shopping_cart0Basketmenu

view_listResults (64)photo_libraryPhotos (0)movieVideos (0)dialpadFinish spread

Results format By category

Gender Both

U10 boys  dialpad Finish spread

17 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st12Sandy MASSON 2:32.8812:38.1712:32.881-
emoji_events2nd8Archie JOHNSTON Orangefox Bikes2:36.6822:43.3622:36.6823.80s
emoji_events3rd13Alan CAMERON 2:39.3232:49.0232:39.3236.44s
 4th64Cameron JOHNSTON Orangefox Bikes2:45.7342:55.2552:45.73412.85s
 5th65Finn HOLLING 3:07.3962:53.1242:53.12520.24s
 6th11Alex HARROWER Mukyriderz Cycling Club2:58.8353:04.5272:58.83625.95s
 7th9Harris PENMAN MEEDIES 3:13.8773:00.8163:00.81727.93s
 8th10Neil MCDOUGALL Black Isle Mountain Bike Club3:39.18123:06.7783:06.77833.89s
 9th14Jake FIELDING 3:42.81133:18.2293:18.22945.34s
 10th69Aidan BALTRUNAS West Highland Wheelers3:20.0583:21.81103:20.051047.17s
 11th7Kyler MACLEOD 3:58.48143:22.09113:22.091149.21s
 12th17Lewis COOK (rpr) Stirling Bike Club3:27.3293:25.94123:25.941253.06s
 13th19Hamish MACKINTOSH 3:29.19103:48.07143:29.191356.31s
 14th16Christopher COPP Wolfpax Riders3:30.91113:42.30133:30.911458.03s
 15th67Aaron MCCLEAN 4:02.09154:08.46154:02.09151:29.21
 16th20Jacob MCLEAN Falkirk Junior Bike Club4:05.29164:14.55164:05.29161:32.41
 17th15Caleb RIGG 6:39.61174:21.66174:21.66171:48.78

U12 boys  dialpad Finish spread

14 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st21Benjamin WIPAT bikers boutique / Leslie Bike Shop1:57.7612:00.5311:57.761-
emoji_events2nd23Creag MUIR Wolfpax Riders2:39.2892:09.3422:09.34211.58s
emoji_events3rd34Jamie YOUNIE 6AM CYCLING2:21.2752:13.6532:13.65315.89s
 4th24Josh PARTON West Highland Wheelers2:18.5032:15.0042:15.00417.24s
 5th33Sorley SWABEY 2:22.6262:15.6952:15.69517.93s
 6th30Gregor WATT (juv) Discovery Junior Cycling Club2:16.4322:40.5692:16.43618.67s
 7th31Joel HAZLETT 2:20.7742:17.1662:17.16719.40s
 8th22Logan MCLELLAN Wolfpax Riders2:25.5372:24.3872:24.38826.62s
 9th32Conor MURPHY 2:32.4382:27.3582:27.35929.59s
 10th25Rory WOOD (rpr) Forres CC2:52.86112:40.63102:40.631042.87s
 11th29Leo MACKINTOSH Wolfpax RidersDNF2:47.70112:47.701149.94s
 12th26Daniel COPP Wolfpax Riders2:48.35102:48.53122:48.351250.59s
 13th28William FETTES Moray Mountain Bike3:24.70132:54.89132:54.891357.13s
 14th27Charlie PARK 3:22.23123:16.96143:16.96141:19.20

U14 boys  dialpad Finish spread

14 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st40Andrew GEORGESON Black Isle Mountain Bike Club1:58.2811:55.1911:55.191-
emoji_events2nd45Liam AVERY 2:03.8231:59.8021:59.8024.61s
emoji_events3rd42Neil PRITCHETT BikeStation Ballater2:05.8042:00.2332:00.2335.04s
 4th49Callum HAY (yth) Tay Titans2:01.2322:05.0142:01.2346.04s
 5th50Jack NELSON 2:20.6172:11.1852:11.18515.99s
 6th51Jake NICOL 2:19.9862:11.9162:11.91616.72s
 7th41Hugh HENDERSON Black Isle Mountain Bike Club3:44.05142:12.6872:12.68717.49s
 8th53Lewis WATT Wolfpax Riders2:14.0552:21.97102:14.05818.86s
 9th47Sam BUCHANAN Tay Titans2:27.28122:15.7182:15.71920.52s
 10th44Cameron ECCLES 2:22.4182:16.6192:16.611021.42s
 11th52Connor TAYLOR (yth) 2:24.7092:27.79112:24.701129.51s
 12th48Dylan COKER 2:25.29102:29.04122:25.291230.10s
 13th43Campbell MACKINTOSH West Highland Wheelers2:26.34112:40.46132:26.341331.15s
 14th46Thomas WRIGHTSON 2:42.14132:50.16142:42.141446.95s

U16 boys  dialpad Finish spread

7 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st56Cameron RAVENHILL Black Isle Mountain Bike Club2:03.1911:59.7011:59.701-
emoji_events2nd68Fraser CLARK West Highland Wheelers2:11.2552:00.4122:00.4120.71s
emoji_events3rd62Josh MUDIE 2:10.1842:00.8032:00.8031.10s
 4th59Lucas WHITEHEAD BikeStation Ballater2:04.8122:07.5342:04.8145.11s
 5th58Finley COATS Black Isle Mountain Bike Club2:07.1432:08.7952:07.1457.44s
 6th57Dalton WALLACE Black Isle Mountain Bike Club2:17.6962:21.3962:17.69617.99s
 7th61Aidan MCCANN Black Isle Mountain Bike Club2:49.6672:49.9972:49.66749.96s

U18 boys

1 competitor found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st63Michael MAUCHLINE 1:44.3011:42.9411:42.941-

 

 

U10 girls  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st1Jessica WIPAT bikers boutique / Leslie Bike Shop2:55.8912:56.5012:55.891-
emoji_events2nd3Caragh MUIR Wolfpax Riders3:04.7223:11.3523:04.7228.83s
emoji_events3rd2Ruth MCDOUGALL Black Isle Mountain Bike Club3:23.4135:24.0043:23.41327.52s
 4th6Loreta VITOLA Black Isle Mountain Bike Club5:08.5044:37.2534:37.2541:41.36
 5th4Erin HAZLETT 5:49.9156:42.0355:49.9152:54.02

U14 girls  dialpad Finish spread

5 competitors found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st35Aimi KENYON Female Riders Race Team2:16.8112:19.4412:16.811-
emoji_events2nd36Bethany MCCULLY Black Isle Mountain Bike Club2:53.5022:41.6322:41.63224.82s
emoji_events3rd37Erin WOOD 2:59.7132:44.0032:44.00327.19s
 4th38Nina CAMERON DNF3:48.5543:48.5541:31.74
 5th39Lilly-Belle FILLOS-KELT Black Isle Mountain Bike Club4:28.8444:19.4054:19.4052:02.59

U16 girls

1 competitor found

PosBib Name Sponsors Run 1 Run 2 Best run Diff
emoji_events1st54Jodie PARK 5:32.6512:52.8912:52.891-
Misspent Summers: DH & Enduro yearbooks
Misspent Summers: DH & Enduro yearbooks
Chat with us