shopping_cart0Basketmenu

2019 US Open DH - Next Gen DH at Big Bear Lake, CA

view_listResults (103)photo_libraryPhotos (130)movieVideos (0)dialpadFinish spread

Results format By category

Gender Both

U13 boys  dialpad Finish spread

13 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st125Mason SALAZAR 2:21.2301-
emoji_events2nd22Rory MEEK Queenstown2:22.01020.780s
emoji_events3rd20Bo GOLDSTEIN Santa Cruz2:25.77534.545s
 4th19Everett OTTO Encinitas2:26.21744.987s
 5th23Luke MALLEN Provo2:27.29256.062s
 6th88Cohen BUNDY Fort Collins2:28.25067.020s
 7th117Preston WHITE Tehachapi2:29.19777.967s
 8th16Daniel EHRET Laguna Niguel2:30.37189.141s
 9th242Mason KROEPEL Escondido2:30.65799.427s
 10th18Diego MUNIZphoto_library Mira Loma2:32.1551010.925s
 11th21Syd HYLDAHL Provo2:41.1411119.911s
 12th70Zack HARPER Layton2:47.6151226.385s
 17Drake PARKER Sandy

Adaptive men  dialpad Finish spread

4 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st91Doug HENRY Torrington5:54.2581-
emoji_events2nd220Daniel MCCOY Perigian Springs5:57.55723.299s
emoji_events3rd89Ryan ST. LAWRENCE Nashua6:10.862316.604s
 4th281Jeremy MCGHEE 8:46.20342:51.945

9-10 boys  dialpad Finish spread

18 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st98Justin DUNCANphoto_library Jamul2:32.0871-
emoji_events2nd47Boston BRYANTphoto_library Lehi2:37.99825.911s
emoji_events3rd50Travis MALISKAphoto Tehachapi2:38.76036.673s
 4th280Gavin FERRISphoto_library La Mesa2:43.343411.256s
 5th48Julian MUNIZphoto_library Mira Loma2:48.767516.680s
 6th120Austin ROCHAphoto_library Beaumont2:53.308621.221s
 7th46Nathan MINSTERphoto_library Duarte2:56.517724.430s
 8th122Aidan ZINGGphoto_library Murrieta3:00.817828.730s
 9th49Wyatt KUNOTHphoto_library Carlsbad3:00.889928.802s
 10th93Dylan HYDEphoto_library Big Bear City3:01.1821029.095s
 11th53Lyon HYLDAHLphoto_library Provo3:04.8481132.761s
 12th52Eli REDDINGphoto_library Winter Park3:05.9711233.884s
 13th54Drew MENDONCAphoto_library Visalia3:11.4621339.375s
 14th119Kannon TERRACCIANOphoto_library Temecula3:17.2141445.127s
 15th116Reegan COOKEphoto_library Temecula3:17.8821545.795s
 16th6Taylor MAYHEW Bakersfield4:06.148161:34.061
 17th275Catelyn STITTphoto_library San Marcos4:08.800171:36.713
 18th111Trent TOWSLEY Henderson4:24.532181:52.445

11-12 boys  dialpad Finish spread

27 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st83Cash SHALEENphoto_library Canyon Lake2:29.3971-
emoji_events2nd78Hunter TWOREK Victorville2:31.94722.550s
emoji_events3rd79Gavin SPINDLERphoto Lakeside2:34.69035.293s
 4th82Kyler DOANphoto_library Carlsbad2:37.95448.557s
 5th84Jerik GIFFORD Bakersfield2:39.01259.615s
 6th67Reed SHALEEN Canyon Lake2:40.195610.798s
 7th118Carter GOURLEY Winchester2:43.676714.279s
 8th71Grady KUNOTH Carlsbad2:45.881816.484s
 9th99Tristan TRINCADOphoto_library Carbondale2:46.367916.970s
 10th73Tucker HORNEphoto Santa Clarita2:47.2941017.897s
 11th95Cole CARTERphoto_library Murrieta2:47.5711118.174s
 12th96Ethin CARLSON Blue Jay2:48.4601219.063s
 13th69Dane CARVER Winchester2:51.1311321.734s
 14th77K.J. MCELREE Lakeside2:55.7651426.368s
 15th81Leonardo GUTIERREZphoto_library Temecula2:56.5301527.133s
 16th112Vincent LABAUGHphoto_library Laguna Niguel2:57.6901628.293s
 17th68Landon ONEAL Wrightwood2:59.0671729.670s
 18th278Brayden BATEMAN Vista3:00.7091831.312s
 19th86Jayden PROCTORphoto_library Glendora3:01.2191931.822s
 20th74Brody HARRISON Atascadero3:03.4032034.006s
 21st92Cody JAYNESphoto_library Lake Havasu City3:03.5702134.173s
 22nd75Tanner HACKER Atascadero3:06.1312236.734s
 23rd85Michael KNAPP La Quinta3:11.1002341.703s
 24th72Weston HASCHphoto_library Atascadero3:16.7492447.352s
 25th277Roman ALEXANDERphoto_library Riverside3:19.9362550.539s
 26th76Maesen TIMMINSphoto_library Saugus3:25.7522656.355s
 27th80Ethan REYNOLDS (u12)photo_library Coronado3:45.206271:15.809

13-14 boys  dialpad Finish spread

15 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st55Nathan KITCHENphoto_library Bakersfield2:23.4741-
emoji_events2nd66Jacob SKLAVER Ventura2:30.04426.570s
emoji_events3rd56Reid HUELSENBECK San Diego2:44.627321.153s
 4th65Luke CARVER Winchester2:47.887424.413s
 5th60Kaden GROTE Big Bear City2:49.692526.218s
 6th115Alex DELONGphoto_library Kingman2:50.578627.104s
 7th87Kody WILD Hurricane2:54.143730.669s
 8th61Briggs BERNEY Ladera Ranch2:58.181834.707s
 9th114Rowan CLARK La Jolla3:01.690938.216s
 10th64Luke BO Laguna Beach3:09.7461046.272s
 11th59Omar BABOVIC Costa Mesa3:10.1681146.694s
 12th276Matthew ANDERSON Riverside3:15.1811251.707s
 13th63Vander MUDGEphoto San Clemente3:15.4111351.937s
 14th62Marco GEORGIAN Pasadena3:52.709141:29.235
 15th58Jackson BERNEY Ladera Ranch4:01.414151:37.940

 

 

9-10 girls  dialpad Finish spread

3 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st43Sophie GREGORY Riverton3:01.1891-
emoji_events2nd42Kaylin SUN Chula Vista3:03.76822.579s
emoji_events3rd41Teagan REEphoto_library Reno3:05.16533.976s

11-12 girls  dialpad Finish spread

2 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st97Teagan HEAP Boulder City2:34.6131-
emoji_events2nd45Sara LIGMAN Huntington Beach2:57.999223.386s

13-14 girls

1 competitor found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st44Quinn MENDONCA Visalia3:10.6031-

 

 

5-6 mixed  dialpad Finish spread

9 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st34Crosby ZIMMERMAN Maple Valley3:38.4171-
emoji_events2nd37K.J. LAMBERT Big Bear Lake3:40.03221.615s
emoji_events3rd35Sebastian DOSHIER Riverside3:45.91937.502s
 4th38Cam LARBY Palm Desert3:59.225420.808s
 5th32Brody LEON Eastvale4:16.887538.470s
 6th33Owen GREGORY Riverton4:38.50961:00.092
 7th39Marley CASS Big Bear Lake5:43.37672:04.959
 8th40Willie CASS Big Bear Lake9:19.12785:40.710
 36Laura WALDMAN Escondido

7-8 mixed  dialpad Finish spread

11 competitors found

PosBib Name Area Race Diff
emoji_events1st26Preston ESPELETA Riverside3:17.9821-
emoji_events2nd7Connor STITT San Marcos3:30.794212.812s
emoji_events3rd25Lucas PIERCE Sugarloaf3:35.279317.297s
 4th27Amari AGREN Newport Beach3:36.777418.795s
 5th28Reef HERNANDEZ Vista3:43.203525.221s
 6th123Nathan WARD (u9) Bakersfield3:57.189639.207s
 7th279Mason SLEETER Wildomar3:58.936740.954s
 8th121Benton FIERRO San Marcos4:01.683843.701s
 9th94Noah HYDE Big Bear City4:36.69691:18.714
 29Austin SAAVEDRA Upland
 30Jake DAWSON Del Aire
Chat with us