEST 37797​Spokane, WAThe Bike Hub4:22.1738.51s
 4th135Brad DELZER 137087Gresham, ORTodd Olson(the govenor)4:25.02411.36s
 5th207Rich DENSMORE 198986Spokane, WAWest Coast Racing4:35.51521.85s
 6th101Erik GRAY 530213Yakima, WADesert Velocity Racing4:40.27626.61s

Cat 2: 0-14 boys  dialpad Finish spread

19 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st517Conner CRANE 560938Columbia Falls, MT3:17.211-
emoji_events2nd754Brayden HERNDON Liberty Lake, WABike Hub3:17.2920.08s
emoji_events3rd582Alden PATE 557516Snohomish, WARaising Cane Racing3:18.9031.69s
 4th240Peyton PITTS 499838​Bend, ORSpy and Bend Endurance Academy3:19.4042.19s
 5th925Terjai DECKER Whitefish, MT3:20.6053.39s
 6th356Etan BRAVARD Bend, ORCyclepath PDX3:21.6464.43s
 7th458Kyle STROM 430015Whitefish, MTEspresso Chalet Index WA3:22.7575.54s
 8th302Zachary ATKINS Naches, WAAtkins Landscaping3:23.5886.37s
 9th262Arlie CONNOLLY Bend, ORDestroyer / Sagebrush cycles3:24.6697.45s
 10th959Anders SOYLAND Columbia Falls, MT3:25.54108.33s
 11th965Teagan HAUGEN Libby, MT3:26.10118.89s
 12th928Bodie MASON Kalispell, MT3:27.291210.08s
 13th401Taylor DUNN 527185Ellensburg, WAFluidride3:28.241311.03s
 14th516Tristan CRANE 560939Columbia Falls, MT3:33.371416.16s
 15th459Andre STROM 316444Whitefish, MTEspresso Chalet Index WA3:33.411516.20s
 16th320Oscar RUIZ Port Angeles, WAOlympic Dirt Society3:36.671619.46s
 17th267Sebastian ROTHGEB Vancouver, WASingle Track Minds3:38.931721.72s
 136Braden DELZER 403733Gresham, ORLegion of Dirt / RenthalDNF
 375Jagger BUCY 530092Snoqualmie, WADNS

Cat 2: 15-18 boys  dialpad Finish spread

18 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st424Kaeden EARSLEY Yelm, WAMom & Dad3:03.781-
emoji_events2nd297Matt MANGANO 483883Port Angeles, WAOlympic Dirt Society3:05.4021.62s
emoji_events3rd339Kyle TRACY 555432Duvall, WAB-line racing3:05.6431.86s
 4th279Blake RAUSCH 526890​Rainier, WANEM LLC3:07.8244.04s
 5th367Henri VERGARA-GRINDELL Forest Grove, ORtrailheadcycles3:11.3957.61s
 6th444Talon NORTHERN Port Angeles, WAOlympic Dirt Society3:12.6268.84s
 7th293Chayce WILLIAMS 499032​Auburn, WACenter Cycle3:12.8579.07s
 8th329Carter LACEY 529488Bellevue, WAFoes / Mitch lacey and associates3:13.89810.11s
 9th954Caleb FINKLE Kalispell, MT3:15.21911.43s
 10th717Mason SMITH (u18) Lake Oswego, OR3:16.781013.00s
 11th782Tyler ELLS Whitefish, MT3:17.481113.70s
 12th486Jake WEBBER 556022​Bainbridge Island, WA3:18.731214.95s
 13th264Emerson BUSSE 555857​Wenatchee, WA3:18.891315.11s
 14th310Bijan DANIALI Lynnwood, WADeity / Fly / Knolly Bikes3:21.211417.43s
 15th359Logan FRITZ Fall City, WANorthwest Bicycle3:24.631520.85s
 16th515Sam DEVITT Columbia Falls, MT3:30.481626.70s
 17th749Kyle JONES (u18) Greenacres, WADiety Components3:34.541730.76s
 18th340Quinton DILENGE Cascade, ID4:08.08181:04.30

Cat 2: 19-29 men  dialpad Finish spread

16 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st924Jacob CARBAJEL Columbia Falls, MT3:01.661-
emoji_events2nd923Michael ALOSIO Whitefish, MT3:06.6825.02s
emoji_events3rd970Willie HOBBS Whitefish, MTGreat northern cycle and ski3:06.7935.13s
 4th404Joel MATTECHECK Portland, ORCyclePath Gravity3:10.8249.16s
 5th967Nathan SCHMIDT Whitefish, MT3:15.07513.41s
 6th787Jake BRASHEAR Coeur D Alene, ID3:15.26613.60s
 7th946Michael LUBIN 484052Truckee, CA3:17.69716.03s
 8th953Ryan FINKLE Kalispell, MT3:24.94823.28s
 9th805Tyler NASS Bend, OR3:26.11924.45s
 10th956Michael BELL 554788Columbia Falls, MT3:29.191027.53s
 11th765Taylor BENOIT Bozeman, MT3:30.541128.88s
 12th660Michael HUTCHINS Coeur D'alene, IDIndian Trail Physical Therapy / The Bike Hub3:39.431237.77s
 13th886William LAMER Hood River, ORTeam Finger3:39.721338.06s
 14th955Brent LANE Missoula, MT3:59.811458.15s
 15th546Nate SMITH (cat2) Spokane, WAWest Coast Racing4:01.651559.99s
 16th949Cavin REWOLDT Enumclaw, WA4:49.97161:48.31

Cat 2: 30-39 men  dialpad Finish spread

12 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st950Noah BODMEN Columbia Falls, MT2:56.971-
emoji_events2nd964Tyler NITOPI Whitefish, MT3:11.70214.73s
emoji_events3rd935Josh DE LA SALLE Whitehorse, UT3:13.50316.53s
 4th786Cameron LLOYD Lolo, MTDeity / e13 7iDP / Knolly Bikes3:21.10424.13s
 5th944Garrett ALLISON Columbia Falls, MT3:21.45524.48s
 6th584Bryan CAMPBELL Port Angeles, WACasey and Scott3:23.33626.36s
 7th200Brian WILSON (u40W) Spokane, WAWest Coast Racing3:28.42731.45s
 8th574Andrew RATKOVIAK Vancouver, WAiXS / Single Track Minds / Spank / Transition Bikes3:30.61833.64s
 9th922Stuart PERILLO Marysville, WA3:32.17935.20s
 10th936Ryan VANLIESHOUT Missoula, MT3:32.631035.66s
 11th747Dwayne TAYLOR (u40) Jackson, WYJackson Hole / Mofo Goods / The Bird3:35.951138.98s
 12th412Marc MATTECHECK Arlington, WA3:42.811245.84s

Cat 2: 40-49 men  dialpad Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st427Ray DOTTERER Seattle, WANuun3:27.331-
emoji_events2nd433Jeff JORDAN 509267Chattaroy, WAKnolly Bikes3:28.7521.42s
emoji_events3rd916Mike PITTS 546846Bend, OR3:28.7831.45s
 4th266Randall ROTHGEB Vancouver, WASingle Track Minds3:34.5047.17s
 5th199Anthony MYERS Vancouver, WAWest Coast Racing3:37.66510.33s
 6th214Todd ERICKSON 528106Hayden, IDTwo Wheeler Dealer3:40.96613.63s
 7th313Andrew CAINE 523563​Portland, OR3:41.56714.23s
 8th630Brett ANGEL Sammamish, WA3:49.51822.18s
 9th815Doug PARK Coeur D Alene, IDWest Coast Racing4:03.28935.95s
 379Michael ORR 524504​Duvall, WAB-line racingDNS
 137Federico GONZALEZ 476785​Hood River, ORTeam FingerDNS

Cat 2: 50+ men  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st357John BRAVARD Bend, ORCyclepath PDX racing3:25.501-
emoji_events2nd752Russell LANCASTER Central Point, OR3:29.2323.73s
emoji_events3rd323Marc GAROUTTE 418149Auburn, WAEpic Racing3:39.00313.50s
 4th540Eric HABERMAN Redmond, WA3:43.27417.77s
 5th189Ian RUDD 10058370843North Vancouver, BCBicyclehub.ca3:44.45518.95s
 6th368Gerardo VERGARA-MONROY Forest Grove, ORtrailheadcycles3:46.14620.64s
 7th201Mitch SCHMIDT Portland, ORWest Coast Racing3:49.26723.76s

Cat 3: 0-10 boys  dialpad Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st355Eliot BRAVARD Bend, ORCyclepath Racing3:29.591-
emoji_events2nd271Camron RATKOVIAK Vancouver, WAiXS / Single Track Minds / Spank / Transition Bikes3:35.8826.29s
emoji_events3rd276Kellan GARY 52297​Issaquah, WABroadmark Racing / Mt Si MTB3:36.4336.84s
 4th930Dylan OSBURN Whitefish, MTDad3:53.93424.34s
 5th495Elliott KLEIN 554673​Redmond, WA3:54.22524.63s
 6th270Noah GREEN Vancouver, WASingle Track Minds3:56.86627.27s
 7th966Owen ERICKSON Whitefish, MT4:18.41748.82s
 8th941Myles NARDI Victor, ID6:01.2482:31.65
 9th968Oliver WEITZEL Kalispell, MTRotec Cycles6:32.6593:03.06
 730Bryce DUNN Ellensburg, WADNS

Cat 3: 11-14 boys  dialpad Finish spread

25 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st492Tobin WALKER 558680Leavenworth, WAMom and Dad3:12.881-
emoji_events2nd468Jobe ANDROCKITIS Port Orchard, WAChris King3:16.0023.12s
emoji_events3rd771Olen JOHNSON Leavenworth, WA3:18.8235.94s
 4th482Connor TAPLIN 558092Duvall, WAB-line racing3:22.92410.04s
 5th467Denton JOHNSON Snohomish, WATim's Bike Shop3:23.30510.42s
 6th363Alex ROBERTS Duvall, WAB-line racing3:24.38611.50s
 7th753Cason LAM Spokane, WA3:25.53712.65s
 8th761Connor HUNNEL Spokane Valley, WABike Hub3:25.83812.95s
 9th827Kidder MCRAZ Duvall, WAB-line racing3:27.05914.17s
 10th499Bryce HENRIKSON Fircrest, WA3:28.881016.00s
 11th669Wyatt PARKER Ellensberg, WAIron Horse3:30.601117.72s
 12th918Keller MITCHELL Kalispell, MT3:35.981223.10s
 13th919Ethan AMICK Whitefish, MT3:38.311325.43s
 14th800Seth FULLER Bonners Ferry, ID9B Cycles / Kirk3:39.761426.88s
 15th932Colter BARNETT Fort Peck, MT3:39.991527.11s
 16th797Trent FREEZE Bonners Ferry, ID3:41.131628.25s
 17th958Isak SOYLAND Columbia Falls, MT3:43.181730.30s
 18th917Wyatt AKEY Whitefish, MTDad3:45.241832.36s
 19th934George STOTT Moscow, ID3:53.971941.09s
 20th931Aiden RADSTONE Glasgow, MT4:02.252049.37s
 21st236Carter CRUM 54600Spokane, WA509 / Bike Hub / FiveTen / Fox / West Coast Racing4:15.11211:02.23
 22nd938Hagen PRATHER Whitefish, MTGreat Northern Cycle & Ski4:17.10221:04.22
 23rd321Titus RUIZ Port Angeles, WAOlympic Dirt Society4:25.89231:13.01
 24th933Bode BARNETT Fort Peck, MT5:46.72242:33.84
 947Conner ARENDT Whitefish, MTDNF

Cat 3: 15-18 boys  dialpad Finish spread

10 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st349Austin WALLER 526976Snohomish, WANW excaveting and trenching / Tim's Bike Shop3:14.141-
emoji_events2nd397Cody MATZ 549569​Chehalis, WAB-line racing3:16.6422.50s
emoji_events3rd893Troy SPURLOCK Newcastle, WA3:18.6634.52s
 4th381Johnny PRAY Lake Stevens, WA3:20.6746.53s
 5th952James THOMPSON (MT) Whitefish, MT3:22.4658.32s
 6th783Carter JOHNSON Dover, ID3:25.33611.19s
 7th648Branson DEUTSCHE Snoqualmie, WADragon Alliance3:29.58715.44s
 8th785Keaton SUMPTER Newman Lake, WA3:37.39823.25s
 9th348Ansel HIGGINS Redmond, WAKrispy Kreme Factory Racing4:07.26953.12s
 636Ethan HUGHES 546391Bellevue, WADNF

Cat 3: 19-39 men  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st475Donald RIGGS University Place, WA3:37.601-
emoji_events2nd651Jason BUCHANAN Vancouver, BC3:49.23211.63s
 942Duane NARDI Victor, IDDNS

Cat 3: 40+ men  dialpad Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st843Patrick WALKER Leavenworth, WA3:20.551-
emoji_events2nd380Kerry PRAY Lake Stevens, WA3:23.0722.52s
emoji_events3rd493Ron RIGGS 555873Port Angeles, WA3:25.9735.42s
 4th296Shannon MANGANO Port Angeles, WA3:38.75418.20s
 5th432Clarke SCRUGGS Silverton, ORFalline Tribe 503 Silver Falls Brewery3:42.10521.55s
 6th563Rick GALE Zigzag, OR3:43.42622.87s
 7th148James HELBLING Midvale, UTKnolly Bikes / Laketown Bicycles / TruckerCo3:45.18724.63s
 8th549Todd PLUMMER (40+) 558013Welches, OR3:56.31835.76s
 503Erik ROBERTS Duvall, WAB-line racingDNS

 

 

Pro women  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st77Sarah OLSEN 10080140976Portland, ORCyclepath PDX4:24.9214:25.971-
emoji_events2nd74Kerstin HOLSTER 10060180295Portland, ORChris King Buzz / Maxxis / Pivot / Stans / TLD4:36.3624:36.82210.85s
emoji_events3rd883Kacie VANDERZON 561530Jackson, WY4:47.4734:49.80323.83s
 4th191Agnes SAUVAGE 260768​Seattle, WA5:11.6744:57.57431.60s

Cat 1: 0-18 girls  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st213Ella ERICKSON 528104​Hayden, IDCommencal USA / Dialed MTB / Two Wheeler Dealer4:42.5824:37.591-
emoji_events2nd237Autumn PARHAM 524759Edmonds, WASweetlines Jr. Racing4:23.0114:44.6127.02s
emoji_events3rd215Sydney HABERMAN 497899​Redmond, WASweetlines Jr. Racing5:10.7834:52.21314.62s

Cat 1: 19+ women  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st132Ashley ST. PIERRE 537311Boise, IDSuperdirt4:47.711-
emoji_events2nd161Calli TOTH 492103Whitefish, MTMoondusters / The Bike Hub6:05.6821:17.97

Cat 2: 0-18 girls  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st929Amelia MASON Kalispell, MT3:40.681-
emoji_events2nd439Rebecca SASTEN Duvall, WAB-line racing3:40.7720.09s
emoji_events3rd303Taylor OSTGAARD 555793​Selah, WAAblegate Homes / MAD Racing / Schwalbe3:41.3130.63s
 4th226Nyla STEPHENS North Bend, WASweetlines Jr. Racing3:44.8044.12s
 5th539Brielle STERN Chattaroy, WABike Hub / Indian Trail Physical Therapy3:57.34516.66s
 6th745Hannah WOLFF Bozeman, MT4:16.91636.23s

Cat 2: 19-39 women  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st969Stella HOLT Whitefish, MTGreat northern cycle and ski4:00.081-
emoji_events2nd939Kathryn IRISH Snoqualmie, WA4:13.50213.42s
emoji_events3rd165Jenna NORRIS Spokane, WANorthwest Bicycle4:30.53330.45s
 4th694Heidi SEEFELD 559420Portland, OR4:40.00439.92s

Cat 2: 40+ women  dialpad Finish spread

6 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st331Susan WALSH Burien, WAEpic Racing4:03.881-
emoji_events2nd238Tracy TAYLOR Silverdale, WAEpic Racing4:06.4322.55s
emoji_events3rd567Virginie CALME Bend, ORCyclepath PDX4:07.8033.92s
 4th431Erika SCHOLZ Silverton, ORFalline4:08.5044.62s
 5th324Shannon SUTHERLAND 457852Auburn, WAEpic Racing4:40.77536.89s
 6th937Eliza HERSH Colbert, WA5:09.7661:05.88

Cat 3: 0-10 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st305Aletha OSTGAARD 555794​Selah, WAAblegate Homes / MAD Racing / Schwalbe3:40.251-
emoji_events2nd494Nory KLEIN 554672​Redmond, WASpawn Cycles / Sweetlines Jr. Racing3:55.24214.99s

Cat 3: 11-18 girls  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st920Hannah AMICK Whitefish, MT3:52.721-
emoji_events2nd277Saylor JACKSON New Plymouth, IDJoy Ride Cycles3:58.4225.70s
emoji_events3rd210Mica ERICKSON 528107​Hayden, IDTwo Wheeler Dealer4:02.2939.57s
 4th816Ryann MCCRACKEN Snoqualmie, WAMcCracken Clan4:04.10411.38s
 5th637Riley HUDSON Bothell, WASweetlines Jr. Racing4:08.51515.79s
 6th465Josephine AUBIN Bainbridge, WASweetlines4:11.85619.13s
 7th971Elizabeth LAMER Hood River, ORTeam Finger5:07.1371:14.41

Cat 3: 19-39 women  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st224Alice MALHAN Seattle, WA3:46.611-
emoji_events2nd943Raelynn DARSOW Columbia Falls, MT4:03.06216.45s
emoji_events3rd121Holly HAGENSEN Camas, WA4:25.30338.69s

Cat 3: 40+ women

1 competitor found

PosBib Name Licence Area Sponsors Seed Race Diff
emoji_events1st281Grace JACKSON Caldwell, IDJoy Riders4:30.621-
Niner RIM 9 RDO
Niner RIM 9 RDO
Chat with us